Προς το περιεχόμενο

Official Lineage 2 Topic


irmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως εμένα είτε με geodata+pathnodes είτε χωρίς, ο σέρβερ φορτώνει σε 32 δευτερόλεπτα και η χρήση CPU κάτω από 1%... Το setup έχει τεράστια σημασία.... :-D

Καλα δεν είπα ότι κλάνει και το σύμπαν!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Αλλά ότι υπάρχει διαφορά υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εμένα είτε με geodata+pathnodes είτε χωρίς, ο σέρβερ φορτώνει σε 32 δευτερόλεπτα και η χρήση CPU κάτω από 1%... Το setup έχει τεράστια σημασία.... :-D

και η μνημη δουλευει πολυ?

 

ΑΜΑ Η IP ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 192.168.***.** ΤΟΤΕ ΤΟ HOST ΘΑ ΕΙΝΑΙ

 

192.168.***.** l2authd.lineage2.com

192.168.***.** l2testauthd.lineage2.com

ετσι πρεπει να ειναι????

το host ειναι σωστο?

και δεν υπαρχει περεπτοσει λογο του server να μου ερθει το τηλεφωνο πολι ακριβα (μιλαμε για απεριοριστο)????

και κατι τελευταιο το eclipse βοηθαει στο να μιν εχει τοσο lag?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοω μηποσ χρεωνει τιποτα o server με την ip?

Οταν κανεις σερβερ πες μου ποιος θα ειναι να μην μπω ποτε :lol::lol::lol:

Μα καλα ελεος!!!

Κατι τετοια ατομα χαλανε το παιχνιδι :fear:

Μα καλα θες να φτιαξεις το ρετιρε χωρις να ρηξεις τα θεμελια του σπιτιου? :shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν κανεις σερβερ πες μου ποιος θα ειναι να μην μπω ποτε :lol::lol::lol:

Μα καλα ελεος!!!

Κατι τετοια ατομα χαλανε το παιχνιδι :fear:

Μα καλα θες να φτιαξεις το ρετιρε χωρις να ρηξεις τα θεμελια του σπιτιου? :shifty:

 

μια ερωτησει σαν καινουργειοσ στουσ servers εκανα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σασ παιδια.εχω ενα προβλημα.βρηκα εναν server στο internet kamael κ καταφερα να τον κανω να δουλεπσει.μπενω στο παιχνιδη κανονικα.το προβλημα μου ειναι ομοσ πωσ δεν ξερω τη ρηθμησεισ πρεπει να κανω κ που οστε να μπορεσει να μπει απο εναν αλο υπολογηστη κ ενα φηλαρακι μου που ειναι σε διαφορετηκη πολη απο μενα.ειναι βαρετο να πεζεισ εντελοσ μονοσ κ με ενα kill να μπορεισ να σκοτωνεισ τον valakas.που κ τη πρεπει να ρυθμισω?παντοσ να πω την αληθεια δεν χρειαστηκα mysql για να τρεξει ο server.μονο java χρειαστικα.δεν ξερω αν εχουν τα vista κατι σαν το mysql ενσωματομενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να μπει φτιαξε host!!!!ρε κανενασ να με βοηθεισει με το δικο μου ηοστ???νομιζο οτι εχο κανει ενα λαθοσ κιταξτε

 

Η IP ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 192.168.***.** ΤΟΤΕ ΤΟ HOST ΘΑ ΕΙΝΑΙ

 

192.168.***.** l2authd.lineage2.com

192.168.***.** l2testauthd.lineage2.com

????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ χρησιμοποιώ μόνο το 192.168.***.*** l2authd.lineage2.com αλλά το IP από 192.168... είναι lan ip. Δεν μπορείς με αυτό να μπείς από το net!

Lion εγω γι'αυτο δεν απαντω σε αυτην την ερωτηση και ειπα για θεμελια και ρετιρε. :shock:

Αυτα ειναι τα βασικα δλδ τα θεμελια ενος δικτυου, αν δεν ξερεις το Α και το Β δεν μπορεις να πας στο Ω. Οκ ο L2 server δεν ειναι Ω αλλα θελει καποια βασικα πραγματα για να πας παρακατω.:X

Ο οδηγος που εχω γραψει (αλλα και οσοι αλλους δειτε στο νετ) ειναι για dedicated host και οχι για το pc του σπιτιου σας. Αν ηταν ετσι θα θελαμε μια ζωη για να μαθουμε τις ρυθμισεις του καθε ρουτερ που υπαρχει σε καθε σπιτι κτλπ. Γι'αυτο πρεπει ολοι να ξερουμε τα βασικα δλδ NAT, DMZ, port forward.

Αυτα δεν θα σας τα πω εγω, πρεπει να τα ξερετε και να εχετε κανει απο πριν οτι χρειαζετε για να κανετε σερβερ :shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΗΛΑΔΗ ΟΛΟΙ ΟΙ ΟΔΗΓΟΙ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΕ DELEICATED SERVER ΟΧΙ ΓΙΑ FREE? ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΕΝΑΝ SERVER ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ 20 ΑΤΟΜΑ ΧΟΡΙΣ ΝΑ ΠΛΗΡΟΝΩ ,ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατα ενα τροπο ναι. αν θες να κανεις σπιτι σου σερβερ μπορεις αφου εχεις κανει καποια πραγματακια που ειναι στα βασικα του lan

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...