Προς το περιεχόμενο

Ολυμπιακός (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ήμουν στο γήπεδο και με "εκsαιρεσh"..... τις ομορφιές που γίνανε μετά την λήξη η ατμόσφαιρα δεν ήταν άσχημη σε σχέση με αλλα derby μεταξύ τwν δυο ομάδων.Στο mats του πρwτού γύρου έγιναν πολύ χειρότερα.Εντάξει σε όλες τις ομάδες υπάρχουν και κάποιοι γkα γkα που distixws τα διαλύουν.

Η διαιτησία έδωσε ρεσιτάλ υπέρ τις ομάδας μου δεν διαφωνώ αλλα θυμίζω ότι πέρυσι οι vazeles στην "κοσμαρα" τους υποστήριζαν τις νέες αλλαγές στην ΚΕΔ και την νέα εποχή για την τριφυλλάρα.Τwrα πια ο Πατέρας την έκανε και χωρίς σοβαρή διοίκηση ο παο είναι λογικό να παίξει έδρα ο διαιτητής.Εμενα προσωπικά το κλάμα τον υποκριτών με αφήνει αδιάφορο.

 

 

Άλλος ένας , από τους πολλούς, που όταν γίνεται η παπαριά θυμούνται και αντίστοιχες χρονικές περιόδους.

 

Με αυτή τη λογική εγώ λέω να γυρίσουμε στην Πλειστόκαινο που έγινε ένα δίκαιο πρωτάθλημα (με κοινή αποδοχή).

 

Η παρελθοντολογία είναι Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΠΑΓΙΔΑ. Το γεγονός καταδικάζεται ως έχει και ο σωστός κρίνει αυτά που είδε. Όποιος ανατρέχει στα ''ναι μεν , αλλά εσείς τότε'' είναι το κλασικό λαμόγιο. Και δεν αναφέρομαι προσωπικά αλλά σε όλους όσους ασχολούνται με τα συγκεκριμένα θέματα. Δεν τελειώνει ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει καμία σημασία?

 

Θα αλλάξει τις δηλώσεις σου για το προχθεσινό ματς, που δεν έγινε κάτι χειρότερο, από αυτό στο ΟΑΚΑ?

 

εχμ...εκανα εγω καποια τετοια δηλωση; λογικα θα το παρεις πισω μολις καταλαβεις οτι με μπερδεψες με τον αλλο φιλο που ποσταρε :)

 

κατα τα αλλα...αν το 21 δηλωνει αεκ, και αφου κοπτεσαι τοσο για αισχη..θα ηθελα να μου πεις και τι δηλωνες για οταν μπηκαν οπαδοι της αεκ στο παιχνιδι κυπελλου με τον παο (εαν θα επρεπε να ειχε διακοπει, αφου μαλιστα το παιχνιδι ηταν ηδη σε εξελιξη) και επισης (πηγαινοντας στα καπνογονα) θα ηθελα να μου πεις αν πανηγυρισες το γκολ της αεκ στο ματς με τον ολυμπιακο ενω υπηρχε αναμμενο καπνογονο μεσα στη μικρη μας περιοχη η εαν υποστηριξες οτι θα επρεπε να ειχε σταματησει η φαση και να ειχε ακυρωθει το γκολ.

 

σχολιασε μου αυτα για να δω σε τι υφος κινουμαστε κι αν αξιζει να συνεχιστει η κουβεντα η οχι καθως δεν γινεται να μας αρεσει μια το ετσι και μια το γιουβετσι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχμ...εκανα εγω καποια τετοια δηλωση; λογικα θα το παρεις πισω μολις καταλαβεις οτι με μπερδεψες με τον αλλο φιλο που ποσταρε :)

 

 

Ώπα έχεις δίκιο. Απάντησες γρήγορα έγραψες και για κουβέντες που δεν έχουμε ξανακάνει μαζί(φαντάζομαι είσαι ο δικηγόρος του captain) και νόμισα πως είχε απαντήσει ο ίδιος ο captain.

 

Όχι δεν με απασχολεί τι είχαν κάνει οπαδοί άλλων ομάδων πριν την Ριζούπολη v.2 που είδαμε με τα μάτια μας.

 

Όσο πάει εκεί η κουβέντα δεν έχουμε κάτι να συζητήσουμε. Αν θες να δεις(ή να δείτε γιατί με έχεις μπερδέψει) το ύφος μου να ανατρέξεις σε προηγούμενα ποστ, ή να κάνεις υπομονή λίγες ώρες.

 

Έχουμε μερικές νέες αφίξεις σήμερα στο thread. Γνήσιους λιμανίσιους που τα λένε χύμα. Θα έχουμε show ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώπα έχεις δίκιο. Απάντησες γρήγορα έγραψες και για κουβέντες που δεν έχουμε ξανακάνει μαζί(φαντάζομαι είσαι ο δικηγόρος του captain) και νόμισα πως είχε απαντήσει ο ίδιος ο captain.

 

Όχι δεν με απασχολεί τι είχαν κάνει οπαδοί άλλων ομάδων πριν την Ριζούπολη v.2 που είδαμε με τα μάτια μας.

 

Όσο πάει εκεί η κουβέντα δεν έχουμε κάτι να συζητήσουμε. Αν θες να δεις(ή να δείτε γιατί με έχεις μπερδέψει) το ύφος μου να ανατρέξεις σε προηγούμενα ποστ, ή να κάνεις υπομονή λίγες ώρες.

 

Έχουμε μερικές νέες αφίξεις σήμερα στο thread. Γνήσιους λιμανίσιους που τα λένε χύμα. Θα έχουμε show ;)

 

δικηγορος ειμαι μονο του εαυτου μου. οπως ισως ειδες αλλωστε και με εκεινο το user επιασα κουβεντα για τον βαλβερδε...οποτε μην βλεπεις οτι και οπως θελεις :rolleyes:

 

και ναι, φυσικα και δεν θα εχουμε κατι να συζητησουμε οσο δεν βλεπεις το θεμα σφαιρικα και κοπτεσαι μονο κατοπιν εορτης και μονο σε οτι δεν εχει να κανει με τα του οικου σου :-(

 

οποτε σε αυτην την περιπτωση καλο θα ηταν να περιορισεις τα ανουσια μηνυματα μονοπλευρης ''ηθικης'' στο θρεντ αυτο που ουσιαστικα το μονο που προκαλουν ειναι ατερμονες, ανουσιες συζητησεις και flame. τα report εδωσαν και πηραν προχτες..ας μην συνεχιστουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως περα απο το τελικο αποτελεσμα στον αγωνα του Σαββατου και στο ποιος κερδισε αυτο που εχει σημασια για μενα σαν ανεξαρτητος φιλαθλος των δυο ομαδων ειναι πως κερδισε το ποδοσφαιρο και με αυτο τον αγωνα βουλωσαμε το στομα των καλοθελητων ευρωπαιων που ελεγαν πως στους ποδοσφαιρικους αγωνες στην ελλαδα επικρατει Ζουγκλα.

 

μπραβο σε ολους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

οποτε σε αυτην την περιπτωση καλο θα ηταν να περιορισεις τα ανουσια μηνυματα μονοπλευρης ''ηθικης'' στο θρεντ αυτο που ουσιαστικα το μονο που προκαλουν ειναι ατερμονες, ανουσιες συζητησεις και flame. τα report εδωσαν και πηραν προχτες..ας μην συνεχιστουν.

 

Μακρυά από μας φιλολογικές συζητήσεις για επεισόδια προηγούμενων ετών και δεκαετιών, για δικαιολογία των φρέσκων, που αποδεδειγμένα όλα τα τελευταία χρόνια δεν έχουν να προσφέρουν κάτι.

 

Μπορείς να συνεχίσεις να κάνεις ότι συζητήσεις θέλεις πάντως, καθώς δεν έχω την δύναμη να στο απαγορεύσω, και θα κάνω και εγώ ακριβώς το ίδιο χωρίς ναι μεν αλλά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακρυά από μας φιλολογικές συζητήσεις για επεισόδια προηγούμενων ετών και δεκαετιών, για δικαιολογία των φρέσκων, που αποδεδειγμένα όλα τα τελευταία χρόνια δεν έχουν να προσφέρουν κάτι.

 

Μπορείς να συνεχίσεις να κάνεις ότι συζητήσεις θέλεις πάντως, καθώς δεν έχω την δύναμη να στο απαγορεύσω, και θα κάνω και εγώ ακριβώς το ίδιο χωρίς ναι μεν αλλά :)

 

 

αρκει να τηρουμε τα ιδια μετρα και τα ιδια σταθμα στα παντα. αλλιως δεν ειμαστε αντικειμενικοι και αξιοπιστοι και δεν μπορουμε να κρινουμε τον αλλον οταν κανουμε τα ιδια και δεν τα καταδικαζουμε αλλα αντιθετα τα χαιρομαστε και πανηγυριζουμε :)

 

α..τα γεγονοτα που ειπα ειναι κανα δυο βδομαδες (το ματς κυπελλου με παο) και 3-4 μηνες (το ματς πρωταθληματος με τον ολυμπιακο)...εκτος αν σου φανηκαν αιωνες απο τοτε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά για παράδειγμα στην απόπειρα ανθρωποκοτνίας του Μπατίστ στον συνάδελφο του, μέσα στο παρκέ, θα ήταν τραγικό να αρχίσω να γράφω. "Μα αν θυμάστε καλά και κάποιος άλλος το είχε κάνει παλιά" "Να σας θυμίσω απόπειρες δηλητηριασμού ολόκληρων ομάδων?" "Να σας θυμίσω τότε που ο χ έκανε το y"

Αποφάσισα λοιπόν χωρίς πολλά πολλά να πω την γνώμη μου, ότι πρέπει να αποτελέσει παρελθόν από τον Παναθηναικό. Θα άλλαζε κάτι αν ο χ έκανε το y πρίν 5 μέρες?

 

Αν άρχιζα τα ναι μεν αλλά όπως με λύπη διαβάζω εδώ από πολλούς, σαν να διαβάζω συζητήσεις συνδεσμιτών με τον Γαύρο στο χέρι, θα χανόταν το νόημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανή αναβολή του τελικού μπάσκετ!

 

 

http://www.sport-fm.gr/article/460096

 

ας δωσουν τα εισιτηρια σε παιδια σχολειων (δημοτικου/γυμνασιου κατα προτιμηση, γιατι καποια απο τα του λυκειου μπορει να εχουν ηδη παρει τον κακο δρομο)!!!

 

Φυσικά για παράδειγμα στην απόπειρα ανθρωποκοτνίας του Μπατίστ στον συνάδελφο του, μέσα στο παρκέ, θα ήταν τραγικό να αρχίσω να γράφω. "Μα αν θυμάστε καλά και κάποιος άλλος το είχε κάνει παλιά" "Να σας θυμίσω απόπειρες δηλητηριασμού ολόκληρων ομάδων?" "Να σας θυμίσω τότε που ο χ έκανε το y"

Αποφάσισα λοιπόν χωρίς πολλά πολλά να πω την γνώμη μου, ότι πρέπει να αποτελέσει παρελθόν από τον Παναθηναικό. Θα άλλαζε κάτι αν ο χ έκανε το y πρίν 5 μέρες?

 

Αν άρχιζα τα ναι μεν αλλά όπως με λύπη διαβάζω εδώ από πολλούς, σαν να διαβάζω συζητήσεις συνδεσμιτών με τον Γαύρο στο χέρι, θα χανόταν το νόημα.

 

 

μα φυσικα και δεν εχει νοημα να συγκρινουμε με το παρελθον για να δικαιολογησουμε τα καθε φορα νεοτερα! απλα πρεπει να εχουμε την ιδια γραμμη σχολιασμου στα παντα, καθε φορα που γινονται. να μην τα βλεπουμε με διαφορετικου χρωματος γυαλια καθε φορα.

 

οσο γι αυτο που λες με το μπατιστ...παλι καλα που υπηρχε κι ενας γιγαντας ομπραντοβιτς (μπορει να ειναι σε αντιπαλη ομαδα αλλα δεν παυει να ειναι μεγαλος και αξιεπαινος) και τον επιασε και τον εστειλε να ζητησει αμεσως συγγνωμη για την απαραδεκτη ενεργεια του.

 

οπως φυσικα απαραδεκτη ηταν και η μπουνια του λαζαρου παπαδοπουλου στα..αχαμνα του μποροβνιακ και μετα εκανε οτι δεν ηξερε γιατι σωριαστηκε ο αλλος κατω. κριμα που δεν υπηρχε κι εκει ενας ομπραντοβιτς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

yup...το διαβασα το πρωι. μα μονο αυτο ηταν; αφου την ιδια μερα εγινε το μαχαιρωμα σε οπαδο του ολυμπιακου, χτες ειχαμε την εκρηξη στα γραφεια της superleague, την επιθεση στον εποπτη που γυριζε στην κερκυρα και τον εσωσαν οπαδοι της κερκυρας που κατα τυχη επεστρεφαν επισης και πλακωθηκαν με τους οπαδους του παο...ε εγινε και αυτο εκει που μενει ο τοροσιδης..σιγα την εκπληξη ετσι οπως πηγαν τα πραγματα. το θεμα βεβαια ειναι και το τι φταινε οι γειτονες που απο λενε τα ρεπορταζ εγιναν ζημιες στα αυτοκινητα τους...τι να πει κανεις, αν τους πει ζωα ολους αυτους που χαλασαν περιουσιες ανυποψιαστου κοσμου, θα προσβαλλει και τα κακομοιρα τα ζωα!

 

Επίθεση στο σπίτι του Τοροσίδη (photos)

 

http://www.sport-fm.gr/article/460055

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι αναβολή, ακύρωση του τελικού να γίνει. Αφού είμαστε ανίκανοι να ελέγξουμε τους χούλιγκαν. Εδώ πηγαίνουν σε σπίτια παικτών και διαιτητών, τι συζητάμε; Πες ότι η καφρίλα στο γήπεδο αντιμετωπίζεται με το να κάνεις το ματς κεκλεισμένων των θυρών. Η καφρίλα εκτός; Σκεφτείτε να γίνει σε 10 μέρες τελικός μπάσκετ κεκλεισμένων των θυρων και να γίνει καμιά μεγάλη μανούρα με τη διαιτησία ή να βάλει κανείς νικητήριο τρίποντο. Πώς θα γυρίσουν οι παίκτες σπίτι τους; Και να μην ξεχνάμε ότι την έπεσαν ακόμα και σε γκόμενα παίκτη πριν λίγες μέρες! Τίποτα, διακοπή διοργανώσεων, αλλιώς κάποιος θα σκοτωθεί μέχρι το τέλος της χρονιάς. Και μόνο που σκέφτομαι πλέι-οφ μπάσκετ Ολυμπιακού-Παναθηναϊκού, με πιάνει ανατριχίλα.

 

Εν τω μεταξύ περιμένω τον πρώτο έξυπνο που θα βγει να πει ότι θέλουν να αναβάλουν τον τελικό κυπέλλου λόγω Μπουρούση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αστα να πανε...μου φαινεται σε τετοιους αγωνες θα φευγουμε εκδρομη εκτος αττικης μπας και γλιτωνουμε την κινητη μας περιουσια εστω..και δεν συμφαιρει κιολας ρε γαμωτο εκει που εχει παει η βενζινη!

 

ευστοχο το σχολιο σου περι μπουρουση! και οτι διαβαζα σχετικο αρθρο παλι. λες να πει κανεις καμια τετοια εξυπναδα; το δες; το παιξες! :P

 

Γι’ αυτό είναι κορυφαίος ο «Ντούντα»

http://www.sport-fm.gr/article/460032

 

http://www.sday.gr/page.ashx?pid=2&aid=39796&autid=30

 

μαγκας λεει ο ιβκοβιτς που το κανει στα δυσκολα κι οχι στα ευκολα. εγω παλι λεω...ο ολυμπιακος στο μπασκετ δεν ειναι οτι εχει πηξει στους τιτλους τα τελευταια χρονια, κι αν χασει καμια προκριση στην ευρωλιγκα η ειδικα κανα κυπελλο εξαιτιας αυτης της ''μαγκιας'' του ιβκοβιτς, θα του χρεωθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι αναβολή, ακύρωση του τελικού να γίνει. Αφού είμαστε ανίκανοι να ελέγξουμε τους χούλιγκαν. Εδώ πηγαίνουν σε σπίτια παικτών και διαιτητών, τι συζητάμε; Πες ότι η καφρίλα στο γήπεδο αντιμετωπίζεται με το να κάνεις το ματς κεκλεισμένων των θυρών. Η καφρίλα εκτός; Σκεφτείτε να γίνει σε 10 μέρες τελικός μπάσκετ κεκλεισμένων των θυρων και να γίνει καμιά μεγάλη μανούρα με τη διαιτησία ή να βάλει κανείς νικητήριο τρίποντο. Πώς θα γυρίσουν οι παίκτες σπίτι τους; Και να μην ξεχνάμε ότι την έπεσαν ακόμα και σε γκόμενα παίκτη πριν λίγες μέρες! Τίποτα, διακοπή διοργανώσεων, αλλιώς κάποιος θα σκοτωθεί μέχρι το τέλος της χρονιάς. Και μόνο που σκέφτομαι πλέι-οφ μπάσκετ Ολυμπιακού-Παναθηναϊκού, με πιάνει ανατριχίλα.

 

Εν τω μεταξύ περιμένω τον πρώτο έξυπνο που θα βγει να πει ότι θέλουν να αναβάλουν τον τελικό κυπέλλου λόγω Μπουρούση.

 

Να γινει ο τελικος επι Ισπανικου/Γερμανικου εδαφους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...