Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

Unbenannt.jpg

 

 

Τι εννοεί με το

 

Caution: This SS contains a value (angle 359) that will cause older versions

of iXtreme to return a detectable bad response! Make sure your drive is flashed

with iXtreme version 1.4 or newer. Alternatively, you may enable the option to

adjust angle 359 for compatibility with iXtreme < v1.4

 

Εγώ που έχω το 1.3(νομίζω) θα έχω πρόβλημα;Χρησιμοποιώ το πατσάκι για να κάνω τα wave 3 -> wave 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καινουργιο μηχανημα arcade με Lite On DVD και φλασαρισμενο με 1.6 μου βγαζει σε παιχνιδια οπως το PGR4 και το Resident Evil 5 ενω παιζω , οτι το δισκακι ειναι unreadable και οτι ισως θελει καθαρισμα .

Τα DVD ειναι Verbatim γραμμενα σε ταχυτητα 2.4 και δεν εχουν ουτε μια γρατζοουνια ..

Τα ιδια δισκακια στο Arcade xbox με τα ιδια χαρακτηριστικα ,τουγιου μου παιζουν χωρις να βγαζουν ποτε παρομοιο μυνημα .

 

 

Τι να συμβαινει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καινουργιο μηχανημα arcade με Lite On DVD και φλασαρισμενο με 1.6 μου βγαζει σε παιχνιδια οπως το PGR4 και το Resident Evil 5 ενω παιζω , οτι το δισκακι ειναι unreadable και οτι ισως θελει καθαρισμα .

Τα DVD ειναι Verbatim γραμμενα σε ταχυτητα 2.4 και δεν εχουν ουτε μια γρατζοουνια ..

Τα ιδια δισκακια στο Arcade xbox με τα ιδια χαρακτηριστικα ,τουγιου μου παιζουν χωρις να βγαζουν ποτε παρομοιο μυνημα .

 

 

Τι να συμβαινει ?

 

 

Ίσως να θέλει καθάρισμα το drive.

 

Lite-On είναι και τα δύο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μηχανημα δεν εχει κλεισει μηνα ακομη :-(

 

Ειναι και τα δυο Lite On .

 

Μήπως δεν γράφτηκαν καλά τα DVD;Τα ίδια DVD παίζουν μια χαρά στο άλλο xbox;Μου είχε βγάλει κι εμένα σε καινούριο παιχνίδι αυτό το μήνυμα και τελικά σύνδεσα την κονσόλα με το ίντερνετ,κατέβασε ένα update και όλα καλά μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ίδια DVD παίζουν μια χαρά στο άλλο xbox;

 

Aκριβως , τα ιδια DVD παιζουν μια χαρα στο αλλο xbox .

Πριν απο λιγο εκανα clear cache και μεχρι στιγμης δεν μου εχει βγαλει προβλημα σε τρια παιχνιδια που εχω δοκιμασει ....Για να δουμε :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλό είναι δεν έχεις ixtreme firmware αλλά σκέτο xtreme που δεν είναι ότι ποιο ασφαλές για το xbox live και δεν σου έχει κανέναν περιορισμό για μη stealthed games.

Καλό είναι αν σε ενδιαφέρει το xbox live να βάλεις το τελευταίο ixtreme 1.60 αν πάλι δεν σε ενδιαφέρει το xbox live μια χαρά είσαι και με αυτό που έχεις.

 

μμ...ενδιαφερων αυτο δεν το ξερα!

με το (σκετο) xtreme δηλαδη δεν θα χρειαστει να ανησιχω αν ειναι stealth το παιχν.?

αν κατεβασω ενα παιχνιδη που ειναι stealth θα το παιξει?

και ποσο περιπου κοστιζει?

ειναι δυσκολο να το κανω μονος μ.?(κατι εχω διαβεσει αλλα..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σου παιζει τα παντα αλλα δεν θα εισαι τοσο ασφαλης στο live αν δεν σε ενδιαφερει τοτε μπορεις να το περασεις μονος σου λιγο διαβασμα θελει τι drive εχεις ξερεις?

απο εκει ξεκινα και βλεπουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σου παιζει τα παντα αλλα δεν θα εισαι τοσο ασφαλης στο live αν δεν σε ενδιαφερει τοτε μπορεις να το περασεις μονος σου λιγο διαβασμα θελει τι drive εχεις ξερεις?

απο εκει ξεκινα και βλεπουμε

hitachi ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερεις ακριβως μοντελο? γιατι ειχε βγαλει 4-5 διαφορετικα και ειναι ηδη φλασαρισμενο ή οριτζιναλ και θα το φλασαρεις εσυ τωρα για πρωτη φορα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερεις ακριβως μοντελο? γιατι ειχε βγαλει 4-5 διαφορετικα και ειναι ηδη φλασαρισμενο ή οριτζιναλ και θα το φλασαρεις εσυ τωρα για πρωτη φορα?

mm οχι δεν το γνωριζω αυτο! ειναι φλασαρισμενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Unbenannt.jpg

 

 

Τι εννοεί με το

 

Caution: This SS contains a value (angle 359) that will cause older versions

of iXtreme to return a detectable bad response! Make sure your drive is flashed

with iXtreme version 1.4 or newer. Alternatively, you may enable the option to

adjust angle 359 for compatibility with iXtreme < v1.4

 

Εγώ που έχω το 1.3(νομίζω) θα έχω πρόβλημα;Χρησιμοποιώ το πατσάκι για να κάνω τα wave 3 -> wave 2.

 

Ρε παίδες, το abgx360 στις default ρυθμίσεις διορθώνει το iso όσο μπορεί. To angle πχ. στάνταρ. Οπότε ξαναπέρασε το iso σου και δες αν στο βγάλει πάλι. Πέρα απ' αυτό, φαντάζομαι για να παίζεις πατσαρισμένα isos, δε σε ενδιαφέρει το Live. Αν δε σε ενδιαφέρει το Live, δεν έχει νόημα να καλύπτεσαι από τπτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...