Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

The Foundmy DVDKey83 Retrieval Service enables you to retrieve your drive key from your Liteon 83850c drive.

 

This will allow you to facilitate a replacement drive in case your original drive fails.

 

This is done without any hardware tools or modification just a simple 360 Power Unit or Connectivity Kit

 

Our service will, after collecting some initial data from your dvd drive and combining it with already known data, calculate the key for your drive.

 

There are a few easy steps you have to do to get your key:

 

If using Windows

 

1 - Download and install Portio32 Package -Click here

2 - Download and and unpack Lo83info_32.exe -Click Here

3 - Connect your Liteon 83850c drive to your PC via SATA

4 - Run Lo83info_32.exe (sata port) and follow the prompts

5 - A file will be saved with a drive unique name as a .bin

6 - After purchasing this service, you will get an email requesting this file.

 

If using Dos -

 

1 - Download and unpack lo83info.exe - Click Here

2 - Connect your Liteon 83850c drive to your PC via SATA

3 - Run Lo83info.exe (sata port) and follow the prompts

4 - A file will be saved with a drive unique name as a .bin

5 - Rename this file to correct name format

6 - After purchasing this service, you will get an email requesting this file.

 

 

You will receive your drive key in an electronic delivery via electronic transfer only (email) once the process has been completed!

 

If you do alot of repairs and require the ability for larger quantity of this service, do contact us for larger quantity pricing!

 

This site has apparently been validated by several users so far and appears legitimate. iXtreme will likely be released soon in response to this method!

 

 

δφδφσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ναι στην ουσία όμως με αυτόν τον τρόπο παίρνεις ένα κωδικοποιημένο firmware και πρέπει να τους το στείλεις με email για να σου στείλουν το σωστό αποκωδικοποιημένο firmware πληρώνοντας τους 42 δολάρια άρα δώρον άδωρον αν δεν δώσουν στο κόσμο το πρόγραμμα που απλά χρησιμοποιούν κι αυτοί για να αποκωδικοποιήσουν το firmware που πήραμε με το "lo83"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι στην ουσία όμως με αυτόν τον τρόπο παίρνεις ένα κωδικοποιημένο firmware και πρέπει να τους το στείλεις με email για να σου στείλουν το σωστό αποκωδικοποιημένο firmware πληρώνοντας τους 42 δολάρια άρα δώρον άδωρον αν δεν δώσουν στο κόσμο το πρόγραμμα που απλά χρησιμοποιούν κι αυτοί για να αποκωδικοποιήσουν το firmware που πήραμε με το "lo83"

 

42 δολαρια? :shock:

 

this is madness

 

αυτοι που βγαζουν τα ixtreme δεν εχουν ανοικοινωσει τπτ ακομα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ρε παιδες παιζει κανα οδηγος για liteon+ck3+ οτι αλλο θελει

γιατι ειμαι απο εποχες samsung ms25...

 

ακυρο βρηκα...

 

ερωτηση

 

για να ριπαρεις 360games θα πρεπει να εχεις special drive? η μπορεις να το κανεις με ολα τα drives?

Επεξ/σία από viper2005
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

FreeKey - LiteOn 83850c Key Decrypter

>> Geremia has released a tool to decrypt the LiteOn key data...

 

A thread on the xbox-scene forums shows Geremia posting a tool to decrypt the key data from the method that was originally released by foundmy. It appears to be legitamate.

 

Happy hacking!

 

σδγφδσγδφγδφηφγξξηκξκλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεχρι χτες το απογευμα ολα καλα με το 360.επαιξα και ενα γρηγορο παιχνιδακι ..και το εκλεισα.

Πριν απο λιγα λεπτα ανοιγω Ε 73 $#@$@#$#@!!!!! εβγαλα απο πισω καλωδια , σκληρο κτλπ ...παλι τα ιδια....οταν αρχιζει χωρις ΑV καλωδιο απο πισω δεν πεταει κοκκινο λαμπακι ...με το που συνδεσω οποιοδηποτε καλωδιο τηλεορασης -To κλασικο -hdmi κτλπ.....- Ε73. Απο οτι εψαξα λιγο στο νετ δεν ειδα κατι συγκεκριμενο σαν λυση... Να το γυρισω πισω δεν παιζει....Εχει κανεις καμια ιδεα?

 

τελικα καταφερα να το "διορθωσω".Σταματησα τα ανεμιστηρακια, απο 1 κοκκινο λαμπακι μετα απο 6 λεπτα, αναψαν τα 2 αριστερα.Το εκλεισα, το ξαναανοιξα, και λειτουργει.

Για λιγο καιρο φανταζομαι θα κρατησει.....αλλα αν τυχον εχει και αλλος το ιδιο προβλημα μπορει να δοκιμασει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον παιδες ,εγω που στην κονσολα μου εχω ixtreme 1.1/2 η κατι πως μπορω να κανω εδιτ τα παιχνιδια να παιζουν σ'αυτο το FW.

 

Εδω να σημειωσω οτι δεν με νοιαζει το λαιβ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

καλως μου τα...καλως μου τα....

 

I used Snes9x GX, i.e. the Wii/Gamecube-Port, as a base. I didn't use much of the GC-specific code, but it gave me a good idea of what functions I have to implement. I don't yet have coded a UI, but it uses the GPU for scaling, USB for input (wired controller only so far), and runs on the bare metal (i.e. no linux, no hypervisor). CPU is still running at quarter speed, but there are no dropped frames.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον παιδες ,εγω που στην κονσολα μου εχω ixtreme 1.1/2 η κατι πως μπορω να κανω εδιτ τα παιχνιδια να παιζουν σ'αυτο το FW.

 

Εδω να σημειωσω οτι δεν με νοιαζει το λαιβ.

 

αν δε σε νοιαζει το Live ψαξε για το προγραμμα PPF OMATIC που ειναι τελειως απλο

 

φορτωνεις το iso και μετα επιλεγεις το αρχειο 1.4-1.5 και φορτωνεις κ αυτο και σε 1' εισαι ετοιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

υπαρχει ενα "glitch" στην δοκιμαστικη εκδοση απο το shadow complex

 

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=jZJhFC_XA-Q[/ame]

 

εχει και οδηγιες εκει..πως να τερματισετε ολο το παιχνιδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...