Προς το περιεχόμενο

Αναζήτηση υποτίτλων; Κάντε post ΕΔΩ! v2.0


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά καλησπέρα. Μόλις διαπίστωσα πως σταμάτησε η προβολή μιας παλιάς σειράς από το prisma plus που λεγόταν Becker. Η σειρά προβαλλόταν καθημερινά στις 16:30. Γνωρίζει κανείς αν και που υπάρχουν υπότιτλοι για αυτή τη σειρά? Έστω και αγγλικοί, γιατί δεν έχω βρεί κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα εγω ψαχνω υποτιτλουσ για τη σειρα the border το ειδα να παιζει στην ετ3 αλλα δεν με βολευει η ωρα εψαξα παντου μονο τα links βρηκα που ειναι 3 σαιζον αλλα υποτιτλουσ πουθενα οποισ ξερει κατι παρακαλω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα εγω ψαχνω υποτιτλουσ για τη σειρα the border το ειδα να παιζει στην ετ3 αλλα δεν με βολευει η ωρα εψαξα παντου μονο τα links βρηκα που ειναι 3 σαιζον αλλα υποτιτλουσ πουθενα οποισ ξερει κατι παρακαλω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά ψάχνω εδώ και καιρό υπότιτλους για την 1η season του Law & Order Criminal Intent...όποιος ξέρει που μπορώ να βρω παρακαλώ να μου πει...έχω ψάξει σε κάθε site που ξέρω. . .

ευχαριστώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά ψάχνω εδώ και καιρό υπότιτλους για την 1η season του Law & Order Criminal Intent...όποιος ξέρει που μπορώ να βρω παρακαλώ να μου πει...έχω ψάξει σε κάθε site που ξέρω. . .

ευχαριστώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. "Moon Over Parador" (Richard Dreyfuss-Raul Julia): Ο Dreyfuss υποδύεται έναν ηθοποιό με ταλέντο στις μιμήσεις προσώπων, που τον αναγκάζουν "δια της βίας" να πάρει τη θέση του νεκρού δικτάτορα ενός κρατιδίου.

 

2. "Fatal Instinct" (Armand Assante): Κωμωδιάρα (κατά την ταπεινή μου άποψη...) που σατιρίζει το κλασσικό είδος ταινιών με τον μοναχικό/αντικοινωνικό detective, το σκοτεινό και ακατάστατο γραφείο με το μισοτελειωμένο μπουκάλι burbon στο συρτάρι και τα σχετικά... Έχω βρει μόνο αγγλικούς και ασυγχρόνιστους όσο δεν πάει άλλο!

 

3. "Down And Out In Beverly Hills" (Nick Nolte-Richard Dreyfuss-Bette Midler): Ο ελληνικός τίτλος είναι κάτι σαν "το ρεμάλι του Beverly Hills" (δε τον θυμάμαι με σιγουριά...)

 

4. "Flubber" (Robin Williams): Όποιοι ελληνικοί έχουν βρεθεί μέχρι τώρα, αντιπροσωπεύουν την "εν ψυχρώ" εκτέλεση της έννοιας "συγχρονισμός".

 

5. "Delirious" (Eddie Murphy): Stand-up comedy show του ογδόντα...κάμποσο ('83 νομίζω...). Έχω βρει μόνο αγγλικούς (όπως, μέχρι προσφάτως και για το "Raw" του ιδίου, για το οποίο όμως, πριν από 2-3 μέρες βρήκα ελληνικούς. Λέτε να βγάλει κανένας και για το "Delirious";)

 

6. "State Of Grace" (Ed Harris, Sean Penn, Gary Oldman)

 

7. " Life Is Hot In Cracktown"

 

8. "Do The Right Thing"

 

9. "Look Who 's Talking Too": Για το πρώτο, βρήκα εύκολα. Γι' αυτό ...με καμία δύναμη!!!

 

...και για να τα κάνουμε δέκα (!!!):

 

10. "Once Fallen" (Ed Harris): Καλά, μη βαράτε! Αυτό είναι του 2010, να μην έχουμε και τρελές απαιτήσεις... απλά, είπα μήπως κανένας τρελαμένος τους έχει ανεβάσει (αδυναμία στον Ed Harris, βλέπετε!)

 

Σημ. 1: Εννοείται ότι έχω ψάξει πολύ, πριν ανοίξω θέμα εδώ. Πάντα όμως υπάρχει η πιθανότητα να έχει διαφύγει κάτι της προσοχής μου, ενώ κάποιος άλλος να το έχει βρεί!

 

Σημ. 2: Κάποιες απ' αυτές, σίγουρα υπάρχουν σε video club και, υπό άλλες συνθήκες, θα τις νοίκιαζα για να πάρω τους υπότιτλους με το subrip. Δυστυχώς όμως, ζω στο εξωτερικό, οπότε αυτή η λύση ...δεν παίζει!!!

 

Ευχαριστώ για την υπομονή σας να διαβάσετε όλο αυτό το κατεβατό, καθώς και για όποια πιθανή υπόδειξη.

 

Να είσαστε πάντα καλά!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πολύ κακός που κατέβαζες από εκεί, την μετάφραση για την συγκεκριμένη σειρά την κάνει ένα παλικάρι/κοπέλα και σίγουρα θα ήθελε να του/της αφήνουν ένα ευχαριστώ για τον κόπο του/της.

 

όλους τους υπότιτλους που έχει μεταφράσει ως τώρα μπορείς να τους βρεις από εδώ.

Επεξ/σία από jakegate7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...