Προς το περιεχόμενο

Αναζήτηση υποτίτλων; Κάντε post ΕΔΩ! v2.0


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΜΟΝΤΕΡΕΗΤΟΡ ΣΤΟΝ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟ

ΣΑ ΝΑ ΒΓΩ ΕΓΩ ΝΑ ΠΩ ΠΑΙΔΙΑ "ΠΩΣ ΒΡΙΣΚΩ ΤΑ ΡΗΜΑΤΑ ΣΕ ΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ" ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΙ ΜΟΝΤ ΣΤΟ ΜΠΛΑΜΠΛΑ

 

Κατά τα άλλα, με software επεξεργασίας υποτίτλων, όπως πχ το Subtitle Workshop.

Αχαχαχα!! Βαλτε εμενα μοντ καλυτερα! :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια,

 

χρονια πολλα κι ευτυχισμενα.

 

Να ρωτησω κατι ?

Τελευταια, οταν ψαχνω να βρω υποτιτλους για ταινιες που εχω κατεβασει, βρισκω αλλα οι περισσοτεροι εμφανιζονται "κινεζικοι" και δε κανω φουλεια μου. Συνηθως, κατεβαζα ταινιες σε μορφη .avi, εβρισκα υποτιτλο και του εδινα ιδιο ονομα με το βιντεο με καταληξη .srt. Τα ανοιγα με mediaplayer classic, και εβλεπα την ταινια μου.

Τωρα , δοκιμαζω με bsplayer, media player classic, vlcplayer, αλλα τιποτα. Το αρχειο υποτιλων, οταν το ανοιγω με 2πλο κλικ, εμφανιζει κειμενα κινεζικα και οχι ελληνικα.

 

Καμια λυση ?

Τυχαινει τελευταια να πεφτω σε λαθος αρχεια υποτιτλων ?

 

Οσο καλα Αγγλικα και να ξερω, ε βοηθανε οι υποτιτλοι οσο να πεις.

 

Υγ. σημερα εψαχνα για υποτιτλους του Warrior, αλλα καμια προκοπη με οσα κατεβασα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

John, μάλλον είσαι... Lost :D

Εδώ δεν είναι το κατάλληλο μέρος για βοήθεια, είναι μόνο για αναζήτηση υπότιτλων. Μετέφερε την ερώτηση σου στο τμήμα video και audio software για να το συζητήσουμε εκεί.

 

Για αρχή ρίξε μια ματιά στο λινκ (http://www.insomnia.gr/page/wiki/_/windows/windows-xp-%CF%83%CF%89%CF%83%CF%84%CE%AE-%CE%B1%CF%80%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B9%CF%83%CE%B7-%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD-%CF%87%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%BA%CF%84%CE%AE%CF%81%CF%89%CE%BD-r72)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εγω χρησιμοποιω ενα προγραμμα και μου βρισκει μονο του τους υποτιτλους που θελω ον λινε σε οποια γλωσσα θες και σε οποια μορφη.Ειναι το subdownloader 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά!

Εχει κανείς υπότιτλους για How I Met Your Mother season 2 σε 720p? Το xsubs έχει για ορισμένα επεισόδια αλλά όχι για όλα. Κάποια εναλλακτική;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά!

Εχει κανείς υπότιτλους για How I Met Your Mother season 2 σε 720p? Το xsubs έχει για ορισμένα επεισόδια αλλά όχι για όλα. Κάποια εναλλακτική;

 

Το θέμα είναι ότι βρίσκω υπότιτλους για 720p έκδοση από τον 4ο κύκλο και μετά μόνο.

Δεν έχει βγει επίσημο scene release 720p.

Οι απλοί δεν ταιριάζουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι βρίσκω υπότιτλους για 720p έκδοση από τον 4ο κύκλο και μετά μόνο.

Δεν έχει βγει επίσημο scene release 720p.

Οι απλοί δεν ταιριάζουν;

 

Κατάφερα και βρήκα για την πρώτη Season σε 720p, αν θες πες μου να σου τους δώσω.

Για τη δεύτερη τώρα, όσους έχω βρει μέχρι στιγμής δεν ταιριάζουν :mad: :mad:

Εστειλα και μήνυμα στα παιδιά του xsubs.tv, δεν απαντάει κανείς. Με βλέπω να το παρακολουθώ σε sd να ξεμπερδεύω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά, κανένας δεν πρόκειται να σου απαντήσει σε requests του τύπου "πότε θα βγούν υπότιτλοι για το τάδε επεισόδιο" ή "πότε θα μεταφράσετε την τάδε έκδοση;"

 

Αν θέλεις δοκίμασε με το subitles workshop να συγχρονίσεις τους υπότιτλους που έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω win 7 και media center..δεν διαβαζει καθολου τους υποτιτλους ουτε κατα την διαρκεια της ταινιας ουτε οταν ανοιγω το αρχειο..ξερετε τι να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...