Προς το περιεχόμενο

Καρκινος


arsenal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν εμφανιζαν ξαφνικα την θεραπεια για καθε καρκινο, στην αρχη θα ηταν ακριβη η θεραπεια ,ομως σε μερικα χρονια θα ηταν υποχρεωμενοι να κατεβασουν δραματικα τις τιμες.

Αποτελεσμα για αυτους μη επιθυμητο,ετσι βολευονται στην υπαρχουσα κατασταση και λεφτα παιρνουν και θανατους εχουν.

Μου αρεσει που πιστευετε οτι κατα βαθος νοιαζονται για την μειωση των θανατων απο αρρωστιες.

 

Ποιοί είναι αυτοί   ρε φίλε; Οι Μασόνοι, οι εξωγήινοι; , οι Ιλλουμινάτι;  οι τραπεζίτες;  ο Μαρινάκης; 

Επιτέλους έλεος. Αν ξέρετε κάτι κάποιοι στείλτε το μας με pm 

Κάνεις λάθος.

Και οι σημερινές θεραπείες πανάκριβες είναι.Αν δεν τις κάλυπτε το δημόσιο σύστημα υγείας πιστεύεις οτι θα μπορούσε να τις κάνει ο οποιοσδήποτε;

Εμβόλιο ή μη για μένα δεν έχει καμία διαφορά στα κέρδη τους.

Οι φαρμακοβιομήχανοι θα βρουν τον τρόπο να πάρουν τα λεφτά που τους αναλογούν.

 

Σεβαστό , αλλά διαφωνώ κάθετα.  Εδώ μιλάμε για την ασθένεια της χιλιετίας.  Μην μπαίνεις στο τρυπάκι της συνωμοσιολογίας. 

Όσο ακριβή και να είναι αρχικά η παραγωγή του με τον ένα ή τον άλλο τρόπο θα δοθεί στους ασθενείς. Απλώς δεν μπορούν να κάνουν  αλλιώς. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 389
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όσο ακριβή και να είναι αρχικά η παραγωγή του με τον ένα ή τον άλλο τρόπο θα δοθεί στους ασθενείς. Απλώς δεν μπορούν να κάνουν  αλλιώς. 

 

Βλεπεις ομως οτι μπορουν.

Σου λενε για την ωρα δεν υπαρχει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σεβαστό , αλλά διαφωνώ κάθετα.  Εδώ μιλάμε για την ασθένεια της χιλιετίας.  Μην μπαίνεις στο τρυπάκι της συνωμοσιολογίας. 

Όσο ακριβή και να είναι αρχικά η παραγωγή του με τον ένα ή τον άλλο τρόπο θα δοθεί στους ασθενείς. Απλώς δεν μπορούν να κάνουν  αλλιώς. 

 

Η παραγωγή δεν θα είναι το πρόβλημα.Το κέρδος τους είναι που θα το κάνει ακριβό.

Όσο και να κοστίζει πάντως θα πληρώσουν τα διάφορα κράτη και θα το δώσουν στους πολίτες.Όπως πληρώσανε και το εμβόλιο του H1N1 τα οποία τελικά κατέληξαν στα σκουπίδια.

 

Η συλλογιστική σου πάντως δεν είναι καθόλου σωστή.

Πιστεύεις δηλαδή ότι οι φαρμακοβιομηχανίες επενδύουν λεφτά στην έρευνα ώστε να φτιάξουν ένα εμβόλιο που τελικά θα τις βλάψει οικονομικά;Από που και ως που;

Οι βασικοί τους μέτοχοι είναι όλοι επιχειρηματίες που το μόνο που τους νοιάζει είναι το κέρδος..

 

Το ψάχνουν το εμβόλιο αλλά για να αυξήσουν τα κέρδη τους.Όχι για να τα μειώσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος πάντων παιδιά, ας το βρουν πρώτα και μετά βλέπουμε. Αν και κατά τον @ silverado το έχουν βρει αλλά δεν το διαθέτουν για λόγους που μόνο αυτός ξέρει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακαλώ θερμά, ικετεύω γονατιστός και εκλιπαρώ, όλους εσάς που γνωρίζετε για τη φρικτή αυτή συνωμοσία εκείνων που, ενώ έχουν στα χέρια τους τη θεραπεία τού καρκίνου, τού αιγόκερου, τού υδροχόου και των λοιπών ζωδίων, την κρατούν κρυφή επειδή έχουν συμφέροντα (και μετά μας ψεκάζουν για να πάψουμε να τους υποψιαζόμαστε), να συνεχίσετε με το ίδιο και μεγαλύτερο πάθος και ενθουσιασμό να λέτε δημοσίως όλα εκείνα που κάποιοι μας κρύβουν...

 

...το section των ανεκδότων τού forum έχει γίνει εντελώς μπορντέλο και, αν λείψετε κι εσείς, θα πέσουμε σε μαύρη μελαγχολία. Μόνο σ' εσάς βασιζόμαστε πλέον, για να σκάει που και που κάνα χαμόγελο στα κουρασμένα πρόσωπά μας...

 

...την ευχή μου να 'χετε! 


Τέλος πάντων παιδιά, ας το βρουν πρώτα και μετά βλέπουμε. Αν και κατά τον @ silverado το έχουν βρει αλλά δεν το διαθέτουν για λόγους που μόνο αυτός ξέρει. 

 

Όχι μόνο αυτός. Ξέρουν κι άλλοι τέσσερις...

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακαλώ θερμά, ικετεύω γονατιστός και εκλιπαρώ, όλους εσάς που γνωρίζετε για τη φρικτή αυτή συνωμοσία εκείνων που, ενώ έχουν στα χέρια τους τη θεραπεία τού καρκίνου, τού αιγόκερου, τού υδροχόου και των λοιπών ζωδίων, την κρατούν κρυφή επειδή έχουν συμφέροντα (και μετά μας ψεκάζουν για να πάψουμε να τους υποψιαζόμαστε), να συνεχίσετε με το ίδιο και μεγαλύτερο πάθος και ενθουσιασμό να λέτε δημοσίως όλα εκείνα που κάποιοι μας κρύβουν...

 

...το section των ανεκδότων τού forum έχει γίνει εντελώς μπορντέλο και, αν λείψετε κι εσείς, θα πέσουμε σε μαύρη μελαγχολία. Μόνο σ' εσάς βασιζόμαστε πλέον, για να σκάει που και που κάνα χαμόγελο στα κουρασμένα πρόσωπά μας...

 

...την ευχή μου να 'χετε! 

 

Όχι μόνο αυτός. Ξέρουν κι άλλοι τέσσερις...

 

Τα αισθηματα ειναι αμοιβαια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάς για μια ασθένεια της οποίας ο θεμέλιος λίθος είναι η ακατάπαυστη εξέλιξη και διαφοροποίηση και είσαι σίγουρος.

Ναι ειμαι σιγουρος οτι ειναι πιθανοτερο ενδεχομενο απο το ενδεχομενο να βγαλουμε 2 εξτρα χερια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε μαγαζί θέλει πελάτες,δεν νομίζω να υπάρχει θεραπεία για όλους τους καρκίνους ... απλα σε κάποιες ιασιμές μορφες βοηθάει και το χρήμα,αλλα δε σώζει κιολας ....ισως αυξάνει το προσδόκιμο ζωης,την ποιότητα όπως σε κάθε αλλη ασθένεια.

Προς το παρόν με βάση εμπειρίας προτιμώ να αποκαλώ τους ιατρούς του Δημοσίου χασάπιδες ή στη καλύτερη περίπτωση "επαγγελματίες",υπάρχουν εννοείται και εξαιρέσεις αλλα σε ένα σάπιο σύστημα δύσκολο να επιβιώσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μαλακιες που έχω διαβάσει σε αυτό το θέμα ξεπερνούν κάθε φαντασία. Κάποια άτομα πρέπει να να ξαναπανε γυμνάσιο γιατί μάλλον την πρώτη φορά κοιμοντουσαν όρθιοι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το θέμα δεν πεθαίνει ποτέ πάντως... 5 χρόνια και συνεχίζει.

 

Ας πούμε ότι είμαι μεγαλοφαρμακοβιομήχανος. Η εταιρεία μου έχει βρει το ένα μαγικό εμβόλιο για όλους τους τύπους καρκίνου και σκέφτομαι αν πρέπει να το αποκαλύψω στην ανθρωπότητα ή να το θάψω για να συνεχίσει να βγάζει κέρδη η εταιρεία μου από τη θεραπεία του καρκίνου. Κάθομαι λοιπόν και τα υπολογίζω. Το Google είναι σύμμαχός μου.

 

Ψάχνω λοιπόν και βλέπω ότι στη γη υπάρχουν ανά πάσα στιγμή περίπου 30-40 εκατομμύρια άνθρωποι με διαγνωσμένο καρκίνο. Ας πούμε 40. Προφανώς δεν παίρνουν όλοι θεραπεία, καθώς οι μισοί περίπου ζουν σε χώρες όπου το σύστημα υγείας δεν διαθέτει τα απαραίτητα μέσα. Επίσης, η δική μου δεν είναι η μόνη φαρμακευτική εταιρεία. Πες ότι είναι η πιο μεγάλη, αλλά και πάλι, στην καλύτερη των περιπτώσεων, έχει μερικά εκατομμύρια πελάτες καρκινοπαθείς.

 

Από την άλλη, αν έχω το εμβόλιο που προλαμβάνει τον καρκίνο, όλοι οι άνθρωποι στη γη θα θέλουν να το κάνουν. Ο πληθυσμός της γης είναι 7+ δισεκατομμύρια, δηλαδή περίπου 700 φορές περισσότεροι πελάτες. 135 εκατομμύρια είναι τα παιδιά που γεννιούνται κάθε χρόνο, άρα έχω εξασφαλισμένη πελατεία πολλαπλάσια αυτής που έχω τώρα. Ενδεχομένως για πάντα... Επίσης, θα σβήσω τις ανταγωνίστριες εταιρείες από το χάρτη. Με το χρήμα και τη δημοσιότητα που θα πάρει η εταιρεία μου, θα μπορεί να επενδύσει στην έρευνα και το μάρκετινγκ και θα κυριαρχήσει επί των άλλων, βγάζοντας ακόμα μεγαλύτερα κέρδη. Επίσης, οι άνθρωποι που δε θα πεθάνουν από καρκίνο, θα αρρωστήσουν εν τέλει από κάτι άλλο. Αν πχ έχουν υπέρταση ή υπερχοληστερολαιμία, θα πρέπει να αγοράζουν φάρμακα για δεκαετίες. Μα ποιός βγάζει τέτοια φάρμακα; Α, εγώ! Τέλεια, ακόμα περισσότερα κέρδη.

 

Βέβαια θα κλείσω το τμήμα θεραπείας καρκίνου της εταιρείας και οι ογκολόγοι θα μείνουν άνεργοι, αλλά προφανώς δεν είμαι ψυχοπονιάρης τύπος, αλλιώς δε θα έκανα αυτούς τους υπολογισμούς.

 

Επίσης σκέφτομαι ότι θα αναδειχθώ σε παγκόσμιο ευεργέτη, θα δίνουν σε πλατείες και πανεπιστήμια το όνομά μου, παίζει να πάρω και κανένα Νόμπελ, όλη η ανθρωπότητα -και τα γκομενάκια- θα με λατρεύουν κτλ.

 

Τα σκέφτομαι όλα αυτά λοιπόν, αλλά μάλλον επειδή είμαι παντελώς κρετίνος, διαλέγω να μην αποκαλύψω το εμβόλιο... Ή μπορεί να με πήρε ο ιλουμινάτος τηλέφωνο και να μου το απαγόρευσε...

  • Like 17
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μαλακιες που έχω διαβάσει σε αυτό το θέμα ξεπερνούν κάθε φαντασία. Κάποια άτομα πρέπει να να ξαναπανε γυμνάσιο γιατί μάλλον την πρώτη φορά κοιμοντουσαν όρθιοι.

Και που το ξέρεις πως δεν είναι ακόμα μαθητές Γυμνασίου!?!?!?! :shock:

 

Η έλλειψη κριτικής σκέψης και αντίληψης σε συνδυασμό με την αμάθεια και τη λατρεία προς τις συνωμοσίες (όπου είναι κ ο πιο εύκολος τρόπος εξήγησης όσων δεν καταλαβαίνουμε), δυστυχώς μας φτάνει στο σημείο να υπάρχουν άνθρωποι που λένε ότι μεταδίδεται ο καρκίνος με τα εμβόλια, μας ψεκάζουν, έχουν έτοιμη τη θεραπεία του καρκίνου και την κρύβουν για να βγάλουν λεφτά κ άλλα τέτοια ωραία. 

 

ps Και η γη είναι επίπεδη παιδιά, μην μασάτε με αυτά που ακούγονται... :confused:

Τα σκέφτομαι όλα αυτά λοιπόν, αλλά μάλλον επειδή είμαι παντελώς κρετίνος, διαλέγω να μην αποκαλύψω το εμβόλιο... Ή μπορεί να με πήρε ο ιλουμινάτος τηλέφωνο και να μου το απαγόρευσε...

 

 

Να σε ρωτήσω? Για να βρεις το εμβόλιο πλήρωσες για έρευνα ή είδες τη χημική σύσταση ξέρω γω στον ύπνο σου? Μάλλον το 2ο γιατί διαφορετικά δεν βλέπω λόγο να πλήρωσες τσάμπα για έρευνα? ε?

 

Οπότε λύση υπάρχει για τον καρκίνο και την είδε κάποιος στον ύπνο του!!!

 

Case closed

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ελπιδα πεθαινει τελευταια,αλλα μεχρι να πεθανει ειναι εγγυηση οτι τιποτα δεν προκειται να αλλαξει προς το καλυτερο, γιατι ολοι εχουν μαθει να στηριζονται σε αυτην.
Φατε ελπιδα,ετσι και αλλιως ειναι δωρεαν.
Οταν σε λιγο θα πινετε σκ@τονερο,θα τρωτε αποκλειστικα μεταλλαγμενα,θα εχετε μολυνση με το τσουβαλι,δεν θα ειναι υπευθυνος κανενας αλλος εκτος απο εσας, για το χαλι που θα ειναι μη αναστρεψιμο.
Οι κακοι ειναι λιγοι,αλλα οι πολλοι ειναι εγκληματικα ανεκτικοι.
Μου αρεσει να βλεπω χομπυστες νεοταξιτες σαν και εσας, που ψαχνουν ευκαιρια  να γελασουν με τα ατομα που δεν ειναι σαν τα μουτρα τους.
Γελαστε με την ψυχη σας,ακομα και οταν με τον καιρο το γελιο μετατραπει σε βηχα, δεν πειραζει θα εχετε την ελπιδα συντροφια να σας κρατα το χερι.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου ειλικρινά θα δεχόμουν να κάτσω να διαβάσω 2 σελίδες σεντόνι σου αν καθόσουν να γράψεις σοβαρά, με επιχειρήματα, με πηγές, με αποδείξεις,χωρίς υστερίες, αφορισμούς και μισόλογα με "νόημα".

Για σκέψου το λιγάκι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το θέμα δεν πεθαίνει ποτέ πάντως... 5 χρόνια και συνεχίζει.

 

Ας πούμε ότι είμαι μεγαλοφαρμακοβιομήχανος. Η εταιρεία μου έχει βρει το ένα μαγικό εμβόλιο για όλους τους τύπους καρκίνου και σκέφτομαι αν πρέπει να το αποκαλύψω στην ανθρωπότητα ή να το θάψω για να συνεχίσει να βγάζει κέρδη η εταιρεία μου από τη θεραπεία του καρκίνου. Κάθομαι λοιπόν και τα υπολογίζω. Το Google είναι σύμμαχός μου.

 

Ψάχνω λοιπόν και βλέπω ότι στη γη υπάρχουν ανά πάσα στιγμή περίπου 30-40 εκατομμύρια άνθρωποι με διαγνωσμένο καρκίνο. Ας πούμε 40. Προφανώς δεν παίρνουν όλοι θεραπεία, καθώς οι μισοί περίπου ζουν σε χώρες όπου το σύστημα υγείας δεν διαθέτει τα απαραίτητα μέσα. Επίσης, η δική μου δεν είναι η μόνη φαρμακευτική εταιρεία. Πες ότι είναι η πιο μεγάλη, αλλά και πάλι, στην καλύτερη των περιπτώσεων, έχει μερικά εκατομμύρια πελάτες καρκινοπαθείς.

 

Από την άλλη, αν έχω το εμβόλιο που προλαμβάνει τον καρκίνο, όλοι οι άνθρωποι στη γη θα θέλουν να το κάνουν. Ο πληθυσμός της γης είναι 7+ δισεκατομμύρια, δηλαδή περίπου 700 φορές περισσότεροι πελάτες. 135 εκατομμύρια είναι τα παιδιά που γεννιούνται κάθε χρόνο, άρα έχω εξασφαλισμένη πελατεία πολλαπλάσια αυτής που έχω τώρα. Ενδεχομένως για πάντα... Επίσης, θα σβήσω τις ανταγωνίστριες εταιρείες από το χάρτη. Με το χρήμα και τη δημοσιότητα που θα πάρει η εταιρεία μου, θα μπορεί να επενδύσει στην έρευνα και το μάρκετινγκ και θα κυριαρχήσει επί των άλλων, βγάζοντας ακόμα μεγαλύτερα κέρδη. Επίσης, οι άνθρωποι που δε θα πεθάνουν από καρκίνο, θα αρρωστήσουν εν τέλει από κάτι άλλο. Αν πχ έχουν υπέρταση ή υπερχοληστερολαιμία, θα πρέπει να αγοράζουν φάρμακα για δεκαετίες. Μα ποιός βγάζει τέτοια φάρμακα; Α, εγώ! Τέλεια, ακόμα περισσότερα κέρδη.

 

Βέβαια θα κλείσω το τμήμα θεραπείας καρκίνου της εταιρείας και οι ογκολόγοι θα μείνουν άνεργοι, αλλά προφανώς δεν είμαι ψυχοπονιάρης τύπος, αλλιώς δε θα έκανα αυτούς τους υπολογισμούς.

 

Επίσης σκέφτομαι ότι θα αναδειχθώ σε παγκόσμιο ευεργέτη, θα δίνουν σε πλατείες και πανεπιστήμια το όνομά μου, παίζει να πάρω και κανένα Νόμπελ, όλη η ανθρωπότητα -και τα γκομενάκια- θα με λατρεύουν κτλ.

 

Τα σκέφτομαι όλα αυτά λοιπόν, αλλά μάλλον επειδή είμαι παντελώς κρετίνος, διαλέγω να μην αποκαλύψω το εμβόλιο... Ή μπορεί να με πήρε ο ιλουμινάτος τηλέφωνο και να μου το απαγόρευσε...

Συμφωνώ στα πλείστα . Έχω μια διαφωνία ως προς το σκεπτικό των υπολογισμών .

Απλώς πιστεύω ότι αν με κάποιο τρόπο, είτε μαγικά, είτε ύστερα από σκληρή έρευνα κάποια εταιρία, οργανισμός, ή οτιδήποτε άλλο ανακάλυπτε αυτό το υποθετικό εμβόλιο, θα ήταν αναγκασμένος/η να το παράσχει εκ των πραγμάτων, πέρα από κάθε εγωιστικό οικονομικό υπολογισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...