Προς το περιεχόμενο

Apple iPad 2


alexzzz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 806
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά μην τσιμπάτε. Η αναμονή και οι ουρές είναι τμήμα της διαφήμισης. Δεν λέω ότι γίνονται επίτηδες αλλά μια χαρά κάνουν τη δουλειά τους.

Σε 1 με 2 μήνες θα έχουν παντού όσα θέλετε.

Εδώ είμαστε και τα ξαναλέμε.

 

Όποιος μπορεί να περιμένει μπορεί και να γλιτώσει λίγα λεφτά, κανα 50ρικο δηλαδή. Για όσους ενδιαφέρονται γιατί άλλους δεν τους νοιάζει.

Έτσι αγόρασα το Macbook Pro το Σεπτέμβριο 300 ευρώ κάτω από τα 1259 που έκανε.

Δεν έγινα πιο πλούσιος με τα 300 ευρώ αλλά ένοιωσα πολύ ωραία όμως :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλεις να μου πεις δηλαδή ότι αγόρασες macbook μερικούς μήνες μετά, 300€ φθηνότερα; Από μαγαζί; Εγω δεν σε πιστεύω, στο λέω. Δεν έχω δει τιμή απο apple προϊόν να πέφτει πριν την κυκλοφορία του επόμενου μοντέλου, ότι θα γίνει δηλαδή και με το ipad2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεχρι τη Μεγαλη Εβδομαδα και πιθανοτατα μια βδομαδα νωριτερα θα εχουν νεες παραλαβες στο golden i. Ετσι μου ειπαν σημερα που βρεθηκα στο καταστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε πριν από λίγο και το δικό μου. Δεν το δούλεψα γιατί είμαι στην δουλειά αλλά πάλι πολύ βαρύ μου φαίνεται για τα γούστα μου

E αμα δεν σαρεσει χαρισε το σε μενα! μην σου ειναι και βαρος!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεχρι τη Μεγαλη Εβδομαδα και πιθανοτατα μια βδομαδα νωριτερα θα εχουν νεες παραλαβες στο golden i. Ετσι μου ειπαν σημερα που βρεθηκα στο καταστημα.

Μια χαρα θα ειναι αν ισχυει αυτο,γιατι δεν γουσταρω καθολου να ξεροσταλιαζω εξω απο τα μαγαζια για να τους δωσω τα λεφτα μου,το θεωρω ξεφτυλικη αυτο,βεβαια ειναι οπως το βλεπει ο καθενας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το expansys χρονια τωρα ειναι το χειροτερο και το πιο ακριβο e-shop καταστημα!!! ολοι το εχουνε 519 και το expansys 150 eyro πανω!!! σκατα να φανε και να τους μεινουνε ολα stock!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερωτικά, σχετικά με το θέμα των κόμιξ, εγώ ως λάτρης anime / manga έψαχνα να βρω έναν τρόπο να χρησιμοποιήσω το iPad μου ως reader.

Λοιπόν.

1) Κατέβασα (είναι δωρεάν) όλα π.χ. τα anime του Naruto. Είναι σε μορφή .rar, που είναι πολύ σημαντικό.

2) Αγόρασα (...) το Comic Zeal στο iPad (ή όποιο άλλο reader θέλετε που να διαβάζει .cbr και .cbz)

3) Εάν είναι λίγα τα αρχεία που θέλετε να περάσετε, πάτε ένα - ένα και αλλάζετε το extension των αρχείων. Για να σας εμφανίζει τα extensions νομίζω πρέπει να αλλάξετε κάτι στα folder options στα Windows.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ --- Αν τα αρχεία σας είναι .rar τα μετονομάζετε σε .cbr. Εάν είναι .zip τα κάνετε .cbz. ---

 

4) Εγώ έτυχε να κατεβάσω (δωρεάν ξαναλέω) όλα τα manga του Berzerk. Επειδή ήταν πάρα πολλά τα αρχεία, χρησιμοποίησα το good old DOS... Δηλαδή: έβαλα όλα τα αρχεία σε ένα εύκολο φάκελο (π.χ. C:\berserk)

Μετά Start > Run > cmd κι εκεί: cd C:\berserk

Μετά ren *.rar *.cbr (αλλάζει τα extensions όλων των αρχείων που τελειώνουν σε .rar σε .cbr. Αντίστοιχα αλλάζετε για τα .zip σε .cbz)

 

5) Στο iTunes, τουλάχιστον το Comic Zeal, έχει μια επιλογή για να περάσετε τα αρχεία στη συσκευή σας. Πρώτα επιλέγουμε το iPad μας, μετά πάμε στο tab Apps (του iPad), και στο κάτω μέρος της σελίδας έχει το κομμάτι Documents. Εκεί επιλέγουμε την εφαρμογή μας και add files, όπου του δείχνουμε τον φάκελο που έχουμε σώσει τα .cbr αρχεία μας.

 

Ελπίζω να βοήθησα...

 

Αν είμαι offtopic, sorry.... Μετακινήστε με...

 

Αυτό δουλεύει για όλες τις συσκευές κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλεις να μου πεις δηλαδή ότι αγόρασες macbook μερικούς μήνες μετά, 300€ φθηνότερα; Από μαγαζί; Εγω δεν σε πιστεύω, στο λέω. Δεν έχω δει τιμή απο apple προϊόν να πέφτει πριν την κυκλοφορία του επόμενου μοντέλου, ότι θα γίνει δηλαδή και με το ipad2

 

Ας μην πιστεύεις. Πτώση τιμών επίσημη όντως δεν υπήρχε. Απλά τι έγινε: παζάρευα την τιμή σε μετρητά σε μεγάλη αλυσίδα. Για κάποιο ανεξήγητο (και σε μένα) λόγο κανονίστηκε να το πάρω λίγο παρακάτω. Πάλι το σκεφτόμουν όμως γιατί το έβρισκα ακόμη λίγο πιο κάτω σε ελληνικό ιντερνετομάγαζο (το οποίο ψιλοφοβόμουν). Και κάνα δύο μέρες μετά σκάει και η προσφορά της αλυσίδας "για κάθε τόσα €, επιστροφή τόσα σε δωροκάρτα". Αποτέλεσμα -300 ευρώ από την επίσημη τιμή.

 

Το τιμολόγιο υπάρχει για όποιον είναι άπιστος.

 

Βέβαια παρδέχομαι ότι μου έκατσε Η περίπτωση. Αλλά περίμενα και 3-4 μήνες.

 

Και σήμερα όποιος ψάχνει βρίσκει καλύτερες τιμές σε MacBook.

 

To Ipad (το προηγούμενο) επίσης πουλήθηκε σε χαμηλότερες τιμές είτε άμεσα είτε με επιστροφή χρημάτων, αν και λόγω του μικρού διαστήματος κυκλοφορίας εδώ και λόφω επικείμενου μοντέλου δε μπορούν να γίνουν προβλέψεις για το νέο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μην πιστεύεις. Πτώση τιμών επίσημη όντως δεν υπήρχε. Απλά τι έγινε: παζάρευα την τιμή σε μετρητά σε μεγάλη αλυσίδα. Για κάποιο ανεξήγητο (και σε μένα) λόγο κανονίστηκε να το πάρω λίγο παρακάτω. Πάλι το σκεφτόμουν όμως γιατί το έβρισκα ακόμη λίγο πιο κάτω σε ελληνικό ιντερνετομάγαζο (το οποίο ψιλοφοβόμουν). Και κάνα δύο μέρες μετά σκάει και η προσφορά της αλυσίδας "για κάθε τόσα €, επιστροφή τόσα σε δωροκάρτα". Αποτέλεσμα -300 ευρώ από την επίσημη τιμή.

 

Το τιμολόγιο υπάρχει για όποιον είναι άπιστος.

 

Βέβαια παρδέχομαι ότι μου έκατσε Η περίπτωση. Αλλά περίμενα και 3-4 μήνες.

 

Και σήμερα όποιος ψάχνει βρίσκει καλύτερες τιμές σε MacBook.

 

To Ipad (το προηγούμενο) επίσης πουλήθηκε σε χαμηλότερες τιμές είτε άμεσα είτε με επιστροφή χρημάτων, αν και λόγω του μικρού διαστήματος κυκλοφορίας εδώ και λόφω επικείμενου μοντέλου δε μπορούν να γίνουν προβλέψεις για το νέο.

 

Άρα καλά είπα ενώ εσύ λες άρες μάρες κουκουνάρες...

Το αν μία αλυσίδα ελάττωσε το κέρδος της για να σε ψήσει και συνάμα έβγαλε και προσφορά κουπονιών δεν ελαττώνει την τιμή ενός προϊόντος με την έννοια που στο πρώτο σου ποστ έγραψες. Οι τιμές είναι κατά πολύ φιξ στα apple προϊόντα και από εκεί και πέρα παίζει το κέρδος του εκάστοτε καταστήματος.

Το ipad 2 κυκλοφορεί παντού στα 509 και πάνω και δεν πρόκειται αυτή η τιμή να αλλάξει μέχρι να κυκλοφορήσει το 3 όπως έγινε και με το πρώτο.

 

Οπότε καλύτερα να μην γράφεις αυτά που γράφεις όπως τα γράφεις γιατί μπερδεύεις τον κόσμο που είναι ήδη σε συγχύσει αφού το ψάχνει και δεν το βρίσκει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δε παίζει το link.

 

 

Ενημερωτικά, σχετικά με το θέμα των κόμιξ, εγώ ως λάτρης anime / manga έψαχνα να βρω έναν τρόπο να χρησιμοποιήσω το iPad μου ως reader.

Λοιπόν.

1) Κατέβασα (είναι δωρεάν) όλα π.χ. τα anime του Naruto. Είναι σε μορφή .rar, που είναι πολύ σημαντικό.

2) Αγόρασα (...) το Comic Zeal στο iPad (ή όποιο άλλο reader θέλετε που να διαβάζει .cbr και .cbz)

3) Εάν είναι λίγα τα αρχεία που θέλετε να περάσετε, πάτε ένα - ένα και αλλάζετε το extension των αρχείων. Για να σας εμφανίζει τα extensions νομίζω πρέπει να αλλάξετε κάτι στα folder options στα Windows.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ --- Αν τα αρχεία σας είναι .rar τα μετονομάζετε σε .cbr. Εάν είναι .zip τα κάνετε .cbz. ---

 

4) Εγώ έτυχε να κατεβάσω (δωρεάν ξαναλέω) όλα τα manga του Berzerk. Επειδή ήταν πάρα πολλά τα αρχεία, χρησιμοποίησα το good old DOS... Δηλαδή: έβαλα όλα τα αρχεία σε ένα εύκολο φάκελο (π.χ. C:\berserk)

Μετά Start > Run > cmd κι εκεί: cd C:\berserk

Μετά ren *.rar *.cbr (αλλάζει τα extensions όλων των αρχείων που τελειώνουν σε .rar σε .cbr. Αντίστοιχα αλλάζετε για τα .zip σε .cbz)

 

5) Στο iTunes, τουλάχιστον το Comic Zeal, έχει μια επιλογή για να περάσετε τα αρχεία στη συσκευή σας. Πρώτα επιλέγουμε το iPad μας, μετά πάμε στο tab Apps (του iPad), και στο κάτω μέρος της σελίδας έχει το κομμάτι Documents. Εκεί επιλέγουμε την εφαρμογή μας και add files, όπου του δείχνουμε τον φάκελο που έχουμε σώσει τα .cbr αρχεία μας.

 

Ελπίζω να βοήθησα...

 

Αν είμαι offtopic, sorry.... Μετακινήστε με...

 

Αυτό δουλεύει για όλες τις συσκευές κανονικά.

 

Thanks, είσαι αρχηγός!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...