Προς το περιεχόμενο

Apple iPad 2


alexzzz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά εγώ ήμουν στα Χανιά και εφόσον από Αμερική δεν μου έκατσε , λέω ας το κάνω μια παραγγελία στον Κωτσόβολο , τότε μπήκαν στο σύστημα τους , το είδα και εγώ και έλεγε παραλαβή 01/04/2011 δηλ αύριο για 80 τεμάχια ....! περίεργο γιατί από πάνω διάβασα πως το golden -i θα φέρει κατά τον Πάσχα ... Βέβαια τα 80 τεμάχια ήταν όχι του καταστήματος Χανίων άλλα της κεντρικής αποθήκης για όλη την Ελλάδα... τι να πω θα δούμε ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 806
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η κάμερα του είναι όντως πολύ κακή για φωτογραφίες. Για του λόγου το αληθές να ένα δείγμα http://dailybooth.com/u/8nx4b Δεν την έχω δοκιμάσει ακόμα σε βιντεοκλήση. Κατά τα άλλα συνεχίζεται η εξερεύνηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα καλά είπα ενώ εσύ λες άρες μάρες κουκουνάρες...

Το αν μία αλυσίδα ελάττωσε το κέρδος της για να σε ψήσει και συνάμα έβγαλε και προσφορά κουπονιών δεν ελαττώνει την τιμή ενός προϊόντος με την έννοια που στο πρώτο σου ποστ έγραψες. Οι τιμές είναι κατά πολύ φιξ στα apple προϊόντα και από εκεί και πέρα παίζει το κέρδος του εκάστοτε καταστήματος.

Το ipad 2 κυκλοφορεί παντού στα 509 και πάνω και δεν πρόκειται αυτή η τιμή να αλλάξει μέχρι να κυκλοφορήσει το 3 όπως έγινε και με το πρώτο.

 

Οπότε καλύτερα να μην γράφεις αυτά που γράφεις όπως τα γράφεις γιατί μπερδεύεις τον κόσμο που είναι ήδη σε συγχύσει αφού το ψάχνει και δεν το βρίσκει

 

που τις είδες τις μάρες κλπ

 

ΔΕΝ είπα πουθενά ότι έπεσε η τιμή. Για ξαναδιάβασε το πρώτο ποστ προσεχτικά. Απλά είπα ότι μπορούσες και μπορείς να βρεις Apple προϊόντα φθηνότερα από την επίσημη τιμή (φυσικά όχι ακόμη το Ipad 2). Δες αν θες στο σκρουτζ τι ισχύει καθημερινά και αν έχεις υπομονή ξεφυτρώνουν καλύτερες προσφορές, για λίγο βέβαια.

 

Το ότι το κατάστημα έριξε το κέρδος του είναι αυτονόητο, τι θες να πεις με αυτό;

 

Κουπόνια ξεκουπόνια το πήρα 300 ευρώ κάτω; Αυτό μετράει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που τις είδες τις μάρες κλπ

 

ΔΕΝ είπα πουθενά ότι έπεσε η τιμή. Για ξαναδιάβασε το πρώτο ποστ προσεχτικά. Απλά είπα ότι μπορούσες και μπορείς να βρεις Apple προϊόντα φθηνότερα από την επίσημη τιμή (φυσικά όχι ακόμη το Ipad 2). Δες αν θες στο σκρουτζ τι ισχύει καθημερινά και αν έχεις υπομονή ξεφυτρώνουν καλύτερες προσφορές, για λίγο βέβαια.

 

Το ότι το κατάστημα έριξε το κέρδος του είναι αυτονόητο, τι θες να πεις με αυτό;

 

Κουπόνια ξεκουπόνια το πήρα 300 ευρώ κάτω; Αυτό μετράει

 

Παλικάρι μου είπες τον κόσμο να περιμένει γιατί θα πέσει η τιμή του. Κάτω από 509 δεν πρόκειται να πέσει μέχρι να βγει το ipad 3... έτσι είναι με τα προϊόντα της apple.

 

Το ότι κάποιο κατάστημα σου έκανε εσένα καλύτερη τιμή απαντάτε αυτόματα από αυτό που μόνος σου είπες ότι στο internet το έβρισκες φθηνότερα... πράγμα που σε απλά ελληνικά σημαίνει ότι είχαν ανεβασμένη την τιμή του για να μπορούν να κάνουν τέτοιες ταρζανιές. Και εδώ ισχύει ότι και στα ipad. Υπάρχει μία minimum τιμή που δεν ξεπερνιέται ποτέ και από εκεί και πέρα παίζει το κέρδος του εκάστοτε καταστήματος.

 

Το αν βγάζει ένα κατάστημα κουπόνια φυσικά και είναι καλοδεχούμενο αλλά δεν είναι παράμετρος που μπορείς κάποιος να λάβει υπόψη του αφού δεν είναι στάνταρ και όταν γίνεται ισχύει για όλων των ειδών τα προϊόντα (άρα άσχετο με το θέμα μας).

 

Το ρεζουμέ της απάντησης μου είναι ότι αυτό που λες δεν ισχύει και κακός το έγραψες αλλά αν είναι να ανακυκλώνουμε τις απαντήσεις μας πες ότι δεν απάντησα και παρακολούθησε απλά την ιστορία των τιμών όλων τον apple προϊόντων όπως και του ipad 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μην τσιμπάτε. Η αναμονή και οι ουρές είναι τμήμα της διαφήμισης. Δεν λέω ότι γίνονται επίτηδες αλλά μια χαρά κάνουν τη δουλειά τους.

Σε 1 με 2 μήνες θα έχουν παντού όσα θέλετε.

Εδώ είμαστε και τα ξαναλέμε.

 

Όποιος μπορεί να περιμένει μπορεί και να γλιτώσει λίγα λεφτά, κανα 50ρικο δηλαδή. Για όσους ενδιαφέρονται γιατί άλλους δεν τους νοιάζει.

Έτσι αγόρασα το Macbook Pro το Σεπτέμβριο 300 ευρώ κάτω από τα 1259 που έκανε.

Δεν έγινα πιο πλούσιος με τα 300 ευρώ αλλά ένοιωσα πολύ ωραία όμως :rolleyes:

 

 

Βλέπεις πουθενά να λέω ότι θα πέσει η τιμή;

Λέω ότι ΜΠΟΡΕΙ επαναλαμβάνω ΜΠΟΡΕΙ κάποιος να γλιτώσει λεφτά, μέσω προσφοράς, ιντερνετομάγαζου κλπ.

 

Διάβασε καλύτερα τι λέω. Δεν είπα ότι θα πέσει η τιμή.

 

Και άσε τα "παλικαρι μου" και τις "αρες μάρες", αν έχεις επιχειρήματα γράψε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπεις πουθενά να λέω ότι θα πέσει η τιμή;

Λέω ότι ΜΠΟΡΕΙ επαναλαμβάνω ΜΠΟΡΕΙ κάποιος να γλιτώσει λεφτά, μέσω προσφοράς, ιντερνετομάγαζου κλπ.

 

Διάβασε καλύτερα τι λέω. Δεν είπα ότι θα πέσει η τιμή.

 

Και άσε τα "παλικαρι μου" και τις "αρες μάρες", αν έχεις επιχειρήματα γράψε.

 

 

Στο πρώτο σου ποστ γράφεις "Όποιος μπορεί να περιμένει μπορεί και να γλιτώσει λίγα λεφτά, κανα 50ρικο δηλαδή. Για όσους ενδιαφέρονται γιατί άλλους δεν τους νοιάζει."

 

Και σου εξηγώ πάνω σε αυτό, το οποίο δεν διευκρινίζεις πως εννοείς (κουπόνια και άλλα τέτοια πυροτεχνήματα), ότι η τιμή του δεν θα πέσει και ότι με αυτά που γράφεις μπερδεύεις τον κόσμο.

Τέλος! Το ότι στο δεύτερο ποστ σου παραδέχεσαι ότι άλλο έγραψες και άλλο εννοούσες και ότι δεν είπες ποτέ ότι θα πέσει η τιμή του είναι γιατί σου ανέλυσα τι αρχικά είχες γράψει.

Θες να καταλάβεις ποια είναι η μομφή μου ή θέλεις να συνεχίσουμε να γράφουμε που, αν και πότε είπες ή δεν είπες ότι η τιμή του θα πέσει;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κάμερα του είναι όντως πολύ κακή για φωτογραφίες. Για του λόγου το αληθές να ένα δείγμα http://dailybooth.com/u/8nx4b Δεν την έχω δοκιμάσει ακόμα σε βιντεοκλήση. Κατά τα άλλα συνεχίζεται η εξερεύνηση.

 

νομιζω οι καμερες ειναι σχεδιασμενες μονο για βιντεοκλησεις και ετσι πρεπει να ειναι. Δε νομιζω οτι αποτελει καν αρνητικο για τη συσκευη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις αγόρασα ipad 2 από istorm στο Κολωνάκι !!!! Από ότι μου είπαν υπάρχουν ελάχιστα !!!

 

Μπήκες μέσα και το πήρες ετσι απλα ή ειχες κάνει προπαραγγελία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω μόλις πήρα 2 16αρια ένα μαύρο και ένα άσπρο απο τη λαϊκή...

Καλή πρωταπριλια φιλαρακο (ελπίζω τα post να τα Έκανες copy paste και να μην κουραστηκες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω μόλις πήρα 2 16αρια ένα μαύρο και ένα άσπρο απο τη λαϊκή...

Καλή πρωταπριλια φιλαρακο (ελπίζω τα post να τα Έκανες copy paste και να μην κουραστηκες)

 

Η μοναδική κούραση φίλε μου ήταν να πάω μέχρι το μαγαζί !!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...