Προς το περιεχόμενο

Νέα MacBook Pro με τετραπύρηνους επεξεργαστές, AMD κάρτες γραφικών και θύρα Thunderbolt


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω πιάσει/ χρησιμοποιήσει.

 

Έχεις χρησιμοποιήσει και ακόμα θεωρείς ότι το macbook έχει καλύτερη ποιότητα κατασκευής από το elitebook της hp? Εγώ λέω κατηγορηματικά ΟΧΙ. Το macos είναι άλλο θέμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 148
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

και εγώ 7 έχω ...αλλά το ότι δεν σου έχει τύχει δεν σημαίνει ότι δεν μπορείς να το πάθεις ..Και το βασικότερο είναι και τα virus γιατί όπως και να το κάνουμε 100 antivirus και να βάλεις προστασία 100% δεν θα έχεις με την καμία ...Θα μου πεις ε καλά γιατί να δώσεις τόσα λεφτά βάλε ένα ubuntu ....

 

 

Δωρεάν microsoft security essentials. Εδώ και 2 σχεδόν χρόνια με win x64 στον σταθερό και x86 στον φορητό και δεν έχουνε βγάλει κιχ. Και στον έναν να φανταστείς έχω περί τις 10 συσκευές συνδεδεμένες δλδ 10 διαφορετικούς drivers.

 

 

Σταματήστε να συγκρίνετε το macos με τα win xp που βγήκαν πρίν 10 χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Σταματήστε να συγκρίνετε το macos με τα win xp που βγήκαν πρίν 10 χρόνια.

 

εδώ είναι το ζουμί, πάλι καλά να λες που δεν πάνε και ακόμα πιο πίσω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά όποιος τα έχει τα δίνει τι το βασανίζουμε το θέμα ...Όποιος θέλει μηχάνημα για δουλειά mac θα πάρει ...Φαντάζεσαι να κάνεις μια παρουσίαση σε κάποιον πελάτη και να σου πετάξει μπλε οθόνη ..Ρόμπα ...

 

καλα, μη σκοτωνεσαι στη δουλεια εσυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<br /><br />

<br />

<br />

Δωρεάν microsoft security essentials. Εδώ και 2 σχεδόν χρόνια με win x64 στον σταθερό και x86 στον φορητό και δεν έχουνε βγάλει κιχ. Και στον έναν να φανταστείς έχω περί τις 10 συσκευές συνδεδεμένες δλδ 10 διαφορετικούς drivers. <br />

<br />

<br />

Σταματήστε να συγκρίνετε το macos με τα win xp που βγήκαν πρίν 10 χρόνια.<br />

<br /><br /><br />

 

Σωστότατον. Τα win 7 ειναι πολυ καλυτερα απο τα προηγούμενα windows. Καμια σχέση με τα win xp.

 

Το Mac OS X ομως προσωπικα το προτιμω. Σου δινει άλλο feeling /εμπειρια χρησης κλπ σε σχεση με τα windows.

 

Οσον αφορα τα νέα mbp, νομίζω οτι μόνο η amd radeon στα μεγαλα μοντελα υπερτερει σε δύναμη της nvidia που φορουσαν τα προηγουμενα μοντέλα (πρέπει να το ψαξω λίγο για να σιγουρευτώ). Επισης ειναι αρκετα δελεαστικη η αυτονομια που ειχαν τα προηγούμενα mbp.

 

Πάντως τα νεα mbp δεν ειναι και τόσο συνταρακτικα. Περιμενα περισσοτερα πραγματα να δω.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμαν σε καθε thread TA ΙΔΙΑ KAI τα ιδια !!!πειτε και κατι για τα specs πχ διπυρινος ι7 η τετρα

τιμη ελλαδας εξωτερικου ,boot time και μετα απο 1 χρονο ,(διοτι εχω προσεξει οτι τα windows γερνανε ευκολα..........προγραμματα κτλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγκαφαλικα νεκρο θεωρο ενα ατομο που μπαινει σε τοπικ που δεν τον ενδιαφερουν και συγκρινει με αλλης κατηγοριας πραγματα... Ολα τα apple ειναι μια κατηγορια μονα τους.. Η τα αγαπας ή τα μισεις, δεν εχει ενδιαμεσο. Αν τα μισεις απλα δεν ασχολεισαι μαζι τους.

 

Προσωπικα ποτε δεν μπηκα σε φορουμ της μερσεντες να πω οτι ειναι εγκεφαλικα νεκροι που δινουν 50,000Ευρω για αμαξια 2,000κυβικων ενω υπαρχει και nissan 2000κυβικα με 22,000Ευρω......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 7 είναι μια χαρά αν και για μένα και τα xp μια χαρά ήταν Απλά τα windows επειδή υποστηρίζουν περισσότερες συσκευές έχουν πιο πολλές Πιθανότητες να κολλήσουν λόγω κακών drivers Ο κάθε κινέζος κάθεται και γράφει ότι ναναι Εγώ έχω snow leopard και μια χαρά κολληματα έχω φάει και μάλιστα χοντρά που να χρειαστεί σβήσιμο το mbp Ακόμα για κάποιον λόγο τα 7 μου πανε πιο γρήγορα. Στον υπολογιστή από τα snow leopard Απλά το περιβάλλον μου φαίνεται πιο ευχάριστο ...αν βάλουν dashboard το άλλο που σου δείχνει ποσά αδιαβαστα μειλ Im κλπ έχεις , και όχι το spaces το άλλο για όλα τα ανοικτά παράθυρα και επιλογή για dock αντί Μπάρας θα γίνουν και πολύ πιο ευχρηστα. Πάντως για μένα το να σκάσει κάποιος 1700-2500 για Mbp είναι παρά πολλά και δεν νομίζω ότι αξίζουν ... Τώρα για το 13 αρι το aluminum στα 1100-1200 ίσως και να αξίζουν λόγω ποιότητας καυασκευης πάχους ομορφιάς μπαταρίας και κυρίως για το κορυφαίο χαρακτηριστικό των mac για εμένα το touchpad...για ποιότητα κατασκευής πιστεύω είναι πολύ καλά λίγο πιο κάτω από α thinkpad Τα παλιά έστω Τώρα και για τα elitebook pro της hp έχω ακούσει αλλά δεν ξέρω

 

Τέλος ένα έχω να πω το service της. Apple. Στην Ελλάδα είναι Απαράδεκτο

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Προσωπικα ποτε δεν μπηκα σε φορουμ της μερσεντες να πω οτι ειναι εγκεφαλικα νεκροι που δινουν 50,000Ευρω για αμαξια 2,000κυβικων ενω υπαρχει και nissan 2000κυβικα με 22,000Ευρω......

 

ναι με μια μικρη λεπτομερεια, τα μερσεντες ειναι καλυτερα σχεδον σε ολους τους τομεις:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγκαφαλικα νεκρο θεωρο ενα ατομο που μπαινει σε τοπικ που δεν τον ενδιαφερουν και συγκρινει με αλλης κατηγοριας πραγματα... Ολα τα apple ειναι μια κατηγορια μονα τους.. Η τα αγαπας ή τα μισεις, δεν εχει ενδιαμεσο. Αν τα μισεις απλα δεν ασχολεισαι μαζι τους.

 

Προσωπικα ποτε δεν μπηκα σε φορουμ της μερσεντες να πω οτι ειναι εγκεφαλικα νεκροι που δινουν 50,000Ευρω για αμαξια 2,000κυβικων ενω υπαρχει και nissan 2000κυβικα με 22,000Ευρω......

 

Αυτά τα "apple είναι μια κατηγορία μόνα τους" και "ή τα αγαπάς ή τα μισείς" είναι μαρκετίστικες ατάκες που δυστυχώς κάποιοι υιοθετούν..

 

Το κάθε προϊόν κρίνεται ξεχωριστά, με βάση την τιμή του και τις δυνατότητες του. Αν αξίζει θα το αγοράσουμε ανεξάρτητα αν είναι apple ή όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 7 είναι μια χαρά αν και για μένα και τα xp μια χαρά ήταν Απλά τα windows επειδή υποστηρίζουν περισσότερες συσκευές έχουν πιο πολλές Πιθανότητες να κολλήσουν λόγω κακών drivers Ο κάθε κινέζος κάθεται και γράφει ότι ναναι Εγώ έχω snow leopard και μια χαρά κολληματα έχω φάει και μάλιστα χοντρά που να χρειαστεί σβήσιμο το mbp Ακόμα για κάποιον λόγο τα 7 μου πανε πιο γρήγορα. Στον υπολογιστή από τα snow leopard Απλά το περιβάλλον μου φαίνεται πιο ευχάριστο ...αν βάλουν dashboard το άλλο που σου δείχνει ποσά αδιαβαστα μειλ Im κλπ έχεις , και όχι το spaces το άλλο για όλα τα ανοικτά παράθυρα και επιλογή για dock αντί Μπάρας θα γίνουν και πολύ πιο ευχρηστα. Πάντως για μένα το να σκάσει κάποιος 1700-2500 για Mbp είναι παρά πολλά και δεν νομίζω ότι αξίζουν ... Τώρα για το 13 αρι το aluminum στα 1100-1200 ίσως και να αξίζουν λόγω ποιότητας καυασκευης πάχους ομορφιάς μπαταρίας και κυρίως για το κορυφαίο χαρακτηριστικό των mac για εμένα το touchpad...για ποιότητα κατασκευής πιστεύω είναι πολύ καλά λίγο πιο κάτω από α thinkpad Τα παλιά έστω Τώρα και για τα elitebook pro της hp έχω ακούσει αλλά δεν ξέρω

 

Τέλος ένα έχω να πω το service της. Apple. Στην Ελλάδα είναι Απαράδεκτο

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

 

τι να πω τα ειπες ολα.

 

ετσι ειναι τα πραγματα. απ την αλλη βεβαια τα mac ειναι μονοδρομος για ορισμενους χρηστες για το software που προσφερουν και την ευχρηστια αλλα και την σταθεροτητα σε πολλες περιπτωσεις. επισης τα windows 7 ειναι παρα πολυ καλα και απολυτα σταθερα αλλα απο πλευρας ταχυτητας ειναι ισως θεμα hardware γιατι τα mac ειναι λιγο πισω συγκριτικα με αλλα high end laptop.

 

για τα νεα mac τα πραγματα ειναι απλα. θα πρεπει να πληρωσουμε ολα τα βηματα της εξελιξης ενα ενα αφου δεν τους κυνηγαει κανεις ειναι μια χαρα απο κερδη και φανατικους φιλους να τα συστηνουν (για το θετικο user experience), ορκισμενους εχθρους να τα διαφημιζουν (οσο ακουγεται το ονομα τους καλο ειναι γι αυτους και τα μηλα τους) και τα fashion victims που τα παιρνουν για μουρι και κολλανε και αλλους να τα αγορασουν (βρωμισε ο τοπος iphone και συναφη προιοντα)

 

τωρα για τα hp envy (διαβαστε στο Notebookcheck πληθος αρνητικων σχολιων, ο αλλο ακρο απο τα probook) και τις τιμες απλα ειναι αστειο. εδω ακομα χρεωνουν πλαστικη σαβουρα με χειροτερα χαρακτηριστικα και ποιοτητα κατασκευης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγκαφαλικα νεκρο θεωρο ενα ατομο που μπαινει σε τοπικ που δεν τον ενδιαφερουν και συγκρινει με αλλης κατηγοριας πραγματα... Ολα τα apple ειναι μια κατηγορια μονα τους.. Η τα αγαπας ή τα μισεις, δεν εχει ενδιαμεσο. Αν τα μισεις απλα δεν ασχολεισαι μαζι τους.

 

Προσωπικα ποτε δεν μπηκα σε φορουμ της μερσεντες να πω οτι ειναι εγκεφαλικα νεκροι που δινουν 50,000Ευρω για αμαξια 2,000κυβικων ενω υπαρχει και nissan 2000κυβικα με 22,000Ευρω......

 

Fail σύγκριση.

 

Στην πραγματικότητα συγκρίνεις ένα μήλο που κάνει 10 ευρώ με ένα πορτοκάλι που κάνει 30 ευρώ. Το πορτοκάλι σου αρέσει περισσότερο αλλά δεν μπορείς να πεις ότι είναι καλύτερο φρούτο από το μήλο, αν και το συγκεκριμένο πορτοκάλι είναι ανεξήγητα ακριβότερο.

 

Από την άλλη, η mercedes benz είναι αντικειμενικά καλύτερη από ένα nissan.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθε φορά σε thread για apple προιόντα η ίδια αέναη ιστορία / διαμάχη...

 

Απο ένα σημείο κ μετά, ειναι βαρετό να επιχειρηματολογεί κανεις ξανά κ ξανά...

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

παιδιά σημαντικό επίσης είναι και η αντοχή τους στον χρόνο ...δηλαδή ποια είναι αυτά που κρατούν περισσότερο σε καθημερινή χρήση ;

 

ρητορική ερώτηση? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...