Προς το περιεχόμενο

Mac OS X 10.7 Lion


tr3quart1sta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι "το-εχω-εγκαταστησει" δωστε feedback στο λαο!

Edit: Αν μπορει καποιος που το εχει εγκαταστησει, ας δωσει και το md5 του dmg.

Edit 2: Ενα υπερ-review του Lion απο την Αrs

 

Edit 3:

GM Build: 11A511GM InstallESD.dmg MD5: b5d3753c62bfb69866e94dca9336a44a

 

App Store Build: 11A511

App Store InstallESD.dmg MD5: b5d3753c62bfb69866e94dca9336a44a

http://forums.applei...t.php?p=1904326

 

Final Edit:Eπιβεβαιωμενο και απο μενα, το MD5 του dmg απο τον installer του Lion απο το AppStore ειναι αυτο που ανεφερα πριν.

Επεξ/σία από Gi0
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 787
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

"To εχω εγκαταστησει" λοιπον.Αρχικες εντυπωσεις,αρκετα καλες(σε macbook air).Αρνητικη εντυπωση μου εκανε το mission control,πιστευω οτι δεν επιτελει το σκοπο του.Το airdrop ειναι μια φοβερη προσθηκη που ελειπε καιρο.Απο 'κει και περα πιστευω οτι ειναι σχετικα πιο γρηγορο σε σχεση με το leopard αν και μπορει να ειναι και τελειως υποκειμενικο.Αυτα για αρχη!Επιφυλασσομαι για τα υπολοιπα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έκανα upgrade κατευθείαν από τον installer.

 

Μια ώρα μου έκανε.Macbook Aluminum late 2008 13αρι με αναβαθμισμένη Ram στα 4GB.Βέβαια το χα ανοικτό 20 μέρες όταν έκανα το upgrade ίσως και αυτό να έπαιξε το ρόλο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μπορει να δωσει καποιος στο terminal

md5 filename

οπου filename το ονομα του installer απο το appstore?

Απλα για επιβεβαιωση του b5d3753c62bfb69866e94dca9336a44a απο καποιον απο το forum.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να δωσει καποιος στο terminal

οπου filename το ονομα του installer απο το appstore?

Απλα για επιβεβαιωση του b5d3753c62bfb69866e94dca9336a44a απο καποιον απο το forum.

 

Αν κάνεις install από τον installer μετά σβήνεται από μόνος του.

 

Εγώ τουλάχιστον δεν μπορώ να τον βρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αν κάνεις install από τον installer μετά σβήνεται από μόνος του.

 

Εγώ τουλάχιστον δεν μπορώ να τον βρω.

Απ οσο διαβαζω πρεπει να εχεις δικιο και να σβηνεται ο installer οντως.Thank you παντωςsmile.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"To εχω εγκαταστησει" λοιπον.Αρχικες εντυπωσεις,αρκετα καλες(σε macbook air).Αρνητικη εντυπωση μου εκανε το mission control,πιστευω οτι δεν επιτελει το σκοπο του.Το airdrop ειναι μια φοβερη προσθηκη που ελειπε καιρο.Απο 'κει και περα πιστευω οτι ειναι σχετικα πιο γρηγορο σε σχεση με το leopard αν και μπορει να ειναι και τελειως υποκειμενικο.Αυτα για αρχη!Επιφυλασσομαι για τα υπολοιπα!!

 

Συνφωνώ απόλυτα! Το mission control δεν μπορεί να αντικαταστήσει το spaces and expose. Μου αρέσει σαν ιδέα, αλλά δεν μου αρέσει που η Apple σκότωσε το καλύτερο σύστημα διαχείρησης ανοιχτών παραθύρων που εμφανίστηκε ποτέ, πόσο μάλλον αν σκεφτεί κανείς ότι ουσιαστικά σκότωσε το δικό της πνευματικό παιδί. Αντί να δούμε καμιά βελτίωση στο filesystem που είναι απαρχαιωμένο, βλέπουμε όλο φρου - φρου και αρώματα. Καλά είναι βέβαια και αυτά, αρκεί να μην μας πείραζε τουλάχιστον την λειτουργικότητα του SL.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ κατέβαζα με 200+ κ και δεν άντεξα και έπεσα για ύπνο. Το "install lion" πάει στο φάκελο applications και χωράει άνετα σε dvd / flashaki για να κάνεις τα πειράματα σου. Προσωπικά θα δοκιμάσω clean install με dvd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνφωνώ απόλυτα! Το mission control δεν μπορεί να αντικαταστήσει το spaces and expose. Μου αρέσει σαν ιδέα, αλλά δεν μου αρέσει που η Apple σκότωσε το καλύτερο σύστημα διαχείρησης ανοιχτών παραθύρων που εμφανίστηκε ποτέ, πόσο μάλλον αν σκεφτεί κανείς ότι ουσιαστικά σκότωσε το δικό της πνευματικό παιδί.

Εδώ διαφωνώ. Σε συνδυασμό με τα gestures, το Mission Control είναι ακριβώς ό,τι ζητούσα από το Mac. Θεωρώ ότι δεν υπάρχουν «καλά ή κακά» feature. Όλα έχουν να κάνουν με τη χρήση που κάνουμε ο καθένας από εμάς. Το Full Screen Apps πραγματικά το είχα ανάγκη και όταν έκατσα και έψαξα για το πως γίνεται εύκολα η μετάβαση από εφαρμογή σε εφαρμογή, αγάπησα το Lion.

 

Αντί να δούμε καμιά βελτίωση στο filesystem που είναι απαρχαιωμένο, βλέπουμε όλο φρου - φρου και αρώματα. Καλά είναι βέβαια και αυτά, αρκεί να μην μας πείραζε τουλάχιστον την λειτουργικότητα του SL.

Επειδή είχα αυτή την κουβέντα τις προάλλες, δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς περιμένουν κάποιοι από την Apple. Να κάτσει να ξαναγράψει κώδικα όπως έκανε για το OS X από το Classic; Πλέον τα updates δεν είναι major, ειδικά όταν το OS X φτάνει στο τέλος του. Από την επόμενη έκδοση (που όπως το κόβω θα είναι μία και για iOS devices και για Mac) θα δούμε τις τρελές αλλαγές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα το update, το mail.app δεν ανοιγει... Επισης, το macfuse που δεν ειναι συμβατο λεει, δεν μπορει να γινει uninstall...

Βοηθεια κανεις???

 

ουτε κ το ical... σιχτιρι, κ ελεγα να περιμενω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εγκατέστησα πριν λίγες ώρες με upgrade!

Όλα δείχνουν να δουλεύουν στην εντέλεια και μάλιστα πιο γρήγορα! Μην κολλάτε στο upgrade δεν είναι windows. Εγώ είναι το 2ο upgrade που κάνω χωρίς φορματ από leopard σε snow και τώρα lion...

Όλα μια χαρά και γρήγορα... (iMac 20'' 2008 4gb ram)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...