Προς το περιεχόμενο

Οδηγός συναρμολόγησης υπολογιστή


rafail1994

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ολοι αυτοι που ανεφερες (και καλο ειναι να μην αναφερεις ονοματα αλλων λες και εισαι εκπροσωπος τους) δεν τσεκαρισαν setup σαν αυτο στο οποιο εχω ειδικευτει.

Η αναφορά στα παίδια γίνεται καθαρά ως στατιστικό στοιχειο και οχι ως εκπροσωπιση... Εκπροσώπιση θα ήταν αν προσπαθούσα να μιλήσω εκ μέρους κατι που δεν έχει συμβεί... αναφέρομαι σε πράγματα απου έχουν ήδη πει.. και αν καποιους τους έχει ενοχληθει από αυτή μου την αναφορά μπορεί κάλιστα να μου το πεί και να σβήσω το ποστ μου...

 

Αααα τώρα έχεις ειδικευση και σε συγκεκριμένα setup... (θα ακούσω fannless setup τώρα και θα μου πέσουν μαλλιά λες και έχει καμια ουσιαστική διαφορά από ένα κανονικό setup πέρα απο τα να προσέξεις η παθητική ψύξη να είναι επαρκης!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 574
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα σε όλους...

Προς τον εκπρόσωπο μου Mr stm μα καλά ακόμα ασχολείσαι; :P

Προς υπόλοιπους χαράς την υπομονή και το κουράγιο σας.

 

Εγώ εχω να πω ''ο λύκος κι αν γέρασε κι ασπρισε το μαλλί του, μήτε τη γνώση άλλαξε μήτε τη κεφαλή του''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς τα μέλη των οποίων τα μηνύματα σβήστηκαν: Για ψιλή κουβεντούλα, υπάρχει το MSN, τα p.m. και το εχμ, ας πούμε "shoutbox", στην κεντρική του forum.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης προς τους μοδς καλο θα ηταν να καθαριστει το θεμα γιατι κουραζει

τον οποιο ενδιαφερομενο και ειναι κριμα γτ ειναι ωραιο και βοηθαει

Just a thought

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χιλια μπραβω rafail και απο εμενα...με βοηθησε παρα πολυ για να κανω τον υπολογιστη του φιλου που ειχε απελπιστει καθως δεν ηξερε που να τον μονταρει....απιστευτος....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τι setup εχεις ειδικευτει? <_<

Μπορείς να το αναφέρεις ;

Eσεις μπορειτε να διαβαζετε το thread?

Σε fanless setup.

 

Όπως έχουμε πει χιλιάδες φόρες όπως και άλλα παιδιά η παστά είναι απαραίτητη για τον επεξεργαστή για την καλύτερη απαγωγή της θερμότητας........

Oπως εχω(και οχι... "εχουμε") πει χιλιαδες φορες η παστα ειναι απαραιτητη και δε συζηταμε σε καμμια περιπτωση τη μη υπαρξη της. Πόσε φορες θα πρεπει ακομα να το επαναλαβω?

 

Αν δεν βάλεις παστά δεν υπάρχει περίπτωση να καεί ο επεξεργαστής απλώς θα κυμαίνεσαι στης επικίνδυνες θερμοκρασίες .

Aμα δε βαλεις παστα ο επεξστης δε θα καει γιατι υπαρχουν πλεον συστηματα αυτοπροστασιας. Θα κλεισει απλα το pc. Πιο συγκεκριμενα, θα κλεισει μετα απο δευτερολεπτα. Δε θα μπορεις να εκκινησεις χωρις παστα. Δοκιμασε το και θα δεις.

Για καψιμο μιλαγαμε παλια οταν δεν υπηρχε τετοιο συστημα. Ο υποφαινομενος ειχε καψει 2 επεξστες.

 

Η αναφορά στα παίδια γίνεται καθαρά ως στατιστικό στοιχειο και οχι ως εκπροσωπιση... Εκπροσώπιση θα ήταν αν προσπαθούσα να μιλήσω εκ μέρους κατι που δεν έχει συμβεί... αναφέρομαι σε πράγματα απου έχουν ήδη πει.. και αν καποιους τους έχει ενοχληθει από αυτή μου την αναφορά μπορεί κάλιστα να μου το πεί και να σβήσω το ποστ μου...

 

Αααα τώρα έχεις ειδικευση και σε συγκεκριμένα setup... (θα ακούσω fannless setup τώρα και θα μου πέσουν μαλλιά λες και έχει καμια ουσιαστική διαφορά από ένα κανονικό setup πέρα απο τα να προσέξεις η παθητική ψύξη να είναι επαρκης!!)

 

H αναφορα που κανουν καποιοι στα παιδια δε τη κανουν ως στατιστικο στoιχειο. Τη κανουν γιατι πιστευουν οτι ετσι ενισχυουν την αποψη τους. Και καλα οτι "το ειπαν κι αλλοι, αρα ετσι ειναι".

 

Nαι εχω ειδικευση σε συγκεκριμενα setup, γιατι σε στενοχωρει αυτο? Χρονια τωρα ασχολουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το thread έγινε σκατά με όλο αυτό το πράγμα ρε συ, έλεος δηλαδή..

Ας το καθαρίσει ένας mod γιατί αντί να βοηθάει πλέον έχει γίνει χώρος αντιπαράθεσης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

grigoriou ωραια εισαι ο chuck norris του fanless setup.οκ.ολα καλα ως εδω.

θυμαμαι οτι ελεγες οτι αμα δεν μπει η παστα,ο επεξεργαστης θα καει.τωρα λες αλλα που ειναι και πιο σωστα.

Μιας και εχεις πει οπως λες και οχι 'εχουμε' και μας ανοιξες τα ματια,σου ξαναλεω,βαλε παστα στον δικο σου και βγαλε φωτος να δουμε τι προτεινεις εσυ.αλλα χωρις κολλα ετσι,μονο παστα.

του 2 επεξεργαστες πως τους εκαψες?δεν τους εβαλες παστα?

Αφου εχεις ειδικευτει,και ασχολησε χρονια σου ξαναλεω,βαλε φωτος απο το setup που εχει ειδικευτει.

 

(καπου το εχεις χασει το θεμα και μαλιστα σε μεγαλο βαθμο).

 

Το thread έγινε σκατά με όλο αυτό το πράγμα ρε συ, έλεος δηλαδή..

Ας το καθαρίσει ένας mod γιατί αντί να βοηθάει πλέον έχει γίνει χώρος αντιπαράθεσης

 

Να σου πω κατι?πρεπει να ξεκαθαρισει το ολο σκηνικο (ας ειναι και σε αλλο θεμα) γιατι αυτον τον οδηγο τον διαβαζουν πολλοι και μαλλον θα εχουν μπερδευτει με αυτα που διαβαζουν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε για αυτό λέω να το καθαρίσει κάποιος απο όλες τις αρλούμπες που γράφτηκαν απο την στιγμή που δέν λέει να καταλάβει

πως έχει άδικο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Rafail.

 

Επειδή τόσο καιρό που έβλεπα το thread, διάβαζα ανούσιες αντιπαραθέσεις και το έκλεινα, αν και αργοπορημένα ένα μεγάλο μπράβο και από εμένα. ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ δουλειά.

Και επειδή εχθρός του καλού είναι το καλύτερο, να το εμπλουτίζεις όποτε μπορείς με καινούρια στοιχεία, αν φυσικά χρειάζεται.

 

Και πάλι μπράβο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aμα δε βαλεις παστα ο επεξστης δε θα καει γιατι υπαρχουν πλεον συστηματα αυτοπροστασιας. Θα κλεισει απλα το pc. Πιο συγκεκριμενα, θα κλεισει μετα απο δευτερολεπτα. Δε θα μπορεις να εκκινησεις χωρις παστα. Δοκιμασε το και θα δεις.

 

Ρε φιλε ποσο πιο λιανα να στο πουμε δηλαδη ξεκολλα γιατι εκτος του οτι

βρωμιζεις το θεμα λες και μ@λ@κιες

Μια χαρα ανοιγει το PC χωρις παστα και μια χαρα ειναι και οι θερμοκρασιες

 

Το PC 2 που εχω στην υπογραφη μου ειναι χωρις παστα και temps εχει max 28C

 

Κλειστο να τελειονουμε καμια φορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χοχ, ας μην προβαίνουμε σε ακρότητες..

 

Γρηγορίου, όντως έτσι είναι, αρκετοί έχουν παίξει paste-less. Υπό προϋποθέσεις γίνεται.

 

Και δεν καίγεται αν ανέβει σε επικίνδυνα ύψη η θερμοκρασία, απλά θα κάνει auto shut down το σύστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο δεν ειπα κι εγω?.. γιατι δε διαβαζεις τo thread? :rolleyes:

 

Καλησπέρα σε όλους...

Προς τον εκπρόσωπο μου Mr stm μα καλά ακόμα ασχολείσαι; :P

Eνταξει ρε Καρμεν(του Μπιζε?) εδω εκπροσωπο εχει ο Ολι Ρεν, αλιμονο αν δεν ειχες κι εσυ.

 

grigoriou ωραια εισαι ο chuck norris του fanless setup.οκ.ολα καλα ως εδω.

θυμαμαι οτι ελεγες οτι αμα δεν μπει η παστα,ο επεξεργαστης θα καει.τωρα λες αλλα που ειναι και πιο σωστα.

Μιας και εχεις πει οπως λες και οχι 'εχουμε' και μας ανοιξες τα ματια,σου ξαναλεω,βαλε παστα στον δικο σου και βγαλε φωτος να δουμε τι προτεινεις εσυ.αλλα χωρις κολλα ετσι,μονο παστα.

του 2 επεξεργαστες πως τους εκαψες?δεν τους εβαλες παστα?

Αφου εχεις ειδικευτει,και ασχολησε χρονια σου ξαναλεω,βαλε φωτος απο το setup που εχει ειδικευτει.

 

Θα καει λεμε εφοσον δεν υπαρχει συστημα αυτοπροστασιας. Γιατι κολησες εκει?

Δε "σου ανοιξα τα ματια', σου ειπα απλως τι κανω εγω. Τοσο πολυ πια σε στενοχωρει?

Αν θες να συζητησουμε λεπτομερως περι fanless setup θα ειναι χαρα μου, αλλα σε αλλο thread, ηδη φωναζουν εδω για offtopic.

 

Ε για αυτό λέω να το καθαρίσει κάποιος απο όλες τις αρλούμπες που γράφτηκαν απο την στιγμή που δέν λέει να καταλάβει

πως έχει άδικο..

Που το εχω το αδικο ομως, δε μου ειπες. Καταρχην, εχεις καταλαβει τι λεω?

 

Ρε φιλε ποσο πιο λιανα να στο πουμε δηλαδη ξεκολλα γιατι εκτος του οτι

βρωμιζεις το θεμα λες και μ@λ@κιες

Μια χαρα ανοιγει το PC χωρις παστα και μια χαρα ειναι και οι θερμοκρασιες

 

Το PC 2 που εχω στην υπογραφη μου ειναι χωρις παστα και temps εχει max 28C

 

Κλειστο να τελειονουμε καμια φορα

 

Φιλε μου δε χρειαζεται να μας δειχνεις το επιπεδο σου...

Εσυ βρωμιζεις το θεμα με το βρισιδι σου, εγω απλα συνεισφερω.

 

Αν εσυ μπορεις και λειτουργεις το pc σου μια χαρα χωρις παστα, αυτο συστηνεις δηλαδη να κανουμε ολοι μας?...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...