Προς το περιεχόμενο

Windows 8: Διέρευσαν οι πρώτες εικόνες


tritonas00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για την ώρα δε πιστεύω ότι χιάζονται νέα Windows στην αγορά καθώς τα 7 είναι ότι καλύτερο υπήρξε σε σταθερότητα μέχρι σήμερα. Εγώ με τα μόνα windows που είχα πρόβλημα ήταν τα Millennium καθώς υπήρξαν αρκετά ασταθές σαν λειτουργικό. Όσο για τα vista που διάβασα διάφορα έχω να πω ότι ήμουν από τους πρώτους που τα χρησιμοποίησα και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Kατά τα άλλα προβλήματα είναι καθαρά ευθύνη του χρήστη (τι να πω όταν έβλεπα άτομα με 2gb ram και ενώ τους έλεγες ότι δεν φτάνει για να παίξουν επέμεναν και έπειτα κράζαμε το λειτουργικό ; κτλπ) Φυσικά όταν προχωράς σε αναβάθμιση λειτουργικού πρέπει να λαμβάνεις υπόψη και τις απαιτήσεις του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 242
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατι πολυ απλα τα windows φτιαχνονται ωστε να τα χρησιμοποιουν το 80+% των χρηστων Η/Υ στον πλανητη. Και για να καταφερεις να φτιαξεις ενα προιον με τετοια αποιχηση η "συνταγη" δεν ειναι απλη. Περιλαμβανει συμβατοτητα μεχρι την εποχη των δεινοσαυρων για να νοιωθουν ποιο ανετα οι χρηστες,συμβατοτητα με καθε ειδους συσκευη που καιει ρευμα, συμβατοτητα με "πειρατεια" , εφε-φρουφρου, gaming και δεκαδες αλλα πραγματα.

 

Ολες αυτες οι αγκυλωσεις ειναι επιρεπεις στην κριτικη αλλα χωρις αυτες windows δεν θα υπηρχαν, τουλαχιστον οπως τα ξερουμς.

Δεν έκρινα την ικανότητα τους. Είναι όντως τρομερό ένα τέτοιο εγχείρημα και το ανέφερα και εγώ κατά ένα μέρος πιο πριν. Απλά δεν χρειάζεται πια τόσο πολύ γιατί πάει το ίδιο το λειτουργικό πίσω. Μπορούνε επιτέλους, εφόσον έφτιαξαν μία νέα πλατφόρμα που δείχνει ότι συμπαθεί το μεγαλύτερο κομμάτι του πληθυσμού (ντάξει υπάρχουν και οι XP lovers, εγώ τα έχω σβήσει από τότε που βγήκαν τα 7), να πετάξουν όλη αυτή την σαβούρα που ακολουθεί τα windows από τότε που ήμουν παιδί... Εγώ έχω αλλάξει τουλάχιστον 3 φορές μυαλό από τότε :P Απλά αν αλλάξουν τώρα τον πυρήνα και κάνουν κάτι εντελώς καινούργιο την στιγμή που η IT και οι υπολογιστές είναι σε εντελώς διαφορετικό επίπεδο από τότε που είχε PC ένας σε όλο το σχολείο/γειτονιά μπορούν να δημιουργήσουν ένα λειτουργικό που θα λέμε σε 20 χρόνια ότι ήταν διαμάντι αντί να λέμε ότι έχουμε τα Windows 15 που έχουν συμβατότητα με τα 3.11... Τώρα επιτρέπεται λειτουργικό με NTFS; (και στην τελική ποιός κακομοίρης το ονόμασε New Technology File System???). Πρέπει να αλλάξει από την ρίζα ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Retrosexual εισαι?

 

Σε τι ηταν καλυτερα τα XP απο τα Windows7?

 

νομίζω ότι δεν εννοεί πως ήταν σταθερότερα τα XP από τα 7, αλλά ότι τα είχαμε πολλά χρόνια και μέναμε σταθεροί σε αυτά

 

Δεν έκρινα την ικανότητα τους. Είναι όντως τρομερό ένα τέτοιο εγχείρημα και το ανέφερα και εγώ κατά ένα μέρος πιο πριν. Απλά δεν χρειάζεται πια τόσο πολύ γιατί πάει το ίδιο το λειτουργικό πίσω. Μπορούνε επιτέλους, εφόσον έφτιαξαν μία νέα πλατφόρμα που δείχνει ότι συμπαθεί το μεγαλύτερο κομμάτι του πληθυσμού (ντάξει υπάρχουν και οι XP lovers, εγώ τα έχω σβήσει από τότε που βγήκαν τα 7), να πετάξουν όλη αυτή την σαβούρα που ακολουθεί τα windows από τότε που ήμουν παιδί... Εγώ έχω αλλάξει τουλάχιστον 3 φορές μυαλό από τότε :P Απλά αν αλλάξουν τώρα τον πυρήνα και κάνουν κάτι εντελώς καινούργιο την στιγμή που η IT και οι υπολογιστές είναι σε εντελώς διαφορετικό επίπεδο από τότε που είχε PC ένας σε όλο το σχολείο/γειτονιά μπορούν να δημιουργήσουν ένα λειτουργικό που θα λέμε σε 20 χρόνια ότι ήταν διαμάντι αντί να λέμε ότι έχουμε τα Windows 15 που έχουν συμβατότητα με τα 3.11... Τώρα επιτρέπεται λειτουργικό με NTFS; (και στην τελική ποιός κακομοίρης το ονόμασε New Technology File System???). Πρέπει να αλλάξει από την ρίζα ;)

 

θα μπορούν να το κάνουν αυτό και να κρατήσουν την ίδια συμβατότητα με το υπάρχον hardware ΚΑΙ software? κάτι μου λέει ότι ούτε εσύ ούτε εγώ ξέρουμε, αλλά θέλεις με κάποιο μαγικό τρόπο να γίνει...

 

αναρωτιέμαι, αν μπορούσε να γίνει δεν θα το είχαν κάνει τόσα χρόνια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτύπησα φλέβα εδώ...Προφανώς έχεις iPhone και είσαι πορομένος.

Δε θα σταθώ στο οικονομικό γιατί πολύ απλά δε χρειάζεται.Το αν έχω ή όχι την οικονομική δυνατότητα δεν παίζει ρόλο.

Πιστεύεις ότι αν το iPhone είχε 200 ευρώ θα το αγόραζε κανείς στην Ελλάδα?Call me ψώνιο...

Μπορείς να στείλεις ένα mp3 από το bluetooth?

Μπορείς να δεις ένα mail την ώρα που μιλάς?(τάχα μου multi-tasking)

Για πες μου όταν είναι κλειδωμένο το iphone και πατήσεις ότι ναναι αριθμό σαν αριθμό sos γιατί ξεκλειδώνει?(μάλλον δεν το γνώριζες αυτό).

Γιατί το iOS 4.3 crash-αρει όταν μπαίνεις για λίγη ώρα στο twitter?

Τελικά το πρόβλημα με την κεραία (σχεδόν) λύθηκε...Στο 5 θα την κάνουν εξωτερική, don't worry.

Το wifi το αφήνεις ανοιχτό?Γιατί να ξέρεις δεν κλείνει μόνο του ακόμα και όταν η συσκευή είναι κλειστή (locked)

 

Όπως κατάλαβες δε μιλάς με κανένα παιδάκι που πήρε iphone με την επιδότηση του μπαμπά για να κάνει μόστρα...

Μιλάς με άτομο που εμπεριστατωμένα σου απέδειξε οτι όντως δεν είναι τόσο καλό όσο το κοστολογούν.

Άρα καταλήγουμε και στο συμπέρασμα ότι λεφτά έχω, αλλά δεν το πέρνω γιατί ξέρω 5 πράγματα και δε θέλω να με κοροιδεύουν.

Και για να σε καθησυχάσω μην αγχώνεσαι δεν είναι το χειρότερο, πάλι κατάφερε η microsoft να βγάλει κάτι χειρότερο βλέπε Windows Phone 7.

+1 και απο μενα

 

και ας μην εχεις ιδεα για τι πραγμα μιλας

και εκτος θεματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα μπορούν να το κάνουν αυτό και να κρατήσουν την ίδια συμβατότητα με το υπάρχον hardware ΚΑΙ software? κάτι μου λέει ότι ούτε εσύ ούτε εγώ ξέρουμε, αλλά θέλεις με κάποιο μαγικό τρόπο να γίνει...

 

αναρωτιέμαι, αν μπορούσε να γίνει δεν θα το είχαν κάνει τόσα χρόνια?

Όχι δεν είμαι κορυφαίος προγραμματιστής αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν έχω άποψη ή δεν ξέρω πως δουλεύουν τα προγράμματα/λειτουργικά. Δεν υπάρχει μαγικός τρόπος απλά μπορούν να το μεθοδεύσουν. Νομίζω απλά ο μόνος λόγος που δεν το κάνουν είναι γιατί θα χάσουν συμβατότητα και δεν τους συμφέρει εμπορικά, τουλάχιστον για την αρχή, γιατί πολλές εφαρμογές απλά θα σταματήσουν να δουλεύουν πια (δεν ξέρω αν μπορούν να το αντιμετωπίσουν με κάποιον emulator, νομίζω κάτι αντίστοιχο έχει η Apple για εφαρμογές πριν τα leopard). Όσο για ασυμβατότητα σε hardware μην ξεχνάς ότι στα Vista/7 αναγκάστηκαν οι εταιρίες να ξαναγράψουν όλους τους drivers από την αρχή. Το μεγαλύτερο μέρος των παλιών συσκευών υποστηρίζονται από generic drivers πια. Ας το κάνουν άλλη μία φορά για καλό σκοπό :D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να τρολλαρεις ομως μπορεις...

 

btw ζητησα να εξηγησεις στο forum το γιατι εσυ θεωρεις οτι η registry πρεπει να αφαιρεθει και οχι τι λεει ο Richard WM Jones και επισης , να δωσεις και εναλλακτικη , διοτι, πιστευω γνωριζεις οτι αν δεν υπαρξει registry στα windows τι προκειται να συμβει ως εναλλακτικη και ποιες οι συνεπειες σε επιπεδα συμβατοτητας.

Δεν ειχα σκοπό να τρολλάρω αν το έλαβες ως αρνητική απάντηση σου ζητάω συγνώμη.

Η registry αν δεν βγει απο τα windows θα εχει ημερομηνία λήξης = φορματ.

Δεν μιλάω για εταιρικά pc αλλα για καθημερινά που η μια εφαρμογή αντικαθιστά την αλλη.

2 αρνητικά έχουν τα windows 1 registry 2 virus.

Το 2 δεν μπορεί να εξαφανιστεί με τη καμιά διότι είναι το 1ο os στο κόσμο,οποίο άλλο και να ηταν παλι το ίδιο θα γινόταν ίσως σε μικρότερη συχνότητα.

Το 1ο είναι ενα πρόβλημα οπου και ο ποιο προχωρημένος χρήστης κάποια στιγμή θα το βρει μπροστά του εκτός αν περάσει κάποιες εφαρμογές και το αφήσει ετσι για παντα.

H εναλλακτική οσο και αν γουστάρω την ms - μισώ είναι το linux ουτε τα windows μήτε τα macintosh.

 

Γενικά παει να μας βγάλει ενα νεο os που κάποια ουσιαστική αναβάθμιση δεν θα υπάρξει.

τι να το κανω το new gui μου είναι άχρηστο.

Ας βελτιώσει το λογισμικό της και να μη χτίζει πάνω σε πτώματα (στα παλιά windows) λόγο συμβατότητας.

Εξάλλου μπορεί ανετα να την emulatorάρει για παλιές εφαρμογές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η registry αν δεν βγει απο τα windows θα εχει ημερομηνία λήξης = φορματ.

 

Η registry είναι απλώς μία βάση δεδομένων. Αυτό που πρέπει να γίνει είναι έλεγχος στο ποιος μπορεί να γράψει/διαβάσει και τι, όχι κατάργησή της. Αλλιώς μετά πάμε σε λύση με text-files (UNIX-like) η οποία είναι απείρως πιο «βαριά» από μια database μόνιμα φορτωμένη στη RAM.

 

Μία κακή υλοποίηση δεν αχρηστεύει την ιδέα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοείται η registry είναι ενα βήμα μπροστά σε σχεση με τα ΑΡΧΑΙΑ σε φιλοσοφία INI (txt conf files) που είχαμε στα 3.11. Εννοείται ότι οι registry λύσεις εχουν και μειονεκτήματα σε σχέση με τα TXT conf files (πχ απλότητα, κύνδυνος corrupt) αλλα τα πλεονεκτήματα είναι πολύ περισσότερα. Σαν πληροφορικός δεν μπορώ παρά να υποστηρίξω τη binary registry που εκτός ότι ειναι πιο γρήγορη είναι ΣΕ ΕΝΑ ΣΗΜΕΊΟ. Οχι στνα το linux που καθε μια ρυθμιση βρίσκεται ΟΠΟΥ θέλει καιόσες φορές θέλει χωρίς να είσαι σίγουρος ποιο ειεναι εκείνο το conf αρχείο που τελικά "εφαρμώζει" τη ρυθμιση (εχω εμπειρία από τετοια ευτράπελα).

Σιγουρα η registry μπορεί και πρέπει να βελτειωθεί. Το γεγονός οτι σημερα υπάρχουν πανπολλα προγράμματα "καθρισμού" και "βελτίωσης" της registry δείχνει ότι κατι δεν πάει καλά με αυτή. Οι μηχανισμοί προστασία ώστε να μην λερώνει ούτε να αυξάνει επ' άπειρο ανευ λογου ΔΕΝ ειναι επαρκείς (βασικά δεν υπάρχουν). Θα έπρεπε να μην υπάρχει αναγκη χρήσης second party προγραμματων για την registry. Αυτή η αδυναμία της registry δεν thn κανει κακή λύση, απλά μας θυμίζει ότι πρέπει να γίνουν και άλλα για αυτήν.

 

Οσο για τις συνεχείς εκδώσεις (αμεσως μετά τα 7 τα 8 σε δυο χρόνια), εντάξει ουτε εγώ συμφωνώ (συμφωνούσα με τα 7 γιατι αντικαθιστουσαν τα άχρηστα svista). Ομως και οι άλλοι δεν ειναι καλύτεροι. Ποτε βγήκε το ubuntu 9.04 ποτε το 10.04 και ποτε τωρα θα βγεί το νεότερο 11.04 εχω βαρεθεί τις αναβαθμίσεις (που όμως ειναι απλές και αψογες). Το ίδιο και ο chrome από εκδωση 6 ποτε εφτασε στην 10 ακόμα δεν καταλαβα.. Αντε να μην τα ακούει ΜΟΝΟ η microsoft

 

Kαλώς να έρθουν θα τα "αγοράσουμε" και αυτά ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω τα Xp.Αν ομως τα προγράμματα που δουλεύω υποστήριζαν linux θα τα έβαζα.Εχω βαραθει αυτο το παιχνιδι της microshoft καθε λιγο και λιγακι να αλλαζουμε windows για να κονομαει η microshoft. Λόγω οικονομικης κρίσης και οχι μονο πρεπει να αναπτυχθει το linux μπας και δουμε μια ασπρη μερα !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω τα Xp.Αν ομως τα προγράμματα που δουλεύω υποστήριζαν linux θα τα έβαζα.Εχω βαραθει αυτο το παιχνιδι της microshoft καθε λιγο και λιγακι να αλλαζουμε windows για να κονομαει η microshoft. Λόγω οικονομικης κρίσης και οχι μονο πρεπει να αναπτυχθει το linux μπας και δουμε μια ασπρη μερα !!!!

Να πουμε και του στραβου το δικιο, η ms δεν αναγκαζει κανεναν να βαζει νεο λειτουργικο καθε 2-3 χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο για τις συνεχείς εκδώσεις (αμεσως μετά τα 7 τα 8 σε δυο χρόνια), εντάξει ουτε εγώ συμφωνώ (συμφωνούσα με τα 7 γιατι αντικαθιστουσαν τα άχρηστα svista). Ομως και οι άλλοι δεν ειναι καλύτεροι. Ποτε βγήκε το ubuntu 9.04 ποτε το 10.04 και ποτε τωρα θα βγεί το νεότερο 11.04 εχω βαρεθεί τις αναβαθμίσεις (που όμως ειναι απλές και αψογες). Το ίδιο και ο chrome από εκδωση 6 ποτε εφτασε στην 10 ακόμα δεν καταλαβα.. Αντε να μην τα ακούει ΜΟΝΟ η microsoft

 

 

Γι' αυτο υπαρχουν και οι LTS (long term support) εκδοσεις... ;) ;) (https://wiki.ubuntu.com/LTS)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω τα Xp.Αν ομως τα προγράμματα που δουλεύω υποστήριζαν linux θα τα έβαζα.Εχω βαραθει αυτο το παιχνιδι της microshoft καθε λιγο και λιγακι να αλλαζουμε windows για να κονομαει η microshoft. Λόγω οικονομικης κρίσης και οχι μονο πρεπει να αναπτυχθει το linux μπας και δουμε μια ασπρη μερα !!!!

Αν σκεφτώ ότι τα XP υποστηρίζονται ακόμα και θα υποσηρίζονται ως το 2014,κάθε νέο πρόγραμμα είναι συμβατό με XP αφού η Microsoft δεν άλλαξε αρχιτεκτονική και μετά δω το post σου ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω πως αναγκάζεσαι να αλλάξεις OS.

 

ΟΚ θα σε υποχρεώσει το 2014 να αλλάξεις OS (που και πάλι αν θες δεν αλλάζεις αλλά δεν θα 'χεις support),μετά απο 12 χρόνια δηλαδή.Το κάθε λίγο και λιγάκι πως βγαίνει;

 

http://support.microsoft.com/lifecycle/?LN=en-gb&C2=1173

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτύπησα φλέβα εδώ...Προφανώς έχεις iPhone και είσαι πορομένος.

Δε θα σταθώ στο οικονομικό γιατί πολύ απλά δε χρειάζεται.Το αν έχω ή όχι την οικονομική δυνατότητα δεν παίζει ρόλο.

Πιστεύεις ότι αν το iPhone είχε 200 ευρώ θα το αγόραζε κανείς στην Ελλάδα?Call me ψώνιο...

Μπορείς να στείλεις ένα mp3 από το bluetooth?

Μπορείς να δεις ένα mail την ώρα που μιλάς?(τάχα μου multi-tasking)

Για πες μου όταν είναι κλειδωμένο το iphone και πατήσεις ότι ναναι αριθμό σαν αριθμό sos γιατί ξεκλειδώνει?(μάλλον δεν το γνώριζες αυτό).

Γιατί το iOS 4.3 crash-αρει όταν μπαίνεις για λίγη ώρα στο twitter?

Τελικά το πρόβλημα με την κεραία (σχεδόν) λύθηκε...Στο 5 θα την κάνουν εξωτερική, don't worry.

Το wifi το αφήνεις ανοιχτό?Γιατί να ξέρεις δεν κλείνει μόνο του ακόμα και όταν η συσκευή είναι κλειστή (locked)

 

Καταρχήν εννοείται ότι η κοστολόγησή του δεν γίνεται με βάση τις δυνατότητες του, αλλά με βάση τον ανταγωνισμό. Δεν είναι τέλειο δλδ αλλά είναι το καλύτερο αυτή τη στιγμή.

 

- Αυτό που λες περί SOS αριθμού δεν το πολυκατάλαβα (μάλλον θα λες πριν γίνει activate με την sim card και πριν συνδεθεί με τo itunes για πρώτη φορά)....αλλά so what κιόλας. Όταν είναι locked δεν γίνεται να πατήσεις τπτ άλλο εκτός από το Unlock.

- Το πρόβλημα με την κεραία εγώ δεν το είχα ποτέ, αν δεν διάβαζα τα σχετικά άρθρα πριν το πάρω δεν θα ασχολιόμουν καν να του κάνω το death grip κλπ.

- Ναι μπορείς να δεις mail όταν μιλάς. To multitask δουλεύει από το iOS 4.0 και μετά.

- Το crash στο Twitter διορθώθηκε από την ομάδα του twitter (σιγά το πράμα κιόλας, λες και δεν έχεις δει κάτι άλλο να κρασάρει)

- Το wifi από το iOS 4.0 και μετά δεν κλείνει ακόμα και όταν είναι locked... και σωστά δεν κλείνει γιατί είναι ενεργοποιημένη η λειτουργία Push για τα notifications των apps που το χρειάζονται (πχ νέο pm στο facebook)

- Με bluetooth στέλνεις αν είσαι jailbreaked με το ibluenova για iOS 3.x.x και με το Celeste για iOS 4.x

Αν εσύ μου πεις ότι το jailbreak δεν προβλέπεται, εγώ θα σου πω ότι το κάνω γιατί είμαι στην ίδια κατηγορία χρήστη με σένα (δεν πήρα iphone για να το δείχνω στα τραπέζια αλλά για να καίγομαι όταν είμαι μόνος μου) και γιατί με αυτόν τον τρόπο δίνω μεγαλύτερη αξία στην αγορά που έκανα. Σε αντίθεση με άλλα κινητά που δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο.

 

Αν είχες iphone και ασχολιόσουν θα τα ήξερες αυτά που έγραψα πιο πάνω. Όσοι το παίρνουν για να λένε απλά ότι το έχουν δεν τους νοιάζει τπτ από όλα αυτά.

 

Ζητώ συγνώμη για το offtopic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

egw_eimai_re ακομα δεν εχεις απαντησει στην ερωτηση μου ομως.

 

τα αρνητικα , κατα τη γνωμη σου/που εχεις αντιμετωπισει , της registry.

 

Αριθμησε τα 1..αυτο 2..εκεινο κλπ κλπ

 

Τα αλλα που ανεφερες ειναι γενικα και αοριστα.

 

Η registry είναι απλώς μία βάση δεδομένων. Αυτό που πρέπει να γίνει είναι έλεγχος στο ποιος μπορεί να γράψει/διαβάσει και τι, όχι κατάργησή της. Αλλιώς μετά πάμε σε λύση με text-files (UNIX-like) η οποία είναι απείρως πιο «βαριά» από μια database μόνιμα φορτωμένη στη RAM.

 

Μία κακή υλοποίηση δεν αχρηστεύει την ιδέα. :)

 

 

Επιτελους και μια απαντηση της προκοπης οσον αφορα την registry.

 

Αυτο περιμενα να ακουσω απο σενα egw_eimai_re και οχι γενικολογιες τυπου εχει registry - ειναι μουφα.

 

Δικαιολογησε μου λοιπον τον συλλογισμο "εχει registry - ειναι μουφα" αναφεροντας - απαριθμωντας τα αρνητικα της κατα την γνωμη σου - και ποια συναντησες εσυ απο την χρηση του λειτουργικου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...