Προς το περιεχόμενο

Mozilla Firefox - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@skiabox: Θα σβήσεις τα περιεχόμενα του καταλόγου:

"C:\Users\<username>\AppData\Local\Mozilla\Firefox\Profiles\<profile name>\thumbnails"

 

Υπάρχει πάντως κάποιο σχετικό θέμα εδώ: https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=756881

Σε ευχαριστώ pigeon για την άμεση απάντηση.

Θα το δοκιμάσω και θα σου πω αν πέτυχε σε επόμενο post.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οταν ανοιγουν τα windows μου πεταει συνεχεια ενα παραθυρακι που αφορα τον mozilla με το μηνυμα "runtime error"

τι να κανω για να το σταματησει;

ευχαριστω

 

Δεν πρέπει να έχει σχέση με τη mozilla γιατί δεν φορτώνει τίποτε στο startup εκτός του maintenance service που είναι manual. Για δώσε ένα screenshot... :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

787136445_1_122_8lo.JPG

 

pigeon αυτο το μηνυμα το εμφανιζει συνεχεια σε καθε εκκινηση , για δοκιμη εκανα απεγκατασταση τον mozilla και μετα σταματησε να το εμφανιζει

κατι βρηκα απο google οτι θελει καποια ενημερωση τα win αλλα και παλι τα ιδια

 

edit: δοκιμαζω απο εδω και σας λεω http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_vista-performance/regedit-application-failed-to-initialize/b0bf9133-d6a8-4627-9bbc-a12bb2301cac

 

edit: δεν εκανε τιποτα

Επεξ/σία από greek85
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα στον Firefox 19 και τωρα στον 20,0.1 τα γραμματα των ιστοσελιδων δεν εμφανιζοντε κανονικα,και καπου βρηκα τη λυση , εργαλεια-επιλογες-για προχωρημενους- και ξετικαρετε το χρηση επιταχυνσης hardware οπου ειναι διαθεσιμη,με αυτο διορθωθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kostas, με αυτήν την επιλογή, κατάργησες το hardware acceleration της κάρτας γραφικών σου, με ότι αυτό συνεπάγεται. Αν έχεις κάποια αξιοπρεπή κάρτα, δοκίμασε να περάσεις τους τελευταίους drivers και/ή να ρυθμίσεις τις γραμματοσειρές clear-type.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει κανα Plugin Που να βαζει τα Pinned tabs στο πλαι? Επειδη κανω πολλες καρτελες pin για να δουλεω φορουμς, και γεμιζει την μιση title bar. ενω μεσα στις σελιδες το αριστερο και δεξι κομματι παραμενει διαρκως αχρησιμοποιητο, και θα ηθελα να μπαινουν ειτε αριστερα η δεξια της οθονης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιει κανεις Portable εφαρμογες? Ειμαι σε portable firefox, και θελω να βαλω portable flash.Μου εχει φτιαξει ενα φακελο common files, μεσα εναν με Plugins και μεσα 2 αρχεια nppdf32.dll, NPSWF32.dll αλλα παρολα αυτα flash player δεν εχω. Δοκιμασα να τα κοπιαρω στον φακελο Plugins μεσα στο Portable installation του firefox οπου λενε πολλοι οτι τους δουλευει αλλα οτι εκει ειδα προκοπη. Καποιο λενε πως χρειαζεται και ενα flashplayer.xpt αλλα στους περισσοτερους λειτουργει και χωρις αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εφοσων εχεις εγκαταστησει στα Windows, την εκδοση του Flash για τoυς non-IE browsers,

πηγαινε στο C:\Windows\System32\Macromed\Flash\

και κανε copy τα αρχεια:

 

flashplayer.xpt

FlashUtil32_11_7_700_169_Plugin.exe

NPSWF32_11_7_700_169.dll

 

στο παρακατω folder:

C:\FirefoxPortable\App\Firefox\plugins\

 

το plugins folder δεν υπαρχει, θα πρεπει να το φτιαξεις εσυ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δοκιμασα σε ενα υπολογιστη που εχω ηδη εγκατεστημενο flash. 2 παρατηρησεις.

 

-Ουτε σε αυτον βρισκω το flashplayer.xpt...

 

-Τα υπολοιπα αρχεια ειναι 64αρια. Απο οσο ξερω ο firefox ειναι αποκλειστικα 32αρης. Με εξαιρεση κατι Unoficial project τυπου waterfox κτλ. Θα εχω προβλημα αμα στον φακελο Plugin βαλω τα 64αρχεια του flash? Επεξεργαστης και λειτουργικο εννοειται ειναι x64.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένα χρήσιμο addon για εμένα που χρησιμοποιώ πολλές καρτέλες?

Την πάτησα πάλι προχτες και έχασα 40 καρτέλες...

Κατάφερα και ξέθαψα τις 10 απο τον πανικό που γινόταν στο ιστορικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σας ποιος θα μου το ξαναθυμίσει;

Πριν από πολύ καιρό το είχα κάνει μα τώρα το ξέχασα,θέλω από το abour:config να αλλάξω το scrolling για να ανεβοκατεβαίνει η σελίδα πιο γρήγορα.

πιστεύω πως με καταλάβατε,σας ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο σε μενα συμβαίνει και παρουσιαζει προβλημα ο συγχρονισμος του firefox;;;

Ο τελευταιος εγινε λεει τριτη 00:05!!!!

Οσες φορές και να πατήσω να συχρονιστεί μού βγάζει σφάλμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...