Προς το περιεχόμενο

Mozilla Firefox - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι αν και σε μερικα site σε καποια σημεια τους εχει την επιλογη "επικόλληση" και σε καποια αλλα οχι.

 

Αλλα στο insomnia οπουδηποτε δεν μου βγαζει την επιλογη "επικόλληση"

Ενω αν πατησω τα κουμπια ctrl+v μια χαρα κανει paste(Επικόλληση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι αν και σε μερικα site σε καποια σημεια τους εχει την επιλογη "επικόλληση" και σε καποια αλλα οχι.

 

Αλλα στο insomnia οπουδηποτε δεν μου βγαζει την επιλογη "επικόλληση"

Ενω αν πατησω τα κουμπια ctrl+v μια χαρα κανει paste(Επικόλληση).

Για να στο βγαλει στο insomnia (και οχι μονο) θα πας στην αρχη αρχη του πλαισίου στο οποιο θες να κάνεις επικόλληση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοεις στην αρχη?

 

Στην πρωτη γραμμη?

 

Κι ομως δεν παιζει ρολο σε ποια γραμμη εχω το κερσορα πρωτη ή τελευταια αν ειναι να εμφανίσει την επιλογη "επικόλληση" θα την εμφανισει.

 

Π.χ. τωρα την εμφανιζει ακομα και εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν με καταλαβες οταν λεω εγω δεν εμφανιζει την επιλογη "επικόλληση" εννοω δεν την εμφανιζει καθολοτ στο δεξι κλικ οχι οτι την εμφανιζει μεν αλλα δεν μπορω να την επιλεξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλεια, μιας και λήγει το ζήτημα, επαναφέρω τους προβληματισμούς μου μήπως γνωρίζει κάποιος.

 

 

 

Πολύ συχνά πατώντας πάνω σε μια καρτέλα δεν εμφανίζεται, ούτε μπορεί να κλείσει και η μόνη λύση είναι το restart του firefox.

Επίσης συχνά κρασάρει και κλείνει μόνος του και μου βγάζει μήνυμα για αποστολή σφάλματος και restart.

 

Δεν την παλεύω άλλο με αυτή την κατάσταση. Σε κάποια φάση απενεργοποίησα ΟΛΑ τα addons αλλά το πρόβλημα δεν λύθηκε.

 

Τί μπορεί να φταίει?

απενεργοποιησε το Protected Mode του Flash

http://techdows.com/2012/06/disable-flash-players-protected-mode-for-firefox.html

 

απενεργοποιησε το plugin container-exe process του Firefox

http://techdows.com/2010/07/how-to-disable-plugin-container-exe-process-of-firefox.html

  • Δεν είναι επικίνδυνο αυτό? Γιατί απ όσο βλέπω η λειτουργία αυτή υπάρχει για λόγους ασφαλείας. Θα το κάνω σε έναν υπολογιστή με xp. Υπάρχει κάποιος κίνδυνος ή να το κάνω άνετα?
  • Απ όσο διαβάζω ο διαχωρισμός αυτός υπάρχει ώστε όταν κρασάρει το plugin container να μην κρασάρει ολόκληρο ο browser. Σε μένα βέβαια κλείνει ολόκληρος. Θα βοηθήσει σίγουρα αυτό και με ποιο τρόπο?

 

 

Τα δοκίμασα χωρίς κανένα αποτέλεσμα.

Επίσης έχω δοκιμάσει και uninstal & reinstal firefox & flash.

 

 

Δεν αντέχω άλλο τα συνεχή κρασαρίσματα. Μου συμβαίνει τουλάχιστον 10 φορές την ημέρα και αν κάνω πολλές ώρες χρήση ακόμη περισσότερες φορές. Συχνά χάνω και τις καρτέλες.

Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι, έχεις κάνει undervolt ή overclock; Σε undervolt είχα παρατηρήσει υπερευαισθησία του Firefox, ο οποίος "χτύπαγε" πριν χτυπήσει οτιδήποτε άλλο. Ήταν καλος μπούσουλας, για να βρω τις σωστές τιμές στα volt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν με καταλαβες οταν λεω εγω δεν εμφανιζει την επιλογη "επικόλληση" εννοω δεν την εμφανιζει καθολοτ στο δεξι κλικ οχι οτι την εμφανιζει μεν αλλα δεν μπορω να την επιλεξω.

 

Για βαλε ενα print screen να καταλάβουμε γιατι αλλα λεμε και αλλα λες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχει κάποιο πρόβλημα ο firefox τελευταία;Τρομερό λάγκ στα βιντεάκια,στην πληκτρολόγηση κειμένου,στο scroll,αργεί τις σελίδες,γενικά σέρνεται ώσπου δεν άντεξα τον έβγαλα και έβαλα τον chrome και βρήκα την υγειά μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεγαλο προβλημα εδω και πολλες εκδοσεις με shockwave flash plugin , χωρια οτι ειναι πολυ αργος....συνηθιζα να λεω τα καλυτερα αλλα πλεον ηρθε η ωρα για αλλαγη.....μηπως προς srware iron....??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι, έχεις κάνει undervolt ή overclock; Σε undervolt είχα παρατηρήσει υπερευαισθησία του Firefox, ο οποίος "χτύπαγε" πριν χτυπήσει οτιδήποτε άλλο. Ήταν καλος μπούσουλας, για να βρω τις σωστές τιμές στα volt.

 

Όχι δεν έχω κάξει τίποτα.

 

Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω για να λύσω το πρόβλημα, έχω κουραστεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

New Search Strategy for Firefox: Promoting Choice & Innovation

 

Yahoo and Mozilla Form Strategic Partnership

 

SUNNYVALE, Calif. and MOUNTAIN VIEW, Calif., Wednesday, November 19, 2014 – Yahoo Inc. (NASDAQ: YHOO) and Mozilla Corporation today announced a strategic five-year partnership that makes Yahoo the default search experience for Firefox in the United States on mobile and desktop. The agreement also provides a framework for exploring future product integrations and distribution opportunities to other markets.

The deal represents the most significant partnership for Yahoo in five years. As part of this partnership, Yahoo will introduce an enhanced search experience for U.S. Firefox users which is scheduled to launch in December 2014. It features a clean, modern and immersive design that reflects input from the Mozilla team.

 

 

Επεξ/σία από mixalis@
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...