Προς το περιεχόμενο

Mozilla Firefox - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μάλλον βρήκα μια λύση στο πρόβλημα που αναφέρω προηγουμένως. Έκανα κάτι που βρήκα σε ξένο site: εκκίνηση του Firefox σε ασφαλή λειτουργία, και ξανά εκκίνηση σε κανονική λειτουργία (αυτά με ενεργοποιημένη την επιτάχυνση υλικού) και εδώ και 3 μέρες δεν το έχει ξανακάνει. Για να δούμε.

 

EDIT: Άκυρο το παραπάνω, μόλις το έκανε ξανά σήμερα (13/7)... (μαύρισαν όλες οι καρτέλες)· το πρόβλημα λοιπόν παραμένει.

Επεξ/σία από accipio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο εναν πρωην cto της mozilla

 

Why building a better browser doesn’t translate to a better marketshare
https://andreasgal.com/2017/07/19/firefox-marketshare-revisited/

 

 

---edit

Ασχετο με το παραπανω. Σκεφτομαι να βαλω... κατι για να γλυτωσω απο τα σαπια popup windows που πετιουνται σε συγκεκριμενες σελιδες με το που κανω κλικ οπουδηποτε. Δεν τα πιανει πλεον το ublock, παλιοτερα ισως να τα επιανε, και μου εχουν σπασει τα νευρα. Το ghostery μπορει να κανει κατι τετοιο? Noscript δεν θελω να βαλω γιατι ειναι δυσκολο για μενα να το ρυθμισω.

Επεξ/σία από jim_p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Σκεφτομαι να βαλω... κατι για να γλυτωσω απο τα σαπια popup windows που πετιουνται σε συγκεκριμενες σελιδες με το που κανω κλικ οπουδηποτε. Δεν τα πιανει πλεον το ublock, παλιοτερα ισως να τα επιανε, και μου εχουν σπασει τα νευρα.

 

Oι διανομες ΜΧ και AntiX εχουν το advert-block. Kανει πολυ καλη δουλεια.

Δεν περναει κουνουπι.

 

Για δοκιμασε το ετσι απο περιεργεια σε ενα Virtual machine.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά, από χθες χρησιμοποιώ Firefox 55 και έχω πάθει πλάκα! :shock:

 

Γενικά εμένα το internet σερνόταν πολύ, έφτανε το cpu 100%, κτλ.. (έχω και παλιό σύστημα βέβαια)

Τώρα που έβαλα αυτό έχω δει πολύ αισθητή διαφορά. Δεν κολλάει, ανοίγει γρήγορα και πολλά tabs κτλ.

Διάβασα κάποια άρθρα για τον καινούργιο firefox (επίσημα θα βγει αρχές Αυγούστου) και δεν το πίστευα ότι θα είναι έτσι!!

 

Ελπίζω να διατηρηθεί έτσι..

Επεξ/σία από Composer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον δουλευει τις beta αλλα και παλι να ισχυει οντως τωρα ειναι πολυ αργα. ξυπνησαν εκει στην mozilla 7 χρονια μετα αλλα δεν γινεται τπτ. θα μπει και ταφοπλακα οπου ναναι με την καταργηση των plugins οποτε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον έχω ένα Lenovo R500 έβαλα  τον  Firefox 64bit επάνω,την  τελευταια διαθεσιμη έκδοση.Ε τι  ηθελα  και  το  έβαλα  το  ριμάδι  ολα  μπετό και  ολα  καθυστερούνε  ολα  κολλάνε και ολα σέρνονται.και φυσικα κρασάρουν.Τι  φταιει  δεν  ξέρω  πάνω  απο 4-5 καρτέλες αρχιζει και  αργει  μέχρι  που  κρασάρει  κολλάει  και  γεια  σας!Το πλέον  ανισυχιτικο  δεν  ειναι η  συμπεριφορά του  ιδιου  του  προγράμματος αλλα  και ολου  του υπολογιστή καθώς κολλάει  και  αργοπορει ανάλογα.
Υπάρχει  κατι που  πρέπει  να  κάνω  ή  να  επέμβω για  να διορθώσω αυτο  το  θέμα  ή μπορει  να  ειναι  κατι απο το προγραμμα  ή τον υπολογιστή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...