Προς το περιεχόμενο

Mozilla Firefox - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξέρω αν κατάλαβα καλά τι σε ενοχλεί αλλά φαντάζομαι ότι είναι αυτό το footer που βγαίνει κάτω από το όνομα χρήστη. Αν είναι αυτό δώσε στην γραμμή εντολών about:config ψάξε για το signon.showAutoCompleteFooter και κάντο false (με διπλό κλικ).

EDIT:

Άκυρο. Δεν είναι αυτό. Το είδα αυτό που λες και είναι στην ουσία ένα prompt για να χρησιμοποιήσεις τον αποθηκευμένο κωδικό. Δεν ξέρω πως και αν μπορεί αυτό να απενεργοποιηθεί, εκτός αν κλείσεις το autofill των κωδικών.

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 23/10/2022 στις 11:58 ΠΜ, micos000 είπε

Δεν ξέρω αν κατάλαβα καλά τι σε ενοχλεί αλλά φαντάζομαι ότι είναι αυτό το footer που βγαίνει κάτω από το όνομα χρήστη. Αν είναι αυτό δώσε στην γραμμή εντολών about:config ψάξε για το signon.showAutoCompleteFooter και κάντο false (με διπλό κλικ).

EDIT:

Άκυρο. Δεν είναι αυτό. Το είδα αυτό που λες και είναι στην ουσία ένα prompt για να χρησιμοποιήσεις τον αποθηκευμένο κωδικό. Δεν ξέρω πως και αν μπορεί αυτό να απενεργοποιηθεί, εκτός αν κλείσεις το autofill των κωδικών.

Δεν θέλω να απενεργοποιηθεί απλά δεν θέλω να το δείχνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κατάλαβα καλά, αυτό που σε ενοχλεί είναι το κείμενο "Από αυτόν τον ιστότοπο" κάτω από το username, σωστά; Μάλλον θα πρέπει να το υποστείς γιατί δεν βλέπω να μπορεί να αφαιρεθεί.

Σε παλαιότερες εκδόσεις είχε ρύθμιση και μάλιστα ήταν απενεργοποιημένο από default αλλά δεν το βλέπω στις νέες εκδόσεις. Το πρόσθεσα βέβαια αλλά δεν δουλεύει.

signon.showAutoCompleteOrigins

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παλιότερα στο firefox όταν πάταγες κάτι σε ένα πλαίσιο αν μετά ξανά πήγαινες πίσω τη σελίδα ή δοκίμαζες ένα refresh και πάταγες πάνω σε αυτό το πλαίσιο σου έβγαζε τι είχες πατήσει μέχρι να κλείσεις και να ξανά ανοίξεις τον firefox.

Πλέον γιατί δεν το κάνει αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Paragontas-x είπε

 Σχετικά με το ερώτημα που έκανα πριν λίγο καμία απάντηση; 

Μάλλον δεν καταλάβαμε τι εννοείς. Εγώ πάντως σίγουρα δεν κατάλαβα. Ποιο πλαίσιο και τι να πατήσεις;

Μήπως εννοείς να κρατάει ιστορικό τι έχεις γράψει σε ένα πεδίο, π.χ. Ονοματεπώνυμο και να το θυμάται όταν ξαναπατήσεις σε αυτό; Μήπως καθαρίζεις cookies ή τρέχεις κανένα πρόγραμμα καθαρισμού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό εννοώ.

Ναι το έχω βάλει όταν κλείνει ο firefox να καθαρίζει όλα τα cookies.

Αλλά η ερώτηση μου είναι για όσο έχω ανοιχτό το firefox.

Για παράδειγμα στην μπάρα αναζητήσεις του google ή εδώ των αγγελιών αν πατήσω να κάνει αναζήτηση

01. Κινητό

02. Σπίτι

03. Τηλεόραση

Όταν κάνω refresh το google και πάω να πατήσω π.χ. κιν.... παλιότερα μου εμφάνιζε ότι έχω πατήσει πιο πριν που να έχει τα γράμματα που έχω πατήσει πλέον δεν μου το βγάζει.

Και τις ρυθμίσεις να καθαρίζει τα cookies όταν κλείνω τον firefox το είχα πάντα ενεργό ακόμα και όταν δούλευε κανονικά η δυνατότητα που αναφέρω πιο πάνω.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...