Προς το περιεχόμενο

Mozilla Firefox - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάτι που παρατήρησα μόλις τώρα και δεν ξέρω αν έχει σχέση με το κλείσιμο του hardware acceleration που έκανα πιο πάνω.

Πατώντας δεξί κλικ σε μια επιλεγμένη λέξη, δεν εμφανίζεται διαθέσιμη η αντιγραφή και η επικόλληση!!

Με την συντόμευση από το πληκτρολόγιο δουλεύει κανονικά. Στον κρομ δουλεύει κανονικά.

Edit: Πάνω που πήγα να το βγάλω σκρινσοτ, φαίνεται να δουλεύει κανονικά πλέον. Το δοκίμασα και σε έναν τίτλο που πριν 5 λεπτά δεν δούλευε, οπότε ό,τι ήταν επανήλθε. Θα το παρακολουθήσω ωστόσο και θα ενημερώσω όταν ξανασυμβεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, cthulhucarbide είπε

Ο επεξεργαστής είναι ο Intel(R) Core(TM) i5-4460 CPU @ 3.20GHz, νομίζω είναι καλός γενικά.

Βίντεο πάνω από fhd δεν βλέπω γιατί η οθόνη μου είναι 1080p.

Δεν θα έχεις κανένα θέμα με τον επεξεργαστή. 

Σκέψου όμως την περίπτωση για αναβάθμιση της κάρτας γραφικών σου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, thelos257 είπε

Υπαρχει  καποιο προσθετο με το οποιο να μπορω να κατεβασω ολα τα links με τορρεντς απο μια σελιδα στην αναζητηση της ;

Το παλιό κλασικό FlashGot κατέβαζε ό,τι συνδέσμους/αρχεία μπορούσες να φανταστείς. Ό,τι έβρισκε σε μια σελίδα το εμφάνιζε στη λίστα και επέλεγες τι ήθελες ή τι τύπο αρχείου ήθελες να κατεβάσεις. Π.χ. μόνο αρχεία ήχου κλπ. Υποθέτω δεν θα έχει θέμα με τα torrent, αν και προσωπικά δεν το έχω δοκιμάσει για κάτι τέτοιο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Mivas (myphone) είπε

Το παλιό κλασικό FlashGot κατέβαζε ό,τι συνδέσμους/αρχεία μπορούσες να φανταστείς. Ό,τι έβρισκε σε μια σελίδα το εμφάνιζε στη λίστα και επέλεγες τι ήθελες ή τι τύπο αρχείου ήθελες να κατεβάσεις. Π.χ. μόνο αρχεία ήχου κλπ. Υποθέτω δεν θα έχει θέμα με τα torrent, αν και προσωπικά δεν το έχω δοκιμάσει για κάτι τέτοιο

Υπαρχει καπου να το κατεβασω  ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, thelos257 είπε

Υπαρχει καπου να το κατεβασω  ;

Δεν υπάρχει πια στα πρόσθετα του Firefox? Το έχω στο Waterfox Classic, ίσως υπάρχει τρόπος να το βρω στον φάκελό του και να το ετοιμάσω σε αρχείο zip. Παλιά έτσι είχα μεταφέρει πρόσθετα και θέματα από Firefox σε Waterfox

Εδώ είναι η ιστοσελίδα του πάντως https://flashgot.net/

κι εδώ κατεβάζεις την τελευταία έκδοση https://flashgot.net/getit#devel

Επεξ/σία από Mivas (myphone)
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Mivas (myphone) είπε

Δεν υπάρχει πια στα πρόσθετα του Firefox? Το έχω στο Waterfox Classic, ίσως υπάρχει τρόπος να το βρω στον φάκελό του και να το ετοιμάσω σε αρχείο zip. Παλιά έτσι είχα μεταφέρει πρόσθετα και θέματα από Firefox σε Waterfox

Εδώ είναι η ιστοσελίδα του πάντως https://flashgot.net/

Προέκυψε πρόβλημα με την εύρεση του ιστότοπου.

Δεν μπορούμε να συνδεθούμε στον διακομιστή στο releases. Θέλατε μήπως να μεταβείτε στο www.releases.com/flashgot-1.5.6.14.xpi;

Εάν πληκτρολογήσατε τη σωστή διεύθυνση, μπορείτε να:

    Δοκιμάσετε ξανά αργότερα
    Ελέγξετε τη σύνδεσή σας στο δίκτυο
    Ελέγξετε εάν το Firefox έχει άδεια πρόσβασης στο διαδίκτυο (ενδέχεται να έχετε συνδεθεί, αλλά μέσω τείχους προστασίας)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, thelos257 είπε

Προέκυψε πρόβλημα με την εύρεση του ιστότοπου.

Δεν μπορούμε να συνδεθούμε στον διακομιστή στο releases. Θέλατε μήπως να μεταβείτε στο www.releases.com/flashgot-1.5.6.14.xpi;

Εάν πληκτρολογήσατε τη σωστή διεύθυνση, μπορείτε να:

    Δοκιμάσετε ξανά αργότερα
    Ελέγξετε τη σύνδεσή σας στο δίκτυο
    Ελέγξετε εάν το Firefox έχει άδεια πρόσβασης στο διαδίκτυο (ενδέχεται να έχετε συνδεθεί, αλλά μέσω τείχους προστασίας)

 

Σε μένα δεν έχει θέμα... Αντέγραψα τον απευθείας σύνδεσμο της τελευταίας έκδοσης https://flashgot.net/releases/flashgot-1.5.6.14.xpi

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, Mivas (myphone) είπε

Σε μένα δεν έχει θέμα... Αντέγραψα τον απευθείας σύνδεσμο της τελευταίας έκδοσης https://flashgot.net/releases/flashgot-1.5.6.14.xpi

2023-11-25114750.png.86f5c56d92363da5c8cd7bc781f4ba6d.png

 

Σε Mozilla Firefox 120.0 64-Bit εκδοση.

2023-11-25115817.png.635142ce517744cfb85c0fc71da568e8.png

Επεξ/σία από thelos257
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Mivas (myphone) είπε

Μπορώ ίσως να δοκιμάσω να το βρω στον φάκελο εγκατάστασης...

Για δοκιμασε και ενημερωσε με για να γνωριζω και εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το δοκίμασα κι εγώ και δεν κατεβαίνει. Το έβαλα στον edge, κατέβηκε αλλά δεν στήνεται στον firefox. Βγάζει ότι είναι κατεστραμμένο.

flashgot-1.5.6.14.zip

Επεξ/σία από micos000
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Waterfox Classic στηρίζεται στον Firefox 56 αλλά με ενημερώσεις ασφαλείας και διορθώσεις μέχρι και σήμερα. Υποστηρίζει full skins και legacy addons και ενδεχομένως το FlashGot καθώς ήταν πολυδύναμο να ανήκει στα legacy addons και να έχει μπλοκαριστεί από την έκδοση 57 (Quantum) και έπειτα, οπότε και να μην εγκαθίσταται σε νεότερη έκδοση... Είναι απλά μια υπόθεση βέβαια, αλλά όλα δείχνουν κάτι τέτοιο...

Ίσως κάποιο άλλο πρόσθετο λιγότερο robust πάλι να κάνει δουλειά. Π.χ. για βιντεο και πολυμέσα έχω το Video Downloadhelper, αλλά και το Turbo Download manager, και τα δύο ενημερωμένα και συμβατά και με τις σύγχρονες εκδόσεις Firefox, μπορείς να τα δοκιμάσεις μήπως αναγνωρίζουν και τα torrent.

Αλλιώς, ίσως υπάρχουν εξειδικευμένα πρόσθετα μόνο για torrent που να κάνουν τη δουλειά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, micos000 είπε

Το δοκίμασα κι εγώ και δεν κατεβαίνει. Το έβαλα στον edge, κατέβηκε αλλά δεν στήνεται στον firefox. Βγάζει ότι είναι κατεστραμμένο.

flashgot-1.5.6.14.zip 386.25 kB · 0 downloads

ουτε στον chrome δουλευει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...