Προς το περιεχόμενο

Εχει κανεις αποψη για το Hewlett Packard Pavilion dv6-6002ev


mouchlas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και μενα το ιδιο

 

οσον αφορα την εγγυηση εστειλα email και μου ειπαν να τους στειλω σε email τα στοιχεια του υπολογιστη και την αποδειξη αγορας και θα την ενεργοποιησουν αυτοι.

 

 

βρε παιδια το περιμετρικο φως στο touchpad σας λειτουργει η σε μενα εχει χαλασει;μηπως υπαρχει καποια ρυθμιση για την ενεργοποιηση του;

 

Φίλε εγώ δεν βρήκα κάποια ρύθμιση για το λευκό φωτισμό περιμετρικά του touchpad.

Όταν το απενεργοποιώ, με διπλό κλικ στην πάνω αριστερή γωνία, υπάρχει κόκκινο-πορτοκαλί φως μόνο στην επάνω πλευρά του touchpad.

Όταν είναι ενεργό, τότε το touchpad φωτίζεται περιμετρικά και δεν βρήκα αν κάπου αλλάζουν αυτά.

Ξαναβάλε το driver-πρόγραμμα εγκατάστασης από τη σελίδα της υποστήριξης.

Εγώ εγκατέστησα driver από τη σελίδα της synaptics, για να έχω και τη λειτουργία "tap zones" που φαινόταν να λείπει από τον driver της ΗΡ.

(Θέλει όμως προσοχή να μην αλλαχθούν οι ρυθμίσεις για την πάνω αριστερή γωνία που λειτουργεί σαν on-off πλήκτρο του touchpad).

Αλλά και με τον εργοστασιακό driver HP ο φωτισμός λειτουργούσε.

 

 

Όσον αφορά στην 3ετή επέκταση εγγύησης, νομίζω πως τη χρεώνουν 120 ευρώ. Σε εσάς την πρόσφεραν δωρεάν;

 

Μήπως θα μπορούσαμε να ξέρουμε την τιμή στην οποία αγοράστηκε το λαπτοπ του καθένα μας;

Εγώ το αγόρασα με μετρητά στις 19 Απριλίου, με τιμή 770 ευρώ και τον 1 χρόνο εγγύηση, από τοπικό φιλικό κατάστημα στο Βόλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 199
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

βρε παιδια το περιμετρικο φως στο touchpad σας λειτουργει η σε μενα εχει χαλασει;μηπως υπαρχει καποια ρυθμιση για την ενεργοποιηση του;

 

λειτουργει και μενα κανονικα με το που ανοιξα το pc. Δεν εχω κοιταξει ακομα για καμια ρυθυμιση.

 

Όσον αφορά στην 3ετή επέκταση εγγύησης, νομίζω πως τη χρεώνουν 120 ευρώ. Σε εσάς την πρόσφεραν δωρεάν;

 

υπαρχει προσφορα αυτες τις μερες για αγορες απο 6/5 εως 21/5 που σου δινουν δωρο 3 χρονια εγγυηση. Οι τιμες ξεκινανε απο τα 722€ αλλα δεν εχουνν ολα τα καταστηματα αυτη την προσφορα εγγυησης. Καποιοι κοιμουνται τον υπνο του δικαιου.

 

http://www.skroutz.gr/s/330646/HP-Pavilion-dv6-6002ev.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μαλλον ο φωτισμος στο touchpad μας τελειωσε.Εκανα μεχρι επαναφορα των windows και τιποτα.Ενω αναβει το κόκκινο-πορτοκαλί φως οταν το απενεργοποιω, ωστοσο δεν αναβει το περιμετρικο οταν το ενεργοποιω.Καμια συμβουλη;Να το στειλω πισω η θα μπλεξω;Σημειωση οτι δεν εχω κανενα αλλο προβλημα με το λαπτοπ και ακομα και ετσι το touchpad λειτουργει κανονικα.Απλα επειδη δεν το χω ουτε βδομαδα αν το στειλω πισω θα μου το αντικαταστησουν με καινουργιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μαλλον ο φωτισμος στο touchpad μας τελειωσε.Εκανα μεχρι επαναφορα των windows και τιποτα.Ενω αναβει το κόκκινο-πορτοκαλί φως οταν το απενεργοποιω, ωστοσο δεν αναβει το περιμετρικο οταν το ενεργοποιω.Καμια συμβουλη;Να το στειλω πισω η θα μπλεξω;Σημειωση οτι δεν εχω κανενα αλλο προβλημα με το λαπτοπ και ακομα και ετσι το touchpad λειτουργει κανονικα.Απλα επειδη δεν το χω ουτε βδομαδα αν το στειλω πισω θα μου το αντικαταστησουν με καινουργιο;

 

Πιστεύω ότι δεν θα υφίσταται ούτε καν σαν υπηρεσία της ΗΡ η όποια "επισκευή" σε ένα τόσο καινούριο μοντέλο, νομίζω πως προβλέπεται αντικατάσταση τις πρώτες μέρες και το πιθανότερο είναι να αντικατασταθεί. Αλλά αυτά εξαρτώνται και από το κατάστημα, εκεί θα πρέπει να απευθυνθείς και όχι στη ΗΡ.

Όμως δεν μπορούμε να ξέρουμε αν θα εξυπηρετηθείς άμεσα ή θα μείνεις έστω για κάποιες μέρες χωρίς λαπτοπ... Νομίζω πως αξίζει να δοκιμάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε εγώ δεν βρήκα κάποια ρύθμιση για το λευκό φωτισμό περιμετρικά του touchpad.

Όταν το απενεργοποιώ, με διπλό κλικ στην πάνω αριστερή γωνία, υπάρχει κόκκινο-πορτοκαλί φως μόνο στην επάνω πλευρά του touchpad.

Όταν είναι ενεργό, τότε το touchpad φωτίζεται περιμετρικά και δεν βρήκα αν κάπου αλλάζουν αυτά.

Ξαναβάλε το driver-πρόγραμμα εγκατάστασης από τη σελίδα της υποστήριξης.

Εγώ εγκατέστησα driver από τη σελίδα της synaptics, για να έχω και τη λειτουργία "tap zones" που φαινόταν να λείπει από τον driver της ΗΡ.

(Θέλει όμως προσοχή να μην αλλαχθούν οι ρυθμίσεις για την πάνω αριστερή γωνία που λειτουργεί σαν on-off πλήκτρο του touchpad).

Αλλά και με τον εργοστασιακό driver HP ο φωτισμός λειτουργούσε.

 

 

Όσον αφορά στην 3ετή επέκταση εγγύησης, νομίζω πως τη χρεώνουν 120 ευρώ. Σε εσάς την πρόσφεραν δωρεάν;

 

Μήπως θα μπορούσαμε να ξέρουμε την τιμή στην οποία αγοράστηκε το λαπτοπ του καθένα μας;

Εγώ το αγόρασα με μετρητά στις 19 Απριλίου, με τιμή 770 ευρώ και τον 1 χρόνο εγγύηση, από τοπικό φιλικό κατάστημα στο Βόλο.

Εγώ φίλε το είχα βρει 722 ευρό στο shop13 Link αλλά με 1 χρόνο εγγύηση και με την επέκταση για 3 χρόνια πήγαινε στα 820 ευρό . Έτσι αποφάσισα μετά από ψάξιμο και το παράγγειλα από το Getitnow Link 818 ευρό με 4 χρόνια συνολική εγγύηση . 798 ευρό το LAPTOP με 3 χρόνια εγγύηση συν 20 ευρό για έναν επιπλέον χρόνο . Πάντως πολύ άμεση και φιλική η εξυπηρέτηση από το shop13 και με πολύ καλές τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ευτυχως ημουν τυχερος με το ανεμιστηρακι που ειχε προβλημα. η mgmanager απο οπου το πηρα μου εδωσε καινουργιο σε λιγοτερο απο 24 ωρες(!!!) με το doa που ισχυει. μεχρι τωρα ολο καλα με το δευτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ευτυχως ημουν τυχερος με το ανεμιστηρακι που ειχε προβλημα. η mgmanager απο οπου το πηρα μου εδωσε καινουργιο σε λιγοτερο απο 24 ωρες(!!!) με το doa που ισχυει. μεχρι τωρα ολο καλα με το δευτερο

 

ναι αλλα με τον 1 χρονο εγγυση ετσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πλαισιο που ξερω δε κανει DOA σε λαπτοπ. παει σερβις.

Σε εναν φιλο κανονικα του εκαναν DOA σε ενα HP envy που δεν δουλευε σωστα το bluray writer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εναν φιλο κανονικα του εκαναν DOA σε ενα HP envy που δεν δουλευε σωστα το bluray writer.

 

ποτε? εγω πριν 1 βδομαδα ρωτησα.

το Plaisio Η' η HP?

μπορει κ να μη καταλαβε Η' να με δουλευε επειδη ρωταγα για τα πιο φτηνα HP & μου ελεγε

ποσο τελεια & καλοφτιαγμενα ειναι τα turbo & οτι ειναι top στα 650ε.

τωρα στο envy του 1000αρικου αν δε του καναν & DOA...

 

H HP εχει DOA 30μρες συμφωνα με

http://www.e-laptops.gr/blog/tag/%CE%B5%CE%B3%CE%B3%CF%8D%CE%B7%CF%83%CE%B7-hp/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν ακριβως απο εναν μηνα εγινε αυτο.

Αγοραστηκε το Envy, στις 2 μερες παρουσιαστηκε το προβλημα και το δεχθηκαν κανονικα.

Μαλιστα στην μετεπειτα αποδειξη (πηρε ενα sony γιατι ειχε τελειωσει το envy),

εγραφε χαρακτηριστικα (Doa 7 ημερολογιακων ημερων απο την ημερα αγορας του λαπτοπ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πριν περιπου 20 μέρες, κατά τη διάρκεια του Πάσχα, πήρα το HP Pavilion dv6. Την πρώτη μέρα λειτουργίας του μου έβγαλε μπλε οθόνη αλλά δεν έκανα τίποτα γιατί νόμιζα ότι απλά το είχα ζορίσει. Την επόμενη μέρα το πήγα στο πλαίσιο(από όπου και το αγόρασα) και μου είπαν ότι θα το ελέγξουν. 2 μέρες μετά το μόνο που έκαναν ήταν να μου αλλάξουν τα windows επειδή δεν έβρισαν κάποιο άλλο πρόβλημα. Το πήρα σπίτι και πάλι μου έβγαλε την μλε οθόονη. Το πήγα κατευθείαν στο πλαίσιο και μετά από φασαρία που έκανα, μου είπαν ότι θα τ στείλουν στα κεντρικά στην Αθήνα. Το έστειλαν, είπαν ότι έχει πρόβλημα ο σκληρός και μου έδωσα καινούριο laptop(ίδιο μοντέλο) το οποίο παρουσιάζει το ίδιο πρόβλημα στη δεύτερη μέρα λειτυργίας του. Συγκεκριμένα βγάζει μπλε οθόνη και διάφορυς κωδικούς σφάλματος. Αν ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω, ας μου πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μολισ τον ανοιξα ειναι σουπερρρρ :D αλλα κατι σαν να μην μου ακουγεται καλα κατι γρατζουναει μεσα :o δεν ξερω αν το κανουν ολα αλλα ακουγεται ενα σαν γρατζουνισμα συγνωμι για την ορολογια :P αλλα δεν χερο καν τι ειναι α δεν ειναι μονιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι η ιδέα μου ή είναι όλο προβλήματα η συγκεκριμένη σειρά του εν λόγω μοντέλου της HP...? Πάντως αν κάνετε και μια αναζήτηση στο Youtube θα δείτε ότι όλα τα βίντεο είναι σχετικά με κάποιο πρόβλημα...!!

http://www.youtube.com/watch?v=JEpnqhRYGLw

 

Παιδιά πριν περιπου 20 μέρες, κατά τη διάρκεια του Πάσχα, πήρα το HP Pavilion dv6. Την πρώτη μέρα λειτουργίας του μου έβγαλε μπλε οθόνη αλλά δεν έκανα τίποτα γιατί νόμιζα ότι απλά το είχα ζορίσει. Την επόμενη μέρα το πήγα στο πλαίσιο(από όπου και το αγόρασα) και μου είπαν ότι θα το ελέγξουν. 2 μέρες μετά το μόνο που έκαναν ήταν να μου αλλάξουν τα windows επειδή δεν έβρισαν κάποιο άλλο πρόβλημα. Το πήρα σπίτι και πάλι μου έβγαλε την μλε οθόονη. Το πήγα κατευθείαν στο πλαίσιο και μετά από φασαρία που έκανα, μου είπαν ότι θα τ στείλουν στα κεντρικά στην Αθήνα. Το έστειλαν, είπαν ότι έχει πρόβλημα ο σκληρός και μου έδωσα καινούριο laptop(ίδιο μοντέλο) το οποίο παρουσιάζει το ίδιο πρόβλημα στη δεύτερη μέρα λειτυργίας του. Συγκεκριμένα βγάζει μπλε οθόνη και διάφορυς κωδικούς σφάλματος. Αν ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω, ας μου πει.

Βρε μπας και σου έδωσαν το ίδιο, και σου είπαν ότι είναι καινούριο...??? :eek: :-( :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...