Προς το περιεχόμενο

Πιλοτικές μεταδόσεις σε υψηλή ευκρίνεια από την ΕΡΤ


dimitris74

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@Thresh : το καναλι της βουλης το εχω απλα εχει μια μαυριλα..Θα φυγει την ωρα του αγωνα?

Ήδη μεταδίδει πρόγραμμα, έπρεπε να βλέπεις. Ξεκίνα να ανησυχείς...

 

@ThReSh

Πρέπει να σου ξέφυγε το "readme" :P , έβαλε link ο digekas αρκετά posts νωρίτερα:

http://www.ert.gr/images/stories/FAQs_for_ERTHD.pdf

 

12. Από την ΕΡΤ HD θα μεταδίδονται μόνον τα τηλεοπτικά γεγονότα ή και οι εκπομπές που θα τα εμπεριέχουν;

Θα μεταδίδονται και οι εκπομπές που θα τα εμπεριέχουν, αλλά μόνον η ζωντανή μετάδοση του γεγονότος θα είναι σε πραγματικό HD. Το υπόλοιπο περιεχόμενο των εκπομπών θα είναι σε ποιότητα standard definition αναβαθμισμένο ώστε να είναι θεατό στους HD δέκτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 324
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

κάνε search να σου βρει τα κανάλια από την αρχεία.

 

Και ένα funai που πήρα για pvr έπαθε κολούμπρα στην αρχή.

 

μην ξεχνάτε , αλλάξανε και τα et1, net, et3 σε mpeg4 και μετακινηθήκανε τα prisma - vouli - sport/info.

Έκανα αλλά δεν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

@ThReSh

Πρέπει να σου ξέφυγε το "readme" :P , έβαλε link ο digekas αρκετά posts νωρίτερα:

http://www.ert.gr/images/stories/FAQs_for_ERTHD.pdf

 

12. Από την ΕΡΤ HD θα μεταδίδονται μόνον τα τηλεοπτικά γεγονότα ή και οι εκπομπές που θα τα εμπεριέχουν;

Θα μεταδίδονται και οι εκπομπές που θα τα εμπεριέχουν, αλλά μόνον η ζωντανή μετάδοση του γεγονότος θα είναι σε πραγματικό HD. Το υπόλοιπο περιεχόμενο των εκπομπών θα είναι σε ποιότητα standard definition αναβαθμισμένο ώστε να είναι θεατό στους HD δέκτες.

 

true, κρίμα θα ήταν ωραιό να είναι και η εκπομπή σε 1080i :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδες εκανα rescan και τωρα δεν μου παιζει κανενα απο τα καναλια..Λεει οτι δεν μπορει να συντονιστει..τουλαχιστον πριν εποιανα ΕΡΤ-ΝΕΤ-ΕΤ3 τωρα ουτε αυτα...Ερτ HD βρηκα αλλα δεν συντονιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ προσέχω πολύ πιο ζωντανά χρώματα και καλύτερο ήχο στην ΕΡΤ HD μετάδοση απ' ότι στη ΝΕΤ.

σωστος ο φιλος,απλα μου βγαζει κατι σαν μικρα pixel ορισμενες φορε.Τα κανονικα της ερτ ειναι καπως ξεθοριασμενα.

Αυτη την στιγμη δεν εχω σημα παντως,επεσε.Εσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μου έπεσε τίποτα. :P

 

Κάποιες διαφημίσεις που έχουν επανασυμπιεστεί φαίνονται λίγο περίεργα. Αλλά από το στάδιο σκίζει η εικόνα, όπως έπρεπε. Τελειότης. Άντε, καλή αρχή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ καλη εικονα.Στην dtv την κανονικη απο μακρια τα προσωπα των παικτων ειναι θολα[μικρη αναλυση]οπως και το χορταρι,εδω φαινονται μια χαρα και με πολυ ωραια χρωματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ειναι μισο λεπτο πισω απο τη ΝΕΤ

 

σε αναλογικό να φανταστώ, γιατί σε ψηφιακό αν δεν κάνω λάθος είναι ακριβώς ίδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...