Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά από 1 μήνα που παρέδωσα το lumia 625 στον γερμανο για επιδιόρθωση επειδή μου έσπασε η οθόνη εχθές πήγα στον γερμανό και μου είπαν 120 ευρώ..φυσικα δεν είπα να προχωρήσουν αφου το κινητό μου κόστισε 113..θα πληρωσω 9 ευρώ μεταφορικά για τα μεταφορικά και τελος.Κάποια καλή προσφορά για windows phone μέχρι 160 ή και 200 κ θα περιμένω μέχρι να γίνει κάποια εκπτωση.

Τα HTC έχουν android?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από 1 μήνα που παρέδωσα το lumia 625 στον γερμανο για επιδιόρθωση επειδή μου έσπασε η οθόνη εχθές πήγα στον γερμανό και μου είπαν 120 ευρώ..φυσικα δεν είπα να προχωρήσουν αφου το κινητό μου κόστισε 113..θα πληρωσω 9 ευρώ μεταφορικά για τα μεταφορικά και τελος.Κάποια καλή προσφορά για windows phone μέχρι 160 ή και 200 κ θα περιμένω μέχρι να γίνει κάποια εκπτωση.

Τα HTC έχουν android?

Αν δίνεις 160 ή και 200 (αν κατάλαβα καλά) πας σε Lumia 640 ή και στο 640 xl..Τα HTC εχουν android ναι!
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα να ρωτήσω αν τα windows phone (συγκεκριμένα το Lumia 830) έχουν voice records ή αν χρειάζεται να κατεβάσεις app. Αν χρειάζεται app ποιο είναι το καλύτερο (χωρίς ενοχλητικές διαφημίσεις)?

Ευχαριστώ πολύ και sorry αν έγραψα σε λάθος topic.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα να ρωτήσω αν τα windows phone (συγκεκριμένα το Lumia 830) έχουν voice records ή αν χρειάζεται να κατεβάσεις app. Αν χρειάζεται app ποιο είναι το καλύτερο (χωρίς ενοχλητικές διαφημίσεις)?

Ευχαριστώ πολύ και sorry αν έγραψα σε λάθος topic.

Οχι δεν εχουν ενσωματωμενο voice record στα windows 10 εχει!...Τωρα για εφαρμογη δε ξερω καποια συγκεκριμενη ψαξε οποια να ναι στο store!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια και χρονια πολλα....Λοιπον ειμαι κατοχος nokia lumia 920 και εχθες ειπα να περασω τα win10 mobile...

1 Εχω θεμα που δεν μπορω να συνδεθω με τιποτα στο internet ειτε ειναι wifi η κινητη τηλεφωνια...

2 Επισης τις περισοτερες φορες δεν με βαζει καν στο deskop απλα δειχνει συνεχεια φορτωση ασταματητα....και κανω παρα πολλα restart

3 Ουτε μουσικη ουτε τιποτα δεν μπορω να κανω.....

4 Αν ηταν ευκολος τροπος να γυρισω πισω στα win 8.1 δεν θα με πειραζε να γυρισω, εκτος αν βρω καποια λυση και λυθουν ολα αυτα που εχω ειδικα τα 2 πρωτα βασικα προβληματα..!!!

Ευχαριστω και παλι καλημερα σας...!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε πρώτη φάση δοκιμάζεις ένα reset για να δεις τι θα στρώσει και τι όχι.

 

Αν δεν σε ικανοποιεί το αποτέλεσμα γυρνάς στα 8.1 με αυτό το εργαλείο...

http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=525569

 

 

Εγω επίσης σε 920 ειχα το προβλημα 2 αλλα όχι τα υπολοιπα... Γυρισα σε 8.1 γτ με τα 10 χαθηκε εντελώς το smoothness!

Ας μην ξεχνάμαι οτι τα 10 για κινητά δεν είναι ακομη έτοιμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τις ρυθμίσεις βρίσκεις την επαναφορά τηλεφώνου και απλα την κάνεις....

 

Χανεις τα παντα.. Μενει μονο το λειτουργικό και πρεπει να εγκαταστήσεις ολες τις εφαρμογές σου ξανά....

 

Το ιδιο συμβαίνει και με την επαναφορά σε 8.1.

 

Οποτε αν έχεις φωτογραφίες, βιντεο κτλ που δεν θέλεις να χάσεις πρώτα κανεις Back up σε αυτά!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια και χρονια πολλα....Λοιπον ειμαι κατοχος nokia lumia 920 και εχθες ειπα να περασω τα win10 mobile...

1 Εχω θεμα που δεν μπορω να συνδεθω με τιποτα στο internet ειτε ειναι wifi η κινητη τηλεφωνια...

2 Επισης τις περισοτερες φορες δεν με βαζει καν στο deskop απλα δειχνει συνεχεια φορτωση ασταματητα....και κανω παρα πολλα restart

3 Ουτε μουσικη ουτε τιποτα δεν μπορω να κανω.....

4 Αν ηταν ευκολος τροπος να γυρισω πισω στα win 8.1 δεν θα με πειραζε να γυρισω, εκτος αν βρω καποια λυση και λυθουν ολα αυτα που εχω ειδικα τα 2 πρωτα βασικα προβληματα..!!!

Ευχαριστω και παλι καλημερα σας...!!

 

 

Παιδια το εβαλα με windows insider και δεν μπορω να ενεργοποιησω 3g ή wifi.

 

Edit εφτιαξε με hard reset, ΠΑΡΑ πολυ ωραια δουλεια εχουν κανει, αλλα απογοητευση που δεν ειναι smooth σαν 8.1, αλλα ειναι beta ακομα

 

Edit2, γυρναω πισω σε 8.1, ειναι λες και εχω android με τα 10ρια!! Πολυ lag και τεραστια καταναλωση μπαταριας. Ανυπομονώ να βγουν επισημα, εχουν κανει απιστευτη δουλεια

 

http://www.microsoft.com/en-us/mobile/support/faq/?action=singleTopic&topic=FA142987Το recovery tool για να γυρισεις πισω στα 8.1. Αν και πιστευω οτι οι απαντησεις του WalkerSW σε εχουν καλυψει! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια ειναι πως εκανα το reset και ειναι πολυ καλυτερα..!!!! Ολα δουλευουν καλα....και τωρα θα το αφησω να ξεφορτισει τελειως απο μονο του και μετα θα το βαλω για φορτιση..!!

ΑΑΑ και δεν εχει νοκια drive....!!! Τι κανουμε..??

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλησπερα... στα windows phones δε μπορεις να κανεις ζομ ενω τραβας βιντεο η εγω δε το εχω βρει?? ευχαριστω. χρησιμοποιω 930

αν θυμάμαι καλά δεν παίζει να γίνεται!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...