Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με τόσα σεντόνια που γράφετε, μόνο για σεξ δεν λέμε :D

Λες και βλέπω σκαι τβ :D για την αναπαραγωγή των ζώων :D

 

Χάλασε και ο σκάϊ. Η μόνη αναπαραγωγή ζώων που βάζει είναι το survivor... :D

 

@haHA Κάνει Πάραθεση Practice; Γιατί είπες ότι δεν θα το συνεχίσεις :D

 

Retro κάτι λίγο άσχετο αλλά και ταυτόχρονα σχετικό με w10m. ¨Οταν δίνεις φωνητικές εντολές στην cortana για να ελέγξεις μια εφαρμογή, βάζεις ένα xml που περιέχει το "λεξικό". Πάνω πάνω έχει μια επικεφαλίδα του στυλ

 

<CommandSet xml:lang="en-us" Name="MyAppCommandSet_en-us">

 

Δοκίμασα "en-gr" και δουλεύει με αγγλικά και region Ελλάδα η εφαρμογή με φωνητικές εντολές. Υπάρχει κανένας τρόπος να μην γράφεις συνέχεια όλο το κατεβατό του λεξικού για κάθε συνδυασμό γλώσσας region και να δουλεύει η επικεφαλίδα για αγγλικά ανεξαρτήτως region? Με σκέτο lang="en" δεν δουλεύει που δοκίμασα.

 

Θα το κοιτάξω και θα σου πω....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@haHA Κάνει Πάραθεση Practice; Γιατί είπες ότι δεν θα το συνεχίσεις :D

Μαλλον συνεχιζεις με το ιδιο υφος. Οπως ειπα, δεν θα σε ακολουθησω σε αυτο το επιπεδο και στους χαρακτηρισμους.

Αν μπορουσες να συνεχισεις τον διαλογο σε διαφορετικο επιπεδο, δεν θα υπηρχε προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι εμφανες οτι δεν επιθυμεις τον διαλογο και το βλεπεις σαν αντιπαραθεση, για αυτο προχωρας σε χαρακτηρισμους και τετοιες εκφρασεις κλπ:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Αν θελεις κατι, πες το σε πμ, μην κουραζουμε τους συμφορουμιτες απο την στιγμη που το πας στο προσωπικο και δεν επιθυμεις τον διαλογο.

 

Προφανώς ξέρω τι ύπουλος είσαι, από άλλες φορές σε άλλα θέματα και με προσβολές και σε μένα... Προφανώς και δεν έχω πρόβλημα να σε προσβάλω και το έχω κάνει πολλές φορές εδώ μέσα, γιατί μου το είχες κάνει στο παρελθόν και ξέρω πως λειτουργείς. Και φυσικά είσαι τόσο μουλωχτός που προσπάθησες να δημιουργήσεις και αντιπαραθέσεις εδώ μέσα, τάχα ότι πρόσβαλα κάποιον άλλον και όχι εσένα...

Οπότε όταν κάποιος βλέπει "ΑΘΩΟ" διάλογο σε σένα, εγώ δεν το βλέπω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον συνεχιζεις με το ιδιο υφος. Οπως ειπα, δεν θα σε ακολουθησω σε αυτο το επιπεδο και στους χαρακτηρισμους.

 

Δεν θα με ακολουθήσεις στο ίδιο επίπεδο; Γιατί νόμιζα ότι δεν θα με ακολουθήσεις γενικώς...

 

Να πάρε και μία παράθεση.... χαχαχαχα

 

 

Δεν θα σε ακολουθησω, αν θελεις κατι πες το σε πμ για να μην κουραζουμε τους συμφορουμιτες.

 

Δεν μου ήρθε πμ... Εκτός και αν νιώθεις την ανάγκη να έχεις τον τελευταίο λόγο και μετά να πάμε σε πμ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμμ.

Προφανώς ξέρω τι ύπουλος είσαι, από άλλες φορές σε άλλα θέματα και με προσβολές και σε μένα... Προφανώς και δεν έχω πρόβλημα να σε προσβάλω και το έχω κάνει πολλές φορές εδώ μέσα, γιατί μου το είχες κάνει στο παρελθόν και ξέρω πως λειτουργείς. Και φυσικά είσαι τόσο μουλωχτός που προσπάθησες να δημιουργήσεις και αντιπαραθέσεις εδώ μέσα, τάχα ότι πρόσβαλα κάποιον άλλον και όχι εσένα...

Οπότε όταν κάποιος βλέπει "ΑΘΩΟ" διάλογο σε σένα, εγώ δεν το βλέπω...

 

Και εκει που καποιος νομιζε οτι γινοταν διαλογος για το viber και για τα windows cloud, αποκαλυφθηκαν οι πραγματικοι λογοι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια λέτε ωραια πραγματα και οι δυο..μην χαλιέστε μεταξυ σας ομως..Το ξέρω οτι και εμενα βραζει το αίμα μου αλλα ξεσπάω μονο στην Ms που τα θέλει ο κολαρινος της...

Ειμαι σε βαθιά σκέψη...τι android να πάρω για πρώτη συσκευή;; Να κοιτάξω προς Xiaomi;; Θελω ομως Ms edition για να πάω με το μαλακό στην από εκει όχθη..

Το 640 θα ειναι δεύτερη συσκευη και παντα ανοιχτη μέχρι να λιώσει...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμμ.

 

Τι; Δεν κατέχω τόσο την τέχνη της παράθεσης από τα παλιά, αλλά αν θες σε πμ, να κάτσω μόλις βρω καιρό να ψάξω τα μυν. να σου στείλω.... Εκτός και αν μπορείς να με διδάξεις...

Παιδια λέτε ωραια πραγματα και οι δυο..μην χαλιέστε μεταξυ σας ομως..Το ξέρω οτι και εμενα βραζει το αίμα μου αλλα ξεσπάω μονο στην Ms που τα θέλει ο κολαρινος της...

Ειμαι σε βαθιά σκέψη...τι android να πάρω για πρώτη συσκευή;; Να κοιτάξω προς Xiaomi;; Θελω ομως Ms edition για να πάω με το μαλακό στην από εκει όχθη..

Το 640 θα ειναι δεύτερη συσκευη και παντα ανοιχτη μέχρι να λιώσει...

 

Για μένα η πιο ανώδυνη λύση είναι xiaomi. Ποιοτικά κινητά με λίγα λεφτά, και χωρίς πολύ bloatware. Και παίρνουν τα security updates πολύ γρήγορα καθώς και έχουν αρκετή υποστήριξη. Αλλά όπως και να έχει, τα λεφτά είναι τόσο λίγα που δεν θα το μετανιώσεις.

Βάλε και Microsoft επάνω τα πάντα όλα και είσαι κομπλέ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια λέτε ωραια πραγματα και οι δυο..μην χαλιέστε μεταξυ σας ομως..Το ξέρω οτι και εμενα βραζει το αίμα μου αλλα ξεσπάω μονο στην Ms που τα θέλει ο κολαρινος της...

Ειμαι σε βαθιά σκέψη...τι android να πάρω για πρώτη συσκευή;; Να κοιτάξω προς Xiaomi;; Θελω ομως Ms edition για να πάω με το μαλακό στην από εκει όχθη..

Το 640 θα ειναι δεύτερη συσκευη και παντα ανοιχτη μέχρι να λιώσει...

Διαλογο υποτιθεται οτι κανουμε και μαθαινουμε νεα πραγματα. Το να βραζει το αιμα μας και να προχωραμε σε συνεχεις προσωπικους χαρακτηρισμους δεν ειναι λογικο, αλλα ειναι αναλογα με το επιπεδο του καθενος.

 

Πλακα-πλακα, η MS πουλαει στο κινεζικο microsoft store κινητα xiaomi με android. Το εχουν παει σε αλλο επιπεδο!

The Chinese Microsoft Store is now selling an Android handset from Xiaomi

 

Θεωρω πως η καλυτερη λυση σε mid-range τιμες ειναι το moto x style στα 230€. Ειναι ουσιαστικα πιο γρηγορο , με καλυτερες καμερες και ανωτερο λογισμικο απο τα διαφορα xiaomi παρομοιας τιμης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκει προσανατολίζομαι και εγω..προς note 4x με τον 625 σε μαύρο..

Και κακα τα ψέματα θα περάσω όλο το πακετακι της Ms μέσα...απο office μέχρι και τον arrow launcher...θα γίνει χαμός..

Α ωραιο και το moto ...θα τα βάλω κάτω και θα δω λεβεντιες..ευχαριστω..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και εκει που καποιος νομιζε οτι γινοταν διαλογος για το viber και για τα windows cloud, αποκαλυφθηκαν οι πραγματικοι λογοι...

 

Καταρχήν χαίρομαι που τους αναγνωρίζεις τους λόγους σαν πραγματικούς. :D

Αλλά ο διάλογος γινόταν όντως για το cloud και την επιτυχία του uwp,

Αυτό που με εκνευρίζει είναι όταν ο άλλος κολλάει σε ένα λάθος επιχείρημα, αντιπαρέρχεται τα υπόλοιπα, σου κάνει παραθέσεις με μεγάλα γράμματα ξανά και ξανά τα ίδια λες και είσαι χαζός, μόνο και μόνο για να μπεις σε ένα διάλογο μέχρι τελικής πτώσεως. Και επειδή παλιότερα έκανες και αυτά που είπα, άσε τι νόμιζες και τι δεν νόμιζες για άλλους που δεν σε ξέρουν...

Εξάλλου πολλές φορές έχεις κάνει χαρακτηρισμούς εδώ μέσα, και μην το παίζεις ότι έχεις επίπεδο, γιατί θα πέσει το επίπεδο και θα σε πλακώσει...

Είναι που έχεις επίπεδο τρομάρα σου και δεν θα συνέχιζες....

Εκει προσανατολίζομαι και εγω..προς note 4x με τον 625 σε μαύρο..

Και κακα τα ψέματα θα περάσω όλο το πακετακι της Ms μέσα...απο office μέχρι και τον arrow launcher...θα γίνει χαμός..

Α ωραιο και το moto ...θα τα βάλω κάτω και θα δω λεβεντιες..ευχαριστω..

 

Πολύ καλή επιλογή....

Ειδικά αν εμπιστεύεσαι gearbest, οι τιμές είναι χώμα. Το παίρνεις και από ευρωπαϊκή αποθήκη και δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Θα το κοιτάξω και θα σου πω....

 

Δείχνει να λύθηκε το θέμα, άφησα μόνο του το en-us και βλέπω να λειτουργεί και με αυτό, ενώ πριν έχω την εντύπωση ότι δεν λειτουργούσε. Εκτός αν έμεινε καταχωρημένο από το μπες βγες στην registry και η ρύθμιση της ελληνικής region. Θα το δοκιμάσω μετά σε καθαρή συσκευή να σιγουρευτώ. Θενκς πάντως :-).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν χαίρομαι που τους αναγνωρίζεις τους λόγους σαν πραγματικούς. :D

Αλλά ο διάλογος γινόταν όντως για το cloud και την επιτυχία του uwp,

Αυτό που με εκνευρίζει είναι όταν ο άλλος κολλάει σε ένα λάθος επιχείρημα, αντιπαρέρχεται τα υπόλοιπα, σου κάνει παραθέσεις με μεγάλα γράμματα ξανά και ξανά τα ίδια λες και είσαι χαζός, μόνο και μόνο για να μπεις σε ένα διάλογο μέχρι τελικής πτώσεως. Και επειδή παλιότερα έκανες και αυτά που είπα, άσε τι νόμιζες και τι δεν νόμιζες για άλλους που δεν σε ξέρουν...

Εξάλλου πολλές φορές έχεις κάνει χαρακτηρισμούς εδώ μέσα, και μην το παίζεις ότι έχεις επίπεδο, γιατί θα πέσει το επίπεδο και θα σε πλακώσει...

Είναι που έχεις επίπεδο τρομάρα σου και δεν θα συνέχιζες....

Δεν μπορω να σε ακολουθησω σε αυτο το επιπεδο, προχωρωντας και εγω σε προσωπικους χαρακτηρισμους. Θα εισαι λοιπον ο μονος που θα κανει προσωπικους χαρακτηρισμους δειχνοντας το επιπεδο του και την επιθυμια του για διαλογο.

Αν θελεις κατι προσωπικο, πες το σε πμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να σε ακολουθησω σε αυτο το επιπεδο, προχωρωντας και εγω σε προσωπικους χαρακτηρισμους. Αν θελεις κατι προσωπικο, πες το σε πμ.

 

For true this time?

 

Δεν μπορω να σε ακολουθησω σε αυτο το επιπεδο, προχωρωντας και εγω σε προσωπικους χαρακτηρισμους. Θα εισαι λοιπον ο μονος που θα κανει προσωπικους χαρακτηρισμους δειχνοντας το επιπεδο του και την επιθυμια του για διαλογο.

Αν θελεις κατι προσωπικο, πες το σε πμ.

 

Δεν προλαβαίνω και τα edit που κάνεις....

Επίτρεψέ μου να έχω επίπεδο με όλους τους υπόλοιπους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...