Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να πάρω απο τώρα δεύτερο 950 ή να περιμένω να πέσει κι άλλο;

Όσο έχουμε μνημόνιο, εγώ κινητό δεν αλλάζω.

 

P.s. Τώρα που το ξανασκέφτομαι, μήπως να αγοράσω 4-5 συσκευές τελικά;

 

Και πάμε και στα σοβαρά τώρα. Αν όντως το παρατήσει το λειτουργικό, οι συσκευές θα σύνεχίσουν να λειτουργούν καθώς και οι εφαρμογές (όσες έχουμε ήδη εννοώ), έστω και χωρίς updates, σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσθέσω, βάλτε telegram, μακράν καλυτερο και βγαίνει και πορταμπλ για το πισι, άμεσος συνχρονισμός και κλαουντ χώρος για σένα.

+1 για telegram..αλλα δεν ειναι γνωστο!!

Και τωρα στο κυριως θεμα....για τον 'τσακωμο' πριν, θα το πω και ας θιξω, νηπιαγωγειο ειστε ωρε;; Αραξτε....Οτι ειναι να γινει να γινει να παει στο διαολο(sorry mods, it's the truth) με την M$...Δε πα να κλεισει το μαγαζακι της δε πα να μην ερχονται updates...παμε σε κινεζικο +1 οποιος ειπε για Xiaomi (leagoo, tp-link κτλ) και το Lumia θα μεινει για κλησεις/backup..

Ναι ξερω μερικοι δεν θελετε να κλεισει(οπως και γω) αλλα ρε παιδες δεν νοιαζεται το λετε και οι ιδιοι,το λενε και στα σχολια των windows central ή οπου αλλου. Δεν ασχολειται μια η M$ δεν ασχολουμαστε και μεις οι 5-7 που ειμαστε...Μαζευουμε τα κουβαδακια και σ'αλλη.....πλατφορμα.

Σαν πολυ τη χαϊδευουμε και σαν πολυ μας χεζει....( ουυυ yess) 

Τωρα τα φορτωσα λιγαακι και γω...γιατι τωρα μπαινει στο foreground το proccess που λεγεται M$ και τωρα συνηδειτοποιω οτι δεν γινεται καατι!

Τοσο καιρο ηταν background και δεν ασχολιομουνα...τα 'γραφα' στα @@ και ελεγα αι μωρε θα τα φτιαξουν τι διαολο;;...αλλα αλλαα!!

Παιδες μην τσακωνομαστε για κατι που δεν εχει φταιξιμο σε μας...Αν δεν σας καλυπτει το Lumia που εχετε στην κατοχη καντε μεταβαση σε Android(εδω δεν ειρωνευομαι το λεω σοβαρα)...πως αλλιως να γινει τωρα!.. ;)

(Και γω οπως ειχα ξαναπει μαλλον το επομενο κινητο δυστυχως ή ευτυχως θα ειναι Android)

Εκτος και αν γινει κανα μπαμπ μεγαλο και αλλαξουν ολα στο θεμα Windows 10 Mobile...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου, από την στιγμή που απέλυσαν όλο το <<ΝΟΚΙΑ>> προσωπικό, για εμένα ό,τι και να κάνει στο mobile κομμάτι, σκ@τ@ θα τα κάνει διότι αυτό έχει αποδείξει πως ξέρει καλώς να πράττει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να πάρω απο τώρα δεύτερο 950 ή να περιμένω να πέσει κι άλλο;

Όσο έχουμε μνημόνιο, εγώ κινητό δεν αλλάζω.

 

P.s. Τώρα που το ξανασκέφτομαι, μήπως να αγοράσω 4-5 συσκευές τελικά;

 

Και πάμε και στα σοβαρά τώρα. Αν όντως το παρατήσει το λειτουργικό, οι συσκευές θα σύνεχίσουν να λειτουργούν καθώς και οι εφαρμογές (όσες έχουμε ήδη εννοώ), έστω και χωρίς updates, σωστά;

Ναι, η συντριπτικη πλειοψηφια των εφαρμογων θα συνεχιζει να δουλευει.

Ελάχιστες εφαρμογες μπορει να μην δουλευουν αν ειναι παλια εκδοση και δεν εχουν αναβαθμιστει, γιατι μπορει ο developer να κοψει την προσβαση για λογους ασφαλειας/υποστηριξης.

 

Περιπου οτι πχ εγινε με το skype που δεν μπορεις να το τρεξεις σε windows phone 8.

 

Παντως, το προβλημα δεν ειναι η υποστηριξη του λειτουργικου απο την ms. Μεχρι στιγμης πχ μια χαρα το υποστηριζε, αλλα δυστυχως εφαρμογες εφευγαν ή δεν εβγαιναν καν, οι περισσοτεροι κατοχοι wp κινητων διαλεγαν αλλες πλατφορμες(android ή ios) για το επομενο κινητο τους κλπ.

 

Ο κοσμος εχει γυρισει την πλατη στην πλατφορμα και ουτε το surface phone(αν βγει) μπορει να αλλαξει την κατασταση.

Δεν εχει νοημα να θεωρουμε επισης οτι ο κοσμος θελει x86 εφαρμογες στο κινητο και αυτο θα σωσει την πλατφορμα. Ειναι wishful thinking αναλογο με αυτο που ακουγαμε για το continuum και το πως θα κερδισει πολλους χρηστες που θα θελουν να μετατρεψουν το κινητο τους σε desktop και πολλοι κατασκευαστες κινητων θα ερθουν στην πλατφορμα λογω continuum κλπ. Ειδαμε τελικως πως κατεληξε αυτο.

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ αρέσει που κάποια άτομα διαβάζουνε τα μελλούμενα τόσο καλά,σαν αυτούς που λένε από τηλεοράσεως το μέλλον σε ταλαίπωρα ανθρωπάκια...

Κρίμα που δεν είστε περισσότερα (άτομα) να σωθεί αυτός ο τόπος...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω μερικα ατομα(ακομα και σε site τυπου windowscentral) "διαβαζανε" υποτιθεται το μελλον και ελεγαν για την επιτυχια και τους χρηστες που θα φερει το continuum, τους πολλους κατασκευαστες που θα προσελκυσει το continuum κλπ.

 

Τελευταια εγραφαν για την επιτυχια που θα φερει η υποστηριξη x86 εφαρμογων στην πλατφορμα.

Αραγε θα πεσουν εξω οπως επεσαν και με το continuum?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμη κ ο τελευταίος που ασχολείται ενεργά με πώληση ( ρομά με χάλια στο δρόμο ας πούμε) διαφημίζει το εμπόρευμα του όχι σαν χόρτο ,αλλά σαν Περσικό με... ένα εκατομμύριο κόμπους!!!

Όποιος πεισθεί...με γειά του!:)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To θεμα ειναι οτι πειστηκαν και ατομα που δεν ασχολουντουσαν με πωλησεις και ελεγαν πανω-κατω τα ιδια, βλεποντας/διαβαζοντας μελλοντικη επιτυχια του continuum κλπ!  :-)

 

Για να επιστρεψουμε στα του θεματος, το προβλημα δεν θεωρω οτι ειναι η υποστηριξη των συσκευων απο την MS. Μεχρι προσφατα τα πηγαινε αρκετα καλα σε αυτο το τομεα, αλλα δυστυχως κατεληξε με ποσοστο μικροτερο του 0,5% .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα που μου αρεσουν τα windows αν κατι παθει η συσκευη μου δεν εχω επιλογες για να την αντικαταστησω.

Ετσι αναγκαστκα θα στραφω αλλου.

Αυτο πχ θεωρω οτι ειναι σημαντικοτερο προβλημα απο την υποστηριξη/αναβαθμισεις που προσφερει στο λειτουργικο η MS.

Εχει βγαλει ελαχιστες συσκευες εδω και 1,5 χρονο και ουσιαστικα αφηνει ακομα και τους ικανοποιημενους χρηστες χωρις επιλογες.

Οι μεγαλοι κατασκευαστες εχουν εγκαταλειψει ουσιαστικα την πλατφορμα, οποτε αν δεν βγαζει κινητα η MS, υπαρχει προβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα που μου αρεσουν τα windows αν κατι παθει η συσκευη μου δεν εχω επιλογες για να την αντικαταστησω.

Ετσι αναγκαστκα θα στραφω αλλου.

Τα ευχαριστούμε πολύ ( εγώ δεν έχω ακόμη πετάξει πετσέτα αισιοδοξίας ) κ αν δεν ...την υγεία μας κ βλέπουμε τι πώς,πόσο κ που !:)
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο πχ θεωρω οτι ειναι σημαντικοτερο προβλημα απο την υποστηριξη/αναβαθμισεις που προσφερει στο λειτουργικο η MS.

Εχει βγαλει ελαχιστες συσκευες εδω και 1,5 χρονο και ουσιαστικα αφηνει ακομα και τους ικανοποιημενους χρηστες χωρις επιλογες.

 

Αν παει ο πελατης σε ένα πολυκατάστημα και εχει 100 επιλογες με android 2-3 με windows(περυσι τωρα καμια) τι θα παρει.

Αυτό και το προβληματικο Facebook.

Γιατι την υποστηριξη και εγω την θεωρω πολύ καλη.

Τα ευχαριστούμε πολύ ( εγώ δεν έχω ακόμη πετάξει πετσέτα αισιοδοξίας ) κ αν δεν ...την υγεία μας κ βλέπουμε τι πώς,πόσο κ που ! :)

 

Παντως ένα nokia με ολες τι εφαρμογες της Microsoft και οσο γινεται λιγοτερες από την google δε θα με χαλαγε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...