Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, cameranek είπε

δεν εχω βρει κατι που να κανει κλονο, αν βρεις πεσμου εχω καμια δεκαρια κινητα να δοκιμασω :D

ο μονος τροπος που δουλευει μεχρι τωρα ειναι, επαναφορα με το Windows Device Recovery Tool  και μετα recovery απο αντιγραφο ασφαλειας μεσα απο την μικρομαλακή. ετσι κανω στα κινητα μου εγω

Για κάποια μοντέλα είναι το WPInternals, αλλά όχι για όλα... Θα ήθελα κάτι για όλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά ψάχνω να ανταλλάξω Galaxy S4 Black Edition κομπλέ με κουτί, αρκετές θήκες και χωρίς φθορές με Lumia 640XL 4G. Αν κάποιος ενδιαφέρεται απαντάει. Σας ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/8/2018 στις 5:41 ΜΜ, cameranek είπε

με το Windows Device Recovery Tool σου κατεβαζει την επισημη εκδοση που ειχε η συσκευη και κανει επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις. αν η συσκευη ειχε 8 θα ξαναπερασει τα 8 οπως πχ στο 640.

πιο κινητο εχεις;

Φοβάμαι πως δεν υπάρχει καν στον server το firmware. Δοκίμασα να βάλω το Product Code (059T977) στο MrCrab.net και δεν το βρίσκει... :(

Άρα μόνη λύση το offline backup...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, cameranek είπε

το Windows Device Recovery Tool το δοκιμασες και δεν κατεβαζει ;

Δεν αναγνωρίζει καν το μοντέλο... Δείχνει ότι συνδέεται και βλέπει την συσκευή, αλλά μένει για πάρα πολλή ώρα στο περιμένετε και δεν κάνει κάτι άλλο... Backup τις εφαρμογές στο OneDrive επίσης δεν μπορώ να τις κάνω, ίσως επειδή σταμάτησε η υποστήριξη στα 8.1...

Οπότε μόνο αντίγραφο στον υπολογιστή θα μου έδινε τη λύση... Αλλά το WinHex που πρότειναν στο XDA, δεν γνωρίζω καθόλου πως θα το χρησιμοποιήσω για κινητό... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως έχει αναφερθεί αναμένονται νέες συσκευές από MS με Windows Core OS (π.χ. AndromedaOS αν προχωρήσει). Μέχρι τώρα υπήρχαν μόνο αναφορές (στο api) σε μεταγενέστερες εκδόσεις των W10, αλλά δεν υπήρχε επίσημη αναφορά.

Από θέση εργασίας, επίσημη αναφορά στο νέο λειτουργικό και σε νέες συσκευές από MS.

https://www.linkedin.com/jobs/view/software-engineering-manager-at-microsoft-775914115/

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Windows 10 Mobile: Υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις.

- 2018-08 - Ενημέρωση για Windows 10 Version 1709 για συσκευές Phone που βασίζονται σε arm.

August 14, 2018—KB4346644 Update for Windows 10 Mobile (OS Build 15254.527)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

 

Screenshot-98.png


Appscope: Ένα νέο ηλεκτρονικό κατάστημα αφιερωμένο στα PWA.

Η Microsoft επικεντρώνεται πολύ στην εφαρμογή Progressive Web App και έχει δώσει το πράσινο φως στη δημοσίευσή τους στο κατάστημα των Windows 10 και των Windows 10 Mobile, αλλά είναι σαφές ότι χρειάζεται κάποιο χρονικό διάστημα για να δείτε τα πρώτα αποτελέσματα, ενώ στο μεταξύ μπορείτε να χρησιμοποιήσετε μια υπηρεσία τρίτου μέρους.

Μιλάμε για το ηλεκτρονικό κατάστημα Appscope, το οποίο μέσω της ομάδας του αναζητά καθημερινά την εφαρμογή Progressive Web App στον ιστό και στη συνέχεια εισάγει διάφορους συνδέσμους στην ιστοσελίδα του. Τα PWA είναι όλα επαληθεύσιμα και ταξινομημένα σύμφωνα με την κατηγορία τους, έτσι βρίσκουμε αυτά που είναι αφιερωμένα στην παραγωγικότητα, αυτά που αφορούν τα κοινωνικά μέσα όπως το Instagram και μερικά παιχνίδια που σίγουρα δεν πρέπει να χάσετε.

Στην περίπτωση των Windows 10 και των Windows 10 Mobile, για να τα χρησιμοποιήσετε, απλά ανοίξτε τους συνδέσμους στο Appscope και, αν είναι απαραίτητο, συνδέστε τα στο μενού έναρξης για μεγαλύτερη ταχύτητα και ευκολία πρόσβασης. Τέλος, υπενθυμίζουμε ότι οι ειδοποιήσεις μπορούν να ενεργοποιηθούν αλλά λειτουργούν μόνο και αποκλειστικά στα Windows 10.

https://appsco.pe/

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ξερετε αν μπορω να κατεβασω εφαρμογες για κινητο νοκια μαικροσοφτ γουιντοους 10 , ΟΧΙ απο το στορ αλλα απο καπου αλλου απευθειας χωρις να με παραπεμπει/πεταει στο στορ. Συγκεκριμενα θελω να κατεβασω και στησω παλαιοτερες εκδοσεις του SKYPE .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις ‎17‎/‎9‎/‎2018 στις 11:14 ΜΜ, ELTASSOS είπε

Παιδια ξερετε αν μπορω να κατεβασω εφαρμογες για κινητο νοκια μαικροσοφτ γουιντοους 10 , ΟΧΙ απο το στορ αλλα απο καπου αλλου απευθειας χωρις να με παραπεμπει/πεταει στο στορ. Συγκεκριμενα θελω να κατεβασω και στησω παλαιοτερες εκδοσεις του SKYPE .

Πρέπει να βρεις τα αρχεία σκετα απο κάποιο σαιτ. Εγω εχω ας πούμε το taxibeat και το shazzam που δεν υπάρχουν στο store. Έτσι οταν αλλάζω κινητό lumia τα εγκαθιστώ κατά αυτόν τον τρόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, caveneo είπε

Πρέπει να βρεις τα αρχεία σκετα απο κάποιο σαιτ. Εγω εχω ας πούμε το taxibeat και το shazzam που δεν υπάρχουν στο store. Έτσι οταν αλλάζω κινητό lumia τα εγκαθιστώ κατά αυτόν τον τρόπο.

καμμια ιδεα ποιο σαιτ η περιπου κανα μπουσουλα γενικο,  η τελος παντων με τι κριτηρια να το κανω ggooglarisma?...

το σκαιπ με ενδιαφερει κυριως διοτι τις αλλες εφαρμογες στραβα κουτσα τισ βολευω μεσω  explorer browseρ

ΥΓ  ( θελω να μεινω στα 8.1 διοτι το κινητο μου δεν παιρνει σωστα-επισημα  τα 10//ἔχει κολληματα )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, caveneo είπε

https://www.appx4fun.com/

Η κατάληξη των αρχείων ειναι appx. Ψάξε στο Google για περισσότερα.

Επειδή κι εγώ ενδιαφέρομαι, αυτά τα κατεβάζω π.χ. στο PC ¨η στο κινητό και μετά απλά πατώντας στα αρχεία εγκατάστασης εγκαθίστανται ή χρειάζεται κάποιου είδος ξεκλείδωμα εγκατάστασης side-loaded εφαρμογών;

Βρήκα π.χ. το Facebook ή το Messenger το οποίο δεν υπάρχει στα 8.1. Μπορώ να το εγκαταστήσω έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν γίνεται αυτό που λες. Εγώ τα βάζω στην sd και μετά μέσα από το κινητό πατάω επάνω τους και μου βγάζει για εγκατάσταση. Και όλα κομπλέ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...