Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, flogerakos είπε

Ναι το ξέρω, είμαι ανάμεσα στην γνήσια και σε αυτή, την πραγματικά γνήσια όμως μπορώ να την βρω κάπου ? Αυτη άσχετα ότι δεν είναι γνήσια έχει κάποιος εμπειρία με την συγκεκριμένη εταιρεία /site??

Μονο απο Amazon και τέτοιες γνωστές εταιρείες θα εμπιστευομουν, υπό την προϋπόθεση ότι δεν την πουλάει κάποιος άλλος μέσω Amazon αλλά είναι από Amazon κατευθείαν. Και από Microsoft φυσικά. Αλλά δεν νομίζω ότι θα βρεις πια. 

Την συγκεκριμένη εταιρεία δεν την ξέρω αλλά δες τι εγγύηση δίνουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12.9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 ώρες πριν, flogerakos είπε

Καλήμερα παιδιά και όμορφη Κυριακή σε όλους. Επανέρχομαι στο θέμα, αξιώθηκα τελικά το επανέφερα στην RS1 το 930. Όσο και αν τον έψαξα μόνο custom βρήκα σε RS1 και δεν με ενδιέφερε. Ανέβασα και θεμα στο XDA αλλα δεν βγήκε άκρη. Τελικά το επανέφερα σε 8.1 με το WDRT και μετά το συνέδεσα με καλώδιο στο OtcUpdater το άφησα και τα έκανε ολα μόνο του μεσα σε 2-3 ώρες το πολύ το πήρα το κινητό πήγε στην 14393.2551 έκανα Hard Reset επαναφορά το buckup και σχεδόν έτοιμος! Μια διαδικασία σύνολο 4-5 ώρες το πολύ! Τρομερό εργαλείο το OtcUpdater. 

Και ξεκινάνε τα προβλήματα:

Η επίσημη εφαρμογή του FB δεν συγχρονίζει επαφές, ουτε και η beta.(Της Microsoft δεν δουλεύει καν) Πατάω συγχρονισμό κανει ένα δευτερόλεπτο και λεει οτι συγχρονιστικαν αλλά στην ουσία δεν κανει τίποτα... Υπάρχει λύση???
Δεύτερο πρόβλημα, δεν μπορώ να κάνω interloop unlock για να δουλεύει το Adblock. Οσες εκδόσεις του interloop tools και να δοκίμασα καμία δεν μ' αφήνει.

Μπορεί κάποιος να μου πει τον τρόπο γιατί πάνε περίπου 2 χρόνια και δεν θυμάμαι τι έκανα τότε...  Το έκανα τελικά αυτό.

Και μια ερώτηση. Θέλω να αλλάξω μπαταριά στο 930, τι μου προτείνεται? Παίζει να βρω την γνήσια για αγορά, γνήσια όμως οχι "γνήσια".... Τι λέτε γ' αυτήν εδώ εχει κανείς εμπειρία με τις συγκεκριμένες μπαταρίες και το συγκεκριμένο καταστημα? https://www.batteries.gr/gr/microsoft-lumia-930-2500mah.html Ευχαριστω!

Αν και δεν έχω 10άρια, από όσο ξέρω εδώ και καιρό έπαψε ο συγχρονισμός επαφών από fb, λόγω περιορισμών του και όχι λόγω εφαρμογής. Κι εμένα με βόλευε πολύ πάντως η ενοποίηση επαφών FB, Hotmail, Skype, τηλεφώνου κλπ, κάτι που δεν το βρήκα σε καμία άλλη πλατφόρμα (πέρασα από Symbian, MeeGo, WindowsPhone, Android)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις ‎25‎/‎11‎/‎2018 στις 11:20 ΠΜ, flogerakos είπε

Ναι το ξέρω, είμαι ανάμεσα στην γνήσια και σε αυτή, την πραγματικά γνήσια όμως μπορώ να την βρω κάπου ? Αυτη άσχετα ότι δεν είναι γνήσια έχει κάποιος εμπειρία με την συγκεκριμένη εταιρεία /site??

Η μόνη εμπειρία που έχω με τις μπαταρίες του δικού μου και της γυναίκας είναι ότι όλες μα όλες ήταν αντίγραφα.
Μερικές φορές πολύ χάλια ποιότητα,μερικές φορές μέτριες.Ποτέ δεν βγήκαν καλές.Και πήρα και φτηνές και ακριβές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην ομάδα, να σας ενημερώσω πως προχώρησα στην αντικατασταση μπαταρίας στο Lumia 930, οπως ειχα αναφέρει πηρα αυτην: https://www.batteries.gr/gr/nokia-lumia-930-2500mah.html?searchTerm=930 η οποια να σας πω με λιγα λογια οτι ειναι χειρότερη απο την κατα 3 χρόνια πεσμένη μπαταριά που φορούσε το κινητό απο το εργοστάσιο! Τσάμπα τα 20 e.... Μάλλον θα ξεκινήσω ερευνά για αγορα νεας συσκευής....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/12/2018 στις 2:14 ΜΜ, flogerakos είπε

Καλησπέρα στην ομάδα, να σας ενημερώσω πως προχώρησα στην αντικατασταση μπαταρίας στο Lumia 930, οπως ειχα αναφέρει πηρα αυτην: https://www.batteries.gr/gr/nokia-lumia-930-2500mah.html?searchTerm=930 η οποια να σας πω με λιγα λογια οτι ειναι χειρότερη απο την κατα 3 χρόνια πεσμένη μπαταριά που φορούσε το κινητό απο το εργοστάσιο! Τσάμπα τα 20 e.... Μάλλον θα ξεκινήσω ερευνά για αγορα νεας συσκευής....

Από ότι βλέπω δεν είναι καν η γνήσια... Με ελάχιστες εξαιρέσεις (π.χ. Mugen Power), οποιαδήποτε μπαταρία από τρίτους είναι κατώτερη από τη γνήσια, οπότε μην περιμένεις καλή ποιότητα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω καλύτερα θα ήταν ή να το ξανααγοραζες καινούργιο αν το έβρισκες, ή πολύ ελαφρά μεταχειρισμένο όπου θα ήξερες ότι η μπαταρία κρατά,αλλά σίγουρα δεν αξίζουν τέτοιες αγορές.

Πόσες φορές έψαξα για γνήσια μπαταρία του δικού μου και της γυναίκας και δεν βρήκα τίποτα....

Επί την ευκαιρία υπάρχει και μια αναβάθμιση.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν πολλές μπαταρίες που λένε "original" στο ebay. Είμαι σίγουρος ότι δεν είναι όλες αυθεντικές.

Πως όμως αναγνωρίζεις την αυθεντική από αυτά που γράφουν? Σκέφτομαι να αγοράσω και εγώ για το 950.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εδώ και αρκετούς μήνες δεν μπορώ να περάσω ενημερώσεις και μου πετά ένα μήνυμα της μορφής ότι η ενημέρωση απέτυχε εξαιτίας των ρυθμίσεων ώρας και ζώνης ώρας. Σε lumia 640 αυτό.

Δυστυχώς με βλέπω να αντέχω μέχρι το καλοκαίρι με το κινητό γιατί δεν τραβάει πλέον. Κρίμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!!!

 

Προσπαθώ να κάνω sideload εφαρμογές εκτός καταστήματος, αλλά πρέπει η συσκευή να είναι ξεκλείδωτη για προγραμματιστές. Δοκίμασα με τον επίσημο τρόπο, δηλαδή Windows Phone Developer Registration, αλλά και με το Chinese Jailbreak Tool for WP, η συσκευή μου δεν αναγνωρίζεται με τίποτα από αυτά τα προγράμματα... Υπαρχει άλλος τρόπος ξεκλειδώματος; Καμιά ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, dimitris21gr είπε

Εδώ και αρκετούς μήνες δεν μπορώ να περάσω ενημερώσεις και μου πετά ένα μήνυμα της μορφής ότι η ενημέρωση απέτυχε εξαιτίας των ρυθμίσεων ώρας και ζώνης ώρας. Σε lumia 640 αυτό.

Δυστυχώς με βλέπω να αντέχω μέχρι το καλοκαίρι με το κινητό γιατί δεν τραβάει πλέον. Κρίμα...

Καλησπέρα και καλές γιορτές! Προφανώς όπως σου αναφέρει το μήνυμα που σου πετάει υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τις ρυθμίσεις ημερομηνίας , ώρας και ζώνης ώρας. Ψάξε να δεις που θέλει ρυθμισμα, φτιαξτο κάνε επανεκινηση και δοκίμασε. Αλλιώς υπάρχει και η επιλογή να κανεις τα update offline μέ το πρόγραμμάτακι στον υπολογιστή.

(https://www.microsoft.com/en-us/download/confirmation.aspx?id=56726)

4 ώρες πριν, Mivas (myphone) είπε

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!!!

Προσπαθώ να κάνω sideload εφαρμογές εκτός καταστήματος, αλλά πρέπει η συσκευή να είναι ξεκλείδωτη για προγραμματιστές. Δοκίμασα με τον επίσημο τρόπο, δηλαδή Windows Phone Developer Registration, αλλά και με το Chinese Jailbreak Tool for WP, η συσκευή μου δεν αναγνωρίζεται με τίποτα από αυτά τα προγράμματα... Υπαρχει άλλος τρόπος ξεκλειδώματος; Καμιά ιδέα;

Είναι πολύ απλούστερη η διαδικασία απ ότι την περιγράφεις. Ρυθμίσεις - Ενημέρωση και ασφάλεια - Για προγραμματιστές - Λειτουργία προγραμματιστή.

Επεξ/σία από flogerakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, flogerakos είπε

Καλησπέρα και καλές γιορτές!

Είναι πολύ απλούστερη η διαδικασία απ ότι την περιγράφεις. Ρυθμίσεις - Ενημέρωση και ασφάλεια - Για προγραμματιστές - Λειτουργία προγραμματιστή.

 

Έψαξα αλλά δεν βρήκα πουθενά το μενού ενημερωση κι ασφάλεια... Υπάρχει μόνο ενημέρωση τηλεφώνου και δεν έχει κάτι για προγραμματιστές μέσα... Μήπως έχεις νεότερη έκδοση; Εϊμαι με WP8.1, αλλά όχι με GDR2, δεν το παίρνει online τουλάχιστον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...