Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά και όμορφο σαββατοκύριακο. Είμαι στην 15254 με Lumia 930, αν και λειτουργεί αψογα, αλλα και όπως ειχα πει πριν καιρό μερικές φορές δεν βαράει καθόλου το ξυπνητήρι. Η όταν βαράει δείχνει ότι βαράει στην οθόνη και δεν χτυπάει ο ήχος. Έτσι σκέφτομαι να δοκιμάσω να πάω στην επίσημη υποστηριζομενη έκδοση την RS1 απ ότι θυμάμαι. Για θυμάστε μου λίγο, κάτι είχε συζητηθεί παλιότερα εδώ μέσα ότι μπορώ από τα 8.1 να πάω με κάποιο πρόγραμμα κατευθείαν στην τελευταία έκδοση χωρίς να φάω ένα μεροκάματο να περνάω τα update ένα ένα γιατί θέλει ώρες πολλές και δεν έχω χρόνο. Γίνεται να πάω κατευθείαν στην RS1? Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cameranek είπε

με μια λέξη... ΟΧΙ

το δοκίμασα πριν λίγο σε ένα 640 :D

φρίκη λέμε... Περνάει 4-5 αν θυμάμαι καλά.

υπολόγισε μια μέρα φουλ

Τι δοκιμασες δηλαδη???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους.

Έχω μια ερώτηση παρόμοια με έναν συνάδελφο παραπάνω (ryu_hadouken) στην οποία πέρα από κάποιες προτάσεις (ακόμη και δικές μου) δεν δόθηκε λύση.

Έχω 8.1 και θέλω να περάσω το offline πακέτο του XDA για τα 10άρια και να κάνω μετά ενημερώσεις κλπ. Προυπόθεση για να περαστεί το πακέτο, είναι να έχω 8.10.14219.341 ή νεότερη. Έχω λίγο παλαιότερη έκδοση και δεν μπορώ να κάνω άλλες ενημερώσεις στα 8.1. Υπάρχει τρόπος, π.χ. offline να πάω στις τελευταίες εκδόσεις των 8.1 ώστε να προχωρήσω για 10άρια μετά;

 

Επεξ/σία από Mivas (myphone)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, cameranek είπε

με μια λέξη... ΟΧΙ

το δοκίμασα πριν λίγο σε ένα 640 :D

φρίκη λέμε... Περνάει 4-5 αν θυμάμαι καλά.

υπολόγισε μια μέρα φουλ

εκανα επαναφορα απο υπολογιστη σε 8.1 και μετα συνεχισα με τα 10.

περναγε μια -μια την έκδοση, και μετά από 4-5 πήγα στην τελευταία που βγήκε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, cameranek είπε

εκανα επαναφορα απο υπολογιστη σε 8.1 και μετα συνεχισα με τα 10.

περναγε μια -μια την έκδοση, και μετά από 4-5 πήγα στην τελευταία που βγήκε .

Ναι το ξέρω αυτό που λές απλα ρωτάω γιατί ειχε βγει ένας τρόπος μέσω υπολογιστή να περάσεις κατευθείαν τα 10 με καλώδιο την τελευταία έκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, flogerakos είπε

Ναι το ξέρω αυτό που λές απλα ρωτάω γιατί ειχε βγει ένας τρόπος μέσω υπολογιστή να περάσεις κατευθείαν τα 10 με καλώδιο την τελευταία έκδοση.

Νομίζεις :D αυτό έκανα με otc και απλά τις περνάει μια μια .

εκτός αν βρήκες κάτι άλλο, πες μου να δοκιμάσω σε κάποιο 640

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Freak880 είπε

έχεις ανοίξει thread σε λάθος section. Αυτό που θέλεις να συζητήσεις είναι θέμα Mobile Software.

Καλημέρα φίλε, σε ποιον αναφέρεσαι? Αν αναφέρεσαι στο δικό μου θέμα προσωπικά δεν νομίζω ότι είμαι λάθος καθώς το θέμα ονομάζεται"Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες". Και να σου πω και κάτι αυτό το θέμα εδώ μέσα το κρατάμε ζωντανό εγώ και άλλα 5-6 άτομα κατά καιρούς και είμαστε πιο πολύ σαν μια παρέα οπότε μπορούμε να ξεφύγουμε και λίγο καμιά φορά😁😁 Φιλικά πάντα, καλή σου μέρα!

Επεξ/σία από flogerakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, cameranek είπε

flogerakos στο θέμα μας τώρα έχεις βρει κάτι άλλο για να πηγαίνεις στη τελική έκδοση στα Windows Phones ;

Αν είχα κάνει τότε όταν έπρεπε πριν αρχίσω τα πειράματα ενα backup ολο το σύστημα με το WP internals τώρα θα μπορούσα να φλασαρω με ενα κλικ οπως ήταν με την RS1 😞Το ψάχνω πάντως γιατι δεν ειναι κατάσταση αυτη ενα μεροκάματο για μια επαναφορά έλεος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλήμερα παιδιά και όμορφη Κυριακή σε όλους. Επανέρχομαι στο θέμα, αξιώθηκα τελικά το επανέφερα στην RS1 το 930. Όσο και αν τον έψαξα μόνο custom βρήκα σε RS1 και δεν με ενδιέφερε. Ανέβασα και θεμα στο XDA αλλα δεν βγήκε άκρη. Τελικά το επανέφερα σε 8.1 με το WDRT και μετά το συνέδεσα με καλώδιο στο OtcUpdater το άφησα και τα έκανε ολα μόνο του μεσα σε 2-3 ώρες το πολύ το πήρα το κινητό πήγε στην 14393.2551 έκανα Hard Reset επαναφορά το buckup και σχεδόν έτοιμος! Μια διαδικασία σύνολο 4-5 ώρες το πολύ! Τρομερό εργαλείο το OtcUpdater. 

Και ξεκινάνε τα προβλήματα:

Η επίσημη εφαρμογή του FB δεν συγχρονίζει επαφές, ουτε και η beta.(Της Microsoft δεν δουλεύει καν) Πατάω συγχρονισμό κανει ένα δευτερόλεπτο και λεει οτι συγχρονιστικαν αλλά στην ουσία δεν κανει τίποτα... Υπάρχει λύση???
Δεύτερο πρόβλημα, δεν μπορώ να κάνω interloop unlock για να δουλεύει το Adblock. Οσες εκδόσεις του interloop tools και να δοκίμασα καμία δεν μ' αφήνει.

Μπορεί κάποιος να μου πει τον τρόπο γιατί πάνε περίπου 2 χρόνια και δεν θυμάμαι τι έκανα τότε...  Το έκανα τελικά αυτό.

Και μια ερώτηση. Θέλω να αλλάξω μπαταριά στο 930, τι μου προτείνεται? Παίζει να βρω την γνήσια για αγορά, γνήσια όμως οχι "γνήσια".... Τι λέτε γ' αυτήν εδώ εχει κανείς εμπειρία με τις συγκεκριμένες μπαταρίες και το συγκεκριμένο καταστημα? https://www.batteries.gr/gr/microsoft-lumia-930-2500mah.html Ευχαριστω!

Επεξ/σία από flogerakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, flogerakos είπε

Καλήμερα παιδιά και όμορφη Κυριακή σε όλους. Επανέρχομαι στο θέμα, αξιώθηκα τελικά το επανέφερα στην RS1 το 930. Όσο και αν τον έψαξα μόνο custom βρήκα σε RS1 και δεν με ενδιέφερε. Ανέβασα και θεμα στο XDA αλλα δεν βγήκε άκρη. Τελικά το επανέφερα σε 8.1 με το WDRT και μετά το συνέδεσα με καλώδιο στο OtcUpdater το άφησα και τα έκανε ολα μόνο του μεσα σε 2-3 ώρες το πολύ το πήρα το κινητό πήγε στην 14393.2551 έκανα Hard Reset επαναφορά το buckup και σχεδόν έτοιμος! Μια διαδικασία σύνολο 4-5 ώρες το πολύ! Τρομερό εργαλείο το OtcUpdater. 

Και ξεκινάνε τα προβλήματα:

Η επίσημη εφαρμογή του FB δεν συγχρονίζει επαφές, ουτε και η beta.(Της Microsoft δεν δουλεύει καν) Πατάω συγχρονισμό κανει ένα δευτερόλεπτο και λεει οτι συγχρονιστικαν αλλά στην ουσία δεν κανει τίποτα... Υπάρχει λύση???
Δεύτερο πρόβλημα, δεν μπορώ να κάνω interloop unlock για να δουλεύει το Adblock. Οσες εκδόσεις του interloop tools και να δοκίμασα καμία δεν μ' αφήνει.

Μπορεί κάποιος να μου πει τον τρόπο γιατί πάνε περίπου 2 χρόνια και δεν θυμάμαι τι έκανα τότε...  Το έκανα τελικά αυτό.

Και μια ερώτηση. Θέλω να αλλάξω μπαταριά στο 930, τι μου προτείνεται? Παίζει να βρω την γνήσια για αγορά, γνήσια όμως οχι "γνήσια".... Τι λέτε γ' αυτήν εδώ εχει κανείς εμπειρία με τις συγκεκριμένες μπαταρίες και το συγκεκριμένο καταστημα? https://www.batteries.gr/gr/microsoft-lumia-930-2500mah.html Ευχαριστω!

Η μπαταρία δεν είναι γνήσια, το λέει εξάλλου, αλλά φθηνή είναι, θα κάνεις την δουλειά σου. 1 χρονο θα τον βγάλει. Θα έχεις πάρει άλλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Retromaniac είπε

Η μπαταρία δεν είναι γνήσια, το λέει εξάλλου, αλλά φθηνή είναι, θα κάνεις την δουλειά σου. 1 χρονο θα τον βγάλει. Θα έχεις πάρει άλλο.

Ναι το ξέρω, είμαι ανάμεσα στην γνήσια και σε αυτή, την πραγματικά γνήσια όμως μπορώ να την βρω κάπου ? Αυτη άσχετα ότι δεν είναι γνήσια έχει κάποιος εμπειρία με την συγκεκριμένη εταιρεία /site??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...