Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, caveneo είπε

Μακάρι να είναι αυτό. Έβαλες γνήσια ή παραπλήσια;

Ρώτα και εδώ: https://madmobile.eu/  για γνήσια. Γύρω στα 20-25 ευρώ.

Το είχε ποστάρει κάποιος που είχε ταλαιπωρηθεί πολύ από μπαταρία του 950. Πρέπει να είναι αυτό. 

Πριν 5-6 μήνες είχε γνήσιες. Και δεν είχα πάρει να έχω backup. Είμαι ακόμη με την αρχική όποτε όπου να 'ναι θα έχω τα ίδια.

 

Άσχετο αλλά αρκετά σημαντικό για όσους ασχολούνται με UWP. Εγώ θα το κοιτάξω από Σεπτέμβριο.

Windows UI Library σε ξεχωριστό πακέτο (NuGet package). Όλα τα τελευταία xaml controls. Χωρίς να είναι αναγκαίες οι ενημερώσεις των windows στους χρήστες, του sdk και χωρίς να είναι αναγκαίοι έλεγχοι στον κώδικα για διάφορες εκδόσεις των windows. Ακόμη είναι preview, αλλά κατά τη γνώμη μου καλή προσθήκη.

https://mspoweruser.com/microsoft-finally-releases-windows-ui-library-for-windows-10-uwp-app-developers/

https://blogs.windows.com/buildingapps/2018/07/23/windows-ui-library-preview-released/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter#yT6741PuTxiiA3i0.97

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Παραπλήσια :)

Τώρα που είπες για μπαταρία, παρατήρησα πως οταν το έχω συνδεδεμένο με τον φορτιστή δεν κλείνει ή αν κλείσει πολύ σπάνια. Το quick charge γίνεται να το απενεργοποιήσουμε;ή απλα αλλάζεις φορτιστή, πας σε λιγότερα αμπερ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλημερα σε ολους! Γατζωμενος κι εγω με το Lumia 640 LTE το οποιο και εχω λατρεψει...Αντιμετωπιζω ομως καποια θεματακια. 

1ον: Δεν μου κλειδωνει δορυφορο ειτε απο τους χαρτες της Microsoft ειτε απο καποια αλλη εφαρμογη οπως πχ το Sygic. Πρεπει να περασει κανα 5αλεπτο η να συνδεθω στο internet οποτε κλειδωνει σχεδον αμεσως.

2ον: Το θεμα με τις εφαρμογες που (δεν) υπαρχουν στο Store ειναι γνωστο, θελω ομως να ρωτησω αν μπορω να βρω πουθενα και να εγκαταστησω app που να κανει emulate παιχνιδια του gameboy... Ειχα παλια το purple cherry και το myboy αλλα φυσικα δεν υπαρχουν πια στο Store.

3ον: Με το που βγηκε εκανα αμεσως αναβαθμιση σε Windows 10 Mobile γιατι στα 8.1 δεν δουλευε σχεδον τιποτε, απο τοτε ομως η μπαταρια μου πεφτει εξαιρετικα γρηγορα (απο 4-5 μερες που κραταγε, πλεον κραταει μια ενω αν χρησιμοποιω Wifi σε 1-2 ωρες θελει παλι φορτιση). Το εψαξα αρκετα και ειδα οτι ειναι θεμα των 10αριων οποτε δοκιμασα να ξαναγυρισω στα WP 8.1 και οντως το προβλημα λυθηκε....Τωρα ειμαι στα 10αρια και εχω κανει ολες τις ενημερωσεις που εχουν βγει ως σημερα αλλα το προβλημα παραμενει. Υπαρχει καποιο workaround?

Ευχαριστω και συγγνωμη αν κουρασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/7/2018 στις 6:37 ΜΜ, caveneo είπε

Έχω ένα lumia 950 που το πήρα μεταχειρισμένο. Μετά από 2 εβδομάδες περίπου άρχισε να κλείνει μόνο του και να κάνει επανεκκινήσεις. Κατάφερα το σύνδεσα στον υπολογιστή και με το Windows Device Recovery το επανέφερα στην αρχική του κατάσταση. Μετά πάλι τα ίδια όμως. Έχω παρατηρήσει πως κολλάει συνέχεια όποτε πάω να περάσω εφαρμογή από το store. Και αφού αρχίσει να κολλάει, μετά κολλάει οποτεδήποτε. Για παράδειγμα τώρα άνοιξε πάλι και με το που πήγα να απενεργοποιήσω το wifi άντε πάλι κόλλημα και επανεκκίνηση. Τι μπορώ να κάνω; Λέτε να έχει θέμα η motherboard του. Γιατί δεν μου φαίνεται για θέμα λογισμικού.

Τελικά παρήγγειλα αυτήν την μπαταρία από ebay. Ερώτηση άσχετη: Πώς γίνεται να παραγγέλνεις από ebay gearbest tomtop χωρίς μεταφορικά και ταυτόχρονα να παραγγέλνεις από Βύρωνα για Γαλάτσι και να σου χρεώνουν 5€ μεταφορικα. Θα μου πεις είναι courrier αλλά και με ΕΛΤΑ πάντα δίνεις μεταφορικά. Μπορεί να μου το εξηγήσει κάποιος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, caveneo είπε

Τελικά παρήγγειλα αυτήν την μπαταρία από ebay. Ερώτηση άσχετη: Πώς γίνεται να παραγγέλνεις από ebay gearbest tomtop χωρίς μεταφορικά και ταυτόχρονα να παραγγέλνεις από Βύρωνα για Γαλάτσι και να σου χρεώνουν 5€ μεταφορικα. Θα μου πεις είναι courrier αλλά και με ΕΛΤΑ πάντα δίνεις μεταφορικά. Μπορεί να μου το εξηγήσει κάποιος;

Εχουν ενσωματωσει τα μεταφορικα στην τιμη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, caveneo είπε

Τελικά παρήγγειλα αυτήν την μπαταρία από ebay. Ερώτηση άσχετη: Πώς γίνεται να παραγγέλνεις από ebay gearbest tomtop χωρίς μεταφορικά και ταυτόχρονα να παραγγέλνεις από Βύρωνα για Γαλάτσι και να σου χρεώνουν 5€ μεταφορικα. Θα μου πεις είναι courrier αλλά και με ΕΛΤΑ πάντα δίνεις μεταφορικά. Μπορεί να μου το εξηγήσει κάποιος;

Είναι στην τιμη και επίσης τα έξοδα τους για τα μεταφορικά είναι πολύ λίγα γιατί κάνουν μαζικές αποστολές, ενώ το μαγαζάκι από Βύρωνα σε Γαλάτσι δεν έχει τον ίδιο αριθμό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο σε μένα φαίνεται χάλια το facebook στον edge? Τι θα κάνουμε τώρα; Υπάρχει καμιά εφαρμογή της προκοπής που να μπορείς να στέλνεις και μήνυμα;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, olimpiakos 7 είπε

Slim Social for facebook...για κατι αλλο ψαξε!

Slim Social for facebook. και το socialbook free

εχουν και μυνηματα. Και τα δυο ειναι αρκετα καλά και μικρα, καμια σχεση με τις μλκιες του φβ :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε ενα φιλο κολλαει η αλληλογραφια. Με το που παταει σε ενα mail gmail δεν το ανοιγει ποτε και σκαει η εφαρμογη. Διεγραψα το account και το ξαναβαλα, εκλεισα το τηλεφωνο τιποτα. Lumia 640 XL 

Πως φτιαχνει ξερει κανεις;

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...