Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις βιβλίων


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος για τη τελευταία λέξη, θα λεγα ότι γράφει THE SEARCH for the GOD particle.

 

Αυτό ήρθα να γράψω, ωραιότατος. Αυτό πρέπει να είναι, μιας και η εικόνα του εξωφύλλου θυμίζει αποτύπωμα δεδομένων που αφήνει το Higgs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

#V for Vagelis #Semjaza

 

Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σας μα δυστυχώς δεν βρήκα κάτι στο google μα πιστεύω πως αργά ή γρήγορα κάτι θα βρω.Θα κάνω μια παραπάνω αναζήτηση και ας ελπίσουμε να αποφέρει καρπούς.

 

Εύχομαι να μην είναι fake όπως μου είπαν τα παιδιά πιο πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά βρήκα εγώ πάντως. Παίζει και να είναι fake το cover από το screenshot

 

Massive: The Hunt for the God Particle

 

The Higgs Boson: Searching for the God Particle
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αυτά βρήκα εγώ πάντως. Παίζει και να είναι fake το cover από το screenshot

 

Massive: The Hunt for the God Particle

 

The Higgs Boson: Searching for the God Particle

 

 

 

Η αλήθεια είναι πως όσο περνάει η ώρα αρχίζω και γω να πιστεύω πως το cover είναι fake,ωστόσο το δεύτερο βιβλίο παίζει και να είναι κοντά σε αυτό που ψάχνω διότι έχει σχεδόν το ίδιο θέμα με αυτό της ταινίας.

Σε ευχαριστώ ΠΆΡΑ πολύ,να'σαι καλά.

Θα το ψάξω στο Public αν είναι και θα σε ενημερώσω με pm για την 'πορεία του θέματος'. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι πως όσο περνάει η ώρα αρχίζω και γω να πιστεύω πως το cover είναι fake,ωστόσο το δεύτερο βιβλίο παίζει και να είναι κοντά σε αυτό που ψάχνω διότι έχει σχεδόν το ίδιο θέμα με αυτό της ταινίας.

Σε ευχαριστώ ΠΆΡΑ πολύ,να'σαι καλά.

Θα το ψάξω στο Public αν είναι και θα σε ενημερώσω με pm για την 'πορεία του θέματος'. :)

 

Τίποτα φίλε μου ν'ασαι καλά.

 

p.s Fake ξεfake τουλάχιστον ο τίτλος μπορεί να είναι κανονικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σ' ενδιαφέρει μια οικονομική έκδοση, πήγαινε στην πρώτη.

Η τελευταία, είναι λίγο μεγαλύτερων διαστάσεων, πιο "καλή" αλλά και αρκετά τσιμπημένη η τιμή.

Τελικά πήρα την πρώτη, μου ήρθε εχθές αλλά την lπερίμενα πιο καλή από ότι είναι. Παρόλο που έχω το lower κατάφερα να διαβάσω με ευκολία τις 100 πρώτες σελίδες αλλά έχανα μερικές λέξεις και τις έκανα μετάφραση από το κινητό με το Babylon.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θέλω τα φώτα σας. :)

Θέλω να μου προτείνετε κάποια βιβλία παγκόσμιας ιστορίας. Όταν λέω παγκόσμιας εννοώ να έχει λίγο απ' όλα. Δεν θέλω να μπαίνει σε λεπτομέρειες, να διαβάζω 200 σελίδες για τον δεύτερο παγκόσμιο ή τις Σταυροφορίες. Απλώς να αναφέρει τα πιο σημαντικά γεγονότα. Δεν ξέρω αν υπάρχει αυτό που ζητάω και σας ρωτάω γιατί θέλω να πάρω μια γεύση της παγκόσμιας ιστορίας και μετά να εμβαθύνω σε ότι μου κεντρίζει περισσότερο το ενδιαφέρον. Αυτά. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θέλω τα φώτα σας. :)

Θέλω να μου προτείνετε κάποια βιβλία παγκόσμιας ιστορίας. Όταν λέω παγκόσμιας εννοώ να έχει λίγο απ' όλα. Δεν θέλω να μπαίνει σε λεπτομέρειες, να διαβάζω 200 σελίδες για τον δεύτερο παγκόσμιο ή τις Σταυροφορίες. Απλώς να αναφέρει τα πιο σημαντικά γεγονότα. Δεν ξέρω αν υπάρχει αυτό που ζητάω και σας ρωτάω γιατί θέλω να πάρω μια γεύση της παγκόσμιας ιστορίας και μετά να εμβαθύνω σε ότι μου κεντρίζει περισσότερο το ενδιαφέρον. Αυτά. :)

Πολύ ωραία και απλά είναι τα βιβλία της Dorling Kindersley.Όπως το Timeline of World History(~670p) που έχω σε pdf.Πολύ επιγραμματικά αναφέρει από την προϊστορία έως τον σύγχρονο κόσμο με ωραίες εικονογραφήσεις-φωτογραφίες.

Φυσικά είναι περισσότερο οδηγός,παρά κάτι για να εμβαθύνεις.

Γενικά ο οίκος DK έχει τα καλύτερα εκλαϊκευμένα βιβλία για το θέμα ιστορία κατά την άποψη μου.

 

Επίσης μπορείς να δεις και κάτι σε Οξφόρδη,έχουν εξαιρετικές εγκυκλοπαίδειες-βιβλία που είναι σαν οδηγοί για την παγκόσμια ιστορία.Είχα μια τέτοια εγκυκλοπαίδεια(world history atlas ή encyclopedia λεγόταν),αλλά δυστυχώς σβήστηκε με το τελευταίο φορμάτ.Μπορείς φυσικά εύκολα να το ψάξεις/βρεις.

Εγγυημένη ποιότητα,αλλά με λιγότερο οπτικό υλικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω σχετικα με το Journey to the west  και δεν το βρισκω σε ελληνικη μεταφραση. Μου κανει εντυπωση γιατι ειναι βιβλιο του 16ου αιωνα και αρκετα διασημο απο οτι βλεπω. Μηπως υπαρχει καπου και δεν το βρισκω; Αν υπαρχουν παρομοια μεταφρασμενα εχετε να μου προτεινεται καποιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θελω να παρω τα υπολοιπα βιβλια του GoT (μετα το πρωτο) 

Μπορειτε να μου πειτε εαν Link.png Site: αυτο περιλαμβανει τα συγκεκριμενα (εννοω ακριβως τις ιδιες διαστασεις):

 

Από το link σου: "The box set includes: A GAME OF THRONES, A CLASH OF KINGS, A STORM OF SWORDS, 1: STEEL AND SNOW A STORM OF SWORDS, 2: BLOOD AND GOLD, A FEAST FOR CROWS, A DANCE WITH DRAGONS, 1: DREAMS AND DUST, A DANCE WITH DRAGONS, 2: AFTER THE FEAST"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...