Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις βιβλίων


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Θα έβλεπα ταινία, αλλά διαπίστωσα ότι πέραν των επιστημονικών έχω χάσει κάθε επαφη με άλλα είδη βιβλίου και θέλω να την ξαναβρώ.

 

 

Θεός είσαι. Θα διαλέξω κάτι και θα το αγοράσω. (γελάνε και οι πέτρες με το αγοράσω, τέλος πάντων)

 

 To λέω γιατί ειναι 20+ επεισόδια και καλύπτουν, δίνοντας όση σημασία πρέπει, σε θέματα που συνολικά δεν μπορούν να καλύψουν πολλά βιβλία μαζί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 To λέω γιατί ειναι 20+ επεισόδια και καλύπτουν, δίνοντας όση σημασία πρέπει, σε θέματα που συνολικά δεν μπορούν να καλύψουν πολλά βιβλία μαζί.

 

Αγοράζεται ήδη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ξεκίνημα υπάρχει και η “Ιστορία του Δευτέρου Παγκοσμίου Πολέμου” του Raymond Cartier.

 

Στην Ελλάδα είχε πρωτοκυκλοφορήσει από τις Εκδόσεις Πάπυρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχει κάποιος να μου προτείνει ένα βιβλίο ψυχολογίας θα προτιμούσα συστημικής προσέγγισης αλλά όχι απαραίτητα, το θέλω για δώρο για φοιτήτρια ψυχολογίας . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ακριβως θες; Τιποτα στυλ "Εισαγωγη στην Ψυχολογια" ή κάτι πιο εξειδικευμένο;

 

Στη σχολη θα παρει πολλα βιβλια παντως. Ενα που δε θα παρει και αξιζει τα μαλλα ειναι το Stumbling on Hapiness. Το ανεφερα εδω.

 

Επισης, οτι διαβασει απο Dan Ariely ειναι εξαιρετικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ'ευχαριστώ πολύ ! Δεν είμαι σίγουρος για το πόσο εξειδικευμένο να πάρω γιατί βρίσκεται στο 1ο έτος . Θα κάτσω κάποια στιγμή μέσα στη μέρα να κοιτάξω αυτά που μου έστειλες . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9781908005830.jpg

 

Η βιογραφία του J.R.R. Tolkien σε μια πολύ προσεγμένη hardback έκδοση.

Η συγκεκριμένη έκδοση περιλαμβάνει πολλές ενδιαφέρουσες και πιο σπάνιες φωτογραφίες του Tolkien αλλά και των τόπων που του έδωσαν έμπνευση. Και είναι τόσο καλά δομημένο το βιβλίο που διαβάζεται νεράκι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δέρμα Κουνελιού - Νίκολας Κίφφερ

Περίληψη: 

Μια ψυχιατρική κλινική με ανέσεις πολυτελούς ξενοδοχείου στην αμερικάνικη εξοχή, οι τρόφιμοί του, οι ψυχίατροι και ο νεοαφιχθείς Βίρτζιλ Στίλτον που μετατρέπει την ήσυχη ζωή του ιδρύματος σε μια παρανοϊκή, φανταστική, παράλογη περιπέτεια. Ο ίδιος εμφανίζεται ως ο δολοφόνος εξήντα ανθρώπων που ποτέ δεν αποδείχτηκε ότι τους σκότωσε, αλλά ισχυρίζεται ότι με κάποιον τρόπο τους ώθησε στο θάνατο. Ο συγγραφέας κοιτάζει την πραγματικότητα μέσα από ένα φανταστικό παράθυρο. Το Δέρμα Κουνελιού είναι σίγουρα ένα βιβλίο αλλιώτικο απ' τ' άλλα.

 

Ψυχεδέλεια και τρελά mindfucks, ειδικά στο τέλος. Προτείνω ανεπιφύλακτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησα να διαβάζω το "The Stand" (Το Κοράκι) του Stephen King. Μέχρι στιγμής, το βρίσκω ανώτερο του "Χρήσιμα Αντικείμενα".

Αρκετά ανώτερο, θα΄λεγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετά ανώτερο, θα΄λεγα.

Είμαι περίπου στη μέση, η άποψή μου παραμένει η ίδια, αλλά θα περιμένω να το τελειώσω για να καταλήξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...