Προς το περιεχόμενο

Ξυρισμα σωματος για αντρες.


Septum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποια επίθεση βρε cosmos, απλά εκφράστηκα χύμα και άνετα, δεν υπαρχει τετοια διαθεση ούτε παρεξηγήθηκα για κατι.

 

Τωρα παρακάτω, δεν μίλησες για ανδρισμό αμεσα αλλα εμενα αυτη την εντυπωση μου εδωσε η αναλογία που έδωσες:

Στήθος στη γυναικα=χαρακτηριστικό της θυληκότητας (ύψιστο κ για εσας προς κοινη ομολογία, right?) <=> γυναικα χωρις στηθος = λιγότερο γυναίκα

Tριχα στον ανδρα= ανδρισμός <=> αντρας χωρις τριχα=λιγότερο αντρας

 

Κι οπότε και η εξισωση σου.

 

Αν όντως μετεφρασα λαθος, αν μη τι άλλο θα χαρω που δεν σε διακρινουν σκουριασμενες απόψεις -κατ'εμέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 445
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εντάξει τότε, αφού δεν παρεξηγήθηκες με κάτι που ίσως είπα μια χαρά (τέτοια εντύπωση μου έδωσες).

Και όχι αυτή η αναλογία που έδειξες ότι έδωσα δεν ισχύει.Δεν έχει καμια σχέση ο ανδρισμός ή η θηλυκότητα με τα συγκεκριμένα ....γούστα είναι σ άλλους αρέσει σ άλλους όχι (η τρίχα στον άνδρα και το μεγάλο στήθος στην γυναίκα).

Απλά για να στο εξηγήσω .το φυσιολογικό είναι να έχει μια υποτυπώδη τριχοφυία ο άνδρας και ένα υποτυπώδες στήθος η γυναίκα.....εκεί πάει η σύγκρισή μου.

Μην μπαίνετε στο τριπάκι να παραναλύετε το κάθετι για να βρείτε κάτι να γράψετε σε βάθος και ψαγμένο.Σε τέτοια θέματα χαβαλές ;)[

 

Εμένα να σου πω την αλήθεια με πείραξε το "τρικούβερτες" που έγραψες χαρακτηρίζοντας την φράση μου πιο πάνω.......μου ρθε κατευθείαν στο μυαλό κουβέρτες από τρίχες.....σε τριπλή στρώση !!! :eek:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από μενα ως γυναίκα, ένα μεγάλο μπράβο στα αρσενικά που δεν κολλάνε σε τετοια στερεότυπα και για πολλές γυναίκες, δόξα τον Αλλάχ και τους θεούς του Ολύμπου που προχωρούν στο εν λόγω 'σπορ'.

 

Ξερω οτι ως γκει ειναι στερεοτυπικο να πω οτι το εξασκω κ γω,αλλα ναι το εξασκω.Βασικα με την τριχα δεν τα πηγαινα ποτε καλα κ δεν μου το εμαθε καποια γκει μασωνεια το σπορ :mrgreen:

 

Κ γω ειμαι της αποψης οτι αυτα τα κολληματα περι αφηνουμε την τριχα να γινει δασος στον αντρα μου φαινονται χαζα απλα ως συμπλεγματικα.Κλαιν! ξυριστητε,αποτριχωθητε,σενιαριστητε λεω γω παλικαρια αμα την βρισκεται ετσι

 

 

 

Στέρνο πάντως δεν πονάει.

 

Τις πρωτες φορες ποναει.Μετα ειναι θεμα συνηθειας.Βασικα πλεον ερχεται σπιτι μια φορα το διμηνο περιπου για full body περιποιηση αισθητικος κ πλεον το χω συνιθησει.Για κερι μιλαω...ΠΑΝΤΟΥ...κ οταν λεω παντου το εννοω B)

 

 

Τοξο,πού είσαι μωρή όταν σε χρειάζονται;

 

Αφησα το θεμα να τρεξει :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

less hair = less bacteria

less bacteria = less odour!

 

οσοι σκεφτονται να το ξυρισουν

εχουν σκεφτει τι θα γινει ετσι και γυρισει μια τριχα?

 

οχι οτι τους σωνει τους "κοντους"

αλλα με λιγοτερη τριχα θα κερδισει εκατοστα

(οφθαλμαπατη, αλλα οτι δειχνει καλυτερο στο καθρεφτη)

 

 

common sence

got to love it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

οχι οτι τους σωνει τους "κοντους"

αλλα με λιγοτερη τριχα θα κερδισει εκατοστα

(οφθαλμαπατη, αλλα οτι δειχνει καλυτερο στο καθρεφτη)

 

 

Δεν το ηξερα οτι εαν εισαι ατριχος φαινεσαι ψηλοτερος!Ηδη φαινομαι αρκετα ψιλολελεκας κ το υψος μου δεν βοηθαει (1.90cm -1.91cm περιπου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει τότε, αφού δεν παρεξηγήθηκες με κάτι που ίσως είπα μια χαρά (τέτοια εντύπωση μου έδωσες).

Και όχι αυτή η αναλογία που έδειξες ότι έδωσα δεν ισχύει.Δεν έχει καμια σχέση ο ανδρισμός ή η θηλυκότητα με τα συγκεκριμένα ....γούστα είναι σ άλλους αρέσει σ άλλους όχι (η τρίχα στον άνδρα και το μεγάλο στήθος στην γυναίκα).

Απλά για να στο εξηγήσω .το φυσιολογικό είναι να έχει μια υποτυπώδη τριχοφυία ο άνδρας και ένα υποτυπώδες στήθος η γυναίκα.....εκεί πάει η σύγκρισή μου.

Μην μπαίνετε στο τριπάκι να παραναλύετε το κάθετι για να βρείτε κάτι να γράψετε σε βάθος και ψαγμένο.Σε τέτοια θέματα χαβαλές ;)[

 

Εμένα να σου πω την αλήθεια με πείραξε το "τρικούβερτες" που έγραψες χαρακτηρίζοντας την φράση μου πιο πάνω.......μου ρθε κατευθείαν στο μυαλό κουβέρτες από τρίχες.....σε τριπλή στρώση !!! :eek:

 

No worries, η γοητεία του γραπτού λόγου and all that jazz περί απλών παρεξηγήσεων.

Τώρα για τα φυσιολογικά, οκ μεν μεχρι ένα βαθμό, από την άλλη πολλά από τα φυσιολογικά το ανθρωπινο ειδος τα καταρρίπτει από την αρχή υπαρξης του σε όλα τα επίπεδα και πολλές φορές για το καλύτερο, κι ευτυχώς. Καλή και πανάγια η φύση αλλά δυστυχώς ή ευτυχώς, μας έδωσε το προνόμιο να την παρακάμπτουμε όπου κρίνουμε απαραίτητο κι αναλογα με τις αναγκες μας. Η ευχή και η κατάρα του να ανηκεις στο είδος με high ΙQ (sorry για την εμβάθυνση πάλι, αλλά δεν γίνεται μωρε μ'αυτα που μου λες να το αποφύγω :P) Διότι ξερεις ότι αν και το έτερον ήμισυ σου αν δεν ξυριστεί, ποιο είναι το απόλυτα φυσιολογικό του ε? Eκεί φανταζομαι το αντιστοιχο επιχειρημα δεν θα πιασει τόπο lol

 

Re σπόιλερ: Απαπαπα =P

 

 

Τόξο, το άκρως κολλάσιμο avatar σου δεν άφηνε καμία αμφιβολία ;)

 

αλλά βασικά είχα πετύχει που το είχες αναφερει σε αλλη κουβεντα :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Τόξο, το άκρως κολλάσιμο avatar σου δεν άφηνε καμία αμφιβολία ;)

 

Ωραιοπαθειας μου ενεκα...

 

σοβαρα τωρα,στο αβαταρ εγω ειμαι απο το 2009 φαση ομως

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα για τα φυσιολογικά, οκ μεν μεχρι ένα βαθμό, από την άλλη πολλά από τα φυσιολογικά το ανθρωπινο ειδος τα καταρρίπτει από την αρχή υπαρξης του σε όλα τα επίπεδα και πολλές φορές για το καλύτερο, κι ευτυχώς. Καλή και πανάγια η φύση αλλά δυστυχώς ή ευτυχώς, μας έδωσε το προνόμιο να την παρακάμπτουμε όπου κρίνουμε απαραίτητο κι αναλογα με τις αναγκες μας. Η ευχή και η κατάρα του να ανηκεις στο είδος με high ΙQ (sorry για την εμβάθυνση πάλι, αλλά δεν γίνεται μωρε μ'αυτα που μου λες να το αποφύγω :P) Διότι ξερεις ότι αν και το έτερον ήμισυ σου αν δεν ξυριστεί, ποιο είναι το απόλυτα φυσιολογικό του ε? Eκεί φανταζομαι το αντιστοιχο επιχειρημα δεν θα πιασει τόπο lol

 

Ρε κοίτα τί φιλοσοφική συζήτηση ανοίγουν οι τρίχες!!

Θα σηκωθούν και θα φύγουν από μόνες τους απ αυτά που γράφονται εδώ ,οπότε δεν υπάρχει λόγος για ξυρίσματα κτλ :-D

Γυαλί όλοι τώρα...να μην σκαλώνουμε πουθενά!:mrgreen:

 

Ο άντραςB) ο original βαριέται να ξυριστεί στο πρόσωπο.......τις υπόλοιπες θα κοιτάει τώρα??

 

 

Όχι άλλη ανάλυση τώρα περί βαρβατήλας και ανδρισμού,είναι de facto :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ο άντραςB) ο original βαριέται να ξυριστεί στο πρόσωπο.

 

 

 

 

 

Νταξ, εδω συμφωνω (επειδη με συμφερει).Γενακι 3 ημερων τουλαχιστον γκαραντι :mrgreen:, τωρα δεν ξερω αν πιανομαι για αντρας οριτζιναλ αλλα την κανω την προσπαθεια τεσπα :devil:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...