Προς το περιεχόμενο

Ξυρισμα σωματος για αντρες.


Septum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

νικος, υπαρχει ορος . Δεν ειναι αδερφη, ειναι μετροσεξουαλ οπως ειπα (αυτος που ξυριζεται, βαζει κρεμες κλπ). Φυσικα το να γυμναζεσαι κ να εχεις ωραιο σωμα ειναι κατι διαφορετικο, και θεμιτο.

 

Ναι , δεν το είπα για εσένα το είπα γενικά για τον τρόπο που σκέφτονται πολλοί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 445
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

σιγα τον πονο ρε.

 

Ρε συ Εύα, σίγουρα θα έχεις κάνει πολλές αποτριχώσεις (ελπίζω δηλαδή), αλλά δεν είναι το ίδιο να σου ξεριζώνουν την τριχούλα που έχεις στο ποδαράκι με την τριχάρα που μπορεί να έχει ένας άντρας στην πλάτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω full τριχα κάργα παντου.. Αλλά η κοπελα μου απαιτεί να μη ξυρίζω τπτ επομένως προς το παρων δεν με αφορά..

Βεβαια οταν εχεις πολλες ισως το τριμαρισμα να ειναι καλύτερο αλλα δεν μ αρεσει που βλεπω στα χερια πολλους με trim φαίνεται περιεργο στο σωμα πιστευω πως ισως ειναι οκ..

Παντως φετος εχω δει παρα πολλους ξυρισμένους χέρια πόδια! πολύ περισσότερο απο αλλες χρονιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ Εύα, σίγουρα θα έχεις κάνει πολλές αποτριχώσεις (ελπίζω δηλαδή), αλλά δεν είναι το ίδιο να σου ξεριζώνουν την τριχούλα που έχεις στο ποδαράκι με την τριχάρα που μπορεί να έχει ένας άντρας στην πλάτη.

 

Στέρνο πάντως δεν πονάει. Είχα χάσει μια φορά ένα στοίχημα. Ξέρω.

Αλλά μετά έχεις ένα πράγμα ανάμεσα σε φαγούρα και κάψιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά δεν πονάει όπου έχει «γερό» δέρμα (π.χ. πλάτη, γάμπα, κλπ). Σε αυτά που λέμε ευαίσθητα σημεία θα πεθαίνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο κάλος στον εγκέφαλο μας που θεωρούμε οποιον περιποιείται τον εαυτό του και δεν έχει μείνει στην εποχή του παππου του αδερφή.

Γιατί στην Ελλάδα οι περισσότεροι τα μειονεκτήματα τους τα κάνουν πλεονεκτήματα , όπως το μπυροκιλι παράδειγμα , ενώ ξέρουν ότι είναι σαν κεφτέδες με πόδια λένε πως τους δίνει γοητεία.

 

Ε κοιτα τωρα , μη τα ισοπεδωσουμε ολα.Αλλο το ..αφτερσειβ πχ και αλλο το να ξυρισεις το πωπουδακι και οι συζητησεις με τους φιλους σου να περιστρεφονται γυρω απο κερια και αποτριχωσεις... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε κοιτα τωρα , μη τα ισοπεδωσουμε ολα.Αλλο το ..αφτερσειβ πχ και αλλο το να ξυρισεις το πωπουδακι και οι συζητησεις με τους φιλους σου να περιστρεφονται γυρω απο κερια και αποτριχωσεις... :lol:

οποιος βγαλει καποιες τριχες που δεν του αρεσουν θα γινει γυναικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε βαθος ειναι καλη?Δε θελω να μενει τιποτα.Για ποδια κανει?

 

Είναι αρκετά καλή σε βάθος ναι.

 

Για πόδια δεν ξέρω μιας και δεν τα έχω ξυρίσει ποτέ αλλά γιατί να μην κάνει; Για όλα τα άλλα πάντως μια χαρά είναι.

 

Οι τρίχες ανήκουν στο παρελθόν. Δεν ξέρω αν όλοι εμείς που ξυριζόμαστε είμαστε metrosexual....μάλλον men of the 21 century θα μας έλεγα και όσους εμμένουν στην τρίχα cavemen ΟΥΓΚ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποιος βγαλει καποιες τριχες που δεν του αρεσουν θα γινει γυναικα...

 

Aπο βιολογικης αποψης το κρινω αδυνατο.

Αλλα πολυ φοβαμαι οτι θα πεσει θυμα χλευασμου απο την..συντηρητικη μας κοινωνια οταν αρχισει να ρωταει φιλους και γνωστους για την πιο ανωδυνη αποτριχωση πωπου :rolleyes: :lol:

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=EO5VyH2bDcY

:lol: :shock:

 

Μια ερωτηση προς σε απο αυτους που ξερουν.Ετσι καπως ειναι τα πραγματα (χιουμοριστικα δηλαδη ) η εχει προχωρησει η επιστημη ? :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε κοιτα τωρα , μη τα ισοπεδωσουμε ολα.Αλλο το ..αφτερσειβ πχ και αλλο το να ξυρισεις το πωπουδακι και οι συζητησεις με τους φιλους σου να περιστρεφονται γυρω απο κερια και αποτριχωσεις... :lol:

 

Κοίτα , εγώ είμαι τις άποψης αν έχεις υπερβολική τρίχα στην πλάτη να τις αφαιρείς/ξυρίζεις γιατί είναι άσχημο. όμως όταν έχεις γυμνασμένο σώμα οι τρίχες το κρύβουν , οποτε αν σου αρέσει να φαίνεται ωραίο το σώμα που έφτιαξες και έκανες τόσες θυσίες για να το φτάσεις σε μεγάλο επίπεδο γιατί όχι?

 

Άλλωστε δεν κάθεσαι να συζητάς με τους φίλους σου για αποτριχώσεις .., επειδή θα κανεις κάτι που το έκαναν μέχρι πριν μερικά χρόνια μόνο οι γυναίκες δεν πάει να πει ότι θα συμπεριφέρεσαι σαν αυτές , εκτος και αν όταν άρχισαν οι γυναίκες να φοράνε παντελόνια αφήσανε μουστάκι και περπατούσαν μάγκικα. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα , εγώ είμαι τις άποψης αν έχεις υπερβολική τρίχα στην πλάτη να τις αφαιρείς/ξυρίζεις γιατί είναι άσχημο. όμως όταν έχεις γυμνασμένο σώμα οι τρίχες το κρύβουν , οποτε αν σου αρέσει να φαίνεται ωραίο το σώμα που έφτιαξες και έκανες τόσες θυσίες για να το φτάσεις σε μεγάλο επίπεδο γιατί όχι?

 

Άλλωστε δεν κάθεσαι να συζητάς με τους φίλους σου για αποτριχώσεις .., επειδή θα κανεις κάτι που το έκαναν μέχρι πριν μερικά χρόνια μόνο οι γυναίκες δεν πάει να πει ότι θα συμπεριφέρεσαι σαν αυτές , εκτος και αν όταν άρχισαν οι γυναίκες να φοράνε παντελόνια αφήσανε μουστάκι και περπατούσαν μάγκικα. :lol:

 

Ενταξει μωρε , τους πειραζουμε λιγο. :D

Αλλα θα αποχωρησω απο την κουβεντα γιατι δεν θελω να παρενοχλω την τεχνικη συζητηση που ειμαι σιγουρος οτι θα επακολουθησει. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλα πολυ φοβαμαι οτι θα πεσει θυμα χλευασμου απο την..συντηρητικη μας κοινωνια οταν αρχισει να ρωταει φιλους και γνωστους για την πιο ανωδυνη αποτριχωση πωπου :rolleyes: :lol:

Που να ρωτήσει για λεύκανση να δεις :P

 

Βαθύτερο ξύρισμα από ξυράφι δεν υπάρχει (εκτός πια αν πάμε σε αποτρίχωση). Και όχι, με το ξυράφι ούτε περισσότερες τρίχες βγάζεις ούτε κόβεσαι εύκολα ούτε καταστρέφεις το δέρμα. Εγώ τώρα χρησιμοποιώ μια ηλεκτρική Philips που κάνει καλή δουλειά, αλλά με παίρνει περισσότερη ώρα από το ξυράφι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

septum δεν θελεις να μας πεις για ποιο σημειο του σωματος συγκεκριμενα ψαχνεις?

πχ αν μου πεις πλατη θα σου πω σιγουρα κερι. (ναι ποναει. αλλα ειναι και αποτελεσματικοτατο!)

Και εξαρταται και απο το ποση τριχα εχεις, και απο το τι αποτελεσμα ζητας. δλδ εποχιακο ή μόνιμο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...