Προς το περιεχόμενο

Ναργιλές topic :)


santana99
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

Δεν επιτρέπονται "αγγελίες" ζήτησης ή πώλησης παρά μόνο στην κατάλληλη κατηγορία του site 

Επίσης δεν επιτρέπεται διαφήμιση αγγελιών μέσω μηνυμάτων σε θέματα.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • 1 μήνα μετά...
Μιας και το θυμήθηκα να αναφέρω πως είδα αραβικό κατάστημα με ναργιλέδες στην βιτρίνα χαμηλά στην Αχαρνών στα μονά νούμερα του δρόμου ανάμεσα στην Ηπείρου και Σμύρνης

 

Πήγα χθες εκεί (Αχαρνών 41) και τσίμπησα δύο καπνούς Al Fakher 250g στα 8€ έκαστος! Το πορτοκάλι το είχε σε κουβαδάκι ενώ την τσίχλα σε ziplock bag.

 

(Το πορτοκάλι είναι μια από τις καλύτερες γεύσεις της Al Fakher. Όποιος δεν έχει δοκιμάσει, απαραίτητα παίρνει ένα κουβαδάκι.)

 

Many thanks santana99 για την αναφορά. Δεν θα δίνω πλέον 12€ σε μαγαζί στην Καλλιθέα για το ίδιο πράγμα. ^_^

post-84790-0-48228500-1336194151_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Cocobrico όντως είναι πολύ καλά κάρβουνα για ναργιλέ. Στην Ελλάδα είναι λίγο δυσεύρετα όμως.

 

Πριν κανένα 20ήμερο βρήκα και αγόρασα 1kg από ελληνικό eshop, και μια βδομάδα μετά παρήγγειλα 10kg από το hookahshop.co.uk ώστε να βγουν σε καλή τιμή μαζί με τα μεταφορικά. Έβαλα και 1kg από τα μικρότερα σε μέγεθος Coco Nara, αλλά ένα post που είδα έλεγε ότι τα Cocobrico είναι καλύτερα και βγάζουν λιγότερη στάχτη.

 

Ακόμη δεν τα έχω δοκιμάσει, αλλά πιστεύω θα είναι ίδια με τα Cocobrico που πήρα από Ελλάδα.

 

(Οι τιμές που παίζουν Ελλάδα είναι 9-10€/kg, ενώ από το παραπάνω eshop έρχονται 5,5€ το 1kg για παραγγελία 10kg.)

 

Καλησπερα.

 

Ενδιαφερομαι να αγορασω φυσικα καρβουνα γιατι σε λιγο καιρο το τελευταιο μου κιλο θα εξαφανιστει.. :D

 

Εαν μπορεις, θα ηθελα να μου πεις την εμπειρια σου με το συγκεκριμενο καταστημα καθως και την ικανοποιηση σου απο τα πρoϊοντα.

 

Σκεφτομαι και εγω να δοκιμασω 1 kg απο Ελλαδα και μετα να κανω μεγαλη παραγγελια, οποτε θα ηθελα να μου πεις και το ελληνικο καταστημα απο το οποιο εκανες την αγορα.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν μπορεις, θα ηθελα να μου πεις την εμπειρια σου με το συγκεκριμενο καταστημα καθως και την ικανοποιηση σου απο τα πρoϊοντα.

Γρήγορη αποστολή με FedEx (υπολόγιζε καμιά βδομάδα), και μια χαρά τα προϊόντα. Κάναμε πρόσφατα μία ακόμη, μεγαλύτερη, παραγγελία με δύο φίλους και η εμπειρία ήταν και πάλι θετική.

 

Σκεφτομαι και εγω να δοκιμασω 1 kg απο Ελλαδα και μετα να κανω μεγαλη παραγγελια, οποτε θα ηθελα να μου πεις και το ελληνικο καταστημα απο το οποιο εκανες την αγορα.

Να δοκιμάσεις οπωσδήποτε, προτού πάρεις ποσότητα απο το Αγγλικό e-shop. Να σημειώσω ότι τα Cocobrico είναι σχετικά μεγάλα σε μέγεθος και θέλει καλό heat management για να μην καεί ο καπνός. Ανάλογα το bowl που έχεις, ίσως είναι προτιμότερα τα Coco Nara (ίδιο κάρβουνο, απλά είναι μικρότερα – υπάρχουν επίσης στο Αγγλικό e-shop).

 

Τα Cocobrico τα έχω δει σε δύο ελληνικά e-shops, το youandme.gr και το tobaccostore.gr. Εγώ είχα πάρει ένα κουτί από το τελευταίο, στα 9€. Τώρα βλέπω ότι τα έχουν βάλει 12€. Πάρε τους ένα τηλέφωνο αν θέλουν να στα αφήσουν 9€, αλλιώς πας στο άλλο κατάστημα στα 10€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για την απαντηση σου!

 

Το Bowl μου ειναι πλατυ αλλα με σχετικα μικρο βαθος.

 

Ωραια λοιπον, θα δοκιμασω κανα κιλο πρωτα απο εδω και υστερα θα δω.

 

Κατι αλλο που παρατηρησα μολις τωρα. Τα καρβουνα των δυο ελληνικων καταστηματων νομιζω πως δεν ειναι τα ιδια, οπως μπορω να δω και απο τις συσκευασιες τους. Στο youandme.gr ειναι Tom Cocobrico ενω στο αλλο ειναι Cococha Cocobrico. Τωρα εαν εχουν καποια διαφορα δεν ξερω, παντως απο οτι ειδα στην φωτογραφια με την παραγγελια σου, εχεις παρει αυτα που εχει το youandme.gr.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η περιγραφή και εικόνα στο tobaccostore.gr μάλλον είναι ανακριβή. Το κουτί που μου είχαν δώσει ήταν Cocobrico πάντως. (Cococha είναι άλλη σειρά της ίδιας εταιρίας νομίζω.) Η εταιρία πρέπει επίσης να έχει αλλάξει όνομα από TOM σε Shanti.

 

Just make sure you get Cocobricos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας μαγκες

ειναι πρωτη φορα που γραφω εδω και θελω να σας ευχαριστησω ολους που δινεται οδηγιες σε οτιδηποτε

αφορα τον απολαυστικο ναργιλε.κοντα στο 2003 σαν φοιτητης δουλευα σε ενα μαγαζι με ναργιλεδες και

ετσι μου εγινε συνηθεια.θυμαμαι οτι τοτε το καταστημα αγοραζε καπνους 3,5 ευρω τα 250 γρ. και

6 ευρω τα 500 γρ.για περιπου 8-9 χρονια δεν ξανακαπνισα μεχρι που πριν λιγο καιρο ενας φιλος πηγε ταξιδι τουρκια

κ εφερε δωρο ενα ναργιλε.αποφασισα να ψαξω για καπνους εδω στα τρικαλα οπου μενω πλεον κ το αποτελεσμα ηταν

κατι παραπανω απο τραγικο.βρηκα σε ενα μαγαζι prince molasses 50gr με 6 ευρω κ οταν καπνισα καταλαβα οτι κατι

δεν παει καλα.ο καπνος ειχε ληξει εδω και ενα χρονο.μετα αγοραζω απο ενα αλλο μαγαζι nakhla 200 gr 6 ευρω με

γευση μηλο.λεω ολα ενταξει μια χαρα.παω σπιτι τον ετοιμαζω και μετα απο 5 ρουφηξιες ειχε μια γευση σαν αντιβιωση.

λεω ενταξει δεν θα ηταν η γευση καλη.παω στον ιδιο του εξηγησα τι εγινε κ μου εδωσε παλι nakhla χωρις γευση

επισης ιδιο μεγεθος κ τιμη με τον προηγουμενο.παω σπιτι τον λαμπαδιαζω κ επισης το αποιτελεσμα ηταν τραγικο.

μπορει να βοηθησει καποιος?

εχετε ιδεα τι παιζεται herbal al fakher?

καπνισε κανενας καπνο διχως νικοτινη?

σκεφτηκα να παραγγειλω εδω http://www.hookahshop.co.uk

ξερει κανενας τι παιζεται με τα σαιτ που πουλανε αξεσουαρ αργιλε απο αγγλια?

αν σας ειναι ευκολο απαντηστε μαγκες

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως σου καίγεται η γεύση;

Το μήλο της νακχλα πολλοί το χαρακτηρίζουν ως ούζο, η αλήθεια είναι πως είναι αρκετά έντονη σαν γεύση...

prince δεν τα ξέρω, και τα herbal soex/afzal και γενικα αυτή η μάρκα είναι 1/10 καλές, μόνο πεπόνι όχι-χερμπαλ άξιζε (για εμένα).

Από το μαγαζί που πόσταρες έχω αγοράσει. Πληρώνεις με Paypal και κάνε δοκιμαστικά καλάθια να δεις πόσο πάνε τα ταχυδρομικά για Ελλάδα. Ή ρωτάς κάτι άλλο;

 

Από την άλλη για την γεύση δεν ξέρω αν φταίνε οι σωληνώσεις του ναργιλέ και το λάστιχο (δεν νομίζω βέβαια τόσο πολύ πια) και το τι κάρβουνα βάζεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως σου καίγεται η γεύση;

Το μήλο της νακχλα πολλοί το χαρακτηρίζουν ως ούζο, η αλήθεια είναι πως είναι αρκετά έντονη σαν γεύση...

prince δεν τα ξέρω, και τα herbal soex/afzal και γενικα αυτή η μάρκα είναι 1/10 καλές, μόνο πεπόνι όχι-χερμπαλ άξιζε (για εμένα).

Από το μαγαζί που πόσταρες έχω αγοράσει. Πληρώνεις με Paypal και κάνε δοκιμαστικά καλάθια να δεις πόσο πάνε τα ταχυδρομικά για Ελλάδα. Ή ρωτάς κάτι άλλο;

 

Από την άλλη για την γεύση δεν ξέρω αν φταίνε οι σωληνώσεις του ναργιλέ και το λάστιχο (δεν νομίζω βέβαια τόσο πολύ πια) και το τι κάρβουνα βάζεις...

φιλε μου σ ευχαριστω πολυ που απαντησες

βαζω καρβουνο mera

τι εννοεις να μου καιγεται η γευση?

καθε 2 τζουρες φυσαω και μια αναποδα για να φευγει ο καπνος.σωστος?

δηλαδη να μην παραγγειλω χερμπαλ?

τι αλλο προτεινεις απο το συγκεκριμενο σαιτ?

αξιζει να παραγγειλω πραγματα αξιας 20 ευρο?

η θα με φανε τα μεταφορικα αλλα τοσα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοώ ότι ζεσταίνεται παραπάνω από όσο πρέπει και έτσι η ο καπνός γίνεται harsh και σε χτυπάει και στο λαιμό ή σε κάνει να θες να βήξεις και η γεύση σίγουρα χαλάει και έχει μια καρβουνιασμένη γεύση, συνεπώς καίγεται...

δεν χρειάζεται να το κάνεις αυτό με τις τζούρες που λες, αλλά αν βοηθάει στον χειρισμό σου τότε οκ.

όχι δεν αξίζουν και πολύ εκτός αν θέλεις να κάνεις γεύσεις χωρίς νικοτίνη, αλλά θα είναι αέρας.

 

προτείνω να πάρεις washable hose nammor, που είναι λάστιχο το οποίο πλένεται εσωτερικά. αυτό κυρίως. γεύσεις εγώ δεν έχω πάρει καθόλου απο έξω οπότε δεν θα πρότεινα. αν όμως γενικά δεν βρίσκεις γεύσεις στην περιοχή σου τότε σκέψου μήπως παραγγείλεις μερικά κιλά από αμερική (δες σελίδες πίσω έχουν παραγγείλει μερικά παιδιά). τα μεταφορικά δεν θυμάμαι πόσο βγαίνουν. "δίκαια" μεταφορικά έχει το www.shishabuzz.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοώ ότι ζεσταίνεται παραπάνω από όσο πρέπει και έτσι η ο καπνός γίνεται harsh και σε χτυπάει και στο λαιμό ή σε κάνει να θες να βήξεις και η γεύση σίγουρα χαλάει και έχει μια καρβουνιασμένη γεύση, συνεπώς καίγεται...

δεν χρειάζεται να το κάνεις αυτό με τις τζούρες που λες, αλλά αν βοηθάει στον χειρισμό σου τότε οκ.

όχι δεν αξίζουν και πολύ εκτός αν θέλεις να κάνεις γεύσεις χωρίς νικοτίνη, αλλά θα είναι αέρας.

 

προτείνω να πάρεις washable hose nammor, που είναι λάστιχο το οποίο πλένεται εσωτερικά. αυτό κυρίως. γεύσεις εγώ δεν έχω πάρει καθόλου απο έξω οπότε δεν θα πρότεινα. αν όμως γενικά δεν βρίσκεις γεύσεις στην περιοχή σου τότε σκέψου μήπως παραγγείλεις μερικά κιλά από αμερική (δες σελίδες πίσω έχουν παραγγείλει μερικά παιδιά). τα μεταφορικά δεν θυμάμαι πόσο βγαίνουν. "δίκαια" μεταφορικά έχει το www.shishabuzz.com

οκ θα προσπαθησω να παραγγειλω απο ιντερνετ

παιζει θεμα να μου τα κοψουν στο τελωνειο?

ρε παιδια επειδη εχω πολλους φιλους αθηνα θεσσαλονικη και λαρισσα που πηγαινοερχονται συχνα τρικαλα μηπως μπορει να προτεινει κανενας μαγαζι που να εχει καπνους για να μου φερουν μερικους?

υ.γ. μ εχει φαει το αγχος θελω να φουμαρω οπωσδηποτε να ξεχαστω

 

"δίκαια" μεταφορικά έχει το www.shishabuzz.com

μου βγαζει οτι δεχετε μονο σε στερλινες και οχι ευρω

γινεται να παραγγελιλω?

θα γινει μετατροπη στερλινα/ευρω αυτοματα η θα μα ψυρισουν?

επισης μονο χερμπαλ καπνους εχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι εφόσον είναι από Ευρώπη δεν έχεις πρόβλημα (για όσο ακόμα είμαστε στην ευρώπη :P)

ρίξε μια ματιά στις προηγούμενες σελίδες, αναφέρονται όλα τα μαγαζιά που έχουμε βρει εντός αθήνας τουλάχιστον.

 

πάνω δεξιά έχει currency selector, οπότε βάζεις ευρώ και είσαι κομπλέ.

όχι έχει και άλλες (άμα του στείλεις mail θα σου πει) αλλά γενικά από ευρώπη είναι ψιλοακριβές οι γεύσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι εφόσον είναι από Ευρώπη δεν έχεις πρόβλημα (για όσο ακόμα είμαστε στην ευρώπη :P)

ρίξε μια ματιά στις προηγούμενες σελίδες, αναφέρονται όλα τα μαγαζιά που έχουμε βρει εντός αθήνας τουλάχιστον.

 

πάνω δεξιά έχει currency selector, οπότε βάζεις ευρώ και είσαι κομπλέ.

όχι έχει και άλλες (άμα του στείλεις mail θα σου πει) αλλά γενικά από ευρώπη είναι ψιλοακριβές οι γεύσεις...

παω να παραγγειλω και μου βγαζει

Warning: The Currency you had selected (EUR) is not accepted for Checkout

απο λαρισσα η θεσσαλια γενικα εχει κανενας υποψιν πως να προμηθευτουμε καπνους και καρβουνα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...