Προς το περιεχόμενο

Ναργιλές topic :)


santana99
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

Δεν επιτρέπονται "αγγελίες" ζήτησης ή πώλησης παρά μόνο στην κατάλληλη κατηγορία του site 

Επίσης δεν επιτρέπεται διαφήμιση αγγελιών μέσω μηνυμάτων σε θέματα.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μεσαίος (δλδ 75εκατοστών περίπου) στην τιμή αυτή όχι. Μόνο από μαγαζί αθήνα θα βρεις κάποιον αιγυπτιακό ή συριακό. Αν πετύχεις καλό συμπαγές συριακό θα σου κρατήσει. Έχω υπόψιν μου έναν με 40ευρώ αλλά μικρού μεγέθους 40-50 εκατοστά, το μαγαζί το έχω αναφέρει κάποιες σελίδες πίσω αν θες με ρωτάς. Αλλιώς παίρνεις αιγυπτιακό στο μέγεθος που θες αλλά μέσα σε ένα χρόνο θα έχεις διάφορα θέματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα στην ναργιλοπαρέα.

 

Έχω ναργιλέ τούρκικου τύπου (χωρίς ντουμανότρυπα) αγορασμένο το 2005 από Τουρκία. Εδώ και 6 χρόνια τον έχω χρησιμοποιήσει μόνο 5-6 φορές και όσον αφορά τον καθαρισμό του ξεπλένω κάθε φορά και την επόμενη συνήθως ημέρα με σκέτο νεράκι της βρύσης το δοχείο και τον λουλά. Μπορώ να πω ότι το αποτέλεσμα είναι αρκετά ικανοποιητικό. Για να εξηγήσω έχω κάνει ναργιλέ με ντόπιους στην Κων/πουλη σε ειδικά καφενεία πάνω από 10 φορές και εκεί την εμπειρία την βαθμολογώ από 9,5/10 ως minimum 8/10. Επίσης έχω κάνει σε μαγαζιά στην Ελλάδα (Θεσσαλονίκη και Ξάνθη) όπου θα έλεγα το score κυμάνθηκε από 5/10 ως 7,5/10. Ως εντελώς ερασιτέχνης στο άθλημα στο σπίτι θα έλεγα είμαι περίπου στο 7,5/10, χωρίς να γνωρίζω τίποτε από όσα διάβασα 1η φορά σήμερα στο παρών thread τα οποία είναι πολύ ενδιαφέροντα.

 

Μια ερώτηση που μου δημιουργήθηκε και δεν νομίζω να αναφέρεται κάπου έχει να κάνει με το ποιες διαφορές (συν και πλην) σε σχέση με τον τούρκικο ναργιλέ και με τους ναργιλέδες με ντουμανότρυπα που προτείνονται εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι τετράγωνα τα κάρβουνα; Ναι από του θυμιατού σίγουρα καλύτερα!

 

Βιδωτός δεν είναι; Το λάστιχο έχει σύρμα μέσα και με την πάροδο του καιρού σκουριάζει... Ή το αλλάζεις κάθε τόσο ή αγοράζεις ένα καλό από έξω μια και καλή χωρίς σύρματα και ιστορίες. Έχουν βγει και κάποια με "ανοξείδωτο" σύρμα, δεν ξέρω τι λένε αλλά δεν συμφέρει η τιμή τους σε σχέση με τα nammor για παράδειγμα.

 

 

εχουν τριγωνικο σχημα.. μονο να στα βγαλω φωτο αμα ειναι..

χθες εκανα τα ορθογωνια με ασημι-γκρι χρωμα..περα απο το τι ειναι μικρο μεγεθους και κρατανε πολυ ωρα δεν κανουν πολυ σταχτη ωστε να φραζει ο ναργιλες..δλδ βαζεις 2 και εισαι οκ...πολυ καλα καρβουνακια θα ελεγα..

 

βιδωτος οχι δεν ειναι..αλλα κλεινε σχεδον αεροστεγως.. δεν εχω δει να χανει ποτε απο το λαστιχο ουτε απο αλλου.. ειναι καλη κατασκευη..

ενα θεματακι ειχα μονο.. μετα απο λιγη χρηση δεν βιδωνε το σιδερενιο σωληνακι στο "σωμα" του ναργιλε.. ετσι εβαλα λιγο χαρτακι στο σπειρωμα και εκατσε μια χαρα..

οσο για το λαστιχο θα φροντισω σε λιγο καιρο να αλλαξω.. συρμα πως μπορω να ξερω οτι εχει σιγουρα? αν ειναι οπως της φωτο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην ναργιλοπαρέα.

 

Έχω ναργιλέ τούρκικου τύπου (χωρίς ντουμανότρυπα) αγορασμένο το 2005 από Τουρκία. Εδώ και 6 χρόνια τον έχω χρησιμοποιήσει μόνο 5-6 φορές και όσον αφορά τον καθαρισμό του ξεπλένω κάθε φορά και την επόμενη συνήθως ημέρα με σκέτο νεράκι της βρύσης το δοχείο και τον λουλά. Μπορώ να πω ότι το αποτέλεσμα είναι αρκετά ικανοποιητικό. Για να εξηγήσω έχω κάνει ναργιλέ με ντόπιους στην Κων/πουλη σε ειδικά καφενεία πάνω από 10 φορές και εκεί την εμπειρία την βαθμολογώ από 9,5/10 ως minimum 8/10. Επίσης έχω κάνει σε μαγαζιά στην Ελλάδα (Θεσσαλονίκη και Ξάνθη) όπου θα έλεγα το score κυμάνθηκε από 5/10 ως 7,5/10. Ως εντελώς ερασιτέχνης στο άθλημα στο σπίτι θα έλεγα είμαι περίπου στο 7,5/10, χωρίς να γνωρίζω τίποτε από όσα διάβασα 1η φορά σήμερα στο παρών thread τα οποία είναι πολύ ενδιαφέροντα.

 

Μια ερώτηση που μου δημιουργήθηκε και δεν νομίζω να αναφέρεται κάπου έχει να κάνει με το ποιες διαφορές (συν και πλην) σε σχέση με τον τούρκικο ναργιλέ και με τους ναργιλέδες με ντουμανότρυπα που προτείνονται εδώ.

 

Είναι βαρύς και συμπαγής ο ναργιλές σου; Ωραίοι είναι οι τούρκικοι. Η ντουμανότρυπα δεν πρέπει να σε ανυσιχεί τόσο, είναι κάτι σαν το abs στο αυτοκίνητο, μπορεί να είσαι ικανός οδηγός και να προβλέψεις ώστε να μην χρειαστεί. Έτσι μπορείς να μην "κάψεις" την γεύση, αν όμως την κάψεις θα σε βοήθαγε με το φύσημα να άδειζε η γυάλα από τον καμμένο καπνό, και πάλι το σώζεις όμως, βγάζεις τον λουλά τον φυσάς ανάποδα, αναδιοργανώνεις τα κάρβουνα, , κάνεις 2-3 ρουφηξιές να βγει ο καμμένος καπνός και είσαι έτοιμος.

 

Πως θα σου φαινόταν αν το μαγαζί που βαθμολόγισες με 9,5/10 ήταν στην πραγματικότητα 5-6/10; Καλά διαβάσματα, θα δεις πολλά πράγματα ;).

 

*Προσθέτω λινκ με φορουμ εξωτερικού που έχει να κάνει με το θέμα που και που ώστε να το βλέπετε www.hookahpro.com

 

 

εχουν τριγωνικο σχημα.. μονο να στα βγαλω φωτο αμα ειναι..

χθες εκανα τα ορθογωνια με ασημι-γκρι χρωμα..περα απο το τι ειναι μικρο μεγεθους και κρατανε πολυ ωρα δεν κανουν πολυ σταχτη ωστε να φραζει ο ναργιλες..δλδ βαζεις 2 και εισαι οκ...πολυ καλα καρβουνακια θα ελεγα..

 

βιδωτος οχι δεν ειναι..αλλα κλεινε σχεδον αεροστεγως.. δεν εχω δει να χανει ποτε απο το λαστιχο ουτε απο αλλου.. ειναι καλη κατασκευη..

ενα θεματακι ειχα μονο.. μετα απο λιγη χρηση δεν βιδωνε το σιδερενιο σωληνακι στο "σωμα" του ναργιλε.. ετσι εβαλα λιγο χαρτακι στο σπειρωμα και εκατσε μια χαρα..

οσο για το λαστιχο θα φροντισω σε λιγο καιρο να αλλαξω.. συρμα πως μπορω να ξερω οτι εχει σιγουρα? αν ειναι οπως της φωτο ?

 

Με παραπλάνησε πάρα πολύ η γυάλα φαίνεται. Αν μπορείς βγάλε μια φωτογραφία και τα 2 κάρβουνα και το ναργιλέ από περιέργεια. Τα ασημί που τα βρήκες; Ενδιαφέρον που τα βρήκες εδώ πάντως.

 

Κοίτα η στάχτη δεν επιρεάζει, εκτός αν μιλάμε για υπερβολικές ποσότητες, δλδ ακόμα και αν την ρουφάς πέφτει και κάθεται στο νερό, άλλωστε τι διαφορά να περνάει ο ζεστός αέρας από το κάρβουνο πάνω στην γεύση που έχει και λίγη στάχτη με το να περνάει ο ζεστός αέρας στο εξωτερικό σημείο του κάρβουνου που έχει την στάχτη και μετά στην γεύση.

 

Μόνο ένας τρόπος...να το κόψεις! χαχαχα

Αυτά τα λάστιχα ναι έχουν σπιράλ, και εδώ δεν έχω βρει πουθενά λάστιχο που να πλένεται, βέβαια μου λες εσύ για τα ιαπωνέζικα ασημί κάρβουνα (εκεί είναι η προέλευσή τους, κάνουν και παραλλαγές οι κινέζοι (πιο φτηνές!)), συνεπώς ίσως βρεις κάτι με αρκετή αισιοδοξία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σου εβγαλα και φωτο να τον δεις..

 

εκει που σου ειπα που δεν εφαρμοζιε πλεον καλα ο σωληνας στο σπειρωμα τι να κανω? να παω στ μαγαζι που τον πηρα να ζητησω αλλο σωληνα? η να παρω αυτην την ασπρη ταινια που βαζουνε νομιζω σε τετοιες περιπτωσεις..σωληνες σπειρωματα κτλ κτλ..?

 

 

για τη σταχτη..επειδη τα δικα μου καρβουνα βγαζουν αρκετουτσικη εχω την εντυπωση σε αυτο ισως φταινε καμια φορα και οι τρυπες..πχ μπορει να γινει καμια μεγαλυτερη οτι πεφτει μεσα και σου ρχεται "καρβουνιλα" στη γευση..απο αυτη την αποψη το λεω...

 

τα καρβουνα αυτα δεν τα εχω... τα χει παρει φιλος απο το καταστημα που πηρα το ναργιλε στ ηρακλειο.. αλλα τα εχω δει και απο φιλο που νομιζω τα εφερε απο dubai...

 

 

imag0167g.th.jpg

imag0168qs.th.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοείς ότι η υποδοχη για το λάστιχο είναι βιδωτή πάνω στον σωλήνα; Αν ναι πάρε λίγο τεφλόν, ή αν μπορείς να στο αλλάξουν ακόμα καλύτερα. Γενικά τα βιδωτά μέρη αυτά τα μειωνεκτήματα έχουν.

 

Τα κάρβουνα σου μου τα παρουσίασε άλλος σύριος στην αττική σαν ελιάς με 4ευρώ το κιλο, πήρα μισό κιλό να δοκιμάσω. Καίγονται πολύ γρήγορα, αφήνουν πολύ στάχτη (πάρα πολύ όμως) και άμα το έχεις στο τασάκι το κάρβουνο για να το ξε-σταχτιάσεις λίγο ακούς κάτι τσικ τσικ από πετραδάκια (?) που μένουν στο τασάκι... Αυτά είναι τα κάρβουνα που σου έλεγα τριγωνα μακρόστενα με στρογγυλεμένες άκρες... Δεν είναι ότι καλύτερο... Επίσης η στάχτη τους έχει ένα καφετί περίεργο κάπως χρώμα...καλύτερα μακρυά και πάρε καλής ποιότητας ταχείας καύσης μέχρι να πάρεις φυσικό κάρβουνο για ναργιλέ.

 

Ο ναργιλές σου έχει όντως τελικά ίδια γυάλα και λάστιχο με του φιλου μου αλλά τελείως διαφορετικό σωλήνα. Δεν ξέρω τι μαϊμουνιές κάνουν, όμως άμα καπνίσεις για αρχή σε έναν κανονικό ναργιλέ με ποιο φαρδύ σωλήνα, ποιο φαρδύ λάστιχο θα δεις τεράστιες διαφορές. Αν μετά από τον "κανονικό" ναργιλές πας σε αιγυπτιακό ΚΜ (khalil mamoon) εκεί πάλι θα δεις τεράστιες διαφορές! Συνεπώς αν ο ΚΜ είναι μια ferrari, ο κανονικός ναργιλές ένα VW golf σου αφήνω σαν μαντεψιά τι είναι οι κινέζικου τύπου ναργιλέδες που πουλάνε και ακριβά στα "μοναστηράκια".

 

Από την στιγμή που φέρνεις από έξω ναργιλέ με 80-130 ευρώ μαζί με μεταφορικά, μαζί με κάρβουνα, μαζί με nammor λάστιχο (αναλόγως τι παίρνεις αλλάζει και η τιμή) δεν θα πρέπει να κοιτάς αυτά που πουλάνε εδώ...

 

Τα ασημί κάρβουνα είναι ουσιαστικά κάτι ανάμεσα στα ταχείας καύσης και τα φυσικά, δεν είανι φυσικά δλδ και είναι και ψιλοακριβά (τα αυθεντικά). Καλύτερα να πας σε cocobrico (καρύδα) ή bamboocha (μπαμπού) ή κάποια απο λεμόνι (απλά αναφέρω κάποια που μπορείς να φέρεις σε νορμαλ τιμές) και να βρεις την "υγειά" σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο φαρδυς σωληνας σε τι θα ωφελησει???

πολυ καπνο ? γιατι απο ποσοτητα καπνου πραγματικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος..οταν ειναι οκ καρβουνα καπνος τρυπες βγαινει πολυ καπνος και πυκνος..

 

που θα δω διαφορες?

 

θενκς για το χρονο σου.. για τα φυσικα καρβουνα θα το ψαξω..μιας και το θεμα καπνος ψιλοεπιασα περιπου τι παιζει με μαρκες και τα σχετικα... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξε ο πολύς και πυκνός καπνός δεν σημαίνει απαραίτητα και "καλός". Τι θέλω να πω; Καταρχήν αν βάλεις έναν καπνιστή να κάνει ναργιλέ και έχεις κάψει την γεύση δεν θα το καταλάβει γιατί αυτός κάνει καμένο καπνό όλη την ώρα (κάπως έτσι). Συνεπώς δεν ξέρω τι ακριβώς γίνεται στο λουλά σου.

 

Πιο φαρδύς σωλήνας συνεπάγεται σε ευκολότερο τράβηγμα. Το ίδιο και το λάστιχο. Όλα όμως έχουν τον τρόπο τους, γιατί πχ στο ναργιλέ σου δεν μπορείς να τραβήξεις άνετα συνεπώς μένει κάποια ζέστη στον λουλά και τον σιγο"βράζει", ενώ σε ενα "φαρδύ" σύστημα πρέπει να ξέρεις πότε να τραβήξεις και πότε να το αφήσεις. Συνήθεια είναι στον κάθε ναργιλέ.

 

Επίσης στην καθαρότητα της γεύσης, αν μπορέσεις και καθαρίσεις το εσωτερικό του σωλήνα (που στις περιπτώσεις που λέω είναι ανοξείδωτο ατσάλι) δεν μένει ghosting καπνού, και το σημαντικότερο στο λάστιχο που "τραβάει" τις μυρωδιές και μερικά βγάζουν και μια πλαστικο-γεύση εφόρου ζωής.

 

Μερικές φορές όσο ικανός "χειριστής" και να είσαι θα δεις ότι από ναργιλέ σε ναργιλέ μερικοί σε "φρέναραν" γιατί δεν μπορούσαν να πάνε παρακάτω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα στην παρεα...

Λοιπον εχω εναν φιλο ο οποιος θα παει Κων/πουλη τον αλλο μηνα και

ετσι σκεφτηκα να του πω να μου παρει εναν ναργιλε απο εκει που απο'τι εχω ακουσει

ειναι καλυτερης ποιοτητας και πολυ πιο φθινοι απο Ελλαδα...

 

Τα ερωτηματα μου ειναι:

Αξιζει να παρω απο Τουρκια ή οχι ?

Ποσο κανει στην Τουρκια ενας σχετικα καλος (π.χ οπως στην φωτο) σε ποιοτητα ναργιλες σε σχεση με Ελλαδα ? (π.χ Ελλαδα μπορει να εχει 50-60 ευρω Τουρκια ποσο μπορει να εχει ?)

 

Αν η διαφορα ειναι στα 10 ευρω πιστευω δεν πολυ αξιζει, οποιος μπορει να μου πει αποψεις.

Ευχαριστω !

post-203478-0-42188200-1319133891_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και υπάρχει το θέμα εδώ http://www.insomnia.gr/topic/410005-%ce%bd%ce%b1%cf%81%ce%b3%ce%b9%ce%bb%ce%ad%cf%82-topic/ απαντάω μέχρι να ενσωματωθεί.

 

Αν πάρεις τούρκικο μάρκας elmas αξίζει, είναι καλοί ναργιλέδες. Δεν ξέρω αν έχει διπλούς αλλά επειδή είναι αρκετά παραδοσιακοί σίγουρα δεν θα έχουν auto-seal system, δλδ για να τραβήξει ο ένας ο άλλος θα πρέπει να κλείνει με τον αντίχειρα του το τελείωμα του λάστιχου.

 

Ελλάδα ψιλοδύσκολο να βρεις τούρκικο μάρκας elmas...το πιθανότερο να βρεις συριακούς παλιά μοντέλα μάρκας nawras. (μιλάμε για ποιοτικούς ναργιλέδες).

 

Γενικά πάντως βρίσκεις αθήνα με 30-50 ευρώ πολλούς ναργιλέδες αιγυπτιακούς μέτριας-κακιάς ποιότητας. Οι nawras που προανέφερα είναι στα 80-120, υπάρχουν και άλλοι συριακοί όμως μικρότεροι πχ με 40 (ο φτηνότερος που έχω πετύχει) αρκετά μικρός βέβαια, αν και συμπαγές κατασκευή.

 

Αυτός στην φωτογραφία που παραθέτεις είναι μάρκας aladin σχεδιασμός Γερμανία, κατασκευή κίνα, δεν είναι τίποτα το σπουδαίο αλλά είναι αξιοπρεπές (σε σχέση με φτηνο-κινέζικους και με κακής ποιότητας αιγυπτιακούς που πουλάνε εδώ). Ελλάδα τον συγκεκριμένο τον βρίσκεις 66ευρώ (πολύ ακριβός για αυτό που είναι) ενώ Γερμανία τον βρίσκεις 31.

 

Εν κατακλείδι το ότι είναι φτηνότεροι τουρκία συμφωνώ, το ότι έχουν καλύτερη ποιότητα εξαρτάται τι θα πάρεις. Για τιμές ας πει κάποιος που ήταν πρόσφατα εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βγαλε μας σαντανα μια φωτο του ναργιλε σου.. βασικα παιζει να εχεις παραπανω απο ενα..

 

παντως για την ποιοτητα του καπνου που ελεγες πριν.. εχω κανει απο 5-6 διαφορετικους ναριγλεδες τουλαχιστον στη ζωη μου..θεωρω οτι αυτος που πηρα με αναλογια κοστους/αποδοσης ειναι αρκετα καλος.. με βαση την μικρη εμεπιρια μου παντα! εχω κανει και σε μεγαλυτερο πχ σε μαγαζι εξω..και μικροτερο....

για τον καπνο και την λειτουργια του σου ξαναλεω ειμαι ικανοποιημενος.. δεν νιωθω ασχημη τη γευση..παρ μονο αν καει εννοετιαι ο καπνος.. η συναρμολογηση ειναι οκ..

τωρα δεν ξερω αν δοκιμασω καποιον πολυ πολυ καλο ποιοτικο ποση διαφορα μπορει να εχει...

 

παντως τουρκικο μικρο που εκανα ητανε αψογος.. και εβγαζε αρκετο καπνο !

γιατι αυτο που λενε για την ποσοτητα του καπνου που παει αναλογα με το μεγεθος ειναι μυθος απο τι καταλαβα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:) εγώ δεν καπνίζω πια και έχω πουλήσει ότι ναργιλέ είχα... δεν είμαι από τους τύπους που είχαν 30ναργιλέδες και οι 25 να είναι για μούρη... Ξεκίνησα με έναν aladin και μετά έμαθα για τους KM. Να μια φώτο του ΚΜ trimetal όπως μπήκε και στην αγγελία (όταν τον είχα βάλει).

(τον συγκεκριμένο τον έχω ακούσει πως βγαίνει και σε μαϊμού... στο εξωτερικό τουλάχιστον στην αγγλία μερικά site λένε πως πρόκειται για αυθεντικούς κτλ προσπαθούν να δείξουν αξιοπιστία)

http://img84.imageshack.us/img84/5030/0629h.jpg

 

Δεν αμφέβαλλα ότι ξέρεις να τον φτιάχνεις όμορφα, απλά τα στενά τραβήγματα δεν σε αφήνουν να δεις πόσα "άλογα" μπορεί να βγάλει... αν σου τύχει και δεις θα νομίζεις πως κάνεις άλλο πράγμα. Εκτός από τα στενά τραβήγματα και η καθαριότητα. Στον ΚΜ δεν υπάρχει τετραγωνικό χιλιοστό που δεν σε αφήνει να καθαρίσεις. (όχι μόνο στον ΚΜ βέβαια, γενικά οι αιγυπτιακοί έχουν traditional chamber που σημαίνει ότι στην "καρδία" του ναργιλέ περνάνε 2 σωλήνες ένας για την ντουμανότρυπα και ένας για το λάστιχο και δεν σου αφήνει ένα χώρο και από πάνω βγάζει όσες τρύπες θέλει... αυτό τον "χώρο" τον είχα στον αλαντίν και δεν μπορούσα να τον καθαρίσω με τίποτα.)

Επίσης το αρκετός καπνός είναι και σχετικό έτσι, δλδ άλλα έχει δει ο καθένας από ναργιλέ. Πχ κοίτα το παρακάτω βίντεο, πόσος σου φαίνεται ο καπνός;

(δεν βρήκα το βίντεο δυστυχώς ο χρήστης έχει κλείσει τον λογαριασμό του στο youtube...) Με λίγα λόγια χρησιμοποιούσε μέτριο phunnel λουλά και 3 ταχείας καύσης. (έχω βάλει και 4 καρύδα σε μέτριο-μεγάλο λουλά και τα άντεχε). Και μην λες α phunnel που θα δώσω τώρα 25ευρώ για λουλά... δεν χρειάζεται να πάρεις τον αυθεντικό, εγώ με κινέζικο έκανα και τελευταία φορά που κοίταξα στο μοναστηράκι πάει 5-10ευρώ το πολύ.

 

Συνεπώς δεν μπορώ να σου πω ποια ποσότητα καπνού είναι η ιδανική. Μπορεί να γεμίσω μέχρι την μέση τον λουλά και να βάλω 2 ταχείας καύσης κολητά στο κέντρο αν θέλω να κάνω ένα σύντομο 25-30λεπτά ένα πρωί που μου την κάρφωσε, τότε πες ότι πετυχαίνω την τέλεια αναλογία σε "θερμότητα κάρβουνων - γεύση που έχει ο λουλάς" δεν θα βγάζω τόσο καπνό όσο αν έβαζα διπλάσια γεύση και 3 κάρβουνα καρύδα. Από την άλλη αν έβγαζα τόσο καπνό ίσως ζόριζα την γεύση ή οτιδήποτε. Παίζουν πολλά...το θέμα είναι να το ευχαριστιέσαι και όχι να το κάνεις επιστήμη... (άσε εμένα να ασχολούμαι με το σχήμα της γυάλας και την υγρασία του περιβάλλοντος χαχαχα)

 

Ναι και όλοι θέλουν μεγάλο ναργιλέ για αυτό το λόγο...απλά δεν ισχύει, φέρε μου έναν ΚΜ (λέω ΚΜ επειδή τους έχω "μάθει") στα 70εκαστοστά και έναν άλλον ότι μέγεθος γουστάρεις να δεις σαν τον ΚΜ δεν θα βγάλει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nakhla double apple + al fakher μεντα πολυ καλοι και οι 2!

 

το μονο που μενει να βρω ενα καλο καρβουνακι... αυτα που εχω που σας εδειξα στις φωτο οταν αναψουν και τα μυρισεις βγαζουν μια ασχημη μυρωδια..δεν την νιωθεις στο καπνο που εισπνεεις..αλλα σιγουρα δν ειναι οτι καλυτερο..

 

 

http://viewitem.eim.ebay.gr/Box-80-MEERA-SHISHA-CHARCOAL-DISCS-HOOKAH-SHEESHA-COAL/250882596636/item ?? γνωμη?

κατι αλλο καλο απο εβαυ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

quicklights αν βρεις 3kings είναι η καλύτερη...αυτή που μου δείχνεις δεν την ξέρω.

 

Έχει και γεύσεις afzal ή soex φυτικές σε συσκευασίες 50γράμμαρες. Δεν ξέρω αν πήρες αλλά λόγω πολλών γεύσεων και "ελαφρότητας" καπνού ίσως αξίζει μια δοκιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

imag0183q.th.jpg

 

 

γεια σας και παλι! τι εχουμε εδω ? :P new stuff!

πηρα ενα λαστιχο! γιατι το παλιο εκανα το λαθος να τ πλυνω..οποτε δν ηθελα να εισπνεω πιθανον τη σκουρια που θα χε μεσα μετα το πλυισμο! ειναι και πιο χοντρο οποτε περιμενω καλυτερο αποτελεσμα στο συνολο :D

 

και καρβουνακια που σας ελεγα.. 6 ευρω τα καρβουνακια..τα εχω δοκιμασει και μ αρεσαν αρκετα...!θα το δοκιμασω και σημερα να σας πω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...