Προς το περιεχόμενο

Ναργιλές topic :)


santana99
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

Δεν επιτρέπονται "αγγελίες" ζήτησης ή πώλησης παρά μόνο στην κατάλληλη κατηγορία του site 

Επίσης δεν επιτρέπεται διαφήμιση αγγελιών μέσω μηνυμάτων σε θέματα.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έκανα μια βόλτα στο μοναστηράκι.....μέσα στην αγορά υπάρχουν 3-4 μαγαζιά που πουλάνε καπνούς ναργιλέδες....όχι καλούς ναργιλέδες όμως. Παρόλα αυτά υπάρχει απέναντι από την έξοδο από μετρό ένα μαγαζί που έχει πολύ πράμα. Αιγυπτιακούς ναργιλέδες και καπνούς nakhla και al-waha........παράλειψα πως μέσα στην αγορά έχουνε κυρίως al-waha.

Ο τύπος στο μαγαζί έχει πολύ πράμα, βέβαια δεν είναι τόσο ψαγμένος όσο θα ήθελα δηλαδή να έχει και ένα vortex bow, phunnel bowl, washable hose (λαστιχο/λουρί) αλλά έμεινα ικανοποιημένος.

Μάλιστα έχει και ένα κύριο κατάστημα στους αγ. αναργύρους θα παω να τσεκάρω από βδομάδα και θα σας πω εντυπώσεις!

 

 

Έχω πάει σε αυτό το μαγαζί.Δεν έχει όντως καρβουνάκια απο καρύδα,vortex,washable hoses κτλ αλλά μπορώ να πώ ότι οι καπνοί του είναι καλοί!

Εγώ μένω Αγίους Αναργύρους και ποτέ μου δεν έχω ακούσει για μαγαζί με ναργιλέδες εδώ!! :blink: Μπορεις να μου πεις που ακριβώς είναι;Ελπίζω να λες τους Αγίους Αναργύρους που είναι κοντά στο Καματερό Ίλιον Φιλαδέλφεια κτλ..έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Χμμ τελικά δεν απάντησα ποτέ τις "εντυπώσεις" μου;

 

Το μαγαζί δεν υπάρχει ποια...μεταφέρθηκε ή έκλεισε και το μόνο που υπάρχει είναι αυτός ο αντιπρόσωπος στο μοναστηράκι. Δεν το πέτυχα ανοιχτό ούτε εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Έχει κανείς σας δοκιμάσει το ηλεκτρονικό "καρβουνάκι"?

Γενικά γνωρίζετε κάποιο άλλο (ευρωπαϊκό site) που να το έχει (βρήκα κάτι γερμανικά αλλά δεν βγάζω τόσο καλά άκρη)?

Το μαγαζί στο Μοναστηράκι που λέτε είναι στην Ηφαίστου 10?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Έχει κανείς σας δοκιμάσει το ηλεκτρονικό "καρβουνάκι"?

Γενικά γνωρίζετε κάποιο άλλο (ευρωπαϊκό site) που να το έχει (βρήκα κάτι γερμανικά αλλά δεν βγάζω τόσο καλά άκρη)?

Το μαγαζί στο Μοναστηράκι που λέτε είναι στην Ηφαίστου 10?

 

Καλησπερα φιλε. Το εχω δοκιμασει και εχω απογοητευτει. Υπαρχει και στο ebay.co.uk, αλλα δεν ξερω αν το στελνουνε Ελλαδα. Δεν στο συνιστω παντος. Πολυ καλα καρβουνα ειναι τα Bamboocha και τα Cocobrico αν θες να δοκιμασεις. Επισεις σου προτεινω να αγορασεις ενα vortex bowl. Ειναι λουλας που δεν αφηνει την γευση να καει ακομα και μετα απο 1-1.5 ωρα!!!

 

Παιδια, οι καλυτερες γευσεις με διαφορα ειναι Starbuzz και μετα Al Fakher. Δοκιμαστε τες αν σας δοθει η ευκερια.

 

Γνωριζει κανεις την φορολογια του καμνου του ναργιλε στην Ελλαδα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Το μαγαζί στο Μοναστηράκι είναι στην Ερμού 82.(από τις 12:00 και μετά είναι ανοιχτό σίγουρα)

2. IMHO ο καλύτερος καπνός είναι Tangiers,Fumari,Starbuzz (Μερικές γέυσεις μονο π.χ. Blue Mist) και μετά Nakhla και Al-Fakher (και πάλι όχι όλα).[τα 3 πρώτα δεν υπάρχουν στην Ελλάδα]

3. Ο καλύτερος λουλάς είναι Phunnel bowl.

4. και τα καλύτερα κάρβουνα είναι κάρβουνα καρύδας Tom Cocobrico.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Cocobrico όντως είναι πολύ καλά κάρβουνα για ναργιλέ. Στην Ελλάδα είναι λίγο δυσεύρετα όμως.

 

Πριν κανένα 20ήμερο βρήκα και αγόρασα 1kg από ελληνικό eshop, και μια βδομάδα μετά παρήγγειλα 10kg από το hookahshop.co.uk ώστε να βγουν σε καλή τιμή μαζί με τα μεταφορικά. Έβαλα και 1kg από τα μικρότερα σε μέγεθος Coco Nara, αλλά ένα post που είδα έλεγε ότι τα Cocobrico είναι καλύτερα και βγάζουν λιγότερη στάχτη.

 

Ακόμη δεν τα έχω δοκιμάσει, αλλά πιστεύω θα είναι ίδια με τα Cocobrico που πήρα από Ελλάδα.

 

(Οι τιμές που παίζουν Ελλάδα είναι 9-10€/kg, ενώ από το παραπάνω eshop έρχονται 5,5€ το 1kg για παραγγελία 10kg.)

post-84790-0-31277900-1328259606_thumb.jpg

post-84790-0-90064100-1328259614_thumb.jpg

post-84790-0-07157500-1328259621_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Όποιος ενδιαφέρεται για 100% γνήσιους Αιγυπτιακούς, ποιοτικούς ναργιλέδες Khalil Maamoon και Farida ρίξτε μια ματιά σε αυτό το site www.nargile-cyprus.com Άψογη εξυπηρέτηση, ..και οι ναργιλέδες έρχονται κατευθείαν από Αίγυπτο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τιμές είναι μια χαρά, αφού συμπεριλαμβάνουν τα μεταφορικά.

Όσον αφορά το τελωνείο είναι 50/50 ποτέ δεν ξέρεις, εγώ π.χ. δεν πλήρωσα τελωνείο,

πάρα μόνο τα 3 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα.Έχει παραγγείλει κανένας κάποιο καλό καπνό από Αμερική?Τέλειωσαν οι Tangiers που είχα εδώ και καιρό και έμεινα λίγο όταν είδα τις νέες τιμές στην Αγγλία.Λέω να παραγγείλω από Αμερική και να το ρισκάρω.Από το https://www.5starhookah.com/ μου είπαν πως στέλνουν Ελλάδα με 18-19$ μεταφορικά 3 tangiers των 250g.Για περισσότερους όμως δε ρώτησα μεταφορικά.Έχει δοκιμάσει κανείς να παραγγείλει tangiers από κάπου?Υπάρχει κάπου αλλού εκτός από Αμερική?Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ απο όταν ήρθα στο νησί που σπουδάζω ξεκίνησα ναργιλέ ΦΟΥΛ!!!!! Στην αρχή με δυσκόλευε και το "στήσιμο" του ναργιλέ και το κάπνισμα, με μπούκωνε εύκολα και καρβούνιαζε. Αλλα με ψάξιμο στο youtube βρήκα ένα chanel με αρκετά καλούς οδηγούς και είμαι κομπλέ τώρα.

 

 

Η ονομασία του νομίζω είναι ναργιλές και απ'ότι είδα στιν βικιπίδια λέει: "Ο Ναργιλές είναι ασιατικής επινόησης για ανετότερο και ταυτόχρονα ευχάριστο κάπνισμα. Η ονομασία του προέρχεται από τη περσική λέξη "ναργκιούλ" (=είδος ινδικής καρύδας) από την οποία στην αρχή κατασκευαζόταν πριν χρησιμοποιηθεί αργότερα γυάλινη σφαίρα."

 

 

Όσον αφορά τους καπνούς που είπες, το μόνο που βρίσκω εδώ εγώ είναι απο τους απλούς που πουλάνε σχεδόν παντού. Νομίζω είναι Nahkla η μάρκα. και καρβουνάκια ττις SOEX αυτά που ανάβουν εύκολα. Απο γεύσεις αγαπημένες είναι Μέντα-Ροδάκινο-Βατόμουρο. Με τον τελευταίο να τον θεωρώ τον πιο βαρή.

 

 

Θα ήθελα όμως να βρώ και άλλες μάρκες καπνού αλλα κυρίως, αυτό που πιστεύω θα αλλάξει την όλη εμπειρία του ναργιλέ θα ήταν τα Natural καρβουνάκια. Τα οποία δεν έχω βρεί ακόμα εδώ, αλλα προσανατολίζομαι να παραγγείλω απο κάποιο ηλεκτρονικό κατάστημα. Απο reviews που έχω δεί, αναφέρουν οτι έχει ΑΛΛΗ γεύση ο ναργιλές, είναι άοσμα και έχουν μεγαλύτερη διάρκεια απο τα κλασσικά. Απο τα reviews που έβλεπα, είδα και ένα στο οποίο αντί του πήλινου, να φτιάχνει ένα χονάκι απο φρούτο, όπως μήλο ή αχλάδι. Το δοκίμασα και το αποτέλεσμα ήταν ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ. Ο καπνός κράτησε μέχρι και 3 καρβουνάκια, δεν ένιωσα κάρβουνο στην γεύση ούτε μια στιγμή, μετά το 3ο ήταν και πάλι "ζουμερός" ο καπνός και έδινε αρκετά έντονη γεύση το φρούτο. Αν δεν το έχεις κάνει στο προτείνω!!!

 

 

Ερώτηση: Μερικοί λένε στο βάζο να βάζουμε και παγάκια μέσα ουτως ώστε να παγώνει τον καπνό διότι αυτός είναι ο σκοπός του νερού και όχι το φιλτράρισμα. Γνωρίζει κανείς αν ισχύει κάτι τέτοιο? Διαφορά εγώ προσωπικά δεν έχω δεί.

 

 

*αν γνωρίζετε κανα site με ναργιλέδες ποστάρετε.

 

για να φτιαξις γεφση πρεπι να παρισ τον πιο ελαφρη καπνο πχ ολντ χομπορτ λεφκο μελι κε αποξιραμενο φρουτο το βαζεις το μελι στο μικροκιματον για 10 σεκ κε μετα το ριχνισ στον καπνο κε [καπνο κε φρουτο μαζι] [μελι καπνοσ αναλογικα ]

 

 

 

τα παγακια κανουν πιο πικνο τον καπνο κε πιο ωελουδινο επισις για να καλισ κικλακια και το κολπο με το ποτιρι θελι παγακια

 

Κιτα3τε εγο εκανα τσιγαρα μετα πουρακια και τωρα ναργιλε

ποσο χρονον ιστε εγο ιμε 16

τεσπα τα γκομενακια λατρεωουν τον ναργιλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.Έχει παραγγείλει κανένας κάποιο καλό καπνό από Αμερική?Τέλειωσαν οι Tangiers που είχα εδώ και καιρό και έμεινα λίγο όταν είδα τις νέες τιμές στην Αγγλία.Λέω να παραγγείλω από Αμερική και να το ρισκάρω.Από το https://www.5starhookah.com/ μου είπαν πως στέλνουν Ελλάδα με 18-19$ μεταφορικά 3 tangiers των 250g.Για περισσότερους όμως δε ρώτησα μεταφορικά.Έχει δοκιμάσει κανείς να παραγγείλει tangiers από κάπου?Υπάρχει κάπου αλλού εκτός από Αμερική?Ευχαριστώ.

 

Καλησπέρα φίλε,

Έχω παραγγείλει εγω πριν κανα 2 μήνες από www.ultimatehookah.com (USA)

6x250g Tangiers, 1kg coconara + 1mini phunnel bowl, με την USPS Priority Mail ήταν 48$ μεταφορικά

(είναι στάνταρ τιμολόγιο της USPS παει με το βάρος και όγκο).

Επίσης συνεννοήθηκα με τα παιδιά εκεί να γράφει πάνω gift και μειωμένο τιμολόγιο,

έτσι πλήρωσα 3 ευρώ μόνο εδώ. Πολύ καλή εξυπηρέτηση, το δέμα έκανε 11 μέρες.

Από 5starhookah δεν έχω ξανα παραγγείλει αλλά ίσως το κάνω στο μέλλον.

Από άλλη χώρα να τα πάρεις πιο ακριβά, αφού η παραγωγή είναι στο San Diego,CA.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...