Προς το περιεχόμενο

Ναργιλές topic :)


santana99
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

Δεν επιτρέπονται "αγγελίες" ζήτησης ή πώλησης παρά μόνο στην κατάλληλη κατηγορία του site 

Επίσης δεν επιτρέπεται διαφήμιση αγγελιών μέσω μηνυμάτων σε θέματα.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, gaurorakomelas είπε

Πως σας φαινεται??το βρηκα στα 6 ευρω και ειναι πολυ καλο..

IMG_20180210_154643_778.jpg

Oduman n2 διαβασε το προηγουμενο νημα

Δεν είναι λίγο μεγάλο όμως; Εκτός αν προτιμάς μεγάλα session. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, gaurorakomelas είπε

Πως σας φαινεται??το βρηκα στα 6 ευρω και ειναι πολυ καλο..

IMG_20180210_154643_778.jpg

Oduman n2 διαβασε το προηγουμενο νημα

Ευχαριστω θα τον δω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dischinni δεν είναι; Για πορσελάνη καλό είναι. Αλλά προσωπικά προτιμώ ένα αιγυπτιακό πήλινο  παρά ένα phunnel μέτριας ποιότητας. Για καπνούς όπως alfakher φυσικά. Οι ποιο ζουμεροι δεν κάνουν σε αιγυπτιακό δυστυχώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανέρχομαι για ένα μίνι review του oduman n2 travel, περισσότερο για να βοηθήσω υποψήφιους αγοραστές. Όντως πρόκειται για έναν μικρό ναργιλέ που βολεύει πάρα πολύ να τον έχεις πάνω στο γραφείο ή στο τραπέζι του σαλονιού. Πολύ καλή ποιότητα υλικών, το γυαλί του είναι αρκετά χοντρό και στιβαρό. Η μάνικά του είναι επίσης πολύ καλή (σιλικόνη) και το mouthpiece αν και λίγο μικρό, έχει πολύ καλή αίσθηση στο κράτημα (Δεν είναι πλαστικό αλλά δεν μπορώ να προσδιορίσω από τι υλικό είναι φτιαγμένο). Το τράβηγμά του είναι απόλαυση. Αρκετά εώς πολύ αεράτο θα έλεγα. Δεν σε ζορίζει και σίγουρα δεν θα πονέσουν τα πνευμόνια σου!!! Τα μέρη του φαίνεται να δένουν πολύ καλά, χωρίς να αγχώνεσαι για την λειτουργικότητά του σε βάθος χρόνου. Το difusser πέρα από το ότι κάνει τον ναργιλέ πιο αθόρυβο δεν ξέρω σε τι άλλο χρησιμεύει. Πάντως μου άρεσε. 

Όσο αφορά το ignis (αντίστοιχο με το kaloud lotus), νομίζω ότι αξίζει τα λεφτά του και με το παραπάνω. Ειδικά για τους αρχάριους (όπως εγώ), δεν έχεις να ανησυχείς καθόλου για τα κάρβουνα (πόσο μέσα ή πόσο έξω να τα βάλεις). Κάνει την κατανομή θερμοκρασίας σωστά και εσύ απλά απολαμβάνεις τον ναργιλέ. Δεν μου έκαψε καθόλου τον καπνό, σε όλη την διάρκεια.

Για το bowl που μου έβαλε δώρο το μαγαζί (oduman bowl) δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη μιας και δεν έχω δοκιμάσει άλλα. 

Γενικά έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος με τον συγκεκριμένο ναργιλέ. Είναι πολύ όμορφος (για τα δικά μου γούστα πάντα). Στήνεται, μεταφέρεται και καθαρίζει (ειδικά το 3ο), πανεύκολα. Σίγουρα θα χρησιμοποιηθεί το καλοκαίρι στο καμπινγκ (βραδάκι με συνοδεία mojito). Φυσικά προορίζεται για χρήση από ένα άτομο (άντε 2) και όχι από παρέα 3+ ατόμων.

Δεν θα μπω στον πειρασμό να βάλω βαθμολογία. Θα πω μόνο ότι όσοι σκέφτεστε να τον αγοράσετε, κάντε το. Δεν θα το μετανιώσετε σίγουρα!!!

υ.γ. Η γεύση που έκανα την δοκιμή ήταν η al fakher - coctail. Μου φάνηκε λίγο υποτονική και δεν ξέρω αν φταίει το στήσιμο ή η γεύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, Petros24ath said:

Επανέρχομαι για ένα μίνι review του oduman n2 travel, περισσότερο για να βοηθήσω υποψήφιους αγοραστές. Όντως πρόκειται για έναν μικρό ναργιλέ που βολεύει πάρα πολύ να τον έχεις πάνω στο γραφείο ή στο τραπέζι του σαλονιού. Πολύ καλή ποιότητα υλικών, το γυαλί του είναι αρκετά χοντρό και στιβαρό. Η μάνικά του είναι επίσης πολύ καλή (σιλικόνη) και το mouthpiece αν και λίγο μικρό, έχει πολύ καλή αίσθηση στο κράτημα (Δεν είναι πλαστικό αλλά δεν μπορώ να προσδιορίσω από τι υλικό είναι φτιαγμένο). Το τράβηγμά του είναι απόλαυση. Αρκετά εώς πολύ αεράτο θα έλεγα. Δεν σε ζορίζει και σίγουρα δεν θα πονέσουν τα πνευμόνια σου!!! Τα μέρη του φαίνεται να δένουν πολύ καλά, χωρίς να αγχώνεσαι για την λειτουργικότητά του σε βάθος χρόνου. Το difusser πέρα από το ότι κάνει τον ναργιλέ πιο αθόρυβο δεν ξέρω σε τι άλλο χρησιμεύει. Πάντως μου άρεσε. 

Όσο αφορά το ignis (αντίστοιχο με το kaloud lotus), νομίζω ότι αξίζει τα λεφτά του και με το παραπάνω. Ειδικά για τους αρχάριους (όπως εγώ), δεν έχεις να ανησυχείς καθόλου για τα κάρβουνα (πόσο μέσα ή πόσο έξω να τα βάλεις). Κάνει την κατανομή θερμοκρασίας σωστά και εσύ απλά απολαμβάνεις τον ναργιλέ. Δεν μου έκαψε καθόλου τον καπνό, σε όλη την διάρκεια.

Για το bowl που μου έβαλε δώρο το μαγαζί (oduman bowl) δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη μιας και δεν έχω δοκιμάσει άλλα. 

Γενικά έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος με τον συγκεκριμένο ναργιλέ. Είναι πολύ όμορφος (για τα δικά μου γούστα πάντα). Στήνεται, μεταφέρεται και καθαρίζει (ειδικά το 3ο), πανεύκολα. Σίγουρα θα χρησιμοποιηθεί το καλοκαίρι στο καμπινγκ (βραδάκι με συνοδεία mojito). Φυσικά προορίζεται για χρήση από ένα άτομο (άντε 2) και όχι από παρέα 3+ ατόμων.

Δεν θα μπω στον πειρασμό να βάλω βαθμολογία. Θα πω μόνο ότι όσοι σκέφτεστε να τον αγοράσετε, κάντε το. Δεν θα το μετανιώσετε σίγουρα!!!

υ.γ. Η γεύση που έκανα την δοκιμή ήταν η al fakher - coctail. Μου φάνηκε λίγο υποτονική και δεν ξέρω αν φταίει το στήσιμο ή η γεύση.

Να αναφέρω από εμπειρία ενός φίλου μου που τον έχει ότι εάν σπάσει το μπουκάλι του, ειναι ~30 ευρώ η αγορά ανταλακτικού καθώς και οι δυο βαλβίδες είναι μέρος της μπουκάλας και όχι του ανοξείδωτου όπως σε όλους τους υπόλοιπους! οπότε προσοχή στο camping!!!

Παρεπιμπτόντως αγόρασα κ εγώ το συνδιασμό oduman πορσελάνινο + ignis και μεχρι στιγμής νομίζω ότι ήταν η καλύτερη αγορά μου εδώ και χρόνια, θα το πρότεινα σε παλιούς κ νέους στο άθλημα.

Τέλος, η el-badia έβγαλε κάτι νέα κάρβουνα ( 320 μοιρες τα λέει) τα οποια ειναι ειδικά γ lotus, ignis κτλ. τα οποία είναι σαν ένα μεγαλο στρογγυλο κάρβουνο κομμενο σε 4 τεταρτοκύκλια. Τα πηρα εχτές και έμεινα έκπληκτος! Πολύ καλό κ γρήγορο άναμα, κ με 3 μου έκανε ντουμάνια κ έψησε πολύ γρήγορα καπνό, θα δοκιμάσω σήμερα με 2 να δω τι παίζει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, virginkiller είπε

Dischinni δεν είναι; Για πορσελάνη καλό είναι. Αλλά προσωπικά προτιμώ ένα αιγυπτιακό πήλινο  παρά ένα phunnel μέτριας ποιότητας. Για καπνούς όπως alfakher φυσικά. Οι ποιο ζουμεροι δεν κάνουν σε αιγυπτιακό δυστυχώς

No name μαλλον φιλαρακι αλλα δινει πολυ καλα την γευση

13 ώρες πριν, Petros24ath είπε

Επανέρχομαι για ένα μίνι review του oduman n2 travel, περισσότερο για να βοηθήσω υποψήφιους αγοραστές. Όντως πρόκειται για έναν μικρό ναργιλέ που βολεύει πάρα πολύ να τον έχεις πάνω στο γραφείο ή στο τραπέζι του σαλονιού. Πολύ καλή ποιότητα υλικών, το γυαλί του είναι αρκετά χοντρό και στιβαρό. Η μάνικά του είναι επίσης πολύ καλή (σιλικόνη) και το mouthpiece αν και λίγο μικρό, έχει πολύ καλή αίσθηση στο κράτημα (Δεν είναι πλαστικό αλλά δεν μπορώ να προσδιορίσω από τι υλικό είναι φτιαγμένο). Το τράβηγμά του είναι απόλαυση. Αρκετά εώς πολύ αεράτο θα έλεγα. Δεν σε ζορίζει και σίγουρα δεν θα πονέσουν τα πνευμόνια σου!!! Τα μέρη του φαίνεται να δένουν πολύ καλά, χωρίς να αγχώνεσαι για την λειτουργικότητά του σε βάθος χρόνου. Το difusser πέρα από το ότι κάνει τον ναργιλέ πιο αθόρυβο δεν ξέρω σε τι άλλο χρησιμεύει. Πάντως μου άρεσε. 

Όσο αφορά το ignis (αντίστοιχο με το kaloud lotus), νομίζω ότι αξίζει τα λεφτά του και με το παραπάνω. Ειδικά για τους αρχάριους (όπως εγώ), δεν έχεις να ανησυχείς καθόλου για τα κάρβουνα (πόσο μέσα ή πόσο έξω να τα βάλεις). Κάνει την κατανομή θερμοκρασίας σωστά και εσύ απλά απολαμβάνεις τον ναργιλέ. Δεν μου έκαψε καθόλου τον καπνό, σε όλη την διάρκεια.

Για το bowl που μου έβαλε δώρο το μαγαζί (oduman bowl) δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη μιας και δεν έχω δοκιμάσει άλλα. 

Γενικά έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος με τον συγκεκριμένο ναργιλέ. Είναι πολύ όμορφος (για τα δικά μου γούστα πάντα). Στήνεται, μεταφέρεται και καθαρίζει (ειδικά το 3ο), πανεύκολα. Σίγουρα θα χρησιμοποιηθεί το καλοκαίρι στο καμπινγκ (βραδάκι με συνοδεία mojito). Φυσικά προορίζεται για χρήση από ένα άτομο (άντε 2) και όχι από παρέα 3+ ατόμων.

Δεν θα μπω στον πειρασμό να βάλω βαθμολογία. Θα πω μόνο ότι όσοι σκέφτεστε να τον αγοράσετε, κάντε το. Δεν θα το μετανιώσετε σίγουρα!!!

υ.γ. Η γεύση που έκανα την δοκιμή ήταν η al fakher - coctail. Μου φάνηκε λίγο υποτονική και δεν ξέρω αν φταίει το στήσιμο ή η γεύση.

Η γευση μαλλον ...☺☺☺

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kαλησπέρα,

Mπήκα στο forum λόγο αυτού του thread. Φουμάρω ναργιλέ συχνά (έχω ένα khalil) αλλα ψάχνω για κάτι καλο με "σιλικονενιο" μαρκούτσι να πλένετε μην αγοράζω καινούριο κάθε μηνα.

Tι μου προτείνεται μέχρι 150euro και που να ψάξω για καλές τιμές?

Eυχαριστώ.

Επεξ/σία από stelioszg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάει και το e shisha, δε φαιρνει πλέον καπνούς. Μας βλέπω να ξεμένουμε όπως πάνε τα πράματα. Ο ehab στη Μπενάκη φαιρνει καμία γεύση της προκοπής; Αυτές οι masaya λένε τίποτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/2/2018 στις 4:55 ΜΜ, gsisr είπε

Πάει και το e shisha, δε φαιρνει πλέον καπνούς. Μας βλέπω να ξεμένουμε όπως πάνε τα πράματα. Ο ehab στη Μπενάκη φαιρνει καμία γεύση της προκοπής; Αυτές οι masaya λένε τίποτα;

Απο μαζαγια βρισκω λεμονι,καρπουζι .σταφυλλι.μεντα.μεντα λεμονι.μπλουμπερι.πολυ καλα απο αυτα το λεμονι και μπλουμπερι. Και απο αλ φαχερ βρισκω κοντα στις 30 γευσεις ..αρα κλαιν μαιν τα eshisha  ...ετσι και αλλιως ουτε αποδειξη δινουν ουτε τιποτα γτ να πληρωνουμε χρυσο τον καπνο  ,?επειδη εχουν μαγαζια??

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...