Προς το περιεχόμενο

Ναργιλές topic :)


santana99
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

Δεν επιτρέπονται "αγγελίες" ζήτησης ή πώλησης παρά μόνο στην κατάλληλη κατηγορία του site 

Επίσης δεν επιτρέπεται διαφήμιση αγγελιών μέσω μηνυμάτων σε θέματα.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά είμαι νέος στον χώρο και θα ήθελα την βοήθειά σας. Ευπρόσδεκτες όλες οι γνώμες - συμβουλές. Σκοπεύω να αγοράσω αργιλέ και επειδή δεν έχω λεφτά για πέταμα έκατσα και διάβασα όλο το τοπικ, είδα βίντεο στο youtube και τσεκαρα καταστήματα. Να πω ότι προορίζεται για προσωπική χρήση. (Άντε να τον σκάω μαζί με κανένα φιλαράκι). Η αλήθεια όμως είναι πως βρίσκομαι σε δίλημμα. Αν και πάντα μου άρεσαν οι κλασσικοί αργιλέδες, οφείλω να πω ότι με εντυπωσίασαν και οι "μοντέρνοι". Για την ακριβεία λοιπόν είμαι ανάμεσα σε khalil mamoun και oduman. Όσο αφορά την πρώτη εταιρεία δεν έχω δει κάτι συγκεκριμένο. Πάντως 2-3 που είδα, μου άρεσαν. Όσο αφορά την δεύτερη μου άρεσε ο N2 Travel. Ξέρω ο Ν2 Travel είναι αρκετά μικρός αλλά το μέγεθος δεν είναι βασική μου προτεραιότητα. Σκοπός μου είναι η ποιότητα στα υλικά και η ευκολία στο στήσιμο - καθαρισμό. Είδα ότι κάποιοι προτείνουν τον Ν2 τον μεγάλο. Τί διαφορά θα έχει από τον μικρό; Περισσότερο ντούμανι; Καλύτερη γεύση; (Βέβαια η διαφορά στα χρήματα είναι μεγάλη). Στα χρήματα αυτά, δηλαδή 60 ευρώ, έχω άλλη επιλογή ως προς την ποιότητα; Μία άλλη  απορία που έχω είναι αν το oduman ignis και άλλα παρόμοια σαν αυτό, κάνουν τόσο καλή δουλειά ως προς την θερμοκρασία. Αξίζει δηλαδή να το αγοράσω; Έχω και άλλες απορίες αλλά αυτές είναι οι βασικές. Ευχαριστώ και ελπίζω για την βοήθειά σας :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε καλως ηρθες στο τοπικ..λοιπον ολοι ξεκινησαμε ή οι περισσοτεροι απο khalil..οι oduman ,οι amy δεν ειναι μονο πιο designaτοι αλλα και πιο ανετοι στο ρουφηγμα ..εγω θα σου συστηνα αν διαθετεις ενα μπατζετ γυρω στο 50αρικο να παρεις εναν khalil(εχω και ατομο να σε στειλω)για να μαθεις τα βασικα του ναργιλε,να παιξεις με τις γευσεις ,την θερμοκρασια και αλλα και μετα να διαθεσεις ενα καλυτερο ποσο να παρεις εναν καλο ναργιλε ανοξειδωτο ,οσο για το οduman ignis ολα αυτα εδω μεσα τα αναφερουμε σαν lotus και ναι ειναι οτι πιο τελευταιο στην τεχνολογια του ναργιλε γτ γινεται καλυτερη κατανομη της θερμοκρασιας,παντα με καρβουνα καλης ποιοτητας καρυδας.Για το n2 που γραφεις  δεν μπορω να εκφερω αποψη ,παντως με το καταλληλο στησιμο μια χαρα αποδοση θα χεις ,αλλα μετα σιγουρα θα πας σε κατι πιο δυνατο...Η αποφαση δικη σου .ελπιζω να βοηθησα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω n2 travel. Πολύ καλή φάση είναι αλλά έχει 2 αρνητικά. Μετά από καμιά ώρα καπνίσματος θα ζεσταθεί το νερό. Αυτό λύνεται με 2 τρόπους. Μπορείς να βάλεις κατάψυξη το κεντρικό ατσάλι η αντί για λάστιχο κάτω από το.μπολ να βάλεις βρεγμένη χαρτοπετσέτα. Το άλλο αρνητικός είναι η μάνικα του. Το λάστιχο που έχει θα μυρίσει εύκολα και είναι πολύ ευλύγιστο. Κατά τα άλλα πολύ ανθεκτικός ναργιλές. Από oduman μικρό θα πρότεινα τον τανκ. Αν το θες για σπίτι όμως πιστεύω καλύτερο θα ήταν να πάρεις έναν Khalil mamoon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα ειμουν ετοιμος να γραψω και γω γιαντον n2 αλλα ο φιλος ο virginkiller με προλαβε...οντως ζεσταινει το νερο και μετα ο καπνος καιγεται.,αν το θες για καμια ωρα  session ειναι μια χαρα ...υ.σ ποσο τον βρηκες με τα μεταφορικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Επειδή για εμένα μέτρησε η ευκολία στο στήσιμο - καθάρισμα, η φορητότητα και το ότι έχει μοντέρνο design, παρήγγειλα τον Ν2 travel. Για τα αρνητικά που είπες το 1ο δεν με απασχολεί γιατί πάνω από μία ώρα δεν θα καπνίσω. Για το 2ο όμως τι προτείνετε; Αγορά άλλου λάστιχου; Είναι αυτό το nammor που λέτε σε προηγούμενα ποστ; Επίσης να πω ότι παρήγγειλα και το ignis. Το κατάστημα βρίσκεται Κρήτη αλλά δεν το λέω μην θεωρηθεί και διαφήμιση. 60 ευρώ ο Ν2 + 20 ευρώ ignis + 8 κάρβουνα Tom Cococha + 7 μεταφορικά. Ή άλλη επιλογή από Κύπρο έβγαινε ακριβότερα καθώς τα μεταφορικά είχαν 35 ευρώ περίπου. Τωρά υπομονή μέχρι να έρθει. gaurorakomelas η άκρη με τους al fakher υπάρχει ακόμη; Γιατί εδώ Θεσσαλονίκη είναι ακριβά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να αλλάξεις μάνικα θέλει ανταπτορα. Δοκίμασε την να δεις αν σου κάνει πρώτα και μετά βλέπεις να την αλλάξεις. Προτείνω να την καθαρίζεις τακτικά και όσο δεν καπνίζεις να μην είναι συνδεμένη με το ναργιλέ γιατί μαζεύει υγρασία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δοκιμάσω τον ναργιλέ όπως είναι και αν χρειαστεί κάνω αλλαγές. Τώρα όσο αφορά το ignis, πως πρέπει να βάζω τον καπνό; Είδα ότι από κάτω έχει κάτι εξογκώματα. Αυτά πρέπει να έρχονται σε επαφή με τον καπνό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε τι μπολ? να ξέρεις το oduman έρχεται χωρίς. γενικά ο κανόνας είναι τα "σπυράκια" που έχει απο κάτω να κάθονται στο καπνό αλλα ο καπνος να μην ακουμπάει το πάτωμα του Ignis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε αυτό το bowl. To βάλανε δώρο γιατί το έχουνε προσφορά με κάθε αγορά ναργιλέ oduman. Άρα τα σπυράκια πρέπει να ακουμπάνε τον καπνό. Κατάλαβα. Ο shisha house στέλνει Θεσσαλονίκη γεύσεις ή πρέπει να πας από το μαγαζί; Αν υπάρχει κάποιο παιδί από εδώ πάνω που θέλει να σπάσουμε κιλό στη μέση είμαι μέσα να ξέρετε.

Oduman-κεραμικό-κεφαλάκι-μπλε-470x600.jpg

Επεξ/σία από Petros24ath
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως σας φαινεται??το βρηκα στα 6 ευρω και ειναι πολυ καλο..

IMG_20180210_154643_778.jpg

3 ώρες πριν, noxvegeta είπε

ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΟΙΟ ΜΙΚΡΟΣ ΚΑΛΟΣ ΝΑΡΓΙΛΕΣ ΚΑΙ ΠΟΥ ΤΟΝ ΒΡΙΣΚΩ;ΘΕΛΩ ΜΙΚΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΜΕΤΑΦΕΡΩ

Oduman n2 διαβασε το προηγουμενο νημα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...