Προς το περιεχόμενο

Dell u2711


Tzimmys

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοίταξε τα usb του motherboard.Είχα παρόμοια θέματα και με άλλα πράματα και τα έλυσα με αυτό:

 

http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=4633&cat=16

 

Η αν βρεις κάποια με τσιπάκι της NEC.

 

Πάνω στο μόνιτορ έχω τα εξής:

 

1.LOGITECH QUICKCAM PRO 9000

2.LOGITECH USB DESKTOP MICROPHONE

3.TRUST Bluetooth 3.0 USB Adapter

4.ΑVERMEDIA USB TV

 

και παίζουν όλα καμπάνα!!!!!!!!!!!!!!!

 

Αν θες στείλε pm να σε πάρω τηλέφωνο!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 360
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

στις U2410 & 2209WA μου σταμάτησα να τα χρησιμοποιώ, πλέον usάρω τα front panel ports του νέου κουτιού μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού έχεις προθεσμία τόσο καιρό πάρε μια κάρτα που σου είπα ένα καλό USB 2 καλώδιο και δοκίμασε το:

 

Είναι πολύ μαμάτο το συγκεκριμένο:

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.505912

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάποιο περίεργο λόγο το site του eshop τώρα δεν δουλεύει...

 

Όσο για τον controller, ενώ έχεις δίκιο για την δοκιμή, μου είναι εντελώς άχρηστος σαν accessory, και έχω ένα ράφι με άχρηστα πράγματα ήδη.

Έχω usb3, έχω usb2, έχω firewire και δεν έχω συσκευές που να τα αξιοποιούν (αντιθέτως έφτιαξα καλώδια για com & parallel... εκεί έχω συσκευές!).

Οκ δεν θα είναι τίποτα ακριβό αλλά αν και στην νέα οθόνη δεν δουλέψει θα βάλω το usb-hub και πάλι και θα κάνω δουλειά μου, είναι και βιδωμένο στο γραφείο και περιμένει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mandos μια και τρέχεις linux να σου πω ότι στο linux υπάρχει ένα από τα καλύτερα hardware calibration προγράμματα το dispalgui. Το είχα δοκιμάσει και εγώ στη 2410 μου αλλά έχει τόσες πολλές ρυθμίσεις που ποτέ δεν έβγαλα ποιο καλό αποτέλεσμα από το μαμίσιο calibration. Μπορεί τα χρώματα να γίνονται πολύ ποιο ζωντανά αλλά πάντα είχε μια τάση αν πηγαίνει πολύ προς το μαύρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραίος check2fire! Θα το δοκιμάσω αύριο, από περιέργεια περισσότερο μιας και δεν έχω hardware calibrator.

 

Αυτό που παρατηρώ με την Dell είναι ότι ο εξωτερικός φωτισμός μου χαλάει πλέον την αίσθηση των χρωμάτων, περισσότερο από ότι με τις EIZO.

Εκείνες τις είχα σε περισσότερο brightness βέβαια αλλά αν ανεβάσω το bright στην Dell δεν μπορώ να κάτσω μπροστά της :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...