Προς το περιεχόμενο

Dell u2711


Tzimmys

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά βοήθεια,έχω την οθόνη εδώ και 2 χρόνια συνδεδεμένη με macbook pro και mini display port σε display port

αντάπτορα και από εκεί στο display port της μαμάς dell.

 

Τον τελευταίο καιρό μετακινώ συχνά τον υπολογιστή και από τότε δεν στέλνει το σήμα στην dell.

Πήρα ένα ίδιο αντάπτορα όπως τον παλιό που είχα από το multirama,έπαιξε κανονικά για 1 μήνα και πάλι τα ίδια.

Μου κάνουν αντικατάσταση τον αντάπτορα και πάλι τα ίδια.Ο παρακάτω είναι http://www.multirama.gr/mlrimages/JPG_400x300/0447927.jpg

Με hdmi,vga παίζει κανονίκα αλλά δεν σηκώνει βέβαια την μέγιστη ανάλυση.

 

Εσείς πως συνδέεται την οθόνη σε mac?Έχετε να προτείνετε κάτι?Βοήθεια παιδιά γιατί δεν μπορώ να δουλέψω...

Οι ανταπτορες mini displayport ειναι συνηθως χαμηλης ποιοτητας και με τα πολλα μπες-βγες/μετακινησεις κλπ χαλανε.

 

Οποτε προσοχη στις μετακινησεις και κατεληξα οτι το καλυτερο ειναι να παρεις μερικους των 5€ απο ebay, παρα εναν και καλα ποιοτικο με 25€, γιατι τελικως ολοι χαλανε το ιδιο ευκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 360
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση,από την δικιά μου πείρα μέχρι τώρα το ίδιο νομίζω.

Έχεις κάτι να προτείνεις?Πολλοί επίσης προτιμούν καλώδιο mini display->display port που

παίζει κανονικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Σκέφτομαι να το αγοράσω κι' εγώ ήθελα να ρωτήσω αν δουλεύει το παρακάτω καλώδιο με την ATI 6950

 

http://www.ebay.com/itm/110647829446?ssPageName=STRK:MESINDXX:IT&_trksid=p3984.m1436.l2649

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο σπαστικό Bug κατά την άποψή μου:

Έστω ότι έχουμε συνδεδεμένες δυο πήγες στην DP & HDMI. Αλλάζουμε από DP σε HDMI για να κλείσουμε τη συσκευή που είναι εκεί. Με το που την κλείνεις (εάν κλείνει ακαριαία όπως stb/ps3) η οθόνη πέφτει άμεσα σε ένα sleep mode – device not connected. Περνούν γύρω στα 5 δευτερόλεπτα με έμενα να πατώ το κουμπάκι μενού, μέχρι να ξανά ξυπνήσει το μενού και η οθόνη για να γυρίσεις πίσω στην DP.

 

Ενώ και κάποιες φορές σε αντίστοιχες αλλαγές χάνετε ο συγχρονισμός του DP με το PC με αποτέλεσμα οι ATI drivers να μου πετάνε ένα μήνυμα και να ρίχνουν την ανάλυση από τη native. Κλικ off , κλικ on, και επανέρχεται η native ανάλυση αλλά έχουν γίνει αχταρμάς τα windows desktop icons.

 

Δε ξέρω εάν χρησιμοποιείτε πολλαπλές πηγές ταυτόχρονα για να έχετε παρατηρήσει το παραπάνω firmware bug.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναρωταω γιατί δεν έχω λύσει το πρόβλημα μου,πως συνδέεται την οθόνη με Mac ρε παιδιά με τους ανταπτορες σε display port δε βγάζω άκρη,παραγγελα της apple το dual link dvi αλλα διαβάζω ότι δε παίζει πάντα.Βοηθάτε γιατί χανόμαστε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...