Προς το περιεχόμενο

Wii U Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Cortan και JohnVani18 βασίζεστε πολύ στις φήμες. Ο μηχανισμός για τα anti-used games είναι απλά φήμη. Δεν εχει κανεις επιβεβαιώσει τίποτα. Οπότε δεν μπορούμε να βγάλουμε συμπεράσματα ακόμα. Όπως επίσης δεν έχουμε μάθει πλήρη χαρακτηριστικά του wii u οπότε ακόμα δεν μπορούμε να κρίνουμε την δύναμη της κονσόλας. Εγώ πιστεύω το Wii U θα πάρει μπροστά αν υπάρξουν παιχνίδια που χρησιμοποιούν και την δύναμη της κονσόλας αλλά και το νέο gamepad (Zombi U, Mario).

 

Επίσης είχα διαβάσει κάπου παλαιότερα πως το wii U δεν θα κάνει upscale τα παιχνίδια του wii. Δεν θυμάμαι όμως αν ήταν φήμη ή δήλωση της Nintendo.

 

Τα περισσότερα αν όχι όλα από αυτά που γράφω για το Wii U Ναρούτο δεν είναι φήμες, αλλά επίσημα hardware specs που δόθηκαν στη δημοσιότητα από τη Nintendo, και τα οποία υπάρχουν και στη σελίδα της Wikipedia και αλλού (όπως π.χ. στο beyond3d που ασχολούνται εντατικά με λεπτομέρειες περί hardware).

Όπως και το ότι το Wii U υποστηρίζει HDMI 1.4, δηλαδή μπορεί ανά πάσα στιγμή να υποστηρίξει 3D, όπως και τα ps3,360 και μάλιστα με καλύτερα αποτελέσματα.

 

Ο επεξεργαστής είναι νέας αρχιτεκτονικής και σύμφωνα με όλες τις συγκλίνουσες πληροφορίες η κάρτα γραφικών θα είναι μία αντίστοιχη της 6670. (ή κάπου εκεί)

 

Το Wii U όσο και να σας φαίνεται περίεργο έχει αρκετή ισχύ στα χαρτιά, από κει και πέρα όμως είναι πώς θα είναι finalized τα τελικά specs και κυρίως πώς θα το αξιοποιήσουν οι developers. Ένα ακόμη στοιχείο που θα κρίνει κατά πόσο θα πουσάρει τα γραφικά το Wii U είναι η απειρία της Ninty σε HD περιεχόμενο, καθώς είναι πρωτοεισελθούσα στην αγορά. Π.χ. όπως είπα το Wii U σε επίπεδο hardware είναι συμβατό με 3D και μπορεί να το υποστηρίξει. Το θέμα είναι αν θα τολμήσει να κάνει το βήμα η Nintendo και κατά πόσο θα επιλέξει να πιέσει τα πράγματα.

 

Τα πρώτα στοιχεία είναι ενθαρρυντικά και παιχνιδάρες σαν το Pikmin 3 (έχω παίξει το Pikmin 1 στο GC και μόνο παιδικό παιχνίδι δε το λες - όσο παιδικό/χαρούμενο φαίνεται τόσο στρατηγική και ανοικτόμυαλη διάθεση/gameplay κρύβει). Είναι σαν να λέμε το αντίστοιχο Little Big Planet σε strategy, τραβηγμένο μεν αλλά πρόκειται για πολύ ποιοτικό ip που το ξαναρχίζει η Nintendo.

 

Σκεφτείτε πως το Wii είχε σχεδόν ακριβώς το ίδιο hardware με το GC. Το Wii U είναι αρκετά καλύτερο σε specs από την προηγούμενη προσπάθεια της Nintendo και πώς να μην είναι με τόσα κέρδη που έχει αποκομίσει η εταιρεία με το Wii.

 

Για το upscale που λες, θα είναι κρίμα να μην κάνει τα παιχνίδια upscaled. Θα δούμε όμως. Και μόνο η πλήρης προς τα πίσω συμβατότητα είναι κάτι το πολύ θετικό.

Εγώ βλέπω θετικά το Wii U. Και σκεφτείτε κάτι άλλο. To Wii είχε/έχει μία πολύ καλή γκάμα παιχνιδιών με πολλά ip's, πολλά ποιοτικά παιχνίδια και από τρίτους κατασκευαστές. Δείτε π.χ. Red Steel 2 με motion plus. Τα 360/ps3 λόγω επιμήκυνσης της γενιάς σε 7-8 ίσως και 9 χρόνια χωρίς καινούρια κονσόλα έχουν αρχίσει και μας πήζουν στα sequels. Κάτι που ΔΕ μου αρέσει.

Δε μπορώ να αμφισβητήσω π.χ. τα Gears of War. Παιχνιδάρες. Π.χ. το Uncharted το 1 σε θέματα gameplay έχει αντιγράψει πολλά στοιχεία από το Gears 1 που είχε φέρει επανάσταση. Όπως το cover system, όπως την εξαφάνιση της μπάρας της υγείας του παίκτη και αντικατάστασή της με το ασπρομαύρισμα της οθόνης, όταν ο χαρακτήρας τραυματίζεται, όπως στα όπλα που μπορείς να κουβαλήσεις που ήταν καθαρή αντιγραφή, όπως στα set pieces και στο στήσιμο των levels. Και μιλάμε για τα Uncharted που θεωρούνται από τα πιο fun παιχνίδια αυτής της γενιάς. Αλλά ξέρετε κάτι? Ωραία τα μεν, ωραία τα δε, αλλά κάπου με έχει χαλάσει η απλοποίηση του gaming και το scripted gaming περιεχόμενο, πολύ πιο mainstream παιχνίδια που χάνουν κάτι από τη μαγεία των παλιών. Θέλουμε φρέσκιες ιδέες και νομίζω η Ninty μπορεί να φέρει καινούριες ιδέες στο χώρο.

Δε με χαλάει η επιμήκυνση της ζωής των τωρινών κονσολών, έχει όμως αρχίσει και κουράζει, καθώς βλέπουμε μία από τα ίδια...κάθε χρόνο COD, κάθε χρόνο Assassin's Creed. Κάπου πιστεύω τα βαρεθήκαμε.

 

Αν έχει δυνατό 3rd party support το Wii U, τότε θα το υποστηρίξω, ξέχωρα από ότι είμαι φαν της Ninty.

 

Προσωπικά βασίζομαι γιατί του WiiU βγήκαν πραγματικές.

Το chipset που θα χρησιμοποιούσε είχε ακουστεί πως θα είναι το RV770, και πραγματικά αυτό χρησιμοποιεί. Και η κάρτα δεν είναι το μόνο που αποδίχθηκε πραγματικότητα.

 

Έχεις λινκ σχετικά με το πού αναφέρει πως το Assassin's Creed 3 θα τρέχει σε 1080p με 60fps ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης

Π.χ. το Uncharted το 1 σε θέματα gameplay έχει αντιγράψει πολλά στοιχεία από το Gears 1 που είχε φέρει επανάσταση. Όπως το cover system, όπως την εξαφάνιση της μπάρας της υγείας του παίκτη και αντικατάστασή της με το ασπρομαύρισμα της οθόνης, όταν ο χαρακτήρας τραυματίζεται, όπως στα όπλα που μπορείς να κουβαλήσεις που ήταν καθαρή αντιγραφή, όπως στα set pieces και στο στήσιμο των levels.

 

To Uncharted ανακοινωθηκε το 2006 ενω ειχε αρχισει νωριτερα η δημιουργια του.Τελικα βγηκε ενα χρονο μετα το Geow.Θεωρω αδυνατο να εχει αντιγραψει ολα αυτα μεσα σε ενα χρονο ενω το δουλευαν απο το 2005 τουλαχιστον.

 

Δε με χαλάει η επιμήκυνση της ζωής των τωρινών κονσολών, έχει όμως αρχίσει και κουράζει, καθώς βλέπουμε μία από τα ίδια...κάθε χρόνο COD, κάθε χρόνο Assassin's Creed. Κάπου πιστεύω τα βαρεθήκαμε.

 

Mε τα Beyond και last οf us(διαβασε previews) δεν θεωρω οτι ειδαμε μια απο τα ιδια,τουλαχιστον στην φετινη Ε3.

 

Οσο για το wiiu σε βλεπω πολυ αισιοδοξο.Ειναι 2η Ε3 που ειχε στην διαθεση της η Νιντεντο και καταφερε και παλι να μην δειξει κατι εντυπωσιακοτερο και σε γραφικα αλλα και σε software απο τα δυνατα παιχνιδια των ps3/360.Τι να το κανεις αν σε 2 χρονια δειξει ισαξια ποιοτητα γραφικων και σε 5 χρονια τα ξεπερασει οταν θα εχουν βγει se 2 χρονια το πολυ τα ps4/720?

 

Θελω να πω οτι σημερα σε ολους τους τομεις ειναι ps360>>>>>wiiu.Σε 2 χρονια που θα βγουν οι νεες κονσολες,θα παλευει να φτασει τα ps360...

Σιγουρα θα εχει καποια(λιγα) καλα παιχνιδια ομως οπως ειχε και το wii,αλλα ως εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις λινκ σχετικά με το πού αναφέρει πως το Assassin's Creed 3 θα τρέχει σε 1080p με 60fps ?

Κι εγώ σε forum το διάβασα, και μάλιστα το παιδί είπε πως η Ubisoft το επιβεβαίωσε πως θα τρέχει στα παραπάνω settings.

Το έψαξα και λίγο, αλλά δεν κατάφερα να βρώ κάτι σχετικό.. :/

Πάντως όλοι λένε για gorgeus, badass και οτι είναι η ομορφότερη console version.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με PDS13. Η Sony ανακοίνωσε νέα IP's και φαίνονται τρομερά. Beyond, Last of us. Ανακοίνωσε και ένα prequel (God of War Ascension) κάτι το οποίο μόνο δεν μας χαλάει. Αντιθέτως η MS και η Nintendo το μόνο που είδα είναι sequels και prequels των ήδη μεγάλων franchises. Gears of War, Forza, Halo, Mario... Και δεν συμμαζεύεται. Όχι ότι δεν είναι καλά παιχνίδια αλλά είναι μια από τα ίδια. Οπότε πιστεύω η sony έκανε ένα βήμα παραπέρα με το ps3 φέρνοντας 2 νέα και εντυπωσιάστηκα franchises. Από αυτά μπορούμε να καταλάβουμε πως η Sony αλλά και η MS φαίνεται να θέλουν να τραβήξουν πολύ ακόμα την ιστορία με τις τωρινές κονσόλες.

 

Το Wii U εμένα με είχε εντυπωσιάσει πέρσι με τις δυνατότητες του. Πέρσι ήταν σκέτη απογοήτευση μιας και μας μπούχτισαν στα Mario και είδαμε ελάχιστους ποιοτικούς τίτλους για την νέα κονσόλα της Nintendo. Εγώ από αυτούς ξεχώρισα το Zombi U μόνο.

 

Cortan η πλήρης συμβατότητα είναι σίγουρα μεγάλο advantage προς την nintendo. Αλλά δεν πρέπει να επικεντρωθεί μόνο. Αν αρχίσει να χρησιμοποιεί πάλι wiimote στα περισσότερα παιχνίδια δεν το λες και επανάσταση. Αν συνεχίσει έτσι πάντως προβλέπω να μην δει την ίδια επιτυχία που είδε και με το Wii. Εύχομαι να βγω λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

naruto14,έτσι είναι αλλά αν το ξανασκεφτείς η Sony για φέτος-2012 δεν έχει ούτε έστω έναν AAA-exclusive τίτλο και η πλάκα είναι ότι το 2013 γίνεται πραγματικά χαμός απο multi ips.Το GOW βέβαια προφανώς και δεν χαλάει τους fans του είδους αλλά είναι το έκτο GOW και δεν έχει πλέον κάποιο story αφού έχει σχεδόν εξαντληθεί....το μόνο σίγουρα που του έχει απομείνει είναι το απολαυστικότατο gameplay του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

naruto14,έτσι είναι αλλά αν το ξανασκεφτείς η Sony για φέτος-2012 δεν έχει ούτε έστω έναν AAA-exclusive τίτλο και η πλάκα είναι ότι το 2013 γίνεται πραγματικά χαμός απο multi ips.Το GOW βέβαια προφανώς και δεν χαλάει τους fans του είδους αλλά είναι το έκτο GOW και δεν έχει πλέον κάποιο story αφού έχει σχεδόν εξαντληθεί....το μόνο σίγουρα που του έχει απομείνει είναι το απολαυστικότατο gameplay του.

 

Φυσικά θα είναι απολαυστικό. Έχεις δίκιο πάντως για φέτος δεν μας έχει ούτε ένα ΑΑΑ-exclusive. Θα έπρεπε να τα μοιράσουν λίγο και να μην τα βγάλουν όλα το Μάρτιο του 2013.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα που δεν έχει, να μάσουμε και κανένα ψιλό.. :P

Αν και με το WiiU να έρχεται δεν προβλέπεται κάτι τέτοιο.

 

Ναι αλλά αν έβγαινε πχ τον νοέμβριο εσύ θα το έπαιρνες κατά Μάρτιο μεριά και μετά το καλοκαίρι θα έπαιρνες το άλλο που θα έβγαινε τον Μάρτιο. That's the point.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Uncharted ανακοινωθηκε το 2006 ενω ειχε αρχισει νωριτερα η δημιουργια του.Τελικα βγηκε ενα χρονο μετα το Geow.Θεωρω αδυνατο να εχει αντιγραψει ολα αυτα μεσα σε ενα χρονο ενω το δουλευαν απο το 2005 τουλαχιστον.

 

 

 

Mε τα Beyond και last οf us(διαβασε previews) δεν θεωρω οτι ειδαμε μια απο τα ιδια,τουλαχιστον στην φετινη Ε3.

 

Οσο για το wiiu σε βλεπω πολυ αισιοδοξο.Ειναι 2η Ε3 που ειχε στην διαθεση της η Νιντεντο και καταφερε και παλι να μην δειξει κατι εντυπωσιακοτερο και σε γραφικα αλλα και σε software απο τα δυνατα παιχνιδια των ps3/360.Τι να το κανεις αν σε 2 χρονια δειξει ισαξια ποιοτητα γραφικων και σε 5 χρονια τα ξεπερασει οταν θα εχουν βγει se 2 χρονια το πολυ τα ps4/720?

 

Θελω να πω οτι σημερα σε ολους τους τομεις ειναι ps360>>>>>wiiu.Σε 2 χρονια που θα βγουν οι νεες κονσολες,θα παλευει να φτασει τα ps360...

Σιγουρα θα εχει καποια(λιγα) καλα παιχνιδια ομως οπως ειχε και το wii,αλλα ως εκει.

 

 

Αδύνατο ξε-αδύνατο, είναι γεγονός πως το πρώτο Gears έβαλε τις βάσεις για όλα σχεδόν τα μετέπειτα 3rd person shooters και τα νεωτεριστικά του στοιχεία, ασφαλώς και θα πήγαιναν άλλοι developers αν όχι να τα αντιγράψουν, σίγουρα να τα λάβουν υπόψη τους. Τέτοια περίπτωση είναι και το Uncharted. Σίγουρα αυτό δε μειώνει καθόλου το μέγεθος του ip της Naughty Dog, καθότι προσωπικά μ αρέσει εξίσου και η σειρά GeOW και η σειρά των Uncharted..

Το Gears βγήκε ένα χρόνο νωρίτερα και σίγουρα είχαν χρόνο στη Naughty Dog να ενσωματώσουν μερικά από τα στοιχεία του. Δε σου λέω πως τα αντέγραψαν και όλα, μπορεί μερικά να τα είχαν εξίσου σκεφτεί και οι ίδιοι αλλά δε μπορεί κανείς παρά να ερωτηθεί πόσο μοιάζουν τα στοιχεία του gameplay του Uncharted στο Gears. Αν παίξεις το Gears1, μετά από 2-3 Uncharted, θα καταλάβεις τι εννοώ. Ειδικά στο θέμα των όπλων που μπορεί να φέρει ο παίκτης, το σύστημα είναι σχεδόν το ίδιο. Μην πω το ίδιο.

 

Για το Beyond δήλωσα σχετικά και στo θέμα με την E3 πως είναι για μένα Ν.1 παιχνίδι αναμενόμενο στη λίστα που έκανα. Είμαι φαν της QD και του Cage και το περιμένω πως και πως το παιχνίδι. Για το The Last of Us σίγουρα φέρνει κάποιες νέες ιδέες και όπως πάλι είχα γράψει, αν παίξουν καλά το χαρτί του survival θα αποδειχθεί ευχάριστη έκπληξη. Απλώς το παιχνίδι με απογοήτευσε λίγο στον γραφικό τομέα. Σε θέμα γραφικής απεικόνισης και artwork, τουλάχιστον απ΄ό,τι είδαμε, προτιμώ πολύ περισσότερο το Uncharted 3. Περίμενα κάτι περισσότερο σίγουρα. Και επειδή θα διαδραματίζεται στην πόλη, δε νομίζω να έχει πολλά διαφορετικά τοπία ή διαφορετικό art direction. Ή ας πούμε περίμενα πολλά περισσότερα από τη Naughty Dog ύστερα από 3 Uncharted.

Αυτό φυσικά δε μειώνει την αξία του παιχνιδιού, το οποίο κάλλιστα μπορεί να αποδειχθεί πολύ καλό. Από την άλλη δε νομίζω πως μπορεί να αποτελέσει ένα καινούριο franchise. Λόγω της φύσης του παιχνιδιού.

 

Τώρα αυτά τα 2 παιχνίδια δε λένε και πολλά. Αν δείτε εποχές ps2, θα δείτε πολλά περισσότερα original games και λιγότερα sequels. Και η MS π.χ. ανακοίνωσε 3 νέα εxclusive παιχνίδια στην E3, τι σημαίνει αυτό? Πως το 360 δεν έχει αρκετά sequels? Σίγουρα έχει .

 

Για το Wii U τώρα, γιατί να μην είμαι αισιόδοξος? Με ό,τι καταπιάνεται τα τελευταία χρόνια η Nintendo γίνεται επιτυχία. Να δούμε το Wii? Να δούμε το 3DS?

To 3DS το θεωρώ πως πάει καταπληκτικά, έχουν αρχίσει να βγαίνουν παιχνίδια 2ης γενιάς και σε γραφική απεικόνιση είναι πολύ πιο κοντά στο Vita απ' ό,τι ήταν το DS στο PSP. Αν το 3DS είχε 2 αναλογικούς μοχλούς και multitouch θα προσέγγιζε την τελειότητα :P

 

Με την ίδια λογική πιστεύω πως το Wii U επεκτείνεται πολύ περισσότερο από ό,τι το Wii. Θα υποστηρίζει motion controls, touch controls και παραδοσιακό controller.

Πιστεύω δείχνει μία πληρότητα στα inputs. Όπως έγραψα και σε άλλο σημείο, για όποιον δεν έχει Wii, θα είναι μία καταπληκτική ευκαιρία, δεδομένου πως έχει σωστή τιμολογιακή πολιτική. Εκφράζω τις αμφιβολίες μου, αλλά τα θετικά νομίζω είναι περισσότερα από τα αρνητικά.

 

Συμφωνώ με PDS13. Η Sony ανακοίνωσε νέα IP's και φαίνονται τρομερά. Beyond, Last of us. Ανακοίνωσε και ένα prequel (God of War Ascension) κάτι το οποίο μόνο δεν μας χαλάει. Αντιθέτως η MS και η Nintendo το μόνο που είδα είναι sequels και prequels των ήδη μεγάλων franchises. Gears of War, Forza, Halo, Mario... Και δεν συμμαζεύεται. Όχι ότι δεν είναι καλά παιχνίδια αλλά είναι μια από τα ίδια. Οπότε πιστεύω η sony έκανε ένα βήμα παραπέρα με το ps3 φέρνοντας 2 νέα και εντυπωσιάστηκα franchises. Από αυτά μπορούμε να καταλάβουμε πως η Sony αλλά και η MS φαίνεται να θέλουν να τραβήξουν πολύ ακόμα την ιστορία με τις τωρινές κονσόλες.

 

Το Wii U εμένα με είχε εντυπωσιάσει πέρσι με τις δυνατότητες του. Πέρσι ήταν σκέτη απογοήτευση μιας και μας μπούχτισαν στα Mario και είδαμε ελάχιστους ποιοτικούς τίτλους για την νέα κονσόλα της Nintendo. Εγώ από αυτούς ξεχώρισα το Zombi U μόνο.

 

Cortan η πλήρης συμβατότητα είναι σίγουρα μεγάλο advantage προς την nintendo. Αλλά δεν πρέπει να επικεντρωθεί μόνο. Αν αρχίσει να χρησιμοποιεί πάλι wiimote στα περισσότερα παιχνίδια δεν το λες και επανάσταση. Αν συνεχίσει έτσι πάντως προβλέπω να μην δει την ίδια επιτυχία που είδε και με το Wii. Εύχομαι να βγω λάθος.

 

 

Και η MS ανακοίνωσε τα Matter, Lococycle και Ascends. Τρία καινούρια παιχνίδια exclusive για του χρόνου.

Αυτό δε λέει τίποτα. Έχουμε αρχίσει να πήζουμε στα sequels στις 2 κονσόλες. Ίσως απλά η κατάσταση να είναι λίγο καλύτερη στο ps3. Μην ξεχνάς το 360 φτάνει σε λίγο 7 χρόνια ζωής. Από τη μία λέω καλά κάνει η εταιρεία και το υποστηρίζει τόσο πολύ, από την άλλη όπως και να το κάνουμε βαριέσαι με sequels.

 

Στο Wii U πρέπει να δώσουμε λίγο χρόνο ακόμα, αλλά ήδη έχουμε τα Legocity, NintendoLand, Rayman Legends, New Super Mario Bros, Pikmin 3 και μάλλον ξεχνάω και κάποια. Πιστεύω σε launch θα έχει καλύτερους τίτλους απ' ό,τι είχε το Wii όταν ξεκίνησε.

Μπορεί να μην έχει την ίδια επιτυχία με το Wii, αλλά αυτό δε σημαίνει πως θα είναι χειρότερη κονσόλα ή πως θα έχει χειρότερες gaming εμπειρίες.

Αν το Wii U υποστηρίζει τόσα διαφορετικά inputs χειρισμού, δηλαδή motion controls, touch controls, screen streaming, augmented reality μέσω του NFC και τον παραδοσιακό hardcore controller, τότε εγώ βλέπω να έχει αρκετά wide κοινό στο gaming.

 

Aν τιμολογηθεί ρεαλιστικά και κάτω από 300 ευρώ launch day, θα είναι μία solid επιλογή, έχοντας headstart από τις καινούριες κονσόλες 1-2 χρόνια.

 

Θα δούμε :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Το Gears βγήκε ένα χρόνο νωρίτερα και σίγουρα είχαν χρόνο στη Naughty Dog να ενσωματώσουν μερικά από τα στοιχεία του.

Δε σου λέω πως τα αντέγραψαν και όλα, μπορεί μερικά να τα είχαν εξίσου σκεφτεί και οι ίδιοι αλλά δε μπορεί κανείς παρά να ερωτηθεί πόσο μοιάζουν τα στοιχεία του gameplay του Uncharted στο Gears. Αν παίξεις το Gears1, μετά από 2-3 Uncharted, θα καταλάβεις τι εννοώ.

Οποιος κανει κατι πρωτος και πετυχει ειναι λογικο να αντιγραψουν οι αλλοι,αλλα εδω εχουμε παιχνιδια που ξεκινησαν την ιδια περιοδο και τελειωσαν περιπου την ιδια(εφαγε καθυστερηση το Uncharted).Δεν διαφωνω οτι εχει παρει καποια στοιχεια το Uncharted(αν και δεν μπορει να ειναι κανεις σιγουρος),αλλα οταν το παιχνιδι ειναι ετοιμο 90% αντε να εχει παρει απο το GoW εναι 5% και πολυ βαζω.

Nομιζω δεν ειναι παραλογο αυτο που λεω.

 

Ειδικά στο θέμα των όπλων που μπορεί να φέρει ο παίκτης, το σύστημα είναι σχεδόν το ίδιο. Μην πω το ίδιο.

 

Tι εννοεις?

 

Απλώς το παιχνίδι με απογοήτευσε λίγο στον γραφικό τομέα. Σε θέμα γραφικής απεικόνισης και artwork, τουλάχιστον απ΄ό,τι είδαμε, προτιμώ πολύ περισσότερο το Uncharted 3. Περίμενα κάτι περισσότερο σίγουρα.

 

Ακομα και αν σε απογοητευσε ειναι βεβαιο οτι θα εχει τα καλυτερα γραφικα για παιχνιδι του ειδους.Απογοητευση για την ND σημαινει ακριβως αυτο.Εισαι ο καλυτερος αλλα οχι με διαφορα.

Ειναι πολυ βαρυ να πουμε οτι απογοητευουν τετοια γραφικα.Απογοητευει η ND και παλι βαρυ ειναι,αλλα τι να βγαλει?PS4 γραφικα στο ps3?

 

 

 

Για το Wii U τώρα, γιατί να μην είμαι αισιόδοξος? Με ό,τι καταπιάνεται τα τελευταία χρόνια η Nintendo γίνεται επιτυχία.

 

Γιατι ισως η εμπορικη επιτυχια δεν εχει καμια απολυτως σημασια.Ειδικα για τις κονσολες τις Νιντεντο απο wii και μετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι εννοεις?

 

- - - - - - - - - - -

 

Γιατι ισως η εμπορικη επιτυχια δεν εχει καμια απολυτως σημασια.Ειδικα για τις κονσολες τις Νιντεντο απο wii και μετα.

 

 

Εννοώ το σύστημα του Gears που έχει ένα πιστόλι αριστερά, ένα βαρύ όπλο δεξιά κτλ.

Είναι σχεδόν το ίδιο με το σύστημα του Uncharted.

 

Αυτό περί μη εξίσωσης της εμπορικής επιτυχίας με την ποιότητα της κονσόλας το έγραψα μόλις παραπάνω στον Naruto.

Αλλά προσωπικά όσες κονσόλες είχα της Ninty της χάρηκα και με το παραπάνω. Έχω απίστευτες αναμνήσεις από το GC.

Μπορεί να είμαι και αρκετά αισιόδοξος γιατί όπως σου έχω πει και παλαιότερα είμαι φαν της Ninty και ίσως είμαι λίγο περισσότερο hyped απ' ό,τι πρέπει :P :D

 

Βέβαια έγραψα για το ποια πράγματα με προβληματίζουν στο Wii U. Δεν είναι σίγουρα όλα ρόδινα. Έχει πολύ δρόμο ακόμα να διανύσει η Nintendo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...