Προς το περιεχόμενο

Wii U Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αφου σου ειχα ξαναπει ρε συ για το Resistance 3.Ειναι πραγματικα καλο και Half-lifιζει αρκετα.Δεν εχει αδικο ο φιλος σου.σιγουρα εχει αδικηθει απο τον τυπο,αλλα οχι απο τους gamers.Γενικα τα σχολια ηταν πολυ θετικα ας πουμε στο Neogaf οταν το επαιζε πολυς κοσμος και μπορουσες να καταλαβεις οτι ειναι καλο παιχνιδι.

Αντιθετα ο τυπος ειχε φερθει πολυ καλα στο Resistance 2 και οι gamers το εθαβαν.

Ειναι ισως η πρωτη φορα που πεφτει τοσο εξω το metacritic κατ'εμε(και για τα 2 παιχνιδια).

 

 

 

Για μενα

 

Resistance 3>>R1>.................................................................Resistance 2

 

Μπορω να δικαιολογησω το γεγονος οτι το βαζεις σε πρωτη θεση το Resistance 1 μονο επειδη ηταν launch game.

 

Το Half life 2 ειναι το καλυτερο fps ever για μενα.Οποιο και να βαλεις διπλα του θα ειναι για γελια.Δεν θεωρω ομως για γελια το να υποστηριξει καποιος οτι ειναι το καλυτερο fps μετα το HL2(προφανως το παιδι υποστηριξε κατι τετοιο γιατι εχουν ας πουμε καποια κοινα στοιχεια τα 2 παιχνιδια,δεν θα εβαζε ποτε το bulletstorm ξερω γω στη κουβεντα οσο καλο και να ηταν).Δεν ειπε οτι ειναι ιδια ποιοτητα.

 

Για μενα τα μοναδικα παιχνιδια που Half-lifιζουν ειναι το Resistance 3 και το crysis 2.Μεταξυ των 2 προτιμω το Resistance 3.

Οποτε και εγω μετα το HL2 θα εβαζα το Resistance 3.Δεν μπορω να σκεφτω καποιο αλλο.Τα αλλα ειναι πολυ διαφορετικα.

 

 

 

 

 

Αν βάλεις το Half Life 1 δίπλα στο 2 είσαι σίγουρος ότι θα βάλεις τα γέλια? Εγώ παντως όχι μιας και το θεωρώ ακόμη καλύτερο. Υπόθηκε ότι το R3 είναι το καλύτερο fps μετά το HL2 (με ποια κριτίρια και ποια παιχνίδια έχει παίξει αυτός που το ανέφερε ενας θεός ξέρει) το οποίο ξαναλέω είναι για γέλια να το υποστηρίζει κανείς. Ίσως σε ένα universe χωρίς Bioshock, Halo, Metroid Prime, CoD, Deux Ex κτλ να ίσχυε κάτι τέτοιο, αλλά δεν είμαστε στο Fringe.

Αυτά απο εμένα μιας και όντως είμαστε offtopic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Αν βάλεις το Half Life 1 δίπλα στο 2 είσαι σίγουρος ότι θα βάλεις τα γέλια? Εγώ παντως όχι μιας και το θεωρώ ακόμη καλύτερο.

 

Σημερα ναι θα βαλω τα γελια.Επειδη κοιταμε ομως ανα εποχη τα παιχνιδια δεν θα διαφωνησω μαζι σου.

 

 

Υπόθηκε ότι το R3 είναι το καλύτερο fps μετά το HL2 (με ποια κριτίρια και ποια παιχνίδια έχει παίξει αυτός που το ανέφερε ενας θεός ξέρει) το οποίο ξαναλέω είναι για γέλια να το υποστηρίζει κανείς. Ίσως σε ένα universe χωρίς Bioshock, Halo, Metroid Prime, CoD, Deux Ex κτλ να ίσχυε κάτι τέτοιο, αλλά δεν είμαστε στο Fringe.

Αυτά απο εμένα μιας και όντως είμαστε offtopic

Καταρχην υπαρχουν αποψεις και αποψεις.

Εχμ ναι,Καταδευτερον μαλλον δεν προσεχεις τι γραφω.Το COD τι σχεση εχει με τα HL2?(ασε που τα COD ειναι copy paste καθε νεο COD πλεον και απορω πως τα βαζεις διπλα στα παραπανω).

Το παιδι μιλησε για παιχνιδια που ειναι πιο κοντα σε κατι σαν το HL2.Οποτε μου φαινεται λογικο να το βαζει μετα απο το HL2 ως το καλυτερο.Kατ'εμε δεν ειναι παραλογο να το κανει.

Γιατι πρεπει να μας πειραζει παντα οταν καποια αποψη αποθεωνει παιχνιδι του Ps3(στο κατω κατω ο φιλος του ειναι fan των fps συμφωνα με τον Cortan).

Αληθεια το εχεις παιξει?

 

 

ΥΓ.Μπορουν να μεταφερθουν σε αλλο thread τα οφτοπικ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που υποστηρίζει 4 pro controllers είναι καλό. Τo TV Button τι είναι?

Δεν είδες την Ε3..? Θα μπορείς να χρησιμοποιείς το tablet σαν χειριστήριο τηλεόρασης.

 

υγ : η Nintendo έκανε την αρχή για υποστήριξη άνω των 2 controllers με το Ν64 ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είδες την Ε3..? Θα μπορείς να χρησιμοποιείς το tablet σαν χειριστήριο τηλεόρασης.

 

υγ : η Nintendo έκανε την αρχή για υποστήριξη άνω των 2 controllers με το Ν64 ;)

 

Με προσβάλλεις τώρα :P Αυτό πρέπει να μου ξέφυγε. Δηλαδή απλά θα χρησιμοποιείται ως απλό τηλεκοντρόλ ή θα έχει και άλλες δυνατότητες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν απλό τηλεκοντρόλ. Σαν τι παραπάνω δυνατότητες αν δεν τις υποστηρίζει η τηλεόραση..? :P

 

Ξέρω γω τι να πω :P. Πάντως καλό αυτό γιατί κάθε φορά που παίζω ps3 ψάχνω το τηλεκοντρόλ το οποίο μετά το βρίσκω μέσα σε μαξιλάρια κάτω απο καναπέδες δίπλα στο ψυγείο στο μπάνιο. Άσε καλύτερα να παίρνω το χειριστήριο και να μην χρειάζομαι τίποτα άλλο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι τι ειναι ο Yahtzee?Δε τον ξερω γι αυτο ρωταω:P

 

Εχει μια "συμπάθεια" προς τα modern shooters, ειδικά τα στρατιωτικά. Επίσης, σπάνια λέει καλό λόγο για παιχνίδι. Οχι ότι δεν του αρέσει τίποτα, απλώς αυτό είναι το στιλ του. Αγαπά SotC και SH 2 όμως :P

Δες reviews του, έχει πολλή πλάκα, κι ας μη συμφωνείς με τις απόψεις του.

Ισως έχει την πιο πολλή πλάκα ακριβώς όταν δε συμφωνείς μαζί του.

 

Τέλος το off-topic κι από μένα.

 

 

Πάντως, εξακολουθεί η Ν να μη λέει τίποτα ουσιαστικό για τα specs. Οτιδήποτε άλλο εγώ το θεωρώ speculation και κρατώ μικρό καλάθι.

Είναι όπως είχε πει κάποιος πριν από μερικές σελίδες. "Αυτό το αμάξι έχει 4 ρόδες, κινητήρα, τιμόνι κλπ". Ιδωμεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και δεν είναι.

Το ένα είναι action-adventure και το άλλο RPG(εφόσον μιλάμε για τα 2 πρώτα).

 

To Metroid Prime είναι First person shooter - action advenutre. Το deus ex είναι RPG με στοιχεία fps και tps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...