Προς το περιεχόμενο

Wii U Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σημερα ναι θα βαλω τα γελια.Επειδη κοιταμε ομως ανα εποχη τα παιχνιδια δεν θα διαφωνησω μαζι σου.

 

 

 

Καταρχην υπαρχουν αποψεις και αποψεις.

Εχμ ναι,Καταδευτερον μαλλον δεν προσεχεις τι γραφω.Το COD τι σχεση εχει με τα HL2?(ασε που τα COD ειναι copy paste καθε νεο COD πλεον και απορω πως τα βαζεις διπλα στα παραπανω).

Το παιδι μιλησε για παιχνιδια που ειναι πιο κοντα σε κατι σαν το HL2.Οποτε μου φαινεται λογικο να το βαζει μετα απο το HL2 ως το καλυτερο.Kατ'εμε δεν ειναι παραλογο να το κανει.

Γιατι πρεπει να μας πειραζει παντα οταν καποια αποψη αποθεωνει παιχνιδι του Ps3(στο κατω κατω ο φιλος του ειναι fan των fps συμφωνα με τον Cortan).

Αληθεια το εχεις παιξει?

 

 

ΥΓ.Μπορουν να μεταφερθουν σε αλλο thread τα οφτοπικ.

 

Απο που προκυπτει ότι μιλάει για παιχνίδια που μοιάζουν στο HL2?

 

μάλιστα δήλωσε πως είναι το καλύτερο shooter που έχει δει μετά το Half-life 2

 

απο αυτό εγω καταλαβαίνω ότι μιλάει γενικά για fps

 

Όσο για τα CoD μπορεί να έχουν γίνει τα FIFA των FPS αλλά το 1 και το 4 είναι παιχνιδάρες και άνετα θα έμπαιναν σε ενα Top10 FPS of all time. Τα Resistance με τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δε θα συνεχίσω την κουβέντα.

Βρείτε μου κάπου που να λέει τα Metroid Prime first person shooter.

Είναι action-adventure.

Τα στοιχεία δε λένε κάτι. RPG παραμένει. Και το Fallout 3 μπορείς να το παίξεις σαν FPS. Δεν αλλάζει το γεγονός πως είναι RPG.

 

Τέλος από εμένα. Δε θα εξηγώ τα αυτονόητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι κάτι είναι πρώτου προσώπου και έχει όπλα δεν το κάνει αυτόματα shooter. Σε λίγο θα ακούσουμε ότι και το Vampire the Masquerade: Bloodlines ήταν FPS.

 

δηλαδη το MGS δεν ειχε cover system στο ps1?...

 

Εχει πλάκα που σε λίγα χρόνια θα καταλήξουμε να λέμε ότι το MGS 1 είναι underrated. Από την άλλη, βέβαια, το GoW συνδύασε στοιχεία κι έφτιαξε ένα πακέτο που όχι μόνο έγινε mainstream, αλλά το πήραν "πακέτο" πολλά παιχνίδια. Οχι μόνο το cover system, όλο στιλ χειρισμού. Να αντιγράφεις στοιχεία είναι εύκολο, να συνδυάζεις και να ενσωματώνεις πετυχημένα είναι το θέμα (και, φυσικά, δεν είναι κακό).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Απο που προκυπτει ότι μιλάει για παιχνίδια που μοιάζουν στο HL2?

 

Εγω αυτο καταλαβα.Αλλιως δεν θα μιλαγε για καλυτερο fps γενικα μετα το HL2.Γιατι υπαρχουν οντως καλυτερα.Δεν νομιζω οτι χρειαζεται να το πει(τουλαχιστον για μενα).

 

Όσο για τα CoD μπορεί να έχουν γίνει τα FIFA των FPS αλλά το 1 και το 4 είναι παιχνιδάρες και άνετα θα έμπαιναν σε ενα Top10 FPS of all time. Τα Resistance με τίποτα.

 

Μονο το COD4 ειναι παιχνιδαρα.Ολα τα αλλα ηταν αισχρο copy paste.Aντε λιγο το black ops εδωσε 0,1% φρεσκαδα.

Νομιζω προσβαλεις τα fifa οταν τα συγκρινεις με τα COD:p

Τα fifa τουλαχιστον προσθεσουν 10δες νεα animation και features καθε χρονο.Καθε νεο COD ειναι για τα COD οτι ειναι για το fifa12 το Euro12.Και πολυ του ειναι:P

 

Οπως και να χει το Resistance3 για μενα ειναι παιχνιδι του 8.5 ανετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

and is classified by Nintendo as a first-person adventure[2] rather than a first-person shooter,

 

Ξέρεις αγγλικά; :rolleyes:

 

Λάθος δικό μου. Είχα ξεχάσει ότι με τον όρο fps εννοούσαμε και shooter. Εγώ είχα στο μυαλό μου την first person κάμερα. :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Rrrrriiight... Γι' αυτό δε λειτουργεί το Starcraft, ε; Ούτε παίζεται επαγγελματικά. Και αναρωτιόμουν το λόγο. :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα ναι θα βαλω τα γελια.Επειδη κοιταμε ομως ανα εποχη τα παιχνιδια δεν θα διαφωνησω μαζι σου.

 

Το παιδι μιλησε για παιχνιδια που ειναι πιο κοντα σε κατι σαν το HL2.Οποτε μου φαινεται λογικο να το βαζει μετα απο το HL2 ως το καλυτερο.Kατ'εμε δεν ειναι παραλογο να το κανει.

Γιατι πρεπει να μας πειραζει παντα οταν καποια αποψη αποθεωνει παιχνιδι του Ps3(στο κατω κατω ο φιλος του ειναι fan των fps συμφωνα με τον Cortan).

Αληθεια το εχεις παιξει?

 

 

ΥΓ.Μπορουν να μεταφερθουν σε αλλο thread τα οφτοπικ.

 

Ο φίλος μου αυτός δεν είναι απλός φαν. Αν εγώ μπορώ να πω πως είμαι φαν ας πούμε (επειδή εγώ εκτιμάω σχεδόν όλες τις γκάμες παιχνιδιών - με νούμερο 1 τα adventure και τα σινεμάτικ/action/adventure games, νούμερο 2 τα strategies και νούμερο 3 τα rpg's - τα shooters είναι χαμηλότερα), τότε αυτός είναι shooter whore. Μιλάμε πως παίζει shooters από την εποχή του DOOM 1 και του Wolfenstein 3D, όταν εγώ το πρώτο shooter που έπαιξα είναι το Quake 1 (και μεταγενέστερα είδα το Doom 1) και ΟΚ ως gamer του δίνω πολύ respect. Σε πολλά συμφωνούμε, όπως για παράδειγμα πως το Halo 1 παραμένει ίσως το καλύτερο Halo και αν δεν είχε αυτό το repetition μπρος-πίσω στα levels θα ήταν σχεδόν τέλειο για την εποχή του, όπως το ότι το Halo 3 ήταν κατώτερο των περιστάσεων και πως ίσως το καλύτερο shooter πέρα των Half-life 1/2 είναι το System Shock 2. Κάτι και στο οποίο και πάλι θα συμφωνήσω. Οπότε έχω λόγους να εκτιμάω την άποψή του και γι αυτό θα παίξω σε λίγο καιρό το Resistance το 1 να μπώ στο κλίμα. Και κάποια στιγμή θα δω σίγουρα το 3, γι αυτό και σε ρώτησα γιατί έχω καλή άποψη για την πάρτυ σου - όσο και να διαφωνούμε σε άλλα :P Δε θυμόμουν πως μου είχες ξαναπεί για το Resistance 3.

 

Αν βάλεις το Half Life 1 δίπλα στο 2 είσαι σίγουρος ότι θα βάλεις τα γέλια? Εγώ παντως όχι μιας και το θεωρώ ακόμη καλύτερο. Υπόθηκε ότι το R3 είναι το καλύτερο fps μετά το HL2 (με ποια κριτίρια και ποια παιχνίδια έχει παίξει αυτός που το ανέφερε ενας θεός ξέρει) το οποίο ξαναλέω είναι για γέλια να το υποστηρίζει κανείς. Ίσως σε ένα universe χωρίς Bioshock, Halo, Metroid Prime, CoD, Deux Ex κτλ να ίσχυε κάτι τέτοιο, αλλά δεν είμαστε στο Fringe.

Αυτά απο εμένα μιας και όντως είμαστε offtopic

 

 

Ειπώθηκε από έναν φίλο μου πως "το Resistance 3 ίσως και να είναι το καλύτερο shooter που έχει αυτός παίξει μετά το Halflife 2".

Έτσι ακριβώς μου είπε. Όχι πως είναι το 2ο καλύτερο shooter γενικώς.

Αν ρωτήσεις εμένα ποιο είναι το καλύτερο shooter που έχεις παίξει θα σου πω το Half-life 1. Άνετα...Με τα Quake 2/Quake 3 Arena πολύ κοντά..Απλά το Arena ως multiplayer παίζει σε λίγο διαφορετική κατηγορία, αλλά παρέμενε ατελείωτο φαν.

 

Μετά θα σου πω το System Shock 2 και μετά ίσως το Half-life 2 με το Halo 1 πολύ κοντά. Στο System Shock 2 συμφωνώ με το φίλο μου (για νούμερο 2, νούμερο 3 shooter)και επειδή προσωπικά ξέρω πως είναι από τα άτομα που έχουν παίξει σχεδόν όλα τα shooters που έχουν βγει, ακόμα και το Daikatana του Romero ή το Blood της Monolith....τον εμπιστεύομαι αρκετά. Απλά μου έκανε τρομερή εντύπωση και δεν περίμενα να είναι τόσο underrated το Resistance 3. Γι αυτό και θέλω να το δω προσωπικά.

 

Τα Metroid Prime είναι ένα είδος από μόνα τους και είναι κορυφή, αλλά εγώ δε θα τα έβαζα στο ίδιο σακί. Το Deux Ex επίσης δεν είναι καθαρόαιμο shooter, αλλά μία κλάση μόνο του και αυτό. Με το Deux Ex θα συμφωνήσω πως είναι παιχνιδάρα, από τα πάρα πολύ καλά που έχουν βγεί.

 

Από τα σύγχρονα COD έχω δεί μέχρι το Modern Warfare 1, το οποίο και είναι σαφώς ανώτερο από το 3. Παρακάτω δε τα έχω δει, μου φαίνονται sequels...

 

edit: Ξέχασα και το Unreal. Παιχνιδάρα.

 

Πάντως, ο Yahtzee είχε καλά λόγια να πει (για όποιον τον παρακολουθεί δε χρειάζεται να πω πόσο απρόσμενο ήταν αυτό). Φαντάζομαι πως ό,τι εξέπληξε αυτόν εξέπληξε και τον εν λόγω φίλο.

 

http://www.escapistmagazine.com/videos/view/zero-punctuation/4728-Resistance-3

 

 

Πολύ πιθανό! Καλά τι τρελό γέλιο αυτός?! :D

 

Το ότι κάτι είναι πρώτου προσώπου και έχει όπλα δεν το κάνει αυτόματα shooter. Σε λίγο θα ακούσουμε ότι και το Vampire the Masquerade: Bloodlines ήταν FPS.

 

Εχει πλάκα που σε λίγα χρόνια θα καταλήξουμε να λέμε ότι το MGS 1 είναι underrated. Από την άλλη, βέβαια, το GoW συνδύασε στοιχεία κι έφτιαξε ένα πακέτο που όχι μόνο έγινε mainstream, αλλά το πήραν "πακέτο" πολλά παιχνίδια. Οχι μόνο το cover system, όλο στιλ χειρισμού. Να αντιγράφεις στοιχεία είναι εύκολο, να συνδυάζεις και να ενσωματώνεις πετυχημένα είναι το θέμα (και, φυσικά, δεν είναι κακό).

 

 

Συμφωνώ απόλυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ο φίλος μου αυτός δεν είναι απλός φαν. Αν εγώ μπορώ να πω πως είμαι φαν ας πούμε (επειδή εγώ εκτιμάω σχεδόν όλες τις γκάμες παιχνιδιών - με νούμερο 1 τα adventure και τα σινεμάτικ/action/adventure games, νούμερο 2 τα strategies και νούμερο 3 τα rpg's - τα shooters είναι χαμηλότερα), τότε αυτός είναι shooter whore. Μιλάμε πως παίζει shooters από την εποχή του DOOM 1 και του Wolfenstein 3D, όταν εγώ το πρώτο shooter που έπαιξα είναι το Quake 1 (και μεταγενέστερα είδα το Doom 1) και ΟΚ ως gamer του δίνω πολύ respect. Σε πολλά συμφωνούμε, όπως για παράδειγμα πως το Halo 1 παραμένει ίσως το καλύτερο Halo και αν δεν είχε αυτό το repetition μπρος-πίσω στα levels θα ήταν σχεδόν τέλειο για την εποχή του, όπως το ότι το Halo 3 ήταν κατώτερο των περιστάσεων και πως ίσως το καλύτερο shooter πέρα των Half-life 1/2 είναι το System Shock 2. Κάτι και στο οποίο και πάλι θα συμφωνήσω. Οπότε έχω λόγους να εκτιμάω την άποψή του και γι αυτό θα παίξω σε λίγο καιρό το Resistance το 1 να μπώ στο κλίμα. Και κάποια στιγμή θα δω σίγουρα το 3, γι αυτό και σε ρώτησα γιατί έχω καλή άποψη για την πάρτυ σου - όσο και να διαφωνούμε σε άλλα :P Δε θυμόμουν πως μου είχες ξαναπεί για το Resistance 3.

 

Εσυ ξερεις τοτε.Εφοσον ειναι φιλος σου,τον γνωριζεις καλυτερα και ξερεις αν μετραει η αποψη του.

 

Εγω το μονο που μπορω να σου πω ειναι οτι θα εβαζα στο Resistance1 7.5/10(αντε επειδη ηταν launch game 8),στο Resistance 2 6/10 και στο Resistance3 8.5(ισως μετρησε και το γεγονος οτι περιμενα λιγοτερα πραγματα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...