Προς το περιεχόμενο

PlayStation Vita Topic [PS Vita]


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν εχω φαει αποσυνδεση so far αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν εφυγα να παω σε αλλο room

στο ιδιο αλλα στο κρεβατι ξαπλα παντος ολα καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια εχει κανεις προβλημα με τη φορτιση του μηχανηματος? Εμενα κυριολεκτικα πρεπει να περασω απο 10 μπλοκα προκειμενου να αρχισει να φορτιζει. Απο οτι διαβασα το προβλημα ειναι αρκετα διαδεδομενο αλλα δεν υπαρχει καποια συγκεκριμενη λυση καθως δεν ειναι κατι απολυτα συγκεκριμενο. Εχω δοκιμασει 2-3 πραγματακια σαν πιθανες προτασεις επισκευης αλλα δεν λειτουργησε καποια απο αυτες. 

 

Εχει καποιος αναλογο προβλημα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φορτιση απο την πριζα του τοιχου με τον φορτιστη του. Δεν θελει να φορτισει. Αλλες φορες πιανει με την πρωτη και αλλες φορες απλα πρεπει να κανω μαχη για να μου "αναγνωρισει" οτι πρεπει να μπει σε φαση φορτισης. 

 

ΚΛΕΙΣΤΟ μηχανημα στο παραπανω. Παντα ειχε μια μικροκαθυστερηση μεχρι να αρχισει να φορτιζει αλλα μετα το τελευταιο update σαν να μου εχει καλει εντελως screw up την λειτουργια της φορτισης. Βεβαια ισως να φταιει και το καλωδιο αλλα το βρισκω λιγο δυσκολο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο ακομη και μετα το 3.01 update

χτες μονο απο εντελως κλειστο (ειχε φαγωθει η μπαταρια στο 0) εκανε κανα 5λεπτο να παρει μπροστα κατι που δε μου ειχε ξανατυχει γι αυτο το ανεφερα και γω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια ερώτηση... Α εχεις συνδρομή ps plus μπορείς να "αγορασεις" παιχνίδια και για κονσολες που δεν έχεις στην κατοχή σου έτσι ώστε αν τις πάρεις αργότερα να μπορείς να τα κατεβάσετε και ας έχουν βγει από την instant game collection?

 

Ρωτάω γιατί θα με ενδιέφερε ενδεχομένως αν πάρω vita να ενεργοποίηση ps plus και να μπορώ να "σωζω" ps4 games με σκοπό να το αγοράσω αργότερα...γίνεται αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μπορεις απο εδω

https://store.sonyentertainmentnetwork.com/#!/en-gr/home/games/psplus

Τα αγοραζεις για ολες τις πλατφορμες (αφου φυσικα ενημερωνεσαι καθε μηνα οποτε βγαινουνε) και τα κατεβαζεις οποιαδηποτε στιγμη στο μελλον αρκει να τα βαλεις στο καλαθι και να κανεις checkin. Μενουν στο λογαριασμο σου για παντα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις που μπορω να βρω φθηνες καρτες μνημης για το vita?Παιρνει μονο τις δικες του?

 

αν θες την αποψη μου, σκασε 80 ευρω και παρε μια 64αρα απο ebay...να ξεμπερδεψεις μια για παντα...(εχει και 32αρα με 50ε)

Δυστυχως απ'οσο εψαξα δεν παιζει καποιος SD adaptor για φτηνη λυση...

Ναι μπορεις απο εδω

https://store.sonyentertainmentnetwork.com/#!/en-gr/home/games/psplus

Τα αγοραζεις για ολες τις πλατφορμες (αφου φυσικα ενημερωνεσαι καθε μηνα οποτε βγαινουνε) και τα κατεβαζεις οποιαδηποτε στιγμη στο μελλον αρκει να τα βαλεις στο καλαθι και να κανεις checkin. Μενουν στο λογαριασμο σου για παντα.

 

μια ερωτηση ακομα φιλε μου... Επειδη το PS+ τρεχει για το Vita εδω και κανα χρονο οποτε αν κανω σημερα συνδρομη εχω χασει καμποσα παιχνιδια του που πλεον εχουν βγει απο την instant game collection. Υπαρχει κανενας τροπος να εχω προσβαση σε αυτα? Πχ μηπως καθε καποιους μηνες δινει προσβαση και σε παλιοτερα για 1 εβδομαδα (σαν Promo) ή μηπως καποια τα ξαναβαζει κυκλικα? Ή μηπως αν συνδεθω με PSN account καποιου που εχει προσβαση σε αυτα και τα κατεβασω στην καρτα μνημης, θα μπορω μετα να τα τρεξω απο το δικο μου psn account για οσο ειναι στην καρτα? (και ας μην μπορω προφανως να τα ξανακατεβασω αν τυχον τα σβησω)

 

Το τελευταιο με ενδιαφερει και για την περιπτωση αγορας μεταχειρησμενου....γιατι βλεπω λενε αρκετοι οτι δινουν πολλα παιχνιδια που ειναι μεσω PS+ ομως αν ειναι συνδεμενα με το account τους τοτε πρεπει να σου δωσουν και το account μαζι για να εχεις προσβαση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θες την αποψη μου, σκασε 80 ευρω και παρε μια 64αρα απο ebay...να ξεμπερδεψεις μια για παντα...(εχει και 32αρα με 50ε)

Δυστυχως απ'οσο εψαξα δεν παιζει καποιος SD adaptor για φτηνη λυση...

 

μια ερωτηση ακομα φιλε μου... Επειδη το PS+ τρεχει για το Vita εδω και κανα χρονο οποτε αν κανω σημερα συνδρομη εχω χασει καμποσα παιχνιδια του που πλεον εχουν βγει απο την instant game collection. Υπαρχει κανενας τροπος να εχω προσβαση σε αυτα? Πχ μηπως καθε καποιους μηνες δινει προσβαση και σε παλιοτερα για 1 εβδομαδα (σαν Promo) ή μηπως καποια τα ξαναβαζει κυκλικα? Ή μηπως αν συνδεθω με PSN account καποιου που εχει προσβαση σε αυτα και τα κατεβασω στην καρτα μνημης, θα μπορω μετα να τα τρεξω απο το δικο μου psn account για οσο ειναι στην καρτα? (και ας μην μπορω προφανως να τα ξανακατεβασω αν τυχον τα σβησω)

 

Το τελευταιο με ενδιαφερει και για την περιπτωση αγορας μεταχειρησμενου....γιατι βλεπω λενε αρκετοι οτι δινουν πολλα παιχνιδια που ειναι μεσω PS+ ομως αν ειναι συνδεμενα με το account τους τοτε πρεπει να σου δωσουν και το account μαζι για να εχεις προσβαση?

απ οτι ειδα κραταει ιστορικο για οτι εχει μεχρι βγαλει μεχρι στιγμης για το βιτα απο τοτε που εκανες την συνδρομη σου...

 

Παρεπιπτοντως το dragons crown τι ωραιο παιχνιδι για το βιτα ρε σεις...μ αρεσε αρκετα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχει κανεις προβλημα με τη φορτιση του μηχανηματος? Εμενα κυριολεκτικα πρεπει να περασω απο 10 μπλοκα προκειμενου να αρχισει να φορτιζει. Απο οτι διαβασα το προβλημα ειναι αρκετα διαδεδομενο αλλα δεν υπαρχει καποια συγκεκριμενη λυση καθως δεν ειναι κατι απολυτα συγκεκριμενο. Εχω δοκιμασει 2-3 πραγματακια σαν πιθανες προτασεις επισκευης αλλα δεν λειτουργησε καποια απο αυτες. 

 

Εχει καποιος αναλογο προβλημα? 

Επανερχομαι. Σημερα επιβεβαιωσα οτι μετα το 3.01 Update η μπαταρια τρωγεται πολυ γρηγορα.

Ουσιαστικα ειναι συνεχως αναμενο (μπλε) το PSV button κατω αριστερα (σβηνει μεν η οθονη αλλα στο background κατι λειτουργει συνεχως προφανως)

Τι λυσεις δοκιμασες με το προβλημα που ειχες; Εγω λεω να δοκιμασω ενα hard reset.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...