Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ryanair


The_Judas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι αλλα θα τους γεμιζες το αμπαρι και θα τους απασχολούσες προσωπικό εδάφους (που σημαίνει επιπλέον κόστος και αρκετό μάλιστα)...  B)

 

btw επειδη ειχε γινει συζήτηση εβγαλα προχτες που πέταγα το seat space φωτογραφία για να το ανεβάσω ωστς να εχετε μια ιδεα για την καμπίνα και ολο το ξεχνάω... θα το φροντίσω... Πάντως αν εισαι πάνω απο 1.85 μάλλον στριμώχνεσαι, εως 1.80 εισαι καπως άνετα...

Nαι αυτο φανταστηκα και εγω..

Πριν λιγα χρονια μετεφερα και σπαστο ποδηλατο δωρεαν εκτος απο την βαλιτσα και τωρα τις πληρωνουμε.

Νταξει η ryanair που ειναι low cost, αλλα και η aegean? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Nαι αυτο φανταστηκα και εγω..

Πριν λιγα χρονια μετεφερα και σπαστο ποδηλατο δωρεαν εκτος απο την βαλιτσα και τωρα τις πληρωνουμε.

Νταξει η ryanair που ειναι low cost, αλλα και η aegean? 

 

γιατι ποιος σου ειπε οτι δεν ειναι η aegean low cost??? :o

 

Προς τα εκει το πήγε εδω και 1+ χρόνο με τη golight κατηγορία των εισητηρίων με 24€... Ξεκάθαρα... Και οποιος θέλει βαλίτσα ή +15€ ή ακριβότερη κατηγορία ναύλου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι ποιος σου ειπε οτι δεν ειναι η aegean low cost??? :o

 

Προς τα εκει το πήγε εδω και 1+ χρόνο με τη golight κατηγορία των εισητηρίων με 24€... Ξεκάθαρα... Και οποιος θέλει βαλίτσα ή +15€ ή ακριβότερη κατηγορία ναύλου..

Nαι ετσι φαινεται, αν και νομιζω οτι για να ειναι full low cost, πρεπει να κοψει και τα free snacks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τις πτήσεις εξωτερικού (Αθηνα-Λονδίνο συγκεκριμένα) θεωρώ απαράδεκτο Aegean να έχει ίδιες τιμές με British Airways για παράδειγμα και να έχει κόψει τις δωρεάν βαλίτσες για το αμπάρι.

 

Low cost my ass κοινώς. Αν θέλουν να λέγονται Low cost, ας έχουν και τις αντίστοιχες τιμές. Για το snack δε με νοιάζει, ένα κρουασάν κι ένα σάντουιτς πάνω από 2-3 ευρώ/λίρες δε κοστίζουν. Προτιμώ να μή βλέπω free meals ή δωρεάν ακουστικά τα οποία είναι και άχρηστα εκτός αεροπλάνου και να έχω μείωση τουλάχιστον ένα 50άρικο, παρά να τα πληρώνω χρυσά όλα αυτά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει τελικα ολα καλα. Ευχαριστούμε την Ryan air που εχει άντρες αεροσυνοδους.ιρλανδους.ξανθους.

(Τι ηταν αυτη η ντουντούκα στην προσγείωση; )

 

Επειδή αντιμετωπίζω και εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα (πτήση εσωτερικού είναι και εμένα), θα έχω θέμα στο αεροδρόμιο; Τους έστειλα email πριν 2 μέρες αλλά δεν μου έχουν απαντήσει ακόμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή αντιμετωπίζω και εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα (πτήση εσωτερικού είναι και εμένα), θα έχω θέμα στο αεροδρόμιο; Τους έστειλα email πριν 2 μέρες αλλά δεν μου έχουν απαντήσει ακόμα.

 

Για τί πράγμα ακριβώς, για το αν έχουνε Ιρλανδούς ξανθούς αεροσυνοδούς? Λογικό το βλέπω να μή σου απαντήσανε. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα κλείσει με Ryan air ένα εισιτήριο με επιστροφή, αλλά μετά από λίγες μέρες ήθελα να αλλάξω την επιστροφή και έτσι αγόρασα ακόμα ένα one way εισητήριο για την επιστροφή (κόστιζε περισσότερο να αλλάξω την ημερομηνία της επιστροφής). Έκανα online check in μόνο για την ημερομηνία που θα πάω ταξίδι, πρέπει να κανω check in και για την επιστροφή έστω και αν δεν θα ταξιδέψω ή όχι??  Στο 2ο εισιτήριο που έκλεισα που είναι μόνο επιστροφή εννοείται θα κάνω check in.

Γνωρίζει κάποιος να μου πει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή αντιμετωπίζω και εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα (πτήση εσωτερικού είναι και εμένα), θα έχω θέμα στο αεροδρόμιο; Τους έστειλα email πριν 2 μέρες αλλά δεν μου έχουν απαντήσει ακόμα.

Συνήθως υπαρχει ένας τουλάχιστον ξανθός.

Είχα κλείσει με Ryan air ένα εισιτήριο με επιστροφή, αλλά μετά από λίγες μέρες ήθελα να αλλάξω την επιστροφή και έτσι αγόρασα ακόμα ένα one way εισητήριο για την επιστροφή (κόστιζε περισσότερο να αλλάξω την ημερομηνία της επιστροφής). Έκανα online check in μόνο για την ημερομηνία που θα πάω ταξίδι, πρέπει να κανω check in και για την επιστροφή έστω και αν δεν θα ταξιδέψω ή όχι?? Στο 2ο εισιτήριο που έκλεισα που είναι μόνο επιστροφή εννοείται θα κάνω check in.

Γνωρίζει κάποιος να μου πει??

Κανεις δεν κανεις δεν υπαρχει διάφορα αφου δε θα πετάξεις.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως υπαρχει ένας τουλάχιστον ξανθός.

 

Χαχαχα καλό αλλα το ερωτήμα ήταν για το πρόβλημα με το όνομα στο boarding pass. Θέλω να είμαι σίγουρος ότι δεν θα δημιουργηθεί πρόβλημα στη αναγνωρίση στοιχείων στο αεροδρόμιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι εμενα δε δημιουργήθηκε,κι εσυ το έβαλες στα ελληνικα;

 

Ναι, δεν το ήξερα ότι έπρεπε να το βάλω με λατινικούς χαρακτήρες. Ωραία ελπίζω να μην υπάρχει θέμα και σε εμένα.

 

Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...