Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ryanair


The_Judas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

Ελάχιστο το δείγμα...σε αυτά να ξέρεις μπαίνουν να κράξουν αυτοί που όντως έπαθαν μια νίλα ή απλά για μια δική τους ιδιοτροπία που είδαν κάτι και στράβωσαν.

Πάντα υπάρχει κάποιος που έπαθε νίλα..αυτός που έκανε μια χαρά κράτηση και ταξίδι δεν θα μπει στα site να αρχίσει να το διαλαλεί..αυτός που θα του κάτσει η στραβή όμως θα τα πάρει σβάρνα και θα αρχίσει μέσα στα νεύρα του το κράξιμο...

 

Εδώ στην lufthansa το site που έδωσες έχει βαθμολογία 3,9..η easyjet 4..η ryanair η ίδια 3,6..και το opodo.co.uk έχει 5,3 με 420 αξιολογήσεις..και το opodo.de έχει με 560 αξιολογήσεις 6.1...εγώ έκλεισα πριν λίγο 2 εισιτήρια για την αδερφή μου και τον αρραβωνιαστικό της Σαλονίκη-Ρώμη με 55 ευρώ πήγαινε έλα και οι 2. Μου ήρθε μια χαρά mail επιβεβαίωσης και sms από την χρέωση της κάρτας στο ποσό των 55 ευρώ. Όλα καλά...άμα σου κάτσει η στραβή παντού μπορεί να σου κάτσει...

 

YΓ Κoτζαμάν british airways στο stite που έδωσες έχει 2.6...κορυφή βγαίνει το opodo τελικά.. η turkish airlines 4.3..μιλάμε για εταιρείες κορυφή...

 

Άμα δεις στις αξιολογήσεις ο καθένας γράφει ότι του έχει καπνίσει...άλλος έχει βάλει στην Qatar Air ένα αστεράκι γιατί λέει οι αεροσυνοδοί ήταν αγενέστατοι...που στην Qatar..που και handjob να ζητήσεις που λέει ο λογος οι  αεροσυνοδοί θα σε ρωτήσουν με ποιο χέρι προτιμάς...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νοέμβριο που πήγα Ρώμη πηγαινε-έλα το άτομο μας βγήκε απο 40€ . 

Είναι και θέμα τύχης βέβαια

 

Αλλα το Θεσσαλονίκη-Ρωμη πλέον είναι ξεφτίλα , με την έννοια οτι είναι απίστευτα συμφέρον προορισμος οσο αφορά τα μεταφορικά .

 

Βέβαια μας έπεσαν τα μαλλιά όταν πήγαμε .... που λέει ο λόγος αναπνέαμε και πληρώναμε 5ευρα ... πολυ ακριβη πόλη.... 

 

Και στην Μονόπολη θυμάμαι την τριπλέτα Ρώμη-Βερολίνο-Παρίσι , όποιος τα αγοραζε συνήθως κέρδιζε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελάχιστο το δείγμα.....

 

Έχει δίκιο ο Backpacker

Γενικά όπου υπάρχει κάποιο review (από αεροπορική εταιρία μέχρι κινητό ή δεν ξέρω γω τι άλλο) μπορούμε να το διαβάζουμε να πάρουμε μια ιδέα αλλά απέχει μακράν από το να θεωρηθεί αντικειμενική.

Όταν κάποιος είναι ευχαριστημένος με κάτι σπάνια (κακώς βέβαια) θα μπει στο τριπακι να το σχολιάσει. Άντε να το πει στο συνάδελφό του στη δουλειά που κάθονται μισή μέρα μαζί.

Αυτός όμως που έχει παράπονα θα το πει παντού προκειμένου να το βγάλει από μέσα του ή και να "τιμωρήσει" την όποια εταιρία. Θα μπει στο site της εταιρίας, θα ανοίξει θέμα σε 1,2,3 φόρουμ, θα το πει ακόμα και σε αυτόν που περιμένει μαζί του στη στάση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νοέμβριο που πήγα Ρώμη πηγαινε-έλα το άτομο μας βγήκε απο 40€ . 

Είναι και θέμα τύχης βέβαια

 

Αλλα το Θεσσαλονίκη-Ρωμη πλέον είναι ξεφτίλα , με την έννοια οτι είναι απίστευτα συμφέρον προορισμος οσο αφορά τα μεταφορικά .

 

Βέβαια μας έπεσαν τα μαλλιά όταν πήγαμε .... που λέει ο λόγος αναπνέαμε και πληρώναμε 5ευρα ... πολυ ακριβη πόλη.... 

 

Και στην Μονόπολη θυμάμαι την τριπλέτα Ρώμη-Βερολίνο-Παρίσι , όποιος τα αγοραζε συνήθως κέρδιζε :P

 

Kαι τώρα φίλε μου τόσο κάνει από το site της ryanair (80 ευρώ τα δύο άτομα)..αλλά από το opondo βγαίνουν 55 ευρώ.

 

.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα παίδες, τις προσεχείς ημέρες θα κατέβω Αθήνα και είπα να δοκιμάσω RyanAir λόγω κόστους για τις συγκεκριμένες (απογευματινές) ώρες άφιξης/αναχώρησης

 

θα κατέβω μόνο για 2 μέρες (επαγγελματικό ταξίδι) και το βαλιτσάκι είναι στις διαστάσεις ΟΚ, απλά ήθελα να ρωτήσω για την τσάντα του laptop που η μία διάσταση είναι ~50cm (αντί για 35)

 

Να το βάλω στο βαλιτσάκι για να μην πέσει καμπάνα ή περνάει; 

(το laptop είναι 15αρι αυτό καθ'εαυτό, άλλα η samsonite με τα μαξιλάρια είναι πιο φαρδιά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα παίδες, τις προσεχείς ημέρες θα κατέβω Αθήνα και είπα να δοκιμάσω RyanAir λόγω κόστους για τις συγκεκριμένες (απογευματινές) ώρες άφιξης/αναχώρησης

 

θα κατέβω μόνο για 2 μέρες (επαγγελματικό ταξίδι) και το βαλιτσάκι είναι στις διαστάσεις ΟΚ, απλά ήθελα να ρωτήσω για την τσάντα του laptop που η μία διάσταση είναι ~50cm (αντί για 35).

 

Να το βάλω στο βαλιτσάκι για να μην πέσει καμπάνα ή περνάει;

(το laptop είναι 15αρι αυτό καθ'εαυτό, άλλα η samsonite με τα μαξιλάρια είναι πιο φαρδιά)

Επειδή ταξιδεύω και εγω με βαλίτσα και χαρτοφυλακα με λάπτοπ μπορω να σου πω ότι 99% δε θα έχεις θέμα. Εγω τουλάχιστον έχω κάνει πάνω απο 10 πτήσεις με Ryanair και ποτε δε μου είπαν κάτι (στις μισές είχα το χαρτοφυλακα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα παίδες, τις προσεχείς ημέρες θα κατέβω Αθήνα και είπα να δοκιμάσω RyanAir λόγω κόστους για τις συγκεκριμένες (απογευματινές) ώρες άφιξης/αναχώρησης

 

θα κατέβω μόνο για 2 μέρες (επαγγελματικό ταξίδι) και το βαλιτσάκι είναι στις διαστάσεις ΟΚ, απλά ήθελα να ρωτήσω για την τσάντα του laptop που η μία διάσταση είναι ~50cm (αντί για 35)

 

Να το βάλω στο βαλιτσάκι για να μην πέσει καμπάνα ή περνάει; 

(το laptop είναι 15αρι αυτό καθ'εαυτό, άλλα η samsonite με τα μαξιλάρια είναι πιο φαρδιά)

Περνάει αέρα. Ακόμα και σακ βουαγιάζ σε αφήνουν να έχεις. Αρκεί να είναι ένα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 ευρω τα 2 άτομα πηγαινελα; Δηλαδη 27 το άτομο; Δηλαδη 13 μονο να πας στο μιλανο;

Οταν ειχα φυγει απο Σαλονικη για Σουηδια μεσω Ρωμης 16/12/12, το.εισιτηριο ειχε 15 ευρω κ η βαλιτσα 25 :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτούσα να παω αυθημερόν η έστω με μια διανυκτέρευση στο εξωτερικό και πάντα μα πάντα οταν ειναι φτηνό το πήγαινε ειναι πανάκριβο το ελα και το αντίθετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ το βγάζει σαν πάρα πολύ αξιόπιστο...

 

http://www.scamadviser.com/check-website/%20opodo.com

 

Και στην wikipedia βλέπω ότι είναι τεράστιο consortium από πίσω...πρώτη φορά το ακούω παιδιά και έχω πέσει από τα σύννεφα...νομίζω βρήκαμε το sportsdirect των ταξιδιών!!! :P

 

 

ΥΓ Βρίσκει πάαααρα πολύ γρήγορα αποτελέσματα..έκανα δοκιμή για  Σαλονίκη-Ρώμη για 2 άτομα αρχές Οκτώβρη...και μου βγάζει 55 όλα μαζί τα 2 άτομα πήγαινε έλα...θα πάρω τηλ την αδερφή μου που έψαχνε για ταξιδάκι με τον αρραβωνιαστικό της και αν γουστάρουν τους το κλείνω.

Περιμένω νέα αν πάνε όλα καλά με την opodo. Απο ποιό έκλεισες? com.uk, de i com sketo. γιατλι για το σκέτο opodo.com έχω ακούσει πολλά αρνητικά.. Who knows.. μακάρι να'ναι οκ γιατί συμφέρει τρελά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει δοκιμάσει κανείς αυτές τις σακούλες που βάζεις τα ρούχα και αφαιρείς τον αέρα?Ξέρετε αν πιάνουν περισσότερο βάρος από το να βάλεις έτσι χύμα τα ρούχα στη βαλίτσα αν και τα ρούχα μαζεύονται και εξοικονομείς χώρο? :unsure:


Αυτές οι σακούλες που αφαιρείς τον αέρα από την μια εξοικονομούν χώρο από την άλλη μηπως σηκώνουν τελικά περισσότερο βάρος από οτι να βάζεις χύμα τα ρούχα στη βαλίτσα.. :unsure: Το έχει δοκιμάσει κανείς.......;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...