Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ryanair


The_Judas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα φορουμαρα!

Σε οοοολο τον διαλογο των αμετρητων σελιδων (τις διαβασα ολες!!!), δεν ανεφερε κανεις το θεμα της φωτογραφικης μηχανης.

Συνοπτικα λοιπον, θα ειναι το πρωτο μου ταξιδι με αεροπλανο. !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

^

 

Καλησπερα φορουμαρα!<br>

Σε οοοολο τον διαλογο των αμετρητων σελιδων (τις διαβασα ολες!!!), δεν ανεφερε κανεις το θεμα της φωτογραφικης μηχανης.
Συνοπτικα λοιπον, θα ειναι το πρωτο μου ταξιδι με αεροπλανο. !!!!

 

So? Whats the point ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^

 

 

Καλησπερα φορουμαρα!

 

 

Σε οοοολο τον διαλογο των αμετρητων σελιδων (τις διαβασα ολες!!!), δεν ανεφερε κανεις το θεμα της φωτογραφικης μηχανης.

Συνοπτικα λοιπον, θα ειναι το πρωτο μου ταξιδι με αεροπλανο. !!!!

 

So? Whats the point ?

Βασικα δεν μπορω να δημοσιευσω μεγαλο κειμενο;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκλεισα για Χανια απο Σαλονικη τον Ιουλιο. Θα εχω ηδη 2 χειραποσκευες με 3 εκατοστα επιπλεον απο τις διαστασεις (εκτος αν βγαλω τα ροδακια-για να μαι σιγουρος), και θελω να μεταφερω και μια φωτογραφικη (Nikon D3200 αν παιζει καποιο ρολο).

Ειναι στη θηκη της μαζι με φορτιστη και καλωδιο και μπορω να την κρεμασω στον ωμο μου. Επειδη μαλλον δε θα χωραει μεσα στις αλλες 2 χειραποσκευες. Θα υπαρξει προβλημα;

Θα θεωρηθει σαν 3η χειραποσκευη και θα χρεωθει; Γνωριζει καποιος;

 

Παντως να πω οτι αρχικα θα ταξιδευα με aegean, αλλα την ωρα που εκλεινα η τιμη διπλασιαστηκε και πηγα στην ryanair. Οποτε ειχα παρει τηλ και δε θα υπηρχε προβλημα μου ειπαν.

 

Και κατι τελευταιο.. Η 2η χειραποσκευη (35×20×20), μεχρι ποσα κιλα μπορει να ειναι;

Πρηγουμενως (σε καποια σελιδα) καποιος ειπε 4 κιλα. Ισχυει;

Υπαρχει κατι επισημο;

Ευχαριστω προκαταβολικα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 1 χειραποσκευη μεχρι 10 κιλα, για την δευτερη δεν αναφερει κατι επισημο ως προς το βαρος, (μονο διαστασεις) η ryanair στο site της.

 

https://www.ryanair.com/gr/terms-and-conditions/regulations-cabinbaggage/

 

Οταν εχω μαζι μου την καμερα εγω την κρεμαω πανω μου με το neck strap, δεν μου εχουν πει τιποτα.

 

 

 

Τip : (μονο την καμερα εχω, χωρις την θηκη της και τα extras, τα οποια τα βαζω στην μεγαλη βαλιτσα)   :-D

 

 

Αυτο το κανω γενικα, οχι μονο στην Ryan.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβα.. Χωρις να δημιουργηθει κανενα προβλημα;

Στην aegean μου ειπαν επισης οτι η μπαταρια της πρεπει να ειναι ξεχωριστα. Οχι μαζι με την μηχανη δηλαδη.. Κανεις κατι τετοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με aegean δεν γνωριζω, αλλα με Delta airlines, British airways, Virgin Atlantic και Ryan δεν μου ειπαν κατι τετοιο….

 

Εξαλλου, αν στο ειπαν για την μηχανη, τοτε πρεπει να το κανεις και στα laptop,στα κινητα, στα tablet…. (αν εχουν αποσπωμενη μπαταρια), 

 

Αν δεν εχουν τι κανεις τοτε ?  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με aegean δεν γνωριζω, αλλα με Delta airlines, British airways, Virgin Atlantic και Ryan δεν μου ειπαν κατι τετοιο….

 

 

 

Εξαλλου, αν στο ειπαν για την μηχανη, τοτε πρεπει να το κανεις και στα laptop,στα κινητα, στα tablet…. (αν εχουν αποσπωμενη μπαταρια), 

 

 

 

Αν δεν εχουν τι κανεις τοτε ?  :-D

 

Χαχα.. σωστος..

Σ ευχαριστω πολυ.

Και κατι τελευταιο που εχω απορια..

Η μπαταρια που φορτιζεις κινητα,ταμπλετ μεσω usb, το powerbank. Δεν ξερω πως λεγεται. Ελπιζω να σε διαφωτισα.. Επιτρεπεται;Για το μαραφετι αυτο μιλαω..

 

post-346728-0-41672000-1433983729_thumb.png

 

 

 

[ATTACH]1032323[/ATTACH]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε προσφατο ταξιδι που εκανα,  ειχα ενα powerbank για το laptop μου, μεσα στην τσαντα του λαπτοπ, και στον ελεγχο του αεροδρομιου,

 

περασε κανονικα, δεν μου ειπαν κατι, απλα το εβαλα στο καλαθι οταν περνουσε τις x-rays μαζι με το λαπτοπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταία είναι στα καλά τους.

Να ξέρεις όμως ότι αν τους πιάσουν τα στραβά και έχεις ήδη μία χειραποσκευή και μία τσάντα ώμου και κρεμάσεις και τη θήκη με την κάμερα θα την θεωρήσουν τρίτη και θα σε υποχρεώσουν είτε να την χώσεις σε μία αποπ τις δυο χειραποσκευές είτε να κάνεις κάποια check-in.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θα έχω μαζί μου 3 σκληρούς δίσκους έναν εξωτερικό κ 2 χύμα θα πρέπει αυτούς στον έλεγχο να τους βγαλω από την χειραποσκευη παιζει να μην με αφήσουν να τους περάσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην backpack που βαζω τους δικους μου (4x WD passport) δεν μου εχουν ζητησει να τους βγαλω ξεχωριστα.  

 

Απλα τους σκαναρει μαζι με την τσαντα.

 

Λογικα  δεν θα εχεις θεμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...