Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ryanair


The_Judas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι το έχω διαβάσει.. Για την δεύτερη μιλάω.. Είναι μόνο 4 εκατοστά.. Θα μου την περάσουν ή να μην μπω καν στον κόπο?

 

Με σιγουρια δεν μπορει να σου πει κανενας….

 

Ειναι καθαρα θεμα υπαλληλου…. αμα ξυπνησε στραβα και βγαλει μεζουρα, οντως μπορει να σου την πει….  :P 

 

Προσωπικα δεν νομιζω οτι θα εχεις καποιο θεμα παντως…. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Με τις ανάλογες (επιπλέον) χρεώσεις, να υποθέσω;

οχι χωρις καθόλου επιπλέον χρέωση λόγω της καταστασης.

 

επισης χρέωση επιπλέον δεν εχει ούτε η aegean παρόλο που δεν εχει πρόβλημα με καρτες στις ονλαιν κρατησεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πετάω το ερχόμενο Σάββατο πρώτη φορά στη ζωή μου από Θεσσαλονίκη για Χανιά.  
Η 2η χειραποσκευή (η μικρότερη δηλαδή), μπορεί να είναι τσάντα από Laptop 15' ; Βέβαια δε θα έχει Laptop μέσα. 
Αλλά ξεφεύγει αρκετά από τις επιτρεπόμενες διαστάσεις του 35x20x20. Βγαίνει στο 45x35x7. 
Θα έχω θέμα λέτε; 
Βασικά το Laptop πως μεταφέρεται σε τέτοιες περιπτώσεις; πληρώνεις έξτρα; 
Ευχαριστώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ομοιως και εδω, εχω να κανω αρκετο καιρο βεβαια το κλασσικο δρομολογιο που εκανα, (LDN-Thess) αλλα δεν νομιζω να εχει αλλαξει κατι...

 

 

 

Cabin bag + λαπτοποτσαντα 17'' περνουσα παντα χωρις κανενα θεμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με σιγουρια δεν μπορει να σου πει κανενας….

 

Ειναι καθαρα θεμα υπαλληλου…. αμα ξυπνησε στραβα και βγαλει μεζουρα, οντως μπορει να σου την πει….   :P

 

Προσωπικα δεν νομιζω οτι θα εχεις καποιο θεμα παντως…. 

 

Εγω κουβαλουσα μια τουρτα (στις προβλεπομενες διαστασεις, ειναι επιτρεπτο) και η μια υπαλληλος μου ελεγε δεν μπορω να την ανεβασω, θα χαλασει θα κανει, θα ρανει και η αλλη της ελεγε μια χαρα ειναι ασε τον ανθρωπο. Ειναι σε ποιον θα πεσεις.

 

Εαν τους φαινεται (στο ματι) νορμαλ σε μεγεθος, δεν θα ασχοληθουν. Εαν την "κοψουν" μεγαλη, θα σου ζητησουν να την βαλεις για ελεγχο.

Υπάρχουν φυσικά σημεία να αγοράσουμε εισιτήρια Ryanair ή η μόνη λύση αυτ'η τη στιγμή είναι η air****ets;

 

Χθες προσπαθησα με μια visa, με paypal και με mastercard debit (η οποια να σημειωσω πως ποτε δεν ειχε γινει δεκτη για αγορα εισητηριων μεσω ιντερνετ τα τελευταια 2 χρονια). Χθες απορριφθηκε η visa και το paypal και "δια μαγειας" περασε η debit (απο το site της ryanair)

 

Πετάω το ερχόμενο Σάββατο πρώτη φορά στη ζωή μου από Θεσσαλονίκη για Χανιά.  

Η 2η χειραποσκευή (η μικρότερη δηλαδή), μπορεί να είναι τσάντα από Laptop 15' ; Βέβαια δε θα έχει Laptop μέσα. 

Αλλά ξεφεύγει αρκετά από τις επιτρεπόμενες διαστάσεις του 35x20x20. Βγαίνει στο 45x35x7. 

Θα έχω θέμα λέτε; 

Βασικά το Laptop πως μεταφέρεται σε τέτοιες περιπτώσεις; πληρώνεις έξτρα; 

Ευχαριστώ..

 

Δεν νομιζω να σου πουν κατι, αλλα και παλι ειναι στην ευχερια του υπαλληλου. Μπορει να σου πει, αγορασε εξτρα αποσκευη για το λαπτοπ, αν και σπανια να ειναι τοσο στραβοξυλα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όντως είναι στην ευχέρεια του υπαλλήλου ,μου έχει τύχει να είμαι πρώτη στην ουρά του τσεκ ιν πριν το αεροπλάνο, μου ζύγισαν και μέτρησαν τη χειραποσκευή που ήταν οκ και στα 2, και εν τέλει την έστειλαν στις αποσκευές χωρίς χρέωση,ενώ σε άλλους μετά από μένα τους άφησαν κανονικά να την πάρουν μαζί τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις..<br>

Κατι τελευταιο τωρα. <br>

Ετοιμαζομαι να κανω check in. Υπαρχει κατι που θα πρεπε να προσεξω; <br>

Ειναι ευκολη διαδικασια; Επειδη τα αγγλικα μου ειναι περιορισμενα.

Επισης λεω να το κανω μεσω κινητου. Που θα αποθηκευτει; να το κανω screenshot ωστε να το εχω σαν εικονα; και τελος πρεπει να ξανακανω τσεκ ιν για την επιστροφη μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις..<br>

Κατι τελευταιο τωρα. <br>

Ετοιμαζομαι να κανω check in. Υπαρχει κατι που θα πρεπε να προσεξω; <br>

Ειναι ευκολη διαδικασια; Επειδη τα αγγλικα μου ειναι περιορισμενα.

Επισης λεω να το κανω μεσω κινητου. Που θα αποθηκευτει; να το κανω screenshot ωστε να το εχω σαν εικονα; και τελος πρεπει να ξανακανω τσεκ ιν για την επιστροφη μου;

 

καταρχήν το δωρεαν τσεκιν (χωρις δηλαδη να αγοράσεις συγκεκριμένη θέση ανοιγει 7 ημερες πριν την πτήση και κλεινει 2 ώρες πριν την πτήση. Εαν δεν κανεις τσεκιν ονλαιν το πληρώνεις στο αεροδρόμιο.

 

Προσωπικά αν και χρησιμοποιώ και τις δύο εναλλακτικές θα σου πρότεινα να κανεις απο υπολογιστή και να το εκτυπώσεις (μπορεις καλού κακού να το εχεις και σαν Pdf στο κινητό).

 

Δεν εχει κάτι να προσεξεις το τσεκ ιν και εκτος αυτού γινεται να γυρίσεις τη σελίδα και στα ελληνικά. Ελπίζω στην κράτηση σου να εβαλες το ονομα στα αγγλικά (εαν δεν το εβαλες πιθανότατα δε θα εχεις πρόβλημα αλλα εχουν υπαρξει παραδείγματα που είχαν θέμα). Τα αεροπορικά ΠΑΝΤΑ στα αγγλικά.

 

τελος, φυσικα και πρεπει να κανεις τσεκ ιν και για την επιστροφή! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σ ευχαριστω Παυλιδη.<br><br>

Να το κανω απο τον υπολογιστη μου λοιπον. Μετα να το μεταφερω δηλαδη απο το λαπτοπ στο κινητο ως αρχειο pdf;<br><br>

Ετσι αποθηκευεται στον υπολογιστη; ως pdf;<br>

Επισης, εχω κλεισει και θεσεις. Μπορω δηλαδη τωρα να κανω διπλο τσεκ ιν και για την επιστροφη μου και να εκτυπωσω 2 φωτοτυπιες;

Και για να τελειωσω με τις αποριες, στο τσεκ ιν κανω ταυτοχρονα 2 ατομα; Η θα κανω 2 διαφορετικα τσεκ ιν για καθε ατομο χωριστα;

Ευχαριστω πολυ για το χρονο σας..

Επεξ/σία από manolingas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...