Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ryanair


The_Judas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Στην Ελλάδα απαγορεύονται οι συναλλαγές εξωτερικού πάνω από 60 ευρώ μεσω κάρτας?? Αφού λένε ότι οι συναλλαγές μέσω κάρτας είναι απεριόριστες..

Το γάμησαν λίγο.. Στην κύπρο όταν είχαν πέσει τα μέτρα οι εμπορικές συναλλαγές αγορές κτλ δεν είχαν θέμα (είχαν ψηλότερο όριο από τις αναλήψεις)

 

εφόσον ισχύει έχεις δίκιο,.. Οπότε μάλλον μπράβο που αντί να πει πάρτε τα αρχίδια μου αφήνει τον κόσμο να πληρώσει μετρητα στον γκισέ. 

αλεξ ουτε 2 € δεν μπορεις να δωσεις μεσω καρτας σε συναλλαγη εξωτερικου! Αυτο που εκανε ειναι το λογικο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

αλεξ ουτε 2 € δεν μπορεις να δωσεις μεσω καρτας σε συναλλαγη εξωτερικου! Αυτο που εκανε ειναι το λογικο

2 ευρώ;

Χουβαρδά σε βρίσκω.

Ούτε ένα λεπτό εννοείς..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσπάθησα να κάνω αγορά εισιτηρίου σήμερα με την πιστωτική και έφαγα άκυρο.......

αλλά  σύνδεσα την πιστωτική  με το paypal και έκανα κανονικά την αγορά, η οποία ξεπερνούσε τα 60€

 

έκανα και check-in οπότε μάλλον δεν θα έχω θέμα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Ελλάδα απαγορεύονται οι συναλλαγές εξωτερικού 

 

εφόσον ισχύει έχεις δίκιο,.. Οπότε μάλλον μπράβο που αντί να πει πάρτε τα αρχίδια μου αφήνει τον κόσμο να πληρώσει μετρητα στον γκισέ. 

 

εδω ειναι η απαντηση σου. Δεν ειναι θεμα ποσου, ακόμα και 1 € να θελεις δε μπορείς να το ψωνισεις!

 

Μεγαλη εταιρεία ονλαιν κρατησεων παντως κανει κανονικα κρατησεις στη ryanair με ελληνικές καρτες, μου ηρθε πριν λιγο μειλ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι ακριβως on topic, αλλα η airtickets εστειλε mail που λεει οτι μπορεις να κλεισεις μεσω αυτης εισιτηρια με τις low cost εταιριες με πιστωτικη η χρεωστικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

δεν ειναι ακριβως on topic, αλλα η airtickets εστειλε mail που λεει οτι μπορεις να κλεισεις μεσω αυτης εισιτηρια με τις low cost εταιριες με πιστωτικη η χρεωστικη.

ναι γιατι ειναι ελληνικη εταιρεια και θα χουν κανει καποια πατεντα για να πληρωνουν αυτοι με λογαριασμο αλλου απο εξωτερικο?!

 

δηλαδη σαν να πω εγω στον ξαδερφο στο Αμερικα κλεισε μου αυτο το εισητηριο και παρτα απο δω τα λεφτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

εγω το εγραψα για αν καποιος ενδιαφερεται. πως το κανουν δε ξερω. ουτε δουλευω εκει.

ναι ρε απλα ειπα τη σκεψη μου στο πως μπορει να το κανουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι κατι τετοιο εχει γινει, αυτο εγραψα και επανω...

 

μεγαλη εταιρεία είναι, λογικό ειναι να εχει καρτα ξενης τραπεζας οποτε τα κλείνουν έτσι (η ryanair δεν είναι στο συστημα dcs των πρακτορείων-ακομα και τα πρακτορεία με πιστωτική κλεινουν εισιτήρια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως κι εγώ χθες πλήρωσα κάτι μικρό με PayPal ενώ προχθές δεν γινόταν η συναλλαγή. Δεν ξέρω ακριβώς τι γίνεται, αλλά φαίνεται ότι με PayPal υπάρχει πιθανότητα να δουλέψει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια. Πρωτη φορα ταξιδευω με ryanair απο παφο για χανια. Εχω μια χειραποσκευη στις διαστασεις που πρεπει αλλα θα κραταω και μια backbag 35χ25χ20 περιπου. Ακουσα οτι κατα τον ελεγχο πρεπει να βαλω την backbag μεσα στην χειραποσκευη γιατι δεν επιτρεπεται να κραταω και τις 2, πρεπει να κραταω μονο μια. Αληθευει;; σας ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>

Καλησπερα παιδια. Πρωτη φορα ταξιδευω με ryanair απο παφο για χανια. Εχω μια χειραποσκευη στις διαστασεις που πρεπει αλλα θα κραταω και μια backbag 35χ25χ20 περιπου. Ακουσα οτι κατα τον ελεγχο πρεπει να βαλω την backbag μεσα στην χειραποσκευη γιατι δεν επιτρεπεται να κραταω και τις 2, πρεπει να κραταω μονο μια. Αληθευει;; σας ευχαριστω

</p><p> </p><p>

Δες τι γράφει στη σελίδα. Ειναι ξεκάθαρο.</p>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδία.. Θα πάω Χανιά από Αθήνα.. Δεν βρίσκω με τίποτα το μέγεθος της μικρής χειραποσκευής.Έχω βρει μια που ειναι 39Χ20Χ16 θα περάσει ή θα φάω καμπάνα..? Θα προσπαθήσω να βάλω και όσο λιγότερα γίνεται για να μην φουσκώσει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδία.. Θα πάω Χανιά από Αθήνα.. Δεν βρίσκω με τίποτα το μέγεθος της μικρής χειραποσκευής.Έχω βρει μια που ειναι 39Χ20Χ16 θα περάσει ή θα φάω καμπάνα..? Θα προσπαθήσω να βάλω και όσο λιγότερα γίνεται για να μην φουσκώσει..

 

 

One cabin bag weighing up to 10 kg with maximum dimensions of 55cm x 40cm x 20cm, plus 1 small bag up to 35 x 20 x 20 cms may be carried per passenger*.

 

 

https://www.ryanair.com/en/terms-and-conditions/regulations-cabinbaggage/

 

 

Λογικα θα περασει, αν δεν ειναι στραβοξυλο ο υπαλληλος… :P

 

Aν δεν φαινεται και γεματη δεν πιστευω να το προσεξουν κιολας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

One cabin bag weighing up to 10 kg with maximum dimensions of 55cm x 40cm x 20cm, plus 1 small bag up to 35 x 20 x 20 cms may be carried per passenger*.

 

 

https://www.ryanair.com/en/terms-and-conditions/regulations-cabinbaggage/

Ναι το έχω διαβάσει.. Για την δεύτερη μιλάω.. Είναι μόνο 4 εκατοστά.. Θα μου την περάσουν ή να μην μπω καν στον κόπο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...