Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Hacking


Alkis29
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όσοι έχετε emunand κάντε update στο τελευταίο.

Μόνο το emunand.

 

Διάβασα πως πλέον πρέπει να είμαστε και στο τελευταίο firmware, εκτός από το να έχουμε τα patches, για να παίξουμε online.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όσοι έχετε emunand κάντε update στο τελευταίο.

Μόνο το emunand.

 

Διάβασα πως πλέον πρέπει να είμαστε και στο τελευταίο firmware, εκτός από το να έχουμε τα patches, για να παίξουμε online.

 

Προσοχή όσοι είστε σε New 3DS. Update στο τελευταίο firmware ΜΟΝΟ αν έχετε ReiNAND cfw, γιατι τα RXTools δεν υποστηρίζουν το τελευταίο firm σε emunand στο N3DS.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή όσοι είστε σε New 3DS. Update στο τελευταίο firmware ΜΟΝΟ αν έχετε ReiNAND cfw, γιατι τα RXTools δεν υποστηρίζουν το τελευταίο firm σε emunand στο N3DS.

ok τότε θα κάνω update

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Ναι μπορείς να παίξεις online.

Το pokebank θα δουλεύει απ' όσο ξέρω, είναι 5€ το χρόνο. Το ξέρεις να υποθέσω;

 

Όσο για το mew που ρώτησες σε άλλο νήμα, ναι γίνεται.

Κάνε backup το save file, βάλε το mew (το έχω αν το θες) με το PkHex και τέλος κάνε restore το save.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη εσυ παιζεις κανονικα ολα τα games απο cfw χωρις κανενα προβλημα?(πρεπει να εχω καποιο συγκεκριμενο update?)

Επισης αν βαλω ενα game απο cia μπορω να το κανω update κανονικα μεσο του 3ds?(δηλαδη να κατεβασει τα patch αυτοματα η θα χω προβλημα?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παίζω online games εγώ. :P

Μόνο με τα pokemon μπαίνω online (για τα events πλέον) αλλά τα έχω κανονικά.

Με το pokemon art academy έχω κατεβάζει ένα template οπότε μόνο αυτό έχω δοκιμάσει για online.

 

Αν το παιχνίδι που έχεις βάλει είναι από το ίδιο region με το 3ds τότε δεν θα έχεις θέμα με τα patches.

Έχω κατεβάσει αρκετά patches.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τρωει δηλαδη ban η συσκευη αλλα το game???

(δηλαδη μπορω να παιξω κανονικα τo pal monster hunter 4 online?)

οταν παίρνεις ban δεν μπορείς να μπαίνεις online σε κανένα game για 2 εβδομάδες (έχω πάρει ban γιατί δεν το ήξερα και είχα μπει online απο την sky3ds στην pokemon omega)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως τα ban που πέφτουν βγαίνουν μετά από λίγο καιρό (1-2 εβδομάδες). Μόνο στο badge arcade έχω δει να είναι μόνιμα τα bans.

οταν παίρνεις ban δεν μπορείς να μπαίνεις online σε κανένα game για 2 εβδομάδες (έχω πάρει ban γιατί δεν το ήξερα και είχα μπει online απο την sky3ds στην pokemon omega)

Αυτά παθαίνεις αν δεν αλλάζεις το header στο παιχνίδι. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα retail παιχνίδια (οι κασέτες που λέμε) έχουν ένα ID το οποίο είναι διαφορετικό για κάθε κασέτα.

Aν δουν ότι την ίδια στιγμή υπάρχουν online παραπάνω από ένα παιχνίδια με το ίδιο header τότε πέφτει ban.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...