Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Hacking


Alkis29
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν μπορείς να ακολουθήσεις τον οδηγό που υπάρχει;

Θα κάνεις ακριβώς ότι λέει, αν θες το πάμε βήμα βήμα εδώ.

 

Οδηγός

https://github.com/Plailect/Guide/wiki

 

 

Χρειάζεσαι κάποιο παιχνίδι όμως απ' όσο βλέπω ώστε να μπεις στο homebrew launcher.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα!!! εχω ενα n3ds με reinand τι πρεπει να κανω για να εγκαταστησω καποια παιχνιδακια που εχω κατεβασει;
επισεις μετα το update σε 11.1.0-34e δε μπορω να μπω στο e-shop υπαρχει καποια λυση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα ειχα ενα 3ds και χρησιμοποιουσα gateway μεχρι που καταλαθος εκανα update την sysnand. Εχω παραγγειλει τωρα ενα 2ds που θα εχει ετοιμο το Α9LH ξερεις κανεις να μου πει αν μπορω να χρησιμοποιω και την καρτα που εχω την gateway παραλληλα η να την δωσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έκανα ευχαριστώ πολύ!!! Μήπως ξέρεις και πως κάνω update τα παιχνίδια;

Τα παιχνίδια μπορείς να τα αναβαθμίσεις από το κεντρικό μενού εφόσον είσαι συνδεμένος με το Internet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

παιδια εχω ενα 3ds old ωερ 9.6.0.24Ε και θελω να το χακαρω να κανω ινσταλ fbi για να παιζω cia games αλλα δεν βρισκω καπιο tutorial στο ιντερνετ  για 9.6.0 ver help ρε παδια  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόλουθησε τον οδηγό, κάνε ακριβώς ότι λέει.

Να ξέρεις θα χρειαστείς downgrade, μην ανησυχείς σου λέει τι να κάνεις. Μόνο τα σωστά αρχεία κατέβασε(δηλαδή Old 3DS or 2DS 9.2.0 - EUR).

https://plailect.github.io/Guide/get-started

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα στο forum!!! έχω ένα 3DS XL με fw 11.1.0-34E. Διαβάζοντας κατέληξα ότι χρειάζεται downgrade είτε hardmod (για κανέναν λόγο) είτε softmod με χρήση δεύτερου 3DS το οποίο να έχει ήδη cfw. Δυστυχώς επειδή δεν έχω δεύτερο 3DS, από την εμπειρία σας, υπάρχει πιθανότητα να βγάλουν τρόπο για το fw 11.1.0-34E χωρίς την ανάγκη δεύτερου 3DS στο άμεσο μέλλον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φορτωσα το homebrew launcher  τι να κανω ινσταλ ? το menuhax ? h to ironhax  h apla μεσω browser θα μπαινω στο homebrew sorry  απλα ειμαι λιγο noob σε αυτα  α παιδια και κατι αλλο  να συνεχισω τον οδηγο αφου θα κανω downgrade και να βαλω luma η μπορω να ακουλουθησω αυτο το βιντεακι και να βαλω  RXtools 

τι ειναι καλυτερο ?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...