Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Hacking


Alkis29
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάτσε από ό,τι λετε μπορώ να βάλω luma και να πάω στο 11.1 την emunand από το system update; Δεν θα πάθει τίποτα το menuhax που μπαίνει απο 9.2;  Δεν χρειάζεται το guide armloader9hax;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι 2 νομίζω λειτουργούν στο τελευταίο αλλά πάρε την πιο πρόσφατη, κάνε ένα search για να δεις τι χρώμα έχει το κουμπάκι στην πιο πρόσφατη έκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι 2 νομίζω λειτουργούν στο τελευταίο αλλά πάρε την πιο πρόσφατη, κάνε ένα search για να δεις τι χρώμα έχει το κουμπάκι στην πιο πρόσφατη έκδοση.

 

Απο οτι ειδα ειναι αυτο με το πορτοκαλι κουμπι το πιο προσφατο οποτε παμε γι αυτο! 

Ευχαριστω!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους.

Πρόσφατα απέκτησα μια sky3ds για να μπορω να παιζω παιχνιδια 3ds αλλά δεν μπορώ να βρω το πως γίνεται η διαδικασια περασματος των παιχνιδιων στην micro sd.

Κατέβασα το Writer και το template.txt και προσπαθησα να περασω τα παιχνιδια. Με το μεν καλώδιο usb περνανε παρα πολυ αργα οταν ειναι συνδεδεμενη με την καρτα (orange buttons) και όλο το ακυρώνω(110kb/s μεσω ορο) ενώ με ενα stickaki (ds happy box) περνανε πιο γρηγορα αλλα χωρις αποτελεσμα.

Μπορείτε να μου προτείνετε καποια λύση?

Ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα, πηγα να κανω updtae sto 2ds το luma 3ds και προφανως καποια βλακεια εκανα με αποτελεσμα οταν ανοιγω την κονσολα να γραφει τα εξης..

an error has occurred

an old unsupported emunand haw been detected. luma3ds is unable to boot it

press any button to shutdown

 οποτε οτι κουμπι και να πατησω το 2ds σβηνει, τι παιζει ρε παιδια και τι μπορω να κανω?

 

edit. πατωντας το start και το on ταυτοχρονα στην συσκευη μου βγαζει ενα μενου hourglass9 v1.10 με καποιοες επιλογες, μπορω να κανω κατι απο εδω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H νεα εκδοση του λυμα θελει το   armloader9hax.bin για να λειτουργήσει. Δες εδώ 

 

https://github.com/AuroraWright/Luma3DS/wiki/Installation-and-upgrade

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια υπαρχει κανενας απο Αθηνα Νοτια Προαστεια να μου κανει το 3ds να φορτωνει το custom firmware χωρις να χρειαζεται το exploit με την σελιδα στο web?

 

Εννοειται με το αζημιωτο. Εχω 3ds με custom firmware αλλα πρεπει να εχω internet για να μπουταρω σε αυτο, η να το εχω μονιμα σε sleep. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα επιλεξω απο το hourglass9 v1.10 restore  emunand θα επανελθει στην πρωτερη κατασταση χωρις το armloader9hax.bin?

Γενικως έχει αλλάξει το installation και θελει πλεον ακομα και στο menuhax το armloaderhax.bin να λειτουργησει. Το starupdater και το lumaupdater δεν εχουν βγαλει νεο version να το υποστηριξουν. Κατεβασε και βαλε την εκδοση 6.3.0 του luma και δες αν θα φτιαξει.

 

Παιδια υπαρχει κανενας απο Αθηνα Νοτια Προαστεια να μου κανει το 3ds να φορτωνει το custom firmware χωρις να χρειαζεται το exploit με την σελιδα στο web?

 

Εννοειται με το αζημιωτο. Εχω 3ds με custom firmware αλλα πρεπει να εχω internet για να μπουταρω σε αυτο, η να το εχω μονιμα σε sleep. 

Τι version ειναι το 3ds σου;

 

 

--------

Εγινε update to guide του armloader hax με OTPLess install for New 3DS. Γενικως τώρα το 3ds παει αμέσως στο part 3  και γλιτώνει την πιθανότητα να πάθει brick.

Όλο το install μου πήρε περίπου 15' στο n3ds.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...